Ž Í Ž A L A   


Jací jste v odpovědích?  
 Ačla Bráška Červánek Murek
 Píďala Skřítek Tchibo Veverek Žížala
 Véna Ivka    
Do tohoto výběru se dostanete, pokud odpovíte alespoň na 3 otázky.  

< ANKETKA index


Anketka

 Ačla
AČLA

3 - Čeho se nejvíc bojíte v lásce?
Na lásce se nejvíc bojím zevšednění či nudy. Myslím si totiž, že jakmile si ti dva už nemají co dávat, je to s nimi špatné....
  
 
4 - Co pro vás znamená svatba?
Svatební den jako takový pro mne znamenal spoustu kamarádů, rodinu, snad úsměvů a radosti. Ten okamžik, který pro mne a myslím, že i pro mého kluka byl rozhodující, bylo vůbec rozhodnutí, že my dva se chceme vzít. To byl ten okamžik, kdy jsem věděla, že jsme si oba uvědomili, že spolu chceme snášet to dobré i to zlé v našich životech. Také to pro mne znamená stvrzení, že chceme mít spolu děti, které chceme spolu vychovat. A to je také hodně - vychovat dobré nové človíčky je řekla bych práce na dlouhé a dlouhé večery, spousta odříkání, hledání nových cest.
 
6 - Jak se dá najít chlap, se kterým se dá žít?
Abych řekla pravdu, nevím.
Asi má člověk chodit po světě, usmívat se na lidi, hledat, dívat se a učit. V zásadě bychom mohli asi žít každý s každým, problém je podle mne pouze v tom, kolik jsem tomu druhému ochotna tolerovat a odpustit a kolik je ochoten ten druhý tolerovat a odpustit mně a jestli nám oběma ta míra vyhovuje.
Učení je pro mne v tom, že jsem třeba chodila s člověkem, který byl schopen mne úplně vycucnout, hrál si se mnou, dělal nepěkné věci. A když pak člověk potká někoho, kdo to nědělá a kdo je třeba "jen" hodný, uvědomí si, že je potřeba si vážit i zcela obyčejných a malých věcí, vlastností.
A k praktické stránce věci - znám lidi, kteří se seznámili na inzerát a jsou šťastni (samozřejmě v jejich pojetí štěstí, protože to máme jistě také každý jiné), někteří se potkali jen tak, někteří na kurzu angličtiny, keramiky, v práci ....
Na závěr mohu jen napsat, že některým povahám jde ono hledání snáz, některé to rozhodně nemají lehké a musím se přiznat, že ač přemýšlím jak chci, nevím, jak jim pomoci. Znám případy z obou pohlaví a cesty jsou někdy spletité.
 
7 - Co jste dělali nejraději, když jste byli malí?
Po přečtení odpovědí mi přišli na mysl takové věci jak hraní si na poštu, rodinu, piráty, stavění domečků a bunkrů a spoustu dalích a dalších věcí. Nejraději ale vzpomínám na dobu, kdy jsem ležela na zemi u balkonu (bylo tam nejdéle světlo) a posléze pod peřinou s baterkou (sestra nebyla čtenář) a četla Mayovky a potom taky Děti z Bullerbynu (znáte tu kapitolu o stavbě bunkru v seně? Hmm...) a...
Ale to ranní vstávání...
 
12 - Co se dá najít na vašem nočním stolku?
Tak nad touhle otázkou nemusím dlouho rozmýšlet. V Praze noční stolky nemáme, vyrobili jsme si polici nad hlavou a všechno cpeme na ty dva metry krásného dřeva.
Zde v Saarbrückenu jsem noční stolky vyrobila z dvou krabic. A teď se na tom mém dá najít opravdu všechno -
Matýskovy olejíčky, mastičky, moje mastičky a mléka a samozřejmě také všechno, co zrovna čteme (já - Tracyho
tygra, Matěj Krtka a kalhotky).