... aneb časopis studujících
Základní část - hokej - muži: Česká republika vs. Kanada 2:3

obrázek z článku

První třetina utkání probíhala zcela pod taktovkou kanadského výběru, možná by se dalo říct „pod taktovkou nejistého výkonu Tomáše Vokouna“, protože jsme ji zcela lacinými góly prohráli 0:3. První kanadská branka padla po očividné chybě domácího brankáře Vokouna, protože mu lehké nahození Richardse od modré čáry v 8. minutě propadlo mezi betony. Druhá kanadská branka, kterou vstřelil o čtyři minuty později St. Louis, byla v podstatě vlastní, protože si ji český obránce tečoval do brány. Pravdou ale je, že Vokounův postoj u bližší tyče byl zcela nedůsledný. Poslední kanadská branka do šatny ve 20. minutě byla Prongerova bomba od modré čáry, kterou Vokoun neúspěšně tečoval lapačkou.

Trenér Hadamczik zřejmě zhodnotil Vokounův výkon jako nedostatečný, proto do druhé třetiny nastoupil Hnilička a hned se v jejím úvodu blýsknul výborným zákrokem. Tým to zřejmě vzpružilo a Kubina vstřelil ve 34. minutě branku.

Kanadský gólman Brodeur chytal velmi stabilně a hlavně kvalitně. Ale i on si vypil jeden hořký pohár laciného gólu, protože se opakovala situace z první třetiny, ovšem zcela naopak – Čajánek nahazoval ve 43. minutě žabku na bránu a Brodeurovi propadla mezi bokem a lapačkou. Druhou i třetí třetinu jsme ovšem celkově zahráli skvěle. Nevím, zda nás postavil na nohy Hnilička nebo trenér, ale hráli jsme opravdu dobře. Zde se jenom hodí říct, že byla smůla v koncovce, protože góly prostě nepadaly, i když k nim bylo minimálně pětkrát velmi blízko!

Zbývá už pouze doplnit informaci, že jsme tímto zápasem zakončili základní část olympijského turnaje a postupujeme do čtvrtfinále ze čtvrtého místa.

Publikováno: 21.2.2006 v rubrice Sport - Hokej