Ž  Í  Ž  A  L  A    
 g a m e   z o n e

  SIM CITY
Vsadím se, že tuhle hru, hrála polovina z vás ještě ve Windovs 3.1.
Je to prý oblíbená hra holek a musím říct, že mě opravdu baví. Pro ty, kdo hru neznají: jde (stručně) o to vybudovat a rozvíjet město ke spokojenosti jeho obyvatel tak, abyste nezkrachovali. Zdá se to snadné, ale město má své požadavky a obyvatelé zase své a ty jdou často proti sobě. Postavte si levnou uhelnou elektrárnu blízko města - ušetříte, ale lidi z toho nebudou odvázaní, možná budou dokonce dělat problémy, psát petice nebo se i stěhovat pryč a vy to můžete zabalit. Nemusíte se bát, že se ocitnete ve hře úplně bezradní - na každou oblast máte speciálního poradce, který vám doporučí, co byste měli právě teď dělat. Háček je trochu v tom, že každý z poradců myslí hlavně na tu svou oblast, např. poradce pro dopravu vám nikdy neřekne: "Pro tuto chvíli máme dost peněz, můžete je přidělit někam jinam." Takže rozhodnutí o tom, co má v danou chvíli prioritu, je vždy na vás.
Musím říct, že jsem začala chápat různé hlášky starostů v TV zprávách, někdy se i přistihnu, že je v duchu hájím.
 

Policajtárna v SimCity 2000


Domečky v SimCity 2000


Nemocnice v SimCity 3000

Domečky v SimCity 3000
SimCity 2000, slibně se rozvíjející městečko, vlevo nahoře stojí ZOO SimCity 3000: vlevo soudní budova, nahoře nemocnice, okolo vilky a zahrady Pohled na rozvíjející se obchodní zónu (dole uprostřed) a kouřící průmyslovou
Můj oblíbený finanční poradce Mortimer Green mi zase říká, že je to špatný,
a že si budeme muset půjčit...
Přístav ještě není úplně dostavěný, ale už z něj vyplouvá loď, která k nám vozí odpadky ze sousedství, za což mi platí. Nádraží u průmyslové zóny. Vlak vozí lidi do práce. Když navrhnete špatně dopravu, lidi si hrozně stěžují a rozvoj vázne.
 
  GAMES
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11