Výzva (2)

Výzva (2)

Také se pokoušíte psát?

Já to poprvé zkusil již v polovině devadesátých let minulého století. Onehdy Česká televize vypsala konkurz o nejlepší scénář pro amatérské spisovatele s tím, že onen nejlepší pak bude zfilmován a uveden v hlavním vysílacím čase.

A tak jsem zasedl k psacímu stolu, vyndal papír a propisku a… sepsal pár řádků. A tím pro mě vše, na zhruba deset let, skončilo. Prostě jsem nedokázal dostatečně vypointovat zamýšlený text na přijatelnou profesionální úroveň. Právě tehdy se začala výrazněji ozývat ona psychologická složka, mnou pojmenovaná jako Diktátor, jež zakazovala dále pokračovat v původně zamýšlené tvorbě. (Pro neznalé je to ten šotek z filmu Jana Šípka „Souboj s mozkem“.)

I přesto jsem nezahálel a znovu přesedlal na hudbu, z níž o něco později vzešel „Jakub Ontenel“ a tři CD – „Synthphony, Vision“ a „Spectrocity“. To se psal rok 2003.

Po spíše vlažném přijetí jsem se poté ,v roce 2004, znovu vrátil k psaní, leč bohužel, opětovně zasáhl Diktátor, který vše mnou sepsané chtěl mermomocí profesionálně upotřebit, což se ale nedařilo. Navíc ve mně čím dál více sílila persona jiná a sice ta v podobě takzvané Konkubíny, jež naopak dané literární náměty počala rozvíjet do neúnosných výšin.

Dál už to šlo v následujícím sledu. V rozmezí let 2004-2018 jsem sepsal pět románů, několik ucelených sad povídek a básní a jednu studii o své osobě. Co se psaní týče, válčím s ním dál, kdežto oné hudby jsem nadobro zanechal. Co myslíte, bylo to správné rozhodnutí?

A jak jste na tom vy, vážení čtenáři? Také vám dělá problém psaní? Jak při něm relaxujete? A podařilo se vám již vydat nějaký ten svůj literární počin?

Prosím, dejte mi vědět na tuto moji eldarovou webovou stránku či do facebookové skupiny „City Means – Město plné návratů“. Klidně mi sem na web napište pod smyšlenou emailovou adresou, pokud nechcete uvésti z bezpečnostních důvodů svoji skutečnou. Nikdo se za to na vás zlobit nebude.

Tolik autor

Tom Patrick se představuje:

Vlastním jménem Václav Hrdý. Celý život žije v Poděbradech, které jen nerad opouští. Zprvu se věnoval hudbě, uhranul mu syntetizátorový pop 80. let, zvláště žánr Italo Disco, jehož je zapáleným znalcem.
Příspěvek byl publikován v rubrice Výzvěnky fejetonkové aneb zápisníček jednoho autora. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *