PÁTEK 17. ČERVNA 2011 MAGAZÍN DNES – Katalná Mochna je v něčem podobná Poděbradům

Katalná Mochna je v něčem podobná Poděbradům

Václav Hrdý, který před půlrokem vydal knihu s fantasy prvky, pokračuje ve zveřejňování dalších dílů na internetu. Inspiraci pro snové město Katalná Mochna nachází v Poděbradech

PODĚBRADY (char) Devětadvacetiletý spisovatel z Poděbrad Václav Hrdý píše knihu na pokračování. Jmenuje se City Means a je o fiktivním městě Katalná Mochna, které má řadu podobností s Poděbrady.

„City Means v mém podání pojednává o fiktivním městě zasazeného do středních Čech mezi Poděbrady a Libici a čtenářům prostřednictvím vybraných průvodců představuje jeho kulturu, která by světu jinak zůstala navěky skryta,“ říká Hrdý, který si říká Tom Patrick.

Kromě toho vystupuje i pod dalšími pseudonymy. Pod jménem Jakub Ontenel například složil ke své nedávno vydané knize hudbu.

První tři díly City Meansu vznikaly zhruba tři roky. Oproti jiným knihám obsahují méně násilí, jde spíše o snové představy.

„Abych se přiznal, mám už po krk té amerikanizace u nás. To jsou samé vraždy, kriminálky, stupidní sexy komedie a já nevím co všechno ještě. V Čechách prostě chybí ona klasická nenásilná forma seriálů a filmů pro mládež a dospívající, bohatá na humanitu a vřelost,“ podotýká autor.

Město Katalná Mochna se v mnohém podobá Poděbradům.

„Například Oborověnka z mé knihy, v níž vlastní útulek Justýna, jako by volně vycházela z poděbradské Obory. Stejně tak knihovník Evžen Velman je částečně inspirován panem Kaňkou, který v Poděbradech vlastní knihkupectví. To Mochnické katalovění pro změnu vychází z akce, která se konala na Vesláku u Nymburka a nesla název Vibrace,“ vypráví Václav Hrdý.

Ve všech dílech knihy figuruje postava průvodce či průvodkyně. Ta, která provází prvním dílem, byla inspirována skutečně existující herečkou, jmenovitě Alexis Bledel. „Myslím, že každý člověk potřebuje svého průvodce, který by mu poradil, když neví, jak naložit dál se svým životem,“ míní Hrdý.

Autor pro knihu vymyslel vlastní žánr – ThinkFan ComReal World. Nehodí se totiž do žádné z existujících škatulek.

„Jde v podstatě o myšlené fantastično pocházející z reálného světa. Jde o směsici více žánrů. Základem je cosi na způsob odlehčenějšího rodinného psychologického melodramatu, s prvky fantasy a existencionalismu či magického realismu,“ doplňuje Hrdý.

Pokud vás dílo zaujalo, je možné si ho zdarma přečíst na: eldar.cz/tompatrick.

PÁTEK 17. ČERVNA 2011 MAGAZÍN DNES

Tom Patrick se představuje:

Vlastním jménem Václav Hrdý. Celý život žije v Poděbradech, které jen nerad opouští. Zprvu se věnoval hudbě, uhranul mu syntetizátorový pop 80. let, zvláště žánr Italo Disco, jehož je zapáleným znalcem.
Příspěvek byl publikován v rubrice Zpravodaj. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *