Rozhovor s Annou Wolfovou, ilustrátorkou série “City Means”

1) Kdy jste pocítila impulz vytvářet něco kreativního?

Přesné datum Vám nejspíš nedám, ale nejspíš už od útlého věku. Od první třídy navštěvuji ZUŠ, výtvarný obor pro upřesnění, takže jsem k tomu byla vedena prakticky od doby, co si jen pamatuji.

2) Studujete designovou střední školu. Co vám tato škola do života přináší?

V první řadě mi poskytuje svobodu vyjadřovat se, tak jak chci a tak jak potřebuji. Nevím, co bych dělala na škole, kde by to nebylo možné.

3) Věnujete se oděvnímu modelářství a návrhářství. Můžete blíže specifikovat?

Zabýváme se jak kreativní stránkou věci (navrhováním, barevnou teorií), tak technickými záležitostmi (konstrukce samotného střihu pro oděv, způsoby zpracování), takže se učíme celý proces zhotovení módní kolekce i to jak svou kreativitu rozvíjet dále.

4) V čem je vaše studium a práce na něm náročná?

Řekla bych, že nejnáročnější je nevíce časově. V budovách školy jsme většinou do večera, takže jde občas trochu ztuha najít čas pro jiné projekty, ale zvládnout se to dá.

5) Zbývá vám čas i na jiné koníčky?

Jak jsem se již zmínila, čas je občas můj nepřítel, ale když to jde tak se ráda do něčeho pustím. O víkendech například peču nebo studuji historii, která je úzce spjata s mým studiem.

6) Podporuje vás vaše rodina ve vaší práci a studiu?

I když mě občas nechápou, tak mě povzbuzují, ať dělám, co dělám a za to jsem jim moc vděčná, protože vím, že každý takové štěstí nemá.

7) Co je vaším cílem? Čeho hodláte v životě dosáhnout?

Chtěla bych žít život, na který se budu moct ohlédnout a nelitovat ho.

8) Máte nějaký vzor, jemuž se hodláte přiblížit?

Jeden konkrétní nejspíš říct nedokáži, ráda si beru inspiraci ze všech lidí, co potkám.

9) Kde se vidíte za deset dvacet let?

Jelikož příští rok mě čeká konec středoškolského studia, otázka budoucnosti se na mě šklebí čím dál častěji. Co se kariéry týče, nejspíš bych chtěla učit, historii nebo možná umění, ale život je v tomhle ohledu nevyzpytatelný, a v osobním životě chci být hlavně s lidmi, které mám ráda a kteří mají rádi mě.

10) Byla jste jistou dobu na výměnném pobytu v Anglii. V čem je tato země jiná než česká republika?

Byl to spíše školní zájezd, nicméně jsem i tak měla možnost přesvědčit se, jakým způsobem se naše země liší. Když opomenu jasné rozdíly, jako produkty, které u nás nenajdete, nebo ty které neznají oni, a jízdu vlevo, nejvýraznější pro mě byla nejspíš různorodost, která tam prostupovala (styl oblékání, národnost…). Samozřejmě jsem navštívila jen malou část Anglie, takže nemůžu svědčit, zda to tak je všude, ráda bych si, ale myslela, že ano.

11) Vaše nejoblíbenější postava z románů “City Means”?

To je ošemetná otázka, každá s postav měla něco do sebe, sympatická mi byla například Elke, svojí dobrotou. Nejvíce mi ale k srdci asi přirost Kristián, to, že chce zažít něco kouzelného neustále objevovat (pokud se správně pamatuji), mi připomíná moje vlastní představy o naplnění magického života.

Rubriky: Zpravodaj | Napsat komentář

Kapitola 48 – Dar pro Nolu

„Tak Martine, kde to vázne?“

Martina přešla chuť dále básnit o fiktivním psychiatrovi a znovu sebou škubl. To se právě dostavil Lekener. Doprovod mu dělal pouze Teodor. Nola s Kristiánem, jakmile je zmerčili, začali okamžitě vyklízet pole.

„Co chceš?“ vyjel překvapivě zostra Martin.

„Jak jsi to teď myslel?“ nasadil Lekener nechápavý výraz.

„Tak, jak jsem ti to teď řekl!“ vybuchl znovu nepřiměřeně Martin. „Dal jsem ti snad jasnou otázku a chci na ni taky okamžitě z tvých úst znát zcela jasně srozumitelnou odpověď! A to bez přetvářky!“ dodal ze své podstaty to nejdůležitější.

