Ohlédnutí za první části “Tygra” (a poděkování)

komentář u Tygr nechce být agresivní (17)

 1. Tom Patrick napsal:

   

   

  Pokus o ohlédnutí na předchozími šestnácti kapitolami. Možná se ptáte, proč jsem z komentářů vyřadil postavu průvodce Vladimíra. V podstatě mi došlo, co na křtu prvního City Meansu: tedy že tzv. židle pro hosta zůstává prázdná a Vladimír je pro mnohé tudíž postava neviditelná, v našem případě tedy pouze myslitelná.
  O tom, že se ale právě Vladimír stane pomyslným průvodce „Tygrem“ se ale rozhodlo dávno před tím, než započal tento blok, tudíž jsem nechtěl nic měnit ani na obsahu, a u toho tedy zůstalo (komentáře jinak vznikají vždy spontánně po uveřejnění každé z povídek, tudíž, co se mnou napíše, namístě zůstává a již se nedá vrátit zpátky!)
  Jaká z povídek konkrétně mě zaujala: nejspíše ta o Karolíně Melné a slečně Janotové, neboť vznikla na základě konkrétního obrazu zaslaného slečnou Míšou Inkou Cáskovou z Rigy. Druhou konkrétní bych jmenoval onu s doktorem Gerhardem, neboť zastávám názor, že právě její obsah a jeho tzv. „uvedení do živého reálna“ by mnohým poodkrylo cestu k sobě samotnému, kdyby zde byla možnost tzv. „živé nefalšované představivosti“.
  V povídkách se tak odráželo drama, psychologie, něco málo z komedie, ale byla zde vyhrazena silná linka i pro romantiku a prvky literatury faktu a magického realismu s příchutí existencionalismu. Povídky zároveň fungovaly nejen jako náměty pro filmy, ale zároveň i jako studie prvků, co se v nich objevily v rámci tzv. studie prvků (viz. zejména onen doktor Gerhard.)
  První část „Tygra“ je tedy za námi, kdo chce, může si ji projít ještě jednou a znovu se nad jednotlivými pasážemi zamýšlet, druhá část (18 – 22 – prozatím!) tu tedy bude postupně publikována od zhruba příštího týdnu, takže „snad“ opět bude co čísti.

  Ps: Děkuji všem, co na stránky zavítali, za přízeň a Nargiz z Azerbajdžánu na milý komentář
  Tom Patrick – Venda Hrdý.
  Ps2 : zároveň i vy zde můžete přidat vlastní komentář a rovněž pokračují i „Dialogy“ s Emou coby román!

Tom Patrick se představuje:

Vlastním jménem Václav Hrdý. Celý život žije v Poděbradech, které jen nerad opouští. Zprvu se věnoval hudbě, uhranul mu syntetizátorový pop 80. let, zvláště žánr Italo Disco, jehož je zapáleným znalcem.
Příspěvek byl publikován v rubrice Tygr nechce být agresivní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *