Nahoru ]


 

Vítám vás v novém týdnu. Jako vždy nejdříve upozornění na aktualizaci. Tentokrát jí je aktualizace "Keltských stránek" . Archeologové, kteří u skotského Edinburghu vykopali zbytky dvoukolového pohřebního válečného vozu, datují nález do 4. století př. n. l. , tedy o nějakých 200 let dříve, než byl dosud nejstarší nalezený pohřební vůz. Vědci jej popisují jako jeden z nedůležitějších skotských archeologických nálezů. Více >>ZDE>>

"Některá vězení jsou viditelná jen zvenčí; sotva se v nich octneme, zdi zmizí."

Marcel Havrenne
Náhodná ukázka pro tento týden od Polly...

 


Jako úvod do nové týden rozhodně doporučuji následující článek od Radka Mokrého (ještě jednou díík:-)) )
Šamanismus, sex  a reálpoetika Toma Robbinse

Radek Mokrý

Když se do ní pustili Howard a Marie oba, měli ji svlečenou jedna dvě. „Ták, není to takhle lepší?" chtěla vědět Marie. Sissy se skutečně cítila mnohem pohodlněji, jenom cítila nutkavou potřebu omluvit se, že nemá podprsenku. Doufala, že tím ty milé lidi nijak neuráží.

Marie přenesla svoji holou hruď do Sissyiny blízkosti. Při formálním představování oba páry bradavek ztuhly asi jako diplomaté z malých zemí ve Washingtonu. Předvoje si vyměnily státní tajemství.


Jejdanáčku, jejdanáčku

„To jsem to zase vymňouk, to je z toho, že dárky kupuju instinktivně," škrábu se rozpačitě na hlavě. V knihkupectví kousek nad Štrossmajerovým náměstím jsem měl „průměrnáctileté" neteři pořídit kvalitní literaturu. Její matka - má rodná starší sestra, do mne vložila kyblík důvěry. „Holka právě dočetla Orwellův „1984" a shání Farmu zvířat, měla by se nasměrovat do širšího čtenářskýho záběru a když jseš Radku teď ten literát…." a Radek jak se zdá opět nezklamal a pořídil knížku „I na kovbojky občas padne smutek". Celý článek >>ZDE>>
 
Následují článek asi znáte v "redukované" podobě z Britských listů, ale neb já si můžu uveřejňovat co chci tak si ho teď můžete v plném znění přečíst zde:
Česká a britská policie aneb kdo od koho opisuje?

Radek Mokrý

„1192 řidičů dopadeno při rychlé jízdě," chlubí se varovná oficiální cedule ve vesnici Belton v severním Yorkshiru.

„0 lupičů dopadeno za loupež," hlásí tabulka přitlučená vesničany o něco níže. Vybírat pokuty od jinak slušných lidí je výnosnější a samozřejmě méně rizikové. Je vidět, že nejen čeští, ale i britští strážníci používají zdravý selský rozum.
Celý článek >>ZDE>>
 

K článku níže si neodpustím řadu poznámek a odkazů. Stále více přibývá diskusí o tom jak nás NASA "lakuje" s barvičkami na barevných fotografiích ze sondy Spirit. Jen namátkou uvádím  následující odkazy:
Navíc, jak vyplývá z článku níže, na Marsu není nic tak jak by mělo být podle vžitých představ. A  ještě na něm probíhají rozsáhlé klimatické změny (oteplování rozhodně - jak jste si všimli mohl jsem si za poslední rok prsty na klávesnici ubrousit jak jsem dokolečka toto téma omílal) a tak lze příspěvek níže chápat jako jednu z prvních vlaštovek neochotného připuštění, že "všechno je jinak".

Navíc zajímavé je toto:
Detailní sníkmy z Marsu ukazují záhadnou hmotu
"Způsob jak půda reaguje  je bizarní," řekl šéf řízení " terénního  vozítka" Spirit vědec Steve Squyres z Cornell University, oddělení pro výzkum a vývoj proudových motorů (JPL), který vede misi. "Nerozumím tomu. Neznám nikoho v mém týmu kdo by tomu rozuměl  . . .  Vypadá to jako bláto, ale nemůže to být bláto." (originál zprávy viz odkaz)

Samozřejmě jak jinak že? Kde je bláto musí být i voda. A protože je nám stále vtloukáno do hlav že na Marsu voda není, tak je nutné vytvořit z bláta "záhadnou hmotu".  Osobně preferuji názor že onou hmotou jsou populární formeláci z filmů o nezbedné Lucii, kteří se přestěhovali na Mars...(možná dokonce odtamtud původně pocházejí, uuuuuu ) Takže v této souvislosti upozorňuji na starší článek:
Voda na Marsu - podivné závěry podivné výzkumné zprávy NASA, podivné fotografie povrchu planety... Více >>ZDE>>
 

 

Na konec slušná bomba z 10.1.2004:
Díváte se na fotografii z tiskove konference NASA k dění na Marsu. Za účastníky jsou promítány fotografie z mise Spirit.
Takže konec dohadů? Skutečná barva oblohy na Marsu je stejná modrá jako na Zemi. (AP Photo/Reed Saxon)
 

 

NOVÉ ZÁHADY MARSU

Poslední obrázky americké družice Mars Global Surveyor (MGS), kroužící kolem Marsu, naznačují, že povrch Marsu se velmi rychle mění. Na některých místech se planeta změnila dokonce i za poslední dva roky. Současná situace na Marsu připomíná dobu, kdy ledovce ustupují na konci doby ledové. Na jižním pólu planety vrstvy ledu a prachu mizejí vědcům přímo před očima. Podle snímků z let 1999 a 2001 erodují tyto oblasti rychlostí tří a více metrů za rok. Pruhy ledu se zužují a občas jsou přerušeny úplně, až vznikají ledové ostrovy, z nichž některé dokonce stačily zmizet úplně. Ze srovnávání a výpočtů vyplynulo, že při stejné rychlosti eroze v budoucnu by jedna vrstva ledu zmizela za 20 let.
Rychlost vypařování vyřešila dlouho trvající spornou otázku, zda zmrzlá hmota je voda, nebo oxid uhličitý. „Kalkulace prokázaly, že jediný materiál schopný měnit se tak rychle je oxid uhličitý," říkají vědci, kteří už spočetli, že s jednou zerodovanou vrstvou ledu vzroste tloušťka atmosféry Marsu o 1 procento. Zatím nikdo neví, kolik vrstev leželo na povrchu Marsu původně a kolik jich dnes ještě zbývá pod povrchem. Každopádně však podle podrobných studií povrchu Marsu by se mohl všechen na něm viditelný led oxidu uhličitého rozpustit za méně než jedno století!
Další podivuhodnou záhadou dnešního Marsu jsou duny, jež se dříve pohybovaly po povrchu ve směru větru, stejně jako duny na Zemi. Marsovské duny se dnes ale nepohybují - stojí na místě bez známek pohybu nejméně poslední dva roky. Jediným rozumným vysvětlením pro to je změna klimatu. Jestliže atmosféra byla v relativně nedávné minulosti tlustší, v ní vzniklé silné větry mohly způsobovat pohyb dun. Větry v aktuální tenké atmosféře jsou slabé. V nedávné minulosti tedy Mars možná ztratil mnoho ze své atmosféry, kterou si v současnosti obnovuje vypařováním polárních čepiček.
Snad nejzajímavější novinka leží v 2000 km dlouhém údolí Valles Marineris poblíž marsovského rovníku. Na straně kaňonu zvané Candor Chasma je dno 3,5 km pod povrchem okolního plata a stěny kaňonu jsou příkladně zvrstvené. Ale na dně Candor Chasma je jen málo meteorických kráterů, což implikuje, že kaňon je méně než milion let starý. Jedině tak by nebylo dost času k bombardování mnoha meteority. Ale jestliže je tak mladý, jak mohlo vzniknout dno 3,5 km hluboko pod okolním povrchem? Na tuto otázku zatím vědci neznají odpověď.
„Údaje, které máme k dispozici, naznačují velkou klimatickou změnu," říká Michael Malin, hlavní geolog pro kameru MGS. „Budeme muset radikálně změnit pohled na Mars, stejně jako tomu bylo v případě Země v roce 1845. Tehdy zveřejněné nové poznatky o dobách ledových a jejich rychlém střídání způsobily úplnou revoluci ve vědách o Zemi. Mnoho do té doby nevysvětlitelných geologických jevů (obrovské kameny přesunuté daleko od místa svého původu, obroušená skalní podloží apod.) se ukázalo ve zcela novém světle."

Podle New Scientist zpracoval Martin Mykiska
Magazín KOKTEJL - prosinec 2003
 
Mezinárodní kosmická stanice (ISS) má pravděpodobně nepatrnou trhlinu či jinou podobnou netěsnost, a proto v ní velmi pomalu klesá tlak. Oznámila to v úterý ruská kosmická agentura Rossaviakosmos. Podle jejího mluvčího Konstantina Krajděnka však kosmonautům Michaelu Foalemu a Alexandru Kalerimu nehrozí žádné nebezpečí.