„Hele, smažme všechny naše spory a je to,“ vyjádřil se záhy poměrně stručně Lekener. Opodál stojící Teodor mezitím nervózně přešlapoval na místě. Bylo na něm znát, jak rád by se co nejdříve vrátil k fotbalu.

„Hmm, tak ty si jako myslíš, že stačí jen tak sem přijít, mít po boku asistenta a pak mi nabulíkovat, že mě dneškem jako nadobro přestáváš urážet, nebo co?“

„Hele, Martine, co bylo, bylo. Tak smír?“ natahoval Lekener na usmířenou ruku.

To teprve Martinovi pěkně nahrál na smeč. Ten se totiž okamžitě rozhovořil o tom, jaký je Lekener „pěknej proutník“, a když už ho baví svádění fyzikářek (čímž teď samozřejmě neměl na mysli Danu Moronovou nýbrž pohlednou a všemi oblíbenou Ladu), ať si to klidně dělá, ale jeho Alexandru ať laskavě nechá na pokoji, nebo se jinak on, Martin Ronský, vážně naštve a z těch gymnaziálních schodů dlouhána Lekenera sám osobně shodí až dolů ke sklepení, takže v nejlepším bude pak rád, když si několik měsíců pokulhá, a pak že se mu třeba v té jeho makovici konečně rozsvítí a s tou všetečnou přezdívkou dá konečně pokoj.

Lekener na Martina samozřejmě valil oči a podivně jimi zamrkal pokaždé, kdykoli Martin něco z toho, co ze sebe kulometnou rychlostí vysoukal, zdůraznil.

„Hele, Martine,“ spustil Lekener nanovo, když se z jeho proslovů náležitě vzpamatoval, „Já vím, že jsem byl s tou přezdívkou vůči tobě někdy dost vlezlej, ale prostě jsi mi k tomu zavdával dost často popud. Pořád se tváříš uzavřeně, a když si chce s tebou člověk o něčem normálně promluvit, vždycky se vytratíš někam do kouta. Tak jsem to na tebe prostě zkoušel jinou cestou…“

„Tak jinou cestou? JINOU CESTOU? VYZKOUŠEL?!“

Martina to podráždilo natolik, že se do Lekenera pustil nanovo, jenže mu v podstatě zopakoval to, co prve, takže sokovi nezbylo než trefně poznamenat: „Tohle nemá cenu, s tebou se prostě nedá normálně mluvit.“ Lekener se otočil a s Teodorem zamířili nazpátek za ostatními na druhé hřiště; druhý jmenovaný to toužebně uvítal, nohu z toho věčného přešlapování měl už značně přecitlivělou.

Jakmile oba odešli, došlo k novému nečekanému úkazu. Nola užuž měla v úmyslu Martinovi vyčinit, do očí jí však zčistajasna, za doprovodu melodického zpěvného hlásku, vpadlo pronikavé světlo. To následně sestoupilo na dívčin svetr do míst hrudníku, kde se posléze vytratilo. Hned na to pocítilo Nolino pravé rameno tlak. Ten měl na svědomí odkudsi přilétnuvší holub, který neustále jaksi nepřirozeně zakopával svým pravým pařátem. Měl k němu totiž cosi přišpendleného.

„Co to asi je?“ znejistěla Nola, když se jí podařilo z holubovy nožky vyprostit jakýsi papírek; holub se hned nato vznesl do oblak a byl tentam. „Že by šek?“ nadhodila.

„Kdepak, to je… to je přece LETENKA!“ vykřikl radostně Kristián. „A zkus uhádnout kam? Máš pouze jeden platnej pokus!“

Rubriky: City Means I - Město plné návratů | Napsat komentář

Kapitola 47 – Nálezné

„No dobře, bod první: atlas. Mohl bych do něj z dovolením nahlídnout?“

Nola ho otevřela na příslušné dvojstraně. „Není to senzační?“ zamrkala povzbudivě.

