Rozhovor s Annou Wolfovou, ilustrátorkou série “City Means”

1) Kdy jste pocítila impulz vytvářet něco kreativního?

Přesné datum Vám nejspíš nedám, ale nejspíš už od útlého věku. Od první třídy navštěvuji ZUŠ, výtvarný obor pro upřesnění, takže jsem k tomu byla vedena prakticky od doby, co si jen pamatuji.

2) Studujete designovou střední školu. Co vám tato škola do života přináší?

V první řadě mi poskytuje svobodu vyjadřovat se, tak jak chci a tak jak potřebuji. Nevím, co bych dělala na škole, kde by to nebylo možné.

3) Věnujete se oděvnímu modelářství a návrhářství. Můžete blíže specifikovat?

Zabýváme se jak kreativní stránkou věci (navrhováním, barevnou teorií), tak technickými záležitostmi (konstrukce samotného střihu pro oděv, způsoby zpracování), takže se učíme celý proces zhotovení módní kolekce i to jak svou kreativitu rozvíjet dále.

4) V čem je vaše studium a práce na něm náročná?

Řekla bych, že nejnáročnější je nevíce časově. V budovách školy jsme většinou do večera, takže jde občas trochu ztuha najít čas pro jiné projekty, ale zvládnout se to dá.

5) Zbývá vám čas i na jiné koníčky?

Jak jsem se již zmínila, čas je občas můj nepřítel, ale když to jde tak se ráda do něčeho pustím. O víkendech například peču nebo studuji historii, která je úzce spjata s mým studiem.

6) Podporuje vás vaše rodina ve vaší práci a studiu?

I když mě občas nechápou, tak mě povzbuzují, ať dělám, co dělám a za to jsem jim moc vděčná, protože vím, že každý takové štěstí nemá.

7) Co je vaším cílem? Čeho hodláte v životě dosáhnout?

Chtěla bych žít život, na který se budu moct ohlédnout a nelitovat ho.

8) Máte nějaký vzor, jemuž se hodláte přiblížit?

Jeden konkrétní nejspíš říct nedokáži, ráda si beru inspiraci ze všech lidí, co potkám.

9) Kde se vidíte za deset dvacet let?

Jelikož příští rok mě čeká konec středoškolského studia, otázka budoucnosti se na mě šklebí čím dál častěji. Co se kariéry týče, nejspíš bych chtěla učit, historii nebo možná umění, ale život je v tomhle ohledu nevyzpytatelný, a v osobním životě chci být hlavně s lidmi, které mám ráda a kteří mají rádi mě.

10) Byla jste jistou dobu na výměnném pobytu v Anglii. V čem je tato země jiná než česká republika?

Byl to spíše školní zájezd, nicméně jsem i tak měla možnost přesvědčit se, jakým způsobem se naše země liší. Když opomenu jasné rozdíly, jako produkty, které u nás nenajdete, nebo ty které neznají oni, a jízdu vlevo, nejvýraznější pro mě byla nejspíš různorodost, která tam prostupovala (styl oblékání, národnost…). Samozřejmě jsem navštívila jen malou část Anglie, takže nemůžu svědčit, zda to tak je všude, ráda bych si, ale myslela, že ano.

11) Vaše nejoblíbenější postava z románů “City Means”?

To je ošemetná otázka, každá s postav měla něco do sebe, sympatická mi byla například Elke, svojí dobrotou. Nejvíce mi ale k srdci asi přirost Kristián, to, že chce zažít něco kouzelného neustále objevovat (pokud se správně pamatuji), mi připomíná moje vlastní představy o naplnění magického života.

Tom Patrick se představuje:

Vlastním jménem Václav Hrdý. Celý život žije v Poděbradech, které jen nerad opouští. Zprvu se věnoval hudbě, uhranul mu syntetizátorový pop 80. let, zvláště žánr Italo Disco, jehož je zapáleným znalcem.
Příspěvek byl publikován v rubrice Zpravodaj. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *