Ž  Í  Ž  A  L  A    

Anketka
Existuje něco, kvůli čemu Vás rodiče (ačkoli jste dospělí) dodnes peskují?
Veverek
Rodiče mne už nepeskují. Nicméně maminka občas ironicky glosuje mé počínání. Ale naštěstí už neříkají, co mám a co nemám dělat.
Skřítek Tchibo
Ano existuje, např. že nezavírám dekl od záchodu, vařím v konvici příliš mnoho vody, a tak plýtvám proudem..... Nebo vypouštím vodu z umyvadla, když si myju ruce........prostě špatně hospodařím..........ale co umřeli je mi i po tom peskovani smutno..........
  Bobina
Za co me nasi peskují? Kdyz jsem byla "jejich" peskovali me skoro za vsechno, co jsem delala ci nedelala. A ted, kdyz uz jsem vylítla z hnízda, me nepeskují, rádi mne vidí a hostí jako princeznu. Jen obcas mi mé detství pripomenou nejakou pitomou poznámkou o mé...ehm...lenosti. Ale jinak nasi byli a jsou sqelí rodice.
Píďala
Od té doby, co s rodiči nebydlím a navštěvuji je tak jednou za dva až tři měsíce, je to s peskováním trochu mírnější :o)

Dlouho začínaly moje návštěvy doma tím, že jsem zazvonila u dveří, ty otevřela máma a nevinně se zeptala: "Co to máš zase na hlavě?" (nutno podotknout, že moje vlasy vypadají stále dost podobně - kratší nebo trochu delší mikádo, těžko by se našel někdo, komu by to připadalo extravagantní)

Druhá varianta téhož: "Co to máš zase na sobě?"

Musím se přiznat, že se mi tyto zákeřné dotazy (které nikdy nebyly kladeny s vidinou odpovědi...) podařilo téměř zlikvidovat. Začala jsem totiž používat vždy stejnou odpověď: "Taky tě ráda vidím, mami."

Poslední dobou bojuji už jen s jedinou šikanou, a to u stolu. Je to k nevíře, ale ať si naberu cokoli, je to zatraceně málo a je nutné si přidat :o)).
Bráška
Přemýšlel jsem nad touhle otázkou a vůbec nic mě nenapadá, teda alespoň nic typickýho jako chození bez bačkor, čištění zubů, úklid pokoje nebo poznámka: "Nezapomeň si klíče!". Tohle všechno naši jednoduše vzdali, když jsem se přestal doma objevovat časteji než než jednou za 3 týdny.

Možná ale že zbyly dvě věci, které slyším od mamky poměrně často a to je zájem o moje stravování a o můj spánek. Asi opravdu musím vypadat občas dost zle (hladově a nevyspale), protože to někdy bývají první otázky. Zvláštní ale je, že jsem takhle dotazován i po telefonu, kde nejsem vidět. Možná zní i můj hlas vyhladověle a nevyspale. :o)
Murek
Ano, tím důvodem je, že jsem jejich potomek, jinak by mne asi nepeskovali. :)

Ono to má ale i druhou stránku - na světě je vždy jen hrstka lidí, kteří člověka neberou na lehkou váhu, kteří se jím poctivě zaobírají a snaží se ze sebe dát to nejlepší právě Tobě. A mezi ně určitě patří naši rodiče. Někdy se jim ta nejlepší vůle nedaří, ale komu se daří vždy a všechno?

Ti moji už pomalu uvěřili, že se o sebe dokážu postarat, i když to dělám jinak než oni, tj. jinak než tím jediným možným a jediným správným způsobem. Občas mě pozorují podezřívavě, zdali ta původně malinkatá, stále řvoucí a vylučující potvůrka jenom nepředstírá, že už to zvládá sama; ale vcelku se přizpoůsobili tomu, co přináší čas.
Žížala:
Tuhle otázku jsem sem dala proto, že žasnu jak mě moje drahá maminka dokáže stále a vždy (to je samozřejmě moje chyba) dostat tou jedinou dobře mířenou větou: "Ty zase vypadáš!"