Výzva (16)

Výzva (16)

Ano, vím – v pořadí šestý City Means a jeho aktualizace. Stále vám ho tu slibuji a bohužel – stále se mi ho nedaří pro vás kompletně sepsat. Trvá to již bezmála pět let, co jsem na něm začal pracovat a to ihned po dokončení románu City Means V. – Město plné zázraků. Musíte mě však, vážení čtenáři, plně chápat. Napsat zcela nový román, to není jen tak. Člověk coby spisovatel se s ním musí naučit vnitřně sžít a být na něj dostatečně psychicky připravený a tak tomu u mě v posledních několika letech prostě není.

Ne že bych neměl inspiraci, v tom problém nevidím, ale jisté zdravotní obtíže v rodině jakožto můj ne zrovna uspokojivý psychický stav mi momentálně nedovolují v zamýšlené tvorbě stabilně pokračovat.

Mějte však pro mne prosím pochopení. Profesionální spisovatel, co knihy vydává oficiálně knižně a ne pouze na webu, sepíše román a pak si klidně dá dva tři roku pauzu, kdežto od romanopisce, co je výhradně jako já odkázán svoji tvorbu prezentovat na internetu, se očekává, že tak tomu musí býti každý týden, minimálně měsíc, jinak sledovanost výrazným způsobem klesne.

Abych se vám přiznal, bojím se oné výluky na této mé eldarové stránce a tak se snažím každý týden alespoň aktualizovat tyto své „Výzvy“ a zároveň s tím příspěvky od jiných autorů pro sekci „Mix“. Leč i přesto… stále více se cítím dost značně vyčerpaný a něco v duchu mi říká, abych si od spisovatelské práce na nějakou tu dobu odpočinul. Nejednou se mi dokonce stalo, že jsem se z přepracování zcela zhroutil! A to na sebejistotě lidskému tělu a zejména pak lidské duši rovněž nepřidá.

Samozřejmě že myslím i na jistý kompromis, jenž by tuto moji stránku i nadále udržel při aktivním životě. Již nějakou tu dobu sepisuji pět dalších bonusových povídek Radovana Litevského pro čtvrtou městskou ságu s názvem „City Means IV. – Město plné názorů“, takže ty by bylo možno v dohledné době zveřejnit. Dohromady by oněch bonusových povídek tedy nakonec bylo celkem devět. Koneckonců proč ne – vždyť právě ona devítka se již za těch bezmála devět let mého aktivního psaní stačila stát zavedeným číselným pojmem pro moji tvorbu jako celek!

Dále též zvažuji, že bych dodatečně na těchto svých webových stránkách kompletně zveřejnil vůbec úplně první City Means, celým názvem pak „City Means – Město plné návratů“, jenž coby román jako jediný oficiálně vyšel knižně. Na to je ovšem rovněž zapotřebí dostatečné energie, kterou já však bohužel momentálně postrádám.

Ano, vím, jsou lidé, co si řeknou: nyní sednu k počítači a za jednu noc celý román prostě přepíši do notebooku a ráno bude vše hotovo. Jenže právě takto to u mne nefunguje. Já sám jsem rád, když u počítače či notebooku denně vydržím zhruba tu slabou hodinku a úspěchem pak je, když zvládnu načisto realizovat onu jednu stránku! S tímto přístupem by mi tak sepsání onoho prvotního City Meansu trvalo značně dlouhou dobu, klidně i rok(!), než by na těchto mých stránkách vůbec spatřil světlo světa. Já osobně bych proto uvítal, kdybyste si ho, vážení čtenáři, opět začali zde na mých webových eldarových stránkách objednávat ke koupi. Jak již jsem tu uvedl, kniha je doplněna o nádherné obrázky a má hned tři bonusy: knížečku s průvodkyní Alexandrou, autorskou hudbu a v neposlední řadě dokument Honzy Šípka s názvem Souboj s mozkem.

A proto, nezvážili byste ještě jednou tuto moji nabídku? Mně by to psychicky pomohlo a hned by se mi zase psalo o něco lépe!

Jinak mi, snažně prosím, dejte čas a mějte s mojí maličkostí strpení. Přeci jen jsem pouhý člověk z masa a kostí a ne robot, co na počkání vytvoří hned deset děl za pouhý jeden rok. Pokud mi tedy takovouto přízeň zachováte a nebudete zbytečně naléhat, jedině tak vám zaručím, že ona má následná tvorba bude kvalitní a na čtení stravitelná. Děkuji za pochopení.

Vyjdete tedy vstříc mé prosbě? A pokud ano, projevili byste do budoucna zájem o můj šestý City Means? Pokud ano, co od něj očekáváte? Máte ohledně něj nějaké konkrétní osobní požadavky? Líbí se vám má literární tvorba?

Prosím, dejte mi vědět na tuto moji eldarovou webovou stránku či přímo do facebookové skupiny „City Means – Město plné návratů“. Klidně mi sem na web napište pod smyšlenou emailovou adresou, pokud nechcete uvésti z bezpečnostních důvodů svoji skutečnou. Nikdo se za to na vás zlobit nebude.

Tolik autor

Tom Patrick se představuje:

Vlastním jménem Václav Hrdý. Celý život žije v Poděbradech, které jen nerad opouští. Zprvu se věnoval hudbě, uhranul mu syntetizátorový pop 80. let, zvláště žánr Italo Disco, jehož je zapáleným znalcem.
Příspěvek byl publikován v rubrice Výzvěnky fejetonkové aneb zápisníček jednoho autora. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *