Codyho stránky

Hlavní strana
 ×  Bloxxter ×  O Codym ×  Články ×  Cizí díla × Knihovna ×  Magie ×  Necronomicon ×  Srazy ×  Ke stažení ×  Odkazy ×  Mapa stránek ×  Diskuse ×  Kontakt

Srazy | Komentář k této akci | Klokočské skály

Sraz místnosti Magie - Xko
Ceilidh aneb po stezkách Druidů


Základní Informace

Doprava

Sraz

Mapa

Kontakt a pomoc na:

w.f.cody@email.cz

mobil: +420737354501

Pokud se vše povede tak jak má, tak se sejdeme na místě v oblasti nazvané Klokočské skály, což je část Českého ráje. Naše místo „M“, bude blízko míst, jež mnoho generací zasvěcených, ale bohužel i některých skeptiků tzv. „Sysifoidů“, nazývá „Svatyně“. Proč, to možná pochopíte, budete - li chtít tato místa navštívit.

Jde o skalní město, krásnou přírodu plnou skal, ztepilých borovic, spousty písku a naleznete zde také nádherný skalní hrad Rotštejn a určitý náboj, který se nedá pořádně popsat, ten se musí prožít. Třeba to poznáte sami. Pro mne toto místo bylo vždy synonymem klidu a pohody.

Důležité:

Potřebuji předem vybrat místo adekvátní k počtu účastníků. Prosím nepodceňujte tento fakt a pokud přijedete, dejte mi vědět nejpozději do středy 24.7. - nejlépe po mailu. Nechci, aby se stalo, že se tam nahrne spousta lidí, který nikdo nezná. Proto nikoho, kdo se předem neohlásí, neznám ho a nikdo se za něj nezaručí „nevpustíme“. Neberte si to prosím nijak osobně. Díky.

Jakmile dorazíte na místo „M“, zavolejte mi a já si pro Vás dojdu.

Pokud by jste cokoliv potřebovali nebo Vám nebylo něco jasné, napište !!!

Jde o místo v přírodě, plné skal, stromů a velmi vlezlého písku. Tedy nové H.I.S. nebo Lewis Jeans popřípadě jakékoliv podobné oblečení by asi nebylo adekvátní. S tim samozřejmě souvisí i obuv, nedoporučuji sandály, lodičky (doteď nechápu jak Sunny mohla dojít na „Závist“ v lodičkách ??????!) ... atp.

Přespávat budeme venku v přírodním campu (dle počtu lidí buď na „velbloudím“ nebo „sokolím“), spacáky, karimatky s sebou, ovšem nikoliv stany. Za prvé by tam na ně nebylo místo a za druhé, zkoušeli jste někdy stavět stan na skale??? Nedoporučuji ... .

Camp je zajištěn proti dešti, je tam ohniště, je tam sucho. Ovšem problematické to tam je s vodou. Sice dole v údolí teče potok (pokud není moc sucho), ale pitná voda je nejblíže ve vesnici vzdálené 3 km, zde je i restaurace. Z toho vyplývá, že nejlepší by bylo si vodu vzít s sebou. Na dva dny doporučuji 2 - 3 litry na člověka (minimum).

Jídlo si vezměte s sebou nebo nakupte cestou (nejlépe v Turnově). Doporučuji si sebou vzít baterku, svíčky a zápalky.

Sraz

Sejdeme se v pátek 26.7.2002 v 16,00 v Turnově na vlakovém nádraží. Poznáte mě zcela jistě. Ovšem je možné, že se tento termín ještě posune, takže sledujte tuto stránku, zde budou aktuální informace.

Doprava

Jde o místo vzálené cca 4 km severovýchodně od Turnova, což je relativně známé město ve východních Čechách, jižně od Liberce (cca 50 km).

Autem

Do Turnova vede silnice přímo z Prahy (E 65) přes Mladou Boleslav a Mnichovo Hradiště, ale i od Hradce Králové (E 442) přes Jičín.
Turnov ... hmm ..., kdepak to asi je? Jako bych slyšel Tibbyho. No zkrátím to. Naše realita - naše Galaxie - sluneční soustava - třetí planeta od Slunce s názvem Země - severní polokoule - kontinent Evropa - stát Česká republika - Východočeský/ Liberecký kraj - město Turnov. Každý kdo si vezme automapu to prostě musí najít ... hmm ... skoro každej. Tak jinak. Ať jste odkudkoliv musíte se dostat do libereckýho kraje.

