Ž  Í  Ž  A  L  A    
 g a m e   z o n e

  CULTURES - konečně jsme si i zahráli

Neuvěřitelné se stalo skutečností a to díky náhodě. Cultures jsme totiž sehnali v ČR, i když se tu tahle hra nedistrubuuje. Při jedné z nepravidelných návštěv prodejny "Levné knihy" v Jindřišské, jsme zde v polici plné krabic s hrami, objevili i Cultures.
Takže - jaká tahle hra je? Po projetí tutoriálu a zahrání si prvních misí pro začátečníky musím říct, že je opravdu roztomilá. Ale bohužel taky dost zdlouhavá. Ze začátku se mi líbilo, že mají mí vikingové každý své jméno, ale když se má vesnička rozrostla, začala jsem v tom mít hokej. Ale zatím jsem ve fázi, kdy jsem ještě nepostavila všechny budovy a taky jsem si moc nezabojovala, takže uvidíme. A koneckonců Settlers byli nejlepší taky až ve verzi 2.
 
 
Právě se vzali...

 
A už mají dítě...

 
Někdo se nudí, někdo odpočívá a někdo loví...
Intro: Váš dědeček si přehazuje z ruky do ruky chladnoucí kousek slunce. Vikingské lodě se vydávají hledat další kousky. Loď vašeho otce se blíží k neznámé zemi.
Na začátku hry postávají všichni u hlavního skladiště a jen tak se poflakují. Celkový pohled. Hra sice teprve začala, ale už jsem stihla jednu svatbu (viz prstýnky na vlajce stanu uprostřed). Toto je seznam všech žen, které právě bydlí v mé vesnici.
Thorkatla nese do svého stanu nábytek, aby se jejímu muži pohodlněji odpočívalo. Zpovzdáli ji zdraví mlynář. Po kliknutí na Thorkatlu se vám ukaže její karta, kde vidíte, co právě dělá, co naposledy dělala a v jakém je stavu. A takhle se v Cultures "dělají děti". Pak přiletí čáp a za chvíli se okolo stanu batolí malá holčička nebo chlapeček.
 
  GAMES
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11