Ž Í Ž A L A   


Jací jste v odpovědích?  
 Ačla Bráška Červánek Murek
 Píďala Skřítek Tchibo Veverek Žížala
 Véna Ivka    
Do tohoto výběru se dostanete, pokud odpovíte alespoň na 3 otázky.  

< ANKETKA index


Anketka

 Bráška
BRÁŠKA

1 - Co děláte, když dokončíte něco většího (nějaký projekt, úkol, uděláte zkoušku, napíšete zprávu apod.)? Zajímá mě, co děláte chvíli poté a den poté.
Hned po něčem velkým (třeba po zkoušce), to jsem většinou v takový malý euforii, že si ani nepamatuju, co dělám. Když to odezní, tak jsem většinou grogy, takže malé schrupnutí je zasloužená odměna. A i celý následující den většinou odpočívám, válím se, jím sladkosti, cpu se, jdu na pivo, čtu si, dívám se na televizi,... Zkrátka dělám to, na co mám chuť, a předtím jsem na to neměl čas, pokud mne ovsem nečeká další úkol, to pak ten odpočinek musím zkrátit
 
4 - Co pro vás znamená svatba?
Myslím si, že manželstvi je určitej stupínek ve vztahu dvou lidí. Dá se určitě nahradit různejma smlouvama, ale to jen po stránce formalit. A pak je taky manželství občanské a církevní...
Manželství je svátost. Vstoupí-li dva lidé do manželství před Bohem, v kostele, tak jim Bůh dává požehnání. V tom mají ti dva naprostou jistotu. Nemají jistotu v tom, že se nepřestanou milovat ani že spolu vydržej celej život, ale tím, že se zavázali před Bohem, jsou více donuceni řešit svoje krize a neutíkat od nich například rozvodem nebo zrušením smluv, protože církevní rozvod neexistuje (alespoň ne za normální situace). Já si pod manželstvím představuju radost a štěstí a mraky lásky, ale zároveň ohromnou odpovědnost, kterou chci na sebe vzít a na kterou jsem připraven. Je to pro mě něco, v čem chci žít celý život, z čeho chci čerpat celý život a čemu chci dávat celý život.
 
5 - Jak často navštěvujete své rodiče a proč?
Rodiče navštěvuji každý týden až čtrnáct dní na víkend, protože u nich stále bydlím. Ale i tak s nimi netrávím moc času, protože svůj čas raději trávím se svojí snoubenkou nebo se svými přáteli. Takže se doma vidíme akorát v pátek odpoledne a večer a pak většinou až v neděli večer, kdy odjíždím opět do Prahy. Ale teď o prázdninách doma s rodiči stávím určitě víc času.
A proč je navštěvuju? Samozřejmě se s rodiči rád vidím a zajímá mě, jak se jim vede, ale je tu i druhá stránka věci, a to že ještě nejsem samostatný, takže potřebuju vyprat a potřebuju nějakou finanční podporu. Mamka si teda myslí, že domů jezdím spíš jen kvůli tomu praní a penězům a nenechá si vysvětlit, že mám víceméně už svůj život a že televizní večery (Esmeralda, Labyrinty vášně,...) mě zrovna dvakrát nebaví. Ale i tak jezdím domů hlavně kvůli tomu, že jsou to moji rodiče a mám je rád.
 
9 - Co vás v poslední době doopravdy dojalo?
Co si opravdu výrazně pamatuju bylo, když jsem asi před 14 dny držel v rukách jednodenní miminko. Takovej malej uzlíček, kterej byl ještě před chvilkou u mámy v bříšku a najednou tak mžoural očima na mě a byl tak strašně spokojenej a roztomilej... Pak si kejchnul a pootevřel zase oči a zase je zavřel a v klidu si usnul, jako by se nechumelilo... Tak z toho jsem byl opravdu "naměkko", slzy v očích a takový šimrání okolo žaludku, přiskříplej krk... Prostě to byl opravdu silnej a jedinečnej zážitek a asi pro mě vždycky bude.
 
10 - Existuje něco, kvůli čemu Vás rodiče (ačkoli jste dospělí) dodnes peskují?
Přemýšlel jsem nad touhle otázkou a vůbec nic mě nenapadá, teda alespoň nic typickýho jako chození bez bačkor, čištění zubů, úklid pokoje nebo poznámka: "Nezapomeň si klíče!". Tohle všechno naši jednoduše vzdali, když jsem se přestal doma objevovat časteji než než jednou za 3 týdny.
Možná ale že zbyly dvě věci, které slyším od mamky poměrně často a to je zájem o moje stravování a o můj spánek. Asi opravdu musím vypadat občas dost zle (hladově a nevyspale), protože to někdy bývají první otázky. Zvláštní ale je, že jsem takhle dotazován i po telefonu, kde nejsem vidět. Možná zní i můj hlas vyhladověle a nevyspale. :o)
 
12 - Co se dá najít na vašem nočním stolku?
Problém je, že nemáme normální postel, ale takový to podchozí dřevěný patro na spaní. Ale naštěstí je tak velký, že by se tam vedle sebe vešlo asi 5-6 lidí příčně, takže když se Štěpánkou ležíme podélně, tak nám vzniká neuvěřitelná odkladná plocha. A právě v tomhle prostoru se nachází spousta věcí, přičemž tak 80% není mejch. Jsou tam například papírový kapesníčky (velká krabice), jelení lůj (2x), mastička na koutky, nějaký starší čísla Štastnýho Jima a 100+1 (dohromady něco mezi 3-6 kusy), knížka Hovno hoří od Šabacha, náhradní peřiny a polštáře, deka a možná ještě pár věcí ve Štěpánčiným vzáleným koutku. K tomu ještě máme nad touto postelí polici dlouhou cca 4-5 metrů (ze dvou stran postele), kterou také používáme jako noční stolek a na ní se nachází budík (2x),digitální hodinky (používané jako budík), 1-2 půllitry s vodou (Štěpánka se totiž od malička budí v noci žízní), lampička (2x) a spousta záhadnejch knížek, který jsme zdědili po předchozích majitelích bytu.
To jsou věci, na které si takhle z hlavy vzpomenu, ale určitě tam koluje ještě pár věcí navíc (v určitých periodických i neperiodických cyklech), takže ten prostor, který se nám původně zdál tak obrovský, je teď celkem akorát.