Pořadí básní (16-24)

Ucelený příběh (kniha s názvem: Melodické pochutiny Martina Jabkeniče)

ČÁST 2

Generace 2 – Robert – Naďa x Robert – Anna: Lovec zážitků (16) – Gastronomická (27)

Syn Tomáše a Renaty geny otce v sobě nezapře rovněž: hodně času tráví na cestách a ženy střídá jak na běžícím páse. Nejraději by měl více volného času, jenž tráví zejména po galeriích a na masážích, a proto zvažuje, že by vyměnil zaměstnavatele, popřípadě učinil změny ve svém týnském týmu (16). Onen mladík je nám znám coby Robert a jeho vyvolenou se nakonec stane slečna Naďa. Ta se se svým partnerem snaží trávit co nejvíce volného času. Rádi spolu chodí na různé večírky, které mnohdy trvají až do brzkých ranních hodin, a rovněž spolu mají intimní poměr. Naďa dává vztah toužebně na obdiv. Dokonce pomýšlí na víc, tedy, že ji Robert pojme za svoji choť. A jednoho májového dne se svatby skutečně dočká (17). Výročí svatby pár oslaví ale až o zimních svátcích v horách, kde se spřátelí s jistou partou. Ta se mimo jiné zajímá o umění, o čemž svědčí vybraný vkus ohledně významných světově proslulých malířů. Mezi manželským párem a onou skupinkou vznikne skutečné pevné přátelské pouto a tak není divu, že si smluví další termín společného shledání (18). Tentokrát je vše pojato jako pěší túra po českých hradech a zámcích jakožto skrz naskrz Čechami jako takovými (19). Robert, Naďa a jejich přátelé si pak obzvlášť oblíbí jeden klub, kde celkově panuje příjemná atmosféra, a kde své rovnoprávné místo a rovněž zastání naleznou i populační menšiny jakožto lidé stejného vyznání. Celkově tu panuje příjemná atmosféra s bohatým zábavním programem, mimo jiné zahrnujícím rozmanitou žánrová hudbu (20). A právě zde Roberta zaujme jedna z vystupujících. Výborně pěje – za doprovodu komorního orchestru – a rovněž se sama doprovází na nejeden hudební nástroj. Robert je ženou naprosto okouzlen, a jen těžko se pokaždé smiřuje s dny, když dotyčná naopak není v baru přítomna vůbec (21). Robert je ženou doslova posedlý. Za poslechu jejích árií se vrhá do malování obrazů, nad nimiž probdí nejednu noc. Rovněž on sám se pokouší skládat hudbu a partitury pak zanáší do not. Ba co víc, odhodlá se vystupovat naživo na veřejnosti! Robert je svojí múzou tak okouzlen, že mu to doslova trhá srdce, že s ní nemůže trávit společné chvilky. Co by za to dal (22). Přání se Robertovi záhy skutečně splní a s Annou, jak se žena jmenuje, se začne čím dál častěji vídat a společně stráví i nejednu noc. Anna je pro Roberta bezedným zdrojem inspirace (23). Leč rodinné problémy se nevyhnou právě ani Anně, kdy ta musí ustát pohřby svých dvou znesvářených bratrů, z nichž jeden stál na straně dobra a ten druhý naopak na straně zla (24).

Tom Patrick se představuje:

Vlastním jménem Václav Hrdý. Celý život žije v Poděbradech, které jen nerad opouští. Zprvu se věnoval hudbě, uhranul mu syntetizátorový pop 80. let, zvláště žánr Italo Disco, jehož je zapáleným znalcem.
Příspěvek byl publikován v rubrice Melodické pochutiny Martina Jabkeniče - ucelený příběh. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *