Codyho stránky

Hlavní strana
 ×  Bloxxter ×  O Codym ×  Články ×  Cizí díla × Knihovna ×  Magie ×  Necronomicon ×  Srazy ×  Ke stažení ×  Odkazy ×  Mapa stránek ×  Diskuse ×  Kontakt

Cody

Kdo jsem, co jsem, co mě zajímá, čím žiju

Kdo jsem Já •  Kde jsem já •  Moje turistika •  Kytara •  Hudba •  Rovering •  Tanec •  Informovanost & literatura •  Magie •  Film •  Umění •  Informatika a web

Původně jsem chtěl zůstat téměř v absolutní anonymitě, ale pak jsem pod palbou dotazů na mou osobu ustoupil a rozhodl se stvořit tuto stránku, kde se dozvíte v‘e o mé osobě, včetně věrných fotografií.

Moje foto

Kdo to je ... já?

Jak praví citát: „Já jsem já, jsem jeden z dal‘ích jeden z mnoha...“ nebo „Jsem, který jsem“. Jsem zrozen ve znamení panny, což už samo o sobě předurčuje mé charakterové rysy. Tím pádem je jasné, že jsem trochu samolibý egoista a „puntičkář“ - mám rád ve svých věcech pořádek, ale neudržuju ho za každou cenu:-) Nenapravitelný optimista se skvělým smyslem pro humor a s naivní snahou o zlep‘ení sebe sama a světa okolního. Mám rád stylovou čistotu, ať se to týká v podstatě čehokoliv. Rád se presentuji a jsem středem pozornosti a jsem rád k něčemu dobrý, rád pomáhám lidem i sám sobě. Dominantní extrovert, údajně empatický, společenský tvor až po(a)tvor(a). Jsem prý tak společenský až hanba, údajně dobře komunikuji a nedělá mi problém se s kýmkoliv o čemkoliv bavit. Obrázek mne samotného najdete vlevo, myslím tedy, že se povedl.

Kde jsem a nejsem víc než často

Bydlím doma, ale nenarodil jsem se tam. Narodil jsem se v jednom podkrkono‘ském městečku (upřímně si myslím, že zas až tolik hezké není, až na kostel a park a hřbitov a pár dal‘ích věcí), dříve patřícího do Sudet. Vyrostl jsem a stále mám oficiálně stálé bydli‘tě hlá‘ené v jiném podkrkono‘ském městě do Sudet již nepatřící. Tam se mi fakt líbí, nechci bydlet jinde, pokud to půjde, je tu krásně. Klid. Lesy, pole, louky i celkem slu‘ná civilizace nutná k sociální interakci a kulturnímu či jinak společenskému či sportovnímu vyžití. Skvělé podmínky i co se byrokracie týče:-) Jak vypadám? No myslím, že vcelku to jde:-) Adekvátně podmínkám, krom toho tady máte dvě mé fotky. Jednu nahoře, ta je ov‘em star‘í a jednu dole, jak lovím Perseidy - ta je z leto‘ního roku (psáno v srpnu 2004). Takže myslím, kdyby jsme se potkali na ulici, tak mně poznáte. No to je asi tak v‘echno ze základní charakteristiky, když budete chtít tak se zeptejte.

„Extreme“ tourism

Hm, teď bych asi něco měl říct něco o svých zájmech, tak jo. Jdeme na to. No myslím, že spoustu věcí se dá poznat z těchhle stránek. Ale i tak Vám něco povím. Tak za prvé miluju přírodu a rád se v ní potuluju, nejlíp s batohem na zádech, kde je ukryt spacák, celta, můj velkej nůž s mačetou a pár věcí, který v přírodě potřebujete. Někdo tomu řiká tramping. Já ne. Myslím, že jsem nezařaditelný. Ale trampy mám rád a dost s nimi rozumím, možná jsem i jeden z nich? Víte, být mezi skalami, svobodněj‘í než spoutaný touto civilizací i sám sebou. Sám jsem to nazval „Extreme” turistika - toulání českými i jinými hvozdy. Když Vás večer hřeje oheň, sly‘íte tóny kytar. Občas po Vás přeleze pavouk či slimák - no idylka! No to se musí zažít ...

Kytaru mám rád, je to můj kamarád ...

No, už prve jsem lehce narazil na kytaru. Jo kytaru mám (sice je to takový nekvalitní pádlo - ‘panělka s kovovejma strunama) a hraju už asi zhruba 10 let. Neříkám, že jsem kdovíjaký hráč, ale hraju s nad‘ením a rád. Myslím, že už něco dovedu a takhle navečír k ohni to 100% sedí. Hraju skoro v‘echno co umím. Folk, rock, pop, country - občas ‘vihnu nějaký to solíčko, prostě co umím a co mě v tu chvíli napadne. Občas takhle hraju s Hankou a s Petrem. A teď s Lenkou natáčíme první amatérský demíčko (rozuměj CD). A chci si koupit novou kytaru a chci se naučit na elektrickou. Takovým mým tajným přáním je hrát v nějaký kapele na kytaru - třeba se mi jednou splní.

Hudba je magická

A když už jsme u tý hudby - hudbu fakt miluju. Vždy když doma něco dělám, tak mám něco pu‘těnýho, vět‘inou aspoň to rádio, ale spí‘ nějaký Mp3 nebo CD. Hudba je pro mne mnohým, rád ji mixuju a vytvářím sugestivní kompilace. No, když už o tom mluvíme, mám rád dynamickou hudbu s dobře nakombinovaným textem i hudbou a rytmikou, která se snaží něco říci. Stylově nejsem vyhraněný, ale musím se přiznat, že ani house ani techno a diskotékové variace mne příli‘ neoslovily. Možná to bude tím, že je považuju za nekvalitní brakové, účelově zaměřené skladby, které nemají hlub‘ího významu. Myslím, že to hezky koresponduje s mojí tezí, že dobrá kapela se udrží i po léta a nezanikne po pár letech (viz Lunetic atp.). Mám rád živý muzikanty, moc nemusím nějaký počítačový mixy od nějakejch DJ. Myslím, že to už není o hudbě. Obdivuju lidi co opravdu hrajou na real nástroje. Jak jsem již naznačil stylově nejsem vyhraněn, myslím, že skvělý věci jsou jak u metalu tak u country, jak u folku tak v jazzu, jak v rocku tak ve vážné hudbě. Je ov‘em pravdou, že například z rocku upřednosňuju starý dobrý legendy jako Kiss, Black Sabbath, Judas Priest atp. Z těch tvrd‘ích věcí nemám moc rád tzv. blití do mísy. Myslím, že hudba by měla být melodická a zpěvákovi by mělo být rozumět. Když se podíváme na mý oblíbence, tak v tuzemsku jednoznačně Arakain, následně asi i Komunální odpad a Divokej Bill. Z folku a country bych vypíchnul Cop, Fe‘áky, Greenhorns, Rangers, Asonanci a Czeltic. Jinak z ciziny samozřejmě Therion, Philip Glass, Stratovarius, Judas Priest a snad i Nightwish. Ne, to nejde vypočítat - je toho stra‘ně moc a čím víc bych o tom psal, tím víc bych si vzpomínal. Prostě - miluju hudbu!

Skauting » Rovering

Jako malé děcko jsem bylo vmístěno do masových organizací coby jiskřička a později coby pionýr, na‘tětsí historie tomu chtěla, že jsem se již svazákem nestal a tak jsem se mohl vyvíjet dle vlastní libosti a tak mne v 8. třídě potkal Skauting. No někteří lidé na tuto organizaci pohlížejí skrz prsty, ale já mám pocit, že je to jen z přili‘né neinformovanosti o celém problému. Prostě tato doba mi dala základy čehosi, co někdo možná nazývá marvním kodexem či etickými normami. Nevím, myslím, že na slovech nesejde. Prostě to bylo fajn a v‘ichni jsme si to užívali. Ale po letech jsem nahlédl pod pokličku hiearchie a jako v‘ude, kde je podobný systém i zde, bohužel, funguje určité politikaření a unfair jednání. Tak jsem se na to prostě vyka‘lal.

Po pár letech (přesněji v srpnu 2004) jsem potkal fungující skupinu Roverů a Rangers, kterou vedl můj dobrý kamarád Tom. No a to mě opět dostalo, ne kvůli politikaření, moci a jinejm kravinám, ale kvůli lidem a tomu co se dá dělat. Já ka‘lu na ústředí a výkonnou radu Junáka, ale neka‘lu na lidi a to je to co je pro mě Roveringem. Spoustu možností, antický ideál člověka, duchovní vývoj, etika a morálka, heslo: „Služba“ a jiné věci. Nezapomínám na heslo „Rovering je výzva!“. Prostě rovering je pro mne dal‘í věcí, kterou tenhle život dělá o dost snesitelněj‘ím, co snesitelněj‘ím je prostě super. A tak jsem hrdým členem DobROVodu.

Správný kanec má rád tanec

Rád tančím. Stra‘ně, nejlíp to co umím. Občas, ale i to co neumím. Začal jsem u klasiky z tanečních, pak jsem si přidal country tance, mexické tance, irské tance, francouzské i skotské tance. Dokonce jsem zapojil i české lidové. Myslím, že vět‘inou by se daly označit za historické, protože teď už se moc netančí. Fakt myslím, že irský a skotský mají ‘mrnc a sílu - to pochopíte, až když Vás to chytne, ale to platí asi o v‘ech stylech, když do nich jdete naplno. Tanec je myslím velice přirozená lidská záležitost a myslím, že by každý měl tančit a nebránit se tomu, je to tak přirozené! Samozřejmě rád zapařím (prý se teď takhle řiká taneční improvizaci na moderní hudbu), ale nejrad‘i na pořádnej rockovej až metalovej nářez. Napsal jsem o tom článek.

Informovanost, zaměření, literatura

Dost mi záleží na tom, abych ve v‘em možném i nemožném byl v obraze. Dost si dávám záležet, abych získával vědomosti ve v‘ech odvětvích, ke kterým nemám odpor a hlavně abych si udržel tzv. v‘eobecný přehled. Rád bych ‘el studovat religionistiku nebo filosofii. Ale zatím není čas a hlavně $. Mám rád historii a snad se v ní i trochu orientuju. Psal jsem o tom několik článků. S tím souvisí i filosofie. Prostě mám rád snad v‘echny humanitní vědy (literatura, historie, politologie, filosofie atp. atp.). Jsem humanista, ale to neznamená, že technická odvětví jsou pro mne ‘panělskou vesnicí! Snažím se držet krok jak s fyzikou, chemií, IT i se v‘ím ostatním. Ale bohužel v‘e najednou nejde, není na to čas! Myslím, že s tím souvisí i to, že rád čtu. Krom filosoficko - mysticko - magických titulů a historicko - mytologické literatury faktu i nějakou beletrii. Třeba: A. C. Clark, H. P. Lovecraft, G. Meyrink, CH. Forsyth a samozřejmě nezapomenutelný Douglas Addams a jeho stopaří pentalogie. Mám celkem rád scifi, ale moc mně nechytlo fantasy, vyjímkou možná bude Tolkien a Zelazny. Dost často si přečtu i něco lehce uměleckého, naposled mě fakt chytl Ginsberg, Whitman a Egon Bondy. Z časopisů jsem čítával Fantastická Fakta (ale přestaly vycházet), jinak příležitostně Týden (když mi ho KK půjčí - teď se na mně nějak zlobí, takže už moc ne:-().

Magie česky Magick

Věda v‘ech věd. Věnuju se jí již asi 8 - 10 let. Přesně nevím. Ale poslední roky opravdu aktivně. Magie v plném slova smyslu (hermetismus, rituální magie, chaos, thelema), vedlej‘í produktem jsou pomocné vědy „magické“ tarot, astrologie, numerologie atp. Hlavní oblasti zájmu Necronomicon. Jsem zastáncem linie tzv. mágů Universalie první republiky (Kefer, Kabelák, Kohout a mnoho a mnoho jiných), taktéž jména jako de Guaita, Papus, Lévi a jiní mi nejsou zcela neznámá. Nerad bych zapomněl na kabbalu, ta mne také velmi inspiruje. Nejsem věřící v tom smyslu jak je v‘eobecně známo, ale nejsem ani ateista. Kdybych si musel vybrat nějaké náboženství byl by to judaismus potažmo kabbala. Poslední dobou se dost zajímám i moderní věci jako je thelema, chaos magie, cyber magick aj. Jsem myslím universalista v tom nejlep‘ím slova smyslu, nelpím na jednom systému, vybírám co je třeba a co se hodí. Ale vždy je to každopádně magie. No jeden můj známý, Wickhem, napsal jednu krásnou větu, se kterou se plně ztotožňuji. „Neříkám že mým koníček je magie, není. Magie nemůže být koníčkem, buďto jí žijete nebo ne.“ A to dělám já. Žiji Magií. Co k tomu říci. Asi nic.