06.01. 18:25
MOSKVA - Kosmonauti zaznamenali únik poprvé 1. ledna, ale podle střediska pro řízení letu v texaském Houstonu jej přístroje registrovali již 29. prosince. Posádka ISS nyní pomocí počítačového programu kontroluje všechny senzory v celém orbitálním komplexu, ale na příčinu úniku dosud nepřišla.

"Kdyby tlak klesal intenzivněji, pak bylo odhalení příčiny snazší a rychlejší," řekl agentuře RIA-Novosti koordinátor NASA pro styk s veřejnosti Sergej Puzanov. Podle něj "nemůže být ani řeči o úniku vzduchu ze stanice".

Středisko NASA v Houstonu sdělilo, že pokles tlaku činí asi 0,04 libry na palec čtvereční (asi 2,75 hektopascalu) za 24 hodin. Totální pokles tlaku by při této rychlosti trval celý rok.

Podle ruských odborníků nebude oprava netěsnosti obtížná a ruští kosmonauti s ní již mají zkušenosti. Daleko horší situaci zažil i Foale, když v roce 1997 pobýval na palubě ruské kosmické stanice Mir, do níž narazila nákladní loď Progress. Trhlina tehdy způsobila pokles tlaku v kabině a postižený úsek musel být hermeticky oddělen od zbytku vesmírného tělesa.

hor, Právo, DPA, RIA-Novosti
STONEHENGE ODKRYLY DALŠÍ TAJEMSTVÍ

Laserové skenování povrchu Stonehenge, kamenných monolitů ve Skotsku, odhalilo v jejich povrchu nové dávné rytiny. Podobné rytiny byly na skotské kamenné záhadě objeveny už roku 1953, ale nyní laser identifikoval další obrazy useknutých hlav, které jsou pouhým okem nerozeznatelné. Vědci laserem skenovali pruh jednoho stojícího kamene, odražené světlo snímali digitálním fotoaparátem. Poškrábaný povrch odráží paprsky všemi směry. Archeologové zobrazení rytiny získali snímáním odraženého světla z mnoha různých úhlů. Ačkoliv pravý význam rytin zůstává nadále záhadou, archeologové usuzují, že jsou nějak spojeny s nedalekým pohřebištěm. Výzkum také identifikoval mnohem mladší graffiti a prokázal, že rytiny objevené roku 1953 za posledních 50 let značně erodovaly, zřejmě kvůli tomu, že se jich lidé často dotýkají.
New Scientist, říjen 2003

zpracoval Pavel Hošek, Vesmír
Magazín KOKTEJL - prosinec 2003
 
Srovnání amerického prezidenta George Bushe s Adolfem Hitlerem v připravovaných reklamách pohoršilo vládní republikány a židovské organizace v USA. Oba krátké filmy se objevily mezi návrhy na televizní šoty proti Bushovi. Napsal to v úterý deník The Washington Post.

WASHINGTON - První půlminutový snímek začíná projevem Hitlera, který oznamuje přijetí opatření na ochranu vlasti.

"Bůh mě požádal, abych udeřil na al-Kajdá, a já jsem udeřil," pokračuje film, na kterém postupně Hitlera střídá záběr Bushe. Ten za potlesku lidí prohlašuje, že Bůh ho požádal udeřit na Saddáma Husajna, což udělal. Šot končí slovy: "Neslyšeli jste to už někde?"

Ve druhém kontroverzním počinu se naopak obraz Bushe postupně nahrazuje zobrazením Hitlera, který s nataženou paží zdraví nacistické jednotky. Klipy byly z konkurzu, jehož se zúčastnilo 1,5 tisíce reklamních snímků, po rozsáhlé kritice, mj. židovských organizací a republikánů, staženy.

"Připouštíme, že tyto dva šoty byly nevhodné a moc nás mrzí, že se dostaly do výběru," prohlásil Wes Boyd, předseda firmy MoveOn.org, pořadatele konkurzu na internetu.

Zbytek z návrhů je dostupných na stránce: www.bushin30seconds.org  Vítěz bude znám 12. ledna, vzejde z 15 finalistů.

 
Převzato: www.zvedavec.org

Amerika terorizuje planetu

A nemám na mysli jen devastaci životního prostředí. Jsou to především její policejní a šmírovací zákony, kterými obtěžuje svět. Chce-li některá země praktikovat metodu Velkého bratra vůči vlastním občanům, prosím - nechť si to vyřídí s vlastními občany. Nevadí-li jim to, je to jejich věc. Ale tentokrát zašli Američané příliš daleko.

