Codyho stránky

Hlavní strana
 ×  Bloxxter ×  O Codym ×  Články ×  Cizí díla × Knihovna ×  Magie ×  Necronomicon ×  Srazy ×  Ke sta·ení ×  Odkazy ×  Mapa stránek ×  Diskuse ×  Kontakt

Magie a spol.

Hledání v článcích a odkazech na portálu
Hledání na Rituálu.cz

Český Ráj - krajina druidů

Procházeli se před stovkami let Českým Rájem druidové a přiná±eli krvavé oběti divokým démonům „odtamtud“? Odpovědi (a mo·ná i dal±í otázky) naleznete v tomo článku.

J. G. Ragon - Smysl antických mystérií

Kompletní online verse knihy nepříli± známého francouzského hermetika J. G. Ragona (1781 - 1862). Dílo vy±lo ji· na sklonku svobodných čekých dějin 20. století v roce 1938. Celý text jsem zachoval i s jeho, z dne±ního hlediska, nepřesnostmi a chybami z hlediska gramatického. Pokusil jsem se zachovat i vzhled a formát pou·ítý v knize (co CSS dovolily). Za pomoc při publikaci, scanování, kontrole a css designu děkuji HoPovi.

Aleister Crowley: Liber E vel Exercitiorum sub figura IX

Online verse Liber E od A. Crowleyho. Dílo mírně upraveno za pomoci Sanova překladu (nepřesnosti a styl překladu) a převzato z http://www.132.wz.cz/liber_e.htm. Překladatelé si nečiní nárok na zveřejnění, děkuji za mo·nost publikace. Původní anglickou versi najdete najdete například na Sacred-texts.com.

Necronomicon

Necronomicon, Al Azíf, Kniha mrtvých jmen, čistá hrůza a děs jako z Lovecraftových románů a obrovská záhada magických grimoárů. Realita nebo fikce od H. P. L.?

K. J. Erben a jeho neodhalená magičtěj±í a krvavěj±í Kytice

O čem vlastně psal K. J. Erben ve čitankově známé Kytici? Magie, evokace, invokace a démoni a svět mimo ten ná±. O čem pojednává ve své kruté realitě na±e lidoví slovesnost?

Pár zajímavých souvislostí

Jak souvisí jednotlivé pověsti s katastrofální vlnou povodní v roce 2002? Několik náhod k zamy±lení.

Tajemná 12. planeta Nibiru(Néberu)-Marduk

Existuje tzv. 12. planeta? Kde ji mů·eme najít? Byli Anunnakové na planetě Zemi? Byla opravdu planetou nebo jde jen o mýtus? Tyto problémy se sna·ím poodhalit ve svém krátkém eseji na toto téma.

Tajuplný a děsuplný hrad Houska

Tajuplný a temným závojem obestřený hrad Houska jitří nejen mou fantazii. Proto jsem se tam vypravil ... jak to dopadlo a kompletní informace o hradu (historie, záhady, vyprávění, fikce) najdete právě zde.

Wicca - kontraversní pojem novodobé magie

Wicca je nepopiratelný fenomén moderní magie a setkává se jak s mnoha odpůrci i příznivci. V mém článku jsem se sna·il relativně objektivně poukázat na plusy a mínusy za pomoci výsledků diskuse se samotnými Wiccany. Podívejme se na Wiccu pod drobnohledem!

Záhada Blair Witch - vynikající fikce

Mnoho dohadů a nejasností, co se vlastně dělo v Blair - Burkitsville? Měl film „Záhada Blair Witch“ pravdu či jen do±lo k opětovné gigantické reklamní kampani?

Zpět
Zpět na hlavní stranu Codyho stránek

Hlavní strana ×  Bloxxter ×  O Codym ×  Články ×  Cizí díla × Knihovna ×  Magie ×  Necronomicon ×  Srazy ×  Ke sta·ení ×  Odkazy ×  Mapa stránek ×  Diskuse ×  Kontakt