„Hmm,“ vyšlo z Kristiána cosi na tento způsob. Ještě nahlédl do jmenného rejstříku. Ten ho zřejmě nadchnul o poznání více, neboť pronesl: No, páni, i tady je to zaznamenaný? Tak to je vážně super. Ještě tak mít letenku a hurá na cestu!“

„Zvláštní co? U Velmana jsem týden co týden prohledávala atlas za atlasem, a pak jednou nepřijdu včas na jednu z hodin, a díky tomu natrefím na něco, co jsem dlouhé měsíce úpěnlivě hledala.“

„Inu, to jsou ty znamení,“ poznamenal s nadhledem Kristián. „Teď zkrátka musíme bejt pořád ve střehu.“

„Hmm, že tak najednou?“ odfrkl Martin. No, alespoň,“ začal honem ze sebe soukat nové teze, aby se jimi zavděčil alespoň Nole, když už ne Kristiánovi, jenž lenivě protočil oči v sloup, „že to u vás doma dobře dopadlo s tou troubou. To já kolikrát před spaním, nebo když jdu třeba jen tak ven, sám kontroluju vařič, i když vím, že jsem ho vůbec nezapínal…“

„Skvělý, Martine, teď ale přejděme k bodu dvě a tím je dopis,“ navrhl Kristián.

„Pro mě za mě,“ pokrčil Martin rameny. „Když vás to nezajímá,“ zabrblal ještě.

„Ale to víš, že zajímá,“ pokusila se ho ujistit Nola. Po pravdě ona i Kristián doufali, že Alexandřina přítomnost z Martina jeho neduhy nadobro vyžene. Jenže Martinovo nitro jako by se zase uzavřelo, odmítalo se druhým otevřít a vše strašně dramatizovalo.

„To vypadá na dívčí písmo,“ soudil Kristián, když si vzkaz několikrát pozorně pročetl.

„K tomu samému jsem dospěla i já,“ přitakala svorně Nola.

„No, a to el úplně na konci je zase počáteční písmeno té neznámé dívky,“ odtušil Martin.

„Zkrátka se budem muset smířit s tím, že se v naší blízkosti vyskytuje někdo, kdo nám chce svým počínáním naznačit, že se smutná realita dá porazit, když na to člověk sám nestačí.

Hned poté, co Kristiánova slova odezněla, se ozval šelest v korunách stromů, tvořící obvod hřiště. Všichni k nim vzhlédli téměř jako na znamení, nic podezřelého však nezpozorovali. To se nejspíš zvedl jen vítr – zněl konečný společný verdikt.

„No a jak jsi uspěl s těmi známkami a pohlednicemi?“ zeptala se pak Nola.

Kristián se náhle zatvářil strašně důležitě a z toho se dalo soudit jediné: vše dopadlo dle jeho očekávání. „Vyklubala se z toho dost prestižní záležitost, možná dokonce mochnická událost měsíce,“ vysoukal ze sebe tajemně.

„Tak nás už nenapínej,“ naléhala Nola.

„No dobře.“ Kristián zanechal tedy tajností a přešel k věci: „V kulturním centru, kam jsem to přišel nahlásit, to vyvolalo doslova poprask. Nikdo mi to tam nechtěl věřit, jenže když jsem jim ukázal ten náš zlatavej kufr a otevřel ho, nestačili se divit, co se v něm ukrývá za divy. Vážně, s ředitelem muzea, kterýho tam okamžitě zavolali, to málem seklo, když to na vlastní oči uviděl. Ale samozřejmě chtěl mít jistotu, tak si nějaký ty kusy dali stranou a pak je nechali i ověřit, jestli se čirou náhodou nejedná o podvrhy, no a představte si, všechno to byly – i ten zbytek – dochovaný originály, ty, který kdysi někdo odcizil.“

„No jo, ale co vlastně po tomhle všem bude následovat? Ti lidi to určitě nenechají jen tak a budou po nás chtít rozhovory, budou se všemožně zajímat, kde jsme k tomu přišli a tak… tak co teď?“

Kristián něco podobného z Martinovy strany očekával, takže se mu na to pokusil co nejšetrněji odpovědět: „Na tohle jsem se snažil myslet už od prvopočátku. Bohužel, bez těch rozhovorů a tak se to prostě nevobejde, no ale zatím jsem to všecko vzal na sebe, to abyste oba od mediálního šrumu měli pokoj.“

„Fajn. Tak hlavně že se k nám domů nepohrnou novináři, aby tam vyzvídali, jak jsem já, Martin Ronský, naprosto obyčejný to hoch, k velkému nálezu přišel, to by mamka asi nevydýchala.“ Nebyl by to ale ještě osobitější Martin Ronský, aby se následně nedopustil paradoxu: „No, na druhé straně, té troše slávy a uznání bych se zase moc nebránil. Vše se má zkusit, nebo ne?“

