Výzva (12)

Výzva (12)

Při psaní se mou hlavní inspirací velmi často stává něžné pohlaví. Pro vás, co vlastníte výtisk knihy „City Means – Město plné návratů“ z roku 2010, či pravidelně, od roku 2011, navštěvujete tuto webovou stránku, dané není žádnou novinkou. A jak se zdá, tak krásné dívky a ženy jí budou procházeti i nadále!

Vše to začalo Alexandrou Janovou. Právě ta se stala vůbec úplně první průvodkyní po mé Katalné Mochně. Předobraz v ní jsem našel v americké herečce a modelce Alexis Bledel, jež je, věřte nebo ne, přesně o den mladší než je moje maličkost. Alexis se mi stala inspirací rovněž i pro následný druhý City Means, v němž pro změnu roli průvodkyně po Katalné Mochně a jeho přilehlém okolí přijala její rodačka Ema Chardová. Ta představovala o něco ráznější Alexandru. Obě dvě se pak pospolu krátce objevily v třetí „městské“ sáze coby majitelky „studia pro lidi“, kde v praxi upotřebily vlastní tvůrčí prvky: Alexandra svůj „Vantelbooklist“, Ema pak svoji „Pěnkalinku“. Vedle nich se v mém „dívčím hledáčků“ nově objevily Pavla Kolodějová a Petra Lavordová. Tentokráte šlo o blondýnky s pomněnkovýma očima. Zejména Petra z obou dívek vynikla pro svoji mírumilovnou láskyplnou povahu a neplánovaně jsem si s ní měl možnost popovídat i v závěrečném epilogu. Petra dokonce dosáhla statusu „Winsternské dívky“! O tomto „fenoménu“ se blíže dočtete právě v onom třetím City Meansu.

Předobrazem pro Pavlu a Petru byly francouzská herečka, zpěvačka a modelka Vanessa Paradis, někdejší partnerka Johnyho Deepa či ruská modelka a gymnastka Kristina Pimenova, jež se svého času řadila mezi nejkrásnější ženy světa.

Následný čtvrtý City Means měl opět své hrdinky: hnědovlásku Marii a blondýnku Annu. Pro Marii coby personu mne tentokráte inspirovala česká herečka Veronika Kubařová. Již od pohledu mi byla velice sympatická, zejména mě uhranul její široký úsměv. Anna pak mnou byla dána do kontrastu s jistou Sofií Larsson, dívčí polovinou legendárního švédského dua Lucky Twice, jež se na mezinárodní hudební scéně proslavilo hitem „Lucky“. Rovněž doporučuji zhlédnout videoklip k této písni na portálu YOU TUBE. A když už jsem tu zmínil onu Sofii, pak také nelze opomenouti Hannah Reynolds, její kolegyni ze skupiny, i ta do jisté míry formovala právě onu Marii ze City Meansové čtyřky, jakožto dodatečně Emu ze City Meansové dvojky.

Rovněž v pátém dílu mé „městské“ ságy se vesměs uplatnily různé dívčí prototypy. Opomenout zejména nesmím Evelínu, jednu ze členek Winsternského rodu řádu lebonských lidí, zrzku, jež vzhledově odpovídá ruské zpěvačce Leně Katině a to v době, kdy jmenované bylo sladkých sedmnáct a tvořila duo s neméně slavnou Julií Volkovou v populárním uskupení Tatu.

I šestý City Means, na němž stále pracuji a jenž se mi stále nedaří dokončit, nabízí pohled na zajímavé dívčí persony. V Nicky Pohárkové čtenář nalezne něco z Elke Jensenové, postavy z druhého dílu mé „městské“ ságy, hlavní hrdinka, Táňa Velinská, má pak půvab právě oné Veroniky Kubařové a rovněž něco z ráznější povahy Emy Chardové.

Někdy je to s oněmi dívkami a ženami, coby zdrojem inspirace, fakt zvláštní. Buďto se z nich stávají lehké vyzývavé ženy, nebo se jejich talent na filmovém plátně mnohdy ani pořádně nestačí plně rozvinout a dotyčné z něj rázem zmizí. Teď tedy nemám přímo na mysli ony reálné persony, o nichž jsem hovořil v tomto článku výše. Snad tedy jste svolní a zároveň spokojeni s tím, jak s něžným pohlavím nakládá v románech, povídkách a básních moje maličkost. Pokud tomu tak je, jsem jenom rád.

A jaké dívky a ženy imponují vám, vážení čtenáři? Máte v oblibě výše uvedené persony, jež jsem uvedl jako výhradní zdroj své inspirace? A jak se stavíte k něžnému pohlaví celkově? Máte nějaký oblíbený film či televizní seriál s herečkami, jež si svým umem získali vaše srdce? Je postoj žen a mužů u filmu rovnocenný, nebo by bylo zapotřebí větší rovnoprávnosti mezi oběma pohlavími? Co o tom soudíte?

Prosím, dejte mi vědět na tuto moji eldarovou webovou stránku či přímo do facebookové skupiny „City Means – Město plné návratů“. Klidně mi sem na web napište pod smyšlenou emailovou adresou, pokud nechcete uvésti z bezpečnostních důvodů svoji skutečnou. Nikdo se za to na vás zlobit nebude.

Tolik autor

Tom Patrick se představuje:

Vlastním jménem Václav Hrdý. Celý život žije v Poděbradech, které jen nerad opouští. Zprvu se věnoval hudbě, uhranul mu syntetizátorový pop 80. let, zvláště žánr Italo Disco, jehož je zapáleným znalcem.
Příspěvek byl publikován v rubrice Výzvěnky fejetonkové aneb zápisníček jednoho autora. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *