Ž  Í  Ž  A  L  A    

Anketka
Co se dá najít na vašem nočním stolku ?
   
Veverek Veverek
Konečně přišel čas na mou odpověď, co mám na nočním stolku. Popravdě řečeno, těšila jsem se na ni už od chvíle, kdys mi ji poslala.
Takže, místo nočního stolku mám takovou krabici z ikei a stěhuji ji po všech místech, kde bydlím. Mám na ní keramický svícínek od Markéty, a na něm jsou kamínky. Potom tam stává svíčka a hrnek s čajem a někdy miska s ořechy. No a samozřejmě tam jsou knížky, skoro pořád tam lehá pan Skácel, do kterého nahlížím tu a tam před spaním nebo i během dne. A vlastně tam tráví noc mé brýle a mobil - budík. Noční stolek je pro mne nejmilejší nábytek, asi to je i tím, že jsem jej nikdy neměla a chtěla. Dovolila jsem si ho ale až v době, kdy jsem začala žít sama.
Bráška Bráška
Problém je, že nemáme normální postel, ale takový to podchozí dřevěný patro na spaní. Ale naštěstí je tak velký, že by se tam vedle sebe vešlo asi 5-6 lidí příčně, takže když se Štěpánkou ležíme podélně, tak nám vzniká neuvěřitelná odkladná plocha. A právě v tomhle prostoru se nachází spousta věcí, přičemž tak 80% není mejch. Jsou tam například papírový kapesníčky (velká krabice), jelení lůj (2x), mastička na koutky, nějaký starší čísla Štastnýho Jima a 100+1 (dohromady něco mezi 3-6 kusy), knížka Hovno hoří od Šabacha, náhradní peřiny a polštáře, deka a možná ještě pár věcí ve Štěpánčiným vzáleným koutku. K tomu ještě máme nad touto postelí polici dlouhou cca 4-5 metrů (ze dvou stran postele), kterou také používáme jako noční stolek a na ní se nachází budík (2x),digitální hodinky (používané jako budík), 1-2 půllitry s vodou (Štěpánka se totiž od malička budí v noci žízní), lampička (2x) a spousta záhadnejch knížek, který jsme zdědili po předchozích majitelích bytu.

To jsou věci, na které si takhle z hlavy vzpomenu, ale určitě tam koluje ještě pár věcí navíc (v určitých periodických i neperiodických cyklech), takže ten prostor, který se nám původně zdál tak obrovský, je teď celkem akorát.
Píďala Píďala
Nikdy jsem noční stolek neměla - spíš jsem v různých podnájmech spala na zemi na matraci, tak jsem ho ani nepotřebovala. Když jsme k svatbě dostali postel a koupili matraci, zažívala jsem po letech neuvěřitelné blaho, že nemusím spát na zemi, kde táhne, práší se a taky jsem zjistila, že nemám kam odkládat svůj každodení usínací čajíček. V tu dobu mi volala kamarádka, že jsem kdysi slíbila, že si odvezu její starý noční stolek, který jí v bytě překáží. Původně jsem myslela, že ho použiju jako stoleček na kytky. Je to noční stolek tak ze 30., 40. let, světlé dřevo, zaoblený a nahoře černé sklo. Když jsem ho přivezla domů a vycídila, zjistila jsem, že se báječně hodí k té naší nové posteli a i na něj zbylo přesné místečko. Prostě měl být náš a patří do našeho minibytu - to je jasné.

Uvnitř mám svoje vonné olejíčky do aromalampy, vitamíny, kapesníky, teploměr, cucací bonbóny (ach jo :o)) a oční kapky - koukám, že je to vlastně taková lékárnička. Na stolku jsou papírové kapesníky v krabici, nějaká zrovna rozečtená knížka, budík, mobil (používám ho jako druhý budík), hrneček s čajem (od večera do rána) nebo sklenička s vodou, moje a mužovy brýle (od večera do rána), občas nějaké léky a občas i dálkový ovladač od televize a videa (to když máme postelový videovečírek:o) - bohužel to vypadá, že tyhle akce budeme muset zrušit, protože čím dál častěji u filmu okamžitě usnu - za což může právě ta teplá a pohodlná postel! :o))

Ke svému nočnímu stolečku mám hezký, dalo by se říct přátelský vztah. Rozhodně už bych se ho nevzdala.
Ačla Ačla
Tak nad touhle otázkou nemusím dlouho rozmýšlet. V Praze noční stolky nemáme, vyrobili jsme si polici nad hlavou a všechno cpeme na ty dva metry krásného dřeva.
Zde v Saarbrückenu jsem noční stolky vyrobila z dvou krabic. A teď se na tom mém dá najít opravdu všechno - Matýskovy olejíčky, mastičky, moje mastičky a mléka a samozřejmě také všechno, co zrovna čteme (já - Tracyho tygra, Matěj Krtka a kalhotky).
Žížala Žížala:
Nemám jen jeden stolek, protože nemám svoji stranu postele (kdo jde spát poslední, lehne si na tu stranu, která je volná). Ve skutečnosti je okolo postele buď na nábytku nebo na zemi několik kupiček. A v těch místech, která jsou teď jakoby víc moje, najdete budík, ten stojí na příručce JavaScriptu, jednom dílu Zeměplochy a knížečce French Country. V řadě před budíkem je podložka pod hrníček (abych nedělala mokrá kolečka na dřevě) a papírové kapesníčky. Za budíkem je obrovská kupa - ani nevím, co všechno v ní je, vím jen o těch horních vrstvách - nějaké odborné články vytištěné z internetu, časopis Blok, předposlední Literárky, knížka Počítačová typografie, knížka Legendy II, Flash 5 pro pokročilé, Windows pro pokročilé (není moje) a spousta dalších odborných i neodborných knížek.