„No, já taky nevím,“ začala mu dávat Nola výjimečně za pravdu, i když pouze v jeho prvotní výpovědi, „ jak bych ten případný humbuk snášela.“

„No, tak to prozatím dopadlo takhle. Jinak,“ pokračoval Kristián, „s mnohýma těma lidma z centra se v podstatě již nějakou tu dobu znám, tak vím, že je s nima kloudná řeč. A ředitele muzea bych taky už nějak zvládl zpacifikovat.“

„No, ale s tou odměnou bych dvakrát neváhal. Alexandra, Jeremiáš a já…“

„No vidíš,“ nenechala Nola Martina domluvit, „tohle s tím taky dost souvisí. Kolik to vlastně dělá?“

„Nó,“ protáhl Kristián, „takovejch sto tisíc určitě.“

„Co… cože?! Sto… sto tisíc?! Tys… tys už předčasně někde oslavoval, že jo?“ valil na kamaráda Martin užasle oči.

„Víš, jak jsme se bavili o těch houslích?“ zkoušel to Kristián oklikou.

„Prosím tě, nezačínej s nimi zas, nebo mě na ně někdo ještě bude nutit hrát.“

Všichni tři se tomu zasmáli a hned nato otevřeli vášnivou debatu na téma, jak si tedy Katalná Mochna těch pohlednic a známek musí zatraceně hodně cenit, když je přes veškeré své dluhy tak štědrá, načež Nola pak přišla s tím, že letadlem vlastně ještě nikdy necestovala, avšak Kristián ji začal hned utěšovat, že by do Jamatangy klidně letěl s ní, že už kvůli těm famózním fotkám by to určitě stálo za to. A přidal se i Martin , jak by to s jeho mamkou znovu seklo, kdyby jí pověděl, že na vlastní pěst hned zítra ráno sviští kamsi k africkým břehům. Patrně by ho nejdříve objednala k psychiatrovi Kortelíkovi. Jak vidno a nyní již i slyšno, by ho okamžitě doporučil někomu zcela jinému. Právě tomu, co před ním stál a jehož Martin tolik nesnášel.

Rubriky: City Means I - Město plné návratů | Napsat komentář

Kapitola 46 – V dobrém i špatném rozpoložení

„Vážně… vážně tam ten ostrov je?“ No tak to je senzační!“ poulil na Nolu udiveně oči Martin, když mu o tom nečekaném objevu pověděla. Bylo pozdní odpoledne a všichni tři (tedy i Kristián) směřovali na menší hřiště, co se nacházelo hned za městem u Labe. Právě tam měly sraz jejich kmenové třídy. Nečekaná sešlost se konala na počest odchodu Dany Moronové ze školy a zároveň byla oslavou příchodu sympatické Lady, díky níž se u mnohých studentů dostavily téměř okamžitě nečekaně velmi dobré výsledky v oblasti fyzikální, což byl v dlouhodobé historii mochnického gymnázia vskutku nevídaný jev. Na hřišti se tou dobou odvíjel dost rušný fotbálek, zajímavý rovněž tím, že jej hráli dohromady kluci s holkami, takže tam nejednou nastávaly dosti kuriózní situace. Nola s Martinem dokonce na moment přerušili hovor a zpovzdálí se kochali manýry svých třídních kolegů.

„Anno, šmankote,“ bylo slyšet Teodora, „kam ten míč kopeš?“ Já jsem přece brankářem našeho mužstva! Mě neprověřuj, vem si na paškál ty druhý!“ Takto volal, když k němu jmenovaná dívka z bezprostřední blízkosti vyslala míčovou bombu, kterou na poslední chvíli jako zázrakem chytil.

„Jé, Teodorku, promiň,“ omlouvala se mu, „ale my jsme se s Martou před chviličkou prohodily, víš?“

„Jo, tak takhle vy na mě, furiantky? Tak já zas toto!“ A Teodor se pleskl do kolenou, vyběhl z brány jako rozzuřený býk, nenápadně se k Anně přitočil zezadu a kulichem ji zakryl hlavu, takže najednou nic neviděla.

„Pomóóóc, vraždááá, Tedík mě chce vyšachovat ze hry!“ křičela na celé kolo jakoby nafouklá héliem a hned nato se zakuckávala smíchy.