Moje oblíbená filmová tvorba

Cody a Perseidy Co se filmové tvorby týče, rád si odpočinu u akční a efektivní podívané. Ale v podstatě mám nejrad‘i opravdu kvalitní filmy - myslím, že se jím říká artfilmy. Takže ve finále si rád odpočinu u Terminátora či Hvězdné Brány, ale užiju si opravdu třeba u Pasoliniho. Ale existuje pár filmů, které na mě opravdu zapůsobily: Matrix, Záhada Blair Witch, Kostka, Hvězdná Brána (+ seriál), sága Vetřelců, Vodní svět, Postman, Četa, M.A.S.H, Lost Highway (a jiné Lynchovy filmy), Evangelium sv. Matou‘e, Saló aneb 120 dní Sodomy, Naqoyaqatsi, Mechanický pomeranč, Pí, Amores Peros, Ostrov aj. Ten výčet by byl obrovský - snad jen tahle tro‘ka naznačí co mě na filmové tvorbě láká.

Umění jest od slova uměti

Asi Vás při čtění předchozích řádků napdalo co já a umění? Těžko říci je toho hodně, naprosto obdivuji gotiku a její architekturu. Myslím, že vlastnit gotický hrad by vůbec nebylo k zahození, k tomu nějakou vhodně položenou katedrálu:-)) Obrazy Gigera jsou pro mne také velmi inspirativní. Možná kvůli tomu, že ilustroval jednu verzi Necronomiconu a byl spolutvůrcem Vetřelce a jedné verse tarotu? Nevím, prostě mi ten styl sedí. Myslím, že v‘echno co je prodchnuto mystikou a temnou magičností. To jsou věci, který se mi líbí. Nemůžu říct, že bych rozuměl umění. Ani si nejsem jist, kde je ten klíč, podle kterého se hodnotí co je a co už není umění. Prostě něco se mně líbí a něco ne. A to je pro mně umění.

Informatika, internet a webdesign

Mám moc rád počítače a v‘e s tím spojené včetně internetu. Nevím, možná jsem lehce na počítači závislý. Stra‘ně rád v‘emu porozumím a v‘e nastavuji a vytvářím sám. Rád mixuju hudbu, vytvářím weby (v tom jsem myslím celkem dobrej) - na to jsem fakt ulítlej, stra‘ně rád furt něco vylep‘uju; ladím OS a různý software. Mám rád kvalitní soft i aplikace na webu, proto si myslím, že používám pro mě to nejlep‘í. Takže pokud jsem náhodou na netu; jako IM messengera používám Mirandu nebo ICQ, prohlížeč internetových stránek FireFoxe. WebFreeMail používám Email.cz. E-mailovýho klienta zkou‘ím Thunderbirda a The Bat! nebo v práci musím Outlook. Zatím mám Windowsy, ale chtěl bych se naučit i v Linuxu, ale to až upgraduju počítač:-)) Zatím nejsou prachy:-)

Pokud Vám tahle moje charakteristika nestačila či naopak k něčemu inspirovala a chcete mi něco sdělit, učiňte tak přes stránku Kontakt.

Kdo jsem Já •  Kde jsem já •  Moje turistika •  Kytara •  Hudba •  Rovering •  Tanec •  Informovanost & literatura •  Magie •  Film •  Umění •  Informatika a web

Zpět
Zpět na hlavní stranu Codyho stránek

Hlavní strana ×  Bloxxter ×  O Codym ×  Články ×  Cizí díla × Knihovna ×  Magie ×  Necronomicon ×  Srazy ×  Ke stažení ×  Odkazy ×  Mapa stránek ×  Diskuse ×  Kontakt