Codyho stránky

Hlavní strana
 ×  Bloxxter ×  O Codym ×  Články ×  Cizí díla × Knihovna ×  Magie ×  Necronomicon ×  Srazy ×  Ke stažení ×  Odkazy ×  Mapa stránek ×  Diskuse ×  Kontakt

Knihovna

Hermetické texty

Aleister Crowley: Liber E vel Exercitiorum sub figura IX Česky » Stáhnout jako PDF

Liber E jest nutnou elementární přípravnou fází ku počinu magické praxe dle Aleistera Crowleyho (česky - překlad z angličtiny http://www.132.wz a korekce pomocí Sanova překladu).

Dr. John Dee: Liber Loagaeth Anglicky » Stáhnout jako PDF

Jediná a pravá verse Liber Logaeth od Johna Dee. (anglicky - převzato z http://www.esotericarchives.com/dee/sl3189.htm)

Phil Hine: Aspects of Evocation Anglicky » Stáhnout jako PDF

Vynikající Hineův text z ranku chaos magie. (anglicky - převzato z http://www.esotericarchives.com/dee/sl3189.htm)

J. G. Ragon: Smysl antických mystérií Česky » Stáhnout jako PDF

Kompletní online verse knihy francouzského hermetika a svobodného zednáře J. G. Ragona (1781 - 1862). Dílo vy‘lo již na sklonku svobodných čekých dějin 20. století v roce 1938. (česky)

Hrad Houska

Arborius: Archandělé a jejich symbolika ve freskách na hradě Houska Česky » Stáhnout jako PDF

Online verse Arboriovy předná‘ky z Konference Sfinga 2005 na hradě Houska. (česky)

Cody: Hrad Houska Česky » Stáhnout jako PDF

Online verse mé předná‘ky z Konference Sfinga 2005 na hradě Houska. (česky)

Historické texty

Enuma Eli‘ Česky » Stáhnout jako PDF

Babylónský Epos o stvoření Enuma Eli‘ („Když nahoře…“). (česky - převzato z http://www.grimoar.cz)

Pavel Jansa: Svatá Ludmila a její doba Česky » Stáhnout jako PDF

Historický exkurs do doby svaté Ludmily a souvisloti jejího života, smrti i keltské či slovanské příslu‘nosti. Na moji prosbu s profesionálním náhledem zpracoval můj kamarád Pavel „Hrobník“ Jansa. (česky)

Literatura

Howard Philips Lovecraft - Dagon Anglicky » Stáhnout jako PDF

Jedna z prvních Lovecraftových povídek a přesto pro jeho mýtus Cthulhu tolik určující. Nutná znalost pro pochopení celé problematiky. (Anglicky - převzato z http://www.noveltynet.org)

Howard Philips Lovecraft - Volání Cthulhu (The Call of Cthulhu) Česky » Stáhnout jako PDF

Dal‘í Lovecraftova povídka v které najdeme mnoho důležitých informací z mýtu Cthulhu. (Česky - česká verze převzata z http://www.luciferius.wz.cz/luciferius/Kniha_04.htm a anglická verze pro porovnání)

Necronomicon

Al Azif - The Cipher Manuscript known as „Necronomicon“ Anglicky » Stáhnout jako PDF

Fiktivní verse Necronomiconu inspirována Lovecraftovým mýtem Cthulhu aka Ctulhu taktéž známa jako Liber Logaeth. Tato verse je ov‘em oproti jiným versím je‘tě mnohem zkrácená a „očesaná“ - což zjistíme prostým srovnáním (např. chybí „Svědectví ‘íleného Araba“. Ov‘em s původní Liber Logaeth Johna Dee nemá pražádnou spojitost. (anglicky - převzato z http://www.budget.net/~jdnolan/enoch_gfx/unclassified/necronomicon/liber%20logaeth.htm).

Gregor A. Gregorius: Necronomicon Anglicky » Stáhnout jako PDF

Jeden ze dvou volně dosažitelných tzv. „pravých“ Necronomiconů a to verse nalezená u Gregora A. Gregoriuse aneb Eugena Grosche, člena německého okultního řádu Fraternitas Saturni (anglicky - převzato z http://free.freespeech.org/ascardan/necro.pdf).

Gregor A. Gregorius: Necronomicon v překladu Patrika Zandla Česky » Stáhnout jako PDF

Několik (Zpověď Šíleného Araba, O úrovních a jejich vlastnostech, Kniha vstupu a putování, Zaklínání bran, Zaklínání boha ohně, Zaklínání strážce a Text „Maklu“) kapitol Gregoriova Necronomiconu přeložených od Marigolda do če‘tiny. (česky)

Gregor A. Gregorius: Necronomicon v překladu RK Česky » Stáhnout jako PDF

Tři kapitoly (Zpověď ‘íleného Araba, Text „Magan“, Kniha 50 jmen Mardukových) Gregoriova Necronomiconu přeložených od RK do če‘tiny. (česky - převzato ze starých CyberTempli)

The Necronomicon Anglicky » Stáhnout jako PDF

Zde přiná‘ím obsáhlej‘í versi Liber Logaeth, ačkoliv opět fiktivní obsahuje navíc „Svědectví ‘íleného Araba“. (anglicky - převzato z http://www.cam.org/~vannuff/necrono.htm)

The Necronomicon - Chart of Comparison Anglicky » Stáhnout jako PDF

Z pro mne nepochopitelných důvodů v této verzi ze Simonova Necronomiconu jsou některé části vyjmuty, jiné jsou přeházeny. Celý dokument je je‘tě podivněji strukturuován. Nazval bych ho americkým paskvilem. Podepisován je pod tímto „dílem“ jakýsi Coroner a občas Erica. (anglicky - převzato z http://www.odyssy.net/users/erica/ a z http://homepages.pavilion.co.uk/glyng/necronomicon.html)

Jozef Karika, Zóny stínu: Necronomicon Česky » Stáhnout jako PDF

Několikastránkový exkurz do knihy Jozefa Kariky: Zóny stínu. V této části se zabývá magickou praxí stran Necronomiconu.

Nekronomikon » Stáhnout jako PDF

Latinská fiktivní verse, jedná se o upravený text knihy Steganographia od Trithemia - výsledný text jest kompilací jenž jest inspirován H. P. Lovecraftem (latinsky - převzato z http://spyros.nfo.sk/texts/x2_nekro.html a http://www.ubersite.com).

R'Lyeh Text Anglicky » Stáhnout jako PDF

Druhá část fiktivní Liber Logaeth. (anglicky - převzato z http://www.chaosmatrix.org/library/books/rlyeh_text/rlyeh_text.htm)

Simonův Necronomicon Anglicky » Stáhnout jako PDF

Druhá verse pravého Necronomiconu od neznámého hermetika jménem Simon, obohacena o důležité průvodní texty včetně citace z Crowleyho Liber 777 (anglicky - převzato od Armadela).

Zpět
Zpět na hlavní stranu Codyho stránek

Hlavní strana ×  Bloxxter ×  O Codym ×  Články ×  Cizí díla × Knihovna ×  Magie ×  Necronomicon ×  Srazy ×  Ke stažení ×  Odkazy ×  Mapa stránek ×  Diskuse ×  Kontakt