„Co ty tady máš co vykřikovat, co? No to by teda takhle nešlo, to musíme léčit!“ I on měl co dělat, aby se naplno nerozesmál.

„Teodorku, no tááák, sííím,“ žadonila Anna, nechej mého kulíška na pokojííí!“ načež stále marně odolávala jeho spárům.

„Já ti dám kulíška, tohle z tvé strany byla pěkná kulišárna, ty jedna uřvaná šeptando!“ škádlil Teodor svou oběť nemilosrdně dál, pro změnu lechtáním na zádech.

„Hele, to škrtí, KRTÍ!“ reptala Anna v zápalu nového smíchu.

„Prdlajs, chrčí chrti, snad pěkně lochte, ty jedno popleto! Zdá se, že ti nějak naprázdno přeska-ka-ku-jí ventily! Zákon rezonance zjevně nabral na rušivých elementech!“

„Já ti dám zákon elementů!“ zakuckávala se Anna. Jejich vzájemné škádlení teď už čistě připomínalo opičí tanec. „Nemysli si, když je Moronka ze školy pryč, že ji nedokážu přivolat zpátky! Tak pusť!“

„Nepustím! Třífázová gravitace ještě nedospěla do fáze vrcholového vybouření!“ liboval si Teodor v dalších fyzikálních smyšleninách.

„Sííím, pusť mne, plosím! Marto, aj mne nechlá, domluv mu laspoň ty, když mne nehodlálálá poslouchááát, vyhul jeden!“

„Jo, tak vykuk!“

„Teodore, nechte Annu na pokoji!“ parodovala teď Marta Moronino výhružné prstové gesto.

Teodor jejímu přání vyhověl a na oplátku Martě předvedl Moroninu ráznou chůzi mezi lavicemi se všemi jejími očními posuňky, za což si vysloužil přízvisko unaveného samuraje po trojité magnetické rezonanci.

„JO, TAK TOHLE O MNĚ SOUDÍTE, VLÁMSKÁ?! TAK TO BY TEDA NEŠLO! MÁTE KOULI, SARDEL, VLÁMSKÁ!“ začal Teodor obstojně předvádět profesorčino supění.

„A je tam gól, chlapcodívko Tendrlíku!“ zakřičel v režii Josefa Humlera, učitele tělocviku, Lekener.

Lekná chlapcodívko, vždyť vy hrajete přece se mnou!“

„Hmm, už nejspíš taky ne.“ A než se Teodor stačil vzpamatovat, Lekener zavelel: VŠICHNI NA NĚJ!“

Teodor měl co dělat, aby „rozvášněnému davu“ vůbec unikl. „Jen počkejte, na příští hodině fyziky uvidíte! Všem vám na záda přimontuju elektromagnet o síle pětseti voltů za jednu kybernetsekundu a to budete čučet , jak to s váma pěkně zatočí!“ vykřikoval jako správně ujetá Dana Moronová, když ho dav v čele s Lekenerem proháněl všude možně po hřišti. Pronásledovatelé se na jeho příkaz rozdělili na dvě skupinky a Teodora obklíčili z obou stran. Když ho dostihli, povalili ho na zem a na ní ho pak ještě nějakou tu minutku mučili tím, čím on je: lechtáním a fyzikálními hláškami. Poté, co se dostatečně vyřádili, se navrátili zpět k fotbalu.

„Ti ho ale prohnali, co?“ Konstatovala dobře se bavící Nola. „Zejména ten Lekener. Ostatně jsem zvědavá, jak se bude tvářit, až se dozví o té čtyřce z angličtiny, kterou dostal za ty své hudební výjevy.“

„No co, jak? Jako pokaždé: zase bude rád, že je středem pozornosti, trhloun jeden,“ vyjádřil se k tomu hned vlažně Martin.

„Škoda, že u sebe nemám foťák, byly by to vážně dost dobrý snímky,“ okomentoval si to čistě po svém Kristián.

„Pche,“ dal Martin ve zkratce jasně najevo, co si o jeho výroku myslí.

„Pojďte, ukážu vám v mapce ten ostrov,“ stočila Nola hovor záměrně jinam, když viděla, že s Martinem zase není kloudná řeč.

„Tamhle na to bude klid,“ kývl Kristián směrem k sousednímu basketbalovému hřišti, kde nikdo nebyl. Všichni tři tam tedy zamířili a usadili se na lavičku.

„Já tě, Martine, nechápu,“ nedalo to přeci jen Nole.