  • Jižní Čechy: Praha - Mladá Boleslav - Mnichovo Hradiště - Turnov
  • Moraváci: Hradec Králové - Jičín - Turnov.
  • Pražáci a Střední Čechy: Mladá Boleslav - Mnichovo Hradiště - Turnov
  • Severní Čechy: Děčín - Nový Bor - Liberec - Turnov nebo Litoměřice - Doksy - Mladá Boleslav - Mnichovo Hradiště - Turnov
  • Západní Čechy: Praha - Mladá Boleslav - Mnichovo Hradiště - Turnov

V Turnově se dáte směrem k nemocnici, na silnici směr: Mírová pod Kozákovem - Lestkov - Tatobity - Lomnice nad Popelkou. Ihned za Turnovem uhnete na první odbočce doleva. Projedete vesnicí Károvsko a pak narazíte na odbočku doleva zpět k Turnovu. Tak tam rozhodně ne. Pojedete dál třešňovo - višňovou alejí a minete odbočku doprava na polní cestu. Ovšem další odbočka doprava bude ta Vaše. Po ní dorazíte do vesnice Záholice a tam na křižovatku. Dáte se doleva, ovšem pozor tato odbočka se dělí na dvě . Jedna doleva - červená turistická značka a doprava - tou se dáte. Pojedete stále rovně, projedete osadou Rozumov a až vyjedete z této osady, budete mít po levé straně pole a louku a před sebou po pravé straně lesy. Někde, kde to půjde, nechte auto. Poté rovně po silnici, kdy po pravé ruce budete mít les se dostanete na rozcestí s rybníčkem. Rozcestí bude do směrů: Rotštejn, Klokočí (vesnice) a Mírová pod Kozákovem (žlutá). Tam Bude Vaše místo „M“.

Vlakem

Do Turnova se také můžete dostat vlakem. Leží na trati 030 Liberec-Jaroměř - 031 Pardubice, také na trati 041 Hradec Králové - Turnov a konečně také na trati z Prahy: 070 Všetaty - Mladá Boleslav-Turnov. Pokud pojedete vlakem doporučuji dojet do zastávk y Dolánky u Turnova (je to první zastávka na trati 030 Liberec - Turnov - Stará Paka - Jaroměř, ve směru Turnov -> Stará Paka)

Vylezete z budovy turnovského nádraží a proti sobě budete mít zastávku autobusu. Dáte se doprava a po 40 m doleva, čímž dostanete na hlavní silnici a opět odbočíte doprava a půjdete po pravé straně až za semafory, k první zebře (přechodu), kde přejdete na druhou stranu a poté se dáte mírně do kopečka doprava nahoru. Chodníkem se necháte vést až pod železniční most, ale pozor jeden budete mít na dohled po pravé straně! Za mostem se dáte doleva stále po chodníku a touto cestou (přejdete most, po pravé straně prodejna zbraní) se necháte vést až na menší plácek, kde bude křižovatka ve tvaru „T“ (doleva nahoru, doprava dolů). Dáte se doleva nahoru - dojdete na náměstí. Zde šikmo doleva přejdete náměstí a v levém horním rohu budete obchoďák. Za nim bude ulice - Skálova, kterou se dáte. Po 100 metrech minete po levé ruce „intr“ hotelové školy a touto cestou stále rovně, po 200-300 m budete mít po levé ruce městský park, celkem rozlehlý. Jím se necháte vést až ke křižovatce ve tvaru „T“, již mimo Turnov. Zde se dáte doleva, půjdete alejí třešňovo-višňovou cca 200 - 300 m. Poté po pravé straně najdete odbočku - polní cestou - směrem do vesnice. Tou se dáte. Půjdete stále rovně až přijdete na první křižovatku do kříže, kterou projdete rovně a po pár metrech na rozcestí se dáte nahoru doprava po turistické červené (můžete po ní jít už od křižovatky ve tvaru „T“ za/nad Turnovem :-)) ) Červenou se necháte vést mezi domky až na konec vesnice a poté mezi skalami až k rozcestí se žlutou. Najdete tam takový malý rybníček. Rozcestí bude do směrů: Rotštejn, Klokočí (vesnice) a Mírová pod Kozákovem (žlutá). Tam Bude Vaše místo „M“.

Autobusem

Autobusy nechám na Vašem zvážení. Nicméně většinou z větších měst jezdí přímé autobusy až do Turnova.

Až vystoupíte na autobusovém nádraží, uvidíte na někde kolem Vás řeku a samozřejmě poblíž ní i most tak němu se dejte. Po chvilce dorazíte na ulici, která vede přes most a na druhé straně ulice by měla být prodejna zbraní (doufám, že tam ještě je:-)) ). Dáte se doprava směrem o d mostu až dorazíte na menší plácek kde bude křižovatka ve tvaru „T“ (doleva nahoru, doprava dolů). Dáte se doleva nahoru - dojdete na náměstí. Zde šikmo doleva přejdete náměstí a v levém horním rohu budete obchoďák. Za nim bude ulice - Skálova, kterou se dáte. Po 100 metrech minete po levé ruce Intr Hotelové školy a touto cestou stále rovně, po 200-300 m budete mít po levé ruce městský park, celkem rozlehlý. Jím se necháte vést až ke křižovatce ve tvaru „T“, již mimo Turnov. Zde se dáte doleva, půjdete alejí třešňovo - višňovou cca 200 - 300 m. Poté po pravé straně najdete odbočku polní cestou směrem do vesnice. Tou se dáte. Pujdete stále rovně až přijdete na první křižovatku do kříže, kterou projdete rovně a po pár metrech na rozcestí se dáte nahoru doprava po turistické červené (můžete po ní jít už od křižovatky ve tvaru „T“ za/nad Turnovem :-)) ) Červenou se necháte vést mezi domky až na konec vesnice a poté mezi skalami až k rozcestí se žlutou. Najdete tam takový malý rybníček. Rozcestí bude do směrů: Rotštejn, Klokočí (vesnice) a Mírová pod Kozákovem (žlutá). Tam Bude Vaše místo „M“.

Z Turnova

Zkrátka se musíte dostat na náměstí a odtamtud doleva směrem k intru Hotelové školy a touhle silnici stále rovně směrem z Turnova k „Boží vodě“. Odtamtuď po červený až k rozcestí se žlutou.

Z Dolánek

Vystoupíte na vlakové zastávce dejte se dolu směrem k vodě, kdy po 200 m minete po levé straně koupaliště a poté dojdete k mostu. Za mostem, který přejdete, se ocitnete, pod kopcem. Základní cíl: Dostat se nahoru na kopec, nechte se vést. různými cestami (je jich tam dost:-)) ). Jakmile vylezete nahoru, tak se dostanete na silnici, která bude směrem od Turnova mírně stoupat a to z vašeho pohledu doleva. Dáte se tedy doleva do mírného kopečka až ke křižovatce ve tvaru „T“. Zde se dáte doleva, půjdete aleji třešňovo-višňovou cca 200 - 300 m. Poté po pravé straně najdete odbočku polní cestou směrem do vesnice. Tou se dáte. Půjdete stále rovně až přijdete na první křižovatku do kříže, kterou projdete rovně a po pár metrech na rozcestí se dáte nahoru doprava po turistické červené (můžete po ní jít už od křižovatky ve tvaru „T“ za/nad Turnovem :-)) ) Červenou se necháte vést domky až na konec vesnice a poté mezi skalami až k rozcestí se žlutou. Najdete tam takový malý rybníček. Rozcestí bude do směrů: Rotštejn, Klokočí (vesnice) a Mírová pod Kozákovem (žlutá). Tam Bude Vaše místo „M“.

Srazy | Komentář k této akci | Klokočské skály

Zpět
Zpět na hlavní stranu Codyho stránek

Hlavní strana ×  Bloxxter ×  O Codym ×  Články ×  Cizí díla × Knihovna ×  Magie ×  Necronomicon ×  Srazy ×  Ke stažení ×  Odkazy ×  Mapa stránek ×  Diskuse ×  Kontakt