... aneb časopis studujících
Základní část - hokej - muži: Česká republika vs. Finsko 2:4

obrázek z článku

Český tým začal dobře a agresivně, už v 9. minutě vstřelil Finům Židlický branku. Trvalo ovšem pouhých 6 minut, než přišlo vyrovnání z hole O. Jokinena. Stav tedy 1:1.

Ve 28. minutě jsme přišli v zápase o výborně hrajícího Jágra, protože mu jednoznačně likvidačně přirazil hlavu na mantinel Fin Ruutu, za což samozřejmě dostal trest 5+OK.

Finský útočník Lehtinen bohužel ve 36. minutě zvýšil na 1:2, ale o 3 minuty později přišla odpověď znovu z hole Marka Žilického a rázem byl stav znovu vyrovnaný 2:2.

To bylo bohužel z naší trany všechno a Finové přidali ještě ve 41. minutě gól Selänneho a poté ještě druhý Lehtinenův. Konečný stav tedy 2:4 pro Finsko.

Hašek a Eliáš - konec olympiády! :(

Jeden z nejlepších brankářů planety, Dominik Hašek, se po zranění úponu stehenního svalu do branky na olympiádě a možná ani v reprezentaci už nepostaví, po podrobném vyšetření lékaři oznámili, že úpon je natržený. Dominik Hašek se pro Právo vyjádřil, že je to asi jeho největší zklamání v kariéře. Patrik Eliáš už na olympiádě také nenastoupí, naražené mezižeberní svaly mu to nedovolí.

Za oba hokejisty již přiletěly náhrady - jako třetí brankář Dušan Salfický a jako náhradník za Eliáše útočník Aleš Kotalík.

Publikováno: 18.2.2006 v rubrice Sport - Hokej