„A v čem zas?“ zeptal se pohoršeně.

„No, abych přiznala,“ váhala na moment, ale pak to stejně vyslovila nahlas, „tak momentálně v té tvé přehnané náladovosti. Co ti teď na Lekenorovi tak vadilo? Přece neprováděl nic strašného, jen s Teodorem bavili lidi kolem sebe. Nic osobního, co uráží, v tom ani náznakem nebylo.“

„Nebuď bláhová. Chtěl se na Teodorově výstupu svézt a holkám zas jen dokázat, jaký je to frája. A já nejsem náladový, náhodou si umím druhých všímat.“

„No, já jsem například vypozoroval,“ vstoupil do hovoru Kristián, „jak je ta naše i vaše třída naprosto skvělá.“

„Přesně tak,“ navázala Nola. „Nebýt dnešního náhodného setkání, možná bychom se všichni donekonečna jen míjeli na školních chodbách.“

A Kristián k tomu připojil: „Přesně tak. Po pololetkách se jede na lyže, můžem na ně vyrazit komplet společně a Humler nás tam bude dirigovat – co přát si víc, snad ještě trochu toho sněhu, a bude to dokonalý.“

„Vážně štěstí,“ vzala si zase slovo Nola, „že nám místo vzteklounky Moronky dali jako náhradu právě Ladu.“

„Jo, jasně, Lada je fajn, nemohli jsme si přát nikoho lepšího,“ souhlasil Martin, který teď roztržitě těkal z jednoho na druhého.

„No, tak vidíš…“

„Jenže to ještě neznamená, že se díky propojení obou tříd – tedy mojí a vaší – Lekener úplně změní. A když pozoruju, jak na Laděnce v jednom kuse visí těma svýma modrýma kukadlama…“

„Ty jsi na tom byl v přítomnosti Alexandry ale stejně, a nezamlouvej to, já s Kristiánem jsme toho byli svědky!“ Tentokrát se Nole konečně podařilo Martinovu větu zdárně přerušit.

„Jo, byl,“ připustil vcelku ochotně Martin, „jenže já jsem před ní rozhodně nic nepředstíral, to vlastně ani vůbec nešlo.“

„Ale já si stejně myslím, a Nola se mnou určitě bude souhlasit,“ vložil se do debaty okamžitě nanovo Kristián, aby zabránil Martinovi v rozpovídaní se o tom, jaký je jeho sok – tedy Lekener – nehorázný proutník, „že ten Lekener tam teď fakticky nic nehrál. Byl prostě rád, že se všichni dobře bavjej. Šikanoval snad někoho? Nešikanoval. Zmaloval někomu ciferník? Nezmaloval. Takže já bych v tom žádnou hroznou vědu rozhodně nehledal.“

„No jo, ty a Nola zkrátka vždycky musíte táhnout za jeden provaz, pokud jde o jednotu názoru! To se uvidí až tehdy,“ dodal Martin honem, když oba jeho kamarádi dali najevo ublížené kukuče, „až za mnou Lekener sám od sebe přijde a vše si pak vyříkáme pěkně z očí do očí.“

„Tak to se ti může brzo splnit, pan dlouhán se totiž dívá přímo sem k nám,“ upozornila Martina Nola. Ten se okamžitě prudce otočil, Lekener po nich nejen šilhal očima, dokonce i vyvolával Martinovo jméno.

„Martine, jdeš taky hrát?“

„Na počáteční usmíření vcelku uspokojivá lichotka, co ty na to?“ soudil Kristián.

„To ho určitě navedl Teodor!“ dal výbojně najevo Martin zaťatou pěstí.

„Fajn, tak zatím!“ vysvětlil si to Lekener čistě po svém, ve smyslu vzkazu, že fotbalové mužstvo co nevidět získá čerstvou posilu, a znovu zabředl do hry.

„Tak běž, statný brachu a ukaž Lekenerovi, zač je toho tvůj usmiřovací loket,“ dodával Martinovi potřebné sebevědomí Kristián.

„Hmm, tak to bude muset jinoch ještě nějakou tu minutku počkat,“ řekl to Martin, jako by daný spor už předem vyhrál. „Nejprve totiž musíme vyřešit naše osobní záležitosti.

Martin a Nola jeho rozumové hlášky už radši nijak nekomentovali a vyšli mu ochotně vstříc.

Rubriky: City Means I - Město plné návratů | Napsat komentář