Ne dosti na tom, že USA už léta letoucí odposlouchává a archivuje veškerou světovou komunikaci (systém Echelon a další systémy), že vnutili občanům jiných zemí drakonické a zvrhlé zákony o autorských právech (prosazené hrstkou nenasytných lumpů, kteří uplatili zákonodárce), zejména zákon DMCA (Digital Millennium Copyright Act), že zahraniční aerolinky musí dodávat do amerických policejních archivů veškeré citlivé údaje o všech cestujících do země, aniž by tito měli možnost vidět, co se o nich posílá, nebo se k tomu vyjádřit. Jako s třešničkou na dortu teď přišlo USA s novou policejní aktivitou.

Od 5. ledna je každý návštěvník Spojených států (s dočasnou výjimkou 26 evropských zemí) při vstupu fotografován a jsou mu sejmuty otisky. Totéž při výstupu ze země.

O tom nesnili ani stalinisté, ani nacisté.

Žádná z postižených zemí (s výjimkou Brazilie) příliš neprotestovala. Žádná z postižených zemí nevznesla diplomatickou notu. Žádná nepoložila formální dotaz, co hodlá Amerika s daty cizích státních příslušníků dělat, jak dlouho je bude archivovat, kdo k nim má přístup a jak jsou data zabezpečena proti zneužití. Pravda, nějaké opatrné nesouhlasné šeptání bylo slyšet. I Česká republika tichounce naznačila nedostatek nadšení, ale jen tak, aby nepopudila. V iDnes jsem si přečetl, že zavést reciproční opatření ze strany České republiky by bylo kontraproduktivní, protože by "pracovalo proti snaze českých diplomatů zrušit jednostrannou vízovou povinnost."

Jedině Brazilie měla dostatek odvahy zavést stejné opatření vůči Američanům. Akt brazilské vlády je také jedině možnou odpovědí na americký teror. Co vy nám, to my vám. Tečka. Ostatní ovčí státy se podřídily.

Před rokem se v USA hovořilo o systému IAO (Information Awareness Office). Psal jsem o tom ve Zvědavci. Měl to být systém, který měl sbírat informace o všech občanech planety a hledat v sebraných datech závislosti a neobvyklosti. Vedoucím projektu byl jmenován John Poindexter. Muž, který v Reaganově administrativě pracoval jako poradce pro národní bezpečnost, a v roce 1990 byl soudem uznán vinným z pěti těžkých, hrdelních zločinů, mimo jiné z lhaní kongresu a lživého svědectví pod přísahou. Symbolem IAO bylo oko, které z vrcholu pyramidy hledí na celou planetu. Podobný symbol je na amerických bankovkách a někdo do diskuzí napsal, že jde o klasický symbol Iluminátů nebo Svobodných zednářů.

O projektu IAO se přestalo hovořit, protože vzbudil široký odpor veřejnosti. A podívejme se. Uběhlo pár měsíců přes jeden rok, a jednu z jeho důležitých komponentů máme tady znovu v plné parádě převlečenou do hávu národní bezpečnosti a boje proti terorismu.

Američané jsou prostě posedlí vědět všechno o všech a nic jim v tom nemůže zabránit.

Domnívám se, že otisky prstů a fotografie budou sloužit jako základ databáze všech lidí planety. Postupně bude tato databáze doplňována o další jména a fotografie (vkládány z různých zdrojů) a pak o detaily: bankovní operace, navštívené země, každé použití kreditní karty, každý odposlechnutý mobil, každé email, každé kliknutí myší při hledání na Internetu, každý výskyt jedince v čase a místě. Věřím, že je technicky možné zmapovat život každého člověka na planetě, aniž by tento jen tušil, co všechno o něm úřady vědí.

A je tady další nebezpečí. Tyhle aktivity jsou nakažlivé. Všechny vlády světa jsou po informacích podobného typu o vlastních i cizích občanech doslova žhavé, ačkoliv to oficiálně nepřiznávají. Dosud narážel sběr podobných informací na normu o právu na soukromí a na odpor několika penzistů zabývajících se lidskými právy. Jenže úměrně s tím, jak penzistů ubývá, a jak je stále těžší vyjádřit v masmédiích pod kontrolou jedné skupiny těch nejhorších grázlů jiný názor, a jak technologie tento sběr umožňuje, a jak školy produkují stále omezenější absolventy nechápající nebezpečí takových aktivit, je pro vlády přístup k osobním datum jednotlivce stále snazší.

Je jisté, že ostatní vlády dříve nebo později implementují podobnou technologii. Zdůvodní se to - jak jinak? - bojem proti terorismu: "Vzdejte se nám. Dejte nám první a poslední svou myšlenku, ukažte, jak vypadáte, co čtete, s kým si píšete a o čem, kolik máte peněz, kde bydlíte, kde jste byli včera a kde před deseti lety, a my toho nezneužijeme. Nevadí, že nevíte, co všechno o vás víme. Nevadí, že se nemůžete k tomu vyjádřit. Uvědomte si, že jste nesamostatní, neschopni si sami pomoci. My vás ochráníme, ale abychom to mohli udělat, musíme o vás vědět všechno. "

A lidi to berou. Přečtěte si v BL reakce lidí na tento zločinný akt teroru a zvůle. Je to chmurné čtení. Více jak polovina diskutujících v tom nevidí nic špatného. Názory jako "když jsem nic neudělal, nemusím se bát," jsou čítankovým příkladem dementního myšlení. Vsadím se, že i za tímto článkem se v diskuzi objeví podobné "perly".

Databáze všech lidí planety spolu s otisky prstů, fotografii a dalšími biometrickými údaji bude velmi vítaným vkladem pro světovou vládu podle New World Order - Nového světového pořádku.

Tento systém sběru dat, jednou zavedený, už nikdo nikdy nezruší. Zůstane s námi, s našimi dětmi.

© 2002, 2001 Vladimír Stwora

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 14.1.2004 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce

  stojí ve znamení Kozoroha. V tomto znamení Slunce představuje srdce Kozoroh led. Srdce je tedy v tomto postavení poněkud zmrzlé a v lidech převládá rezervovanost v citech. Můžeme všichni pocítit touhu vrátit se k autoritám k moudrosti starších lidí. Slunce přeje spekulaci s nemovitostmi, inženýrským povoláním, opatrnosti, předvídavosti.
  Do středy působí trigon Slunce s Jupiterem. Aspekt zvyšuje vitalitu, soudnost a vnáší soulad do milostných vztahů. Jedná se o aspekt který i zvyšuje i štěstí při činnostech všeho druhu.

   

 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Blíženců. V tomto znamení Lilith působí spiritualizaci a zjemnění pudů. Její působení je v tomto znamení oslabeno, neb je zde podřízena rozumové kritice a instinkty jsou neutralizovány rozumem.
 • Merkur
  Merkur stojí do středečního poledne ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta umožňuje napřít naši inteligenci k jedinému cíli, soustředit se jedním směrem. Přeje tvůrčímu psaní a studiu jazyků. Zvyšuje i naši toleranci a přístupnost různým filosofickým proudům.
  Od středy už stojí Merkur ve znamení Kozoroha. V tomto znamení je duch a inteligence podtržena i ctižádostí. Planeta přeje výzkumu, vzdělávání a analýze faktů. Nicméně Merkur v Kozorohu zatěžuje naši psychiku častými pesimistickými náladami..
  Poněkud to ale bude do soboty vylepšovat sextil Merkuru s Venuší, který zlepšuje psychickou pohodu a dává notnou dávku bezstarostnosti.
  Do soboty působící sextil Merkuru s Uranem poněkud škodí soustředění. Na druhou stranu ale tento aspekt přeje nezávislému, rychlému myšlení, umožňuje přesvědčovat druhé a tak přeje médiím, reklamě a tak si dávejte pozor co si necháváte nabulíkovat:-) Aspekt přeje i zkoumání kosmu.
  Konjunkce Merkuru s Plutem umožňuje pátrání a zkoumání skrytých věcí a osvětlování podvědomí. Lidé mají při tomto aspektu tendence posuzovat své okolí ze sexuálního hlediska.
  V sobotu začne působit opozice Merkuru se Saturnem. zpomaluje myšlení, svádí ke lhaní a vyvolává pesimismus. Zhorší tak na víkend naši psychickou pohodu.
 • Venuše
  stojí do středy ve znamení Vodnáře. V tomto znamení planeta přeje nezávislosti v lásce, něžným přátelstvím, nezvyklým vztahům. Odbourává konvence v lásce a vztahům vzniklým pod jejím působení nezaručuje věrnost, neb pro lidi je důležitější okamžitě "vytěžit" vztah. Planeta přeje smlouvám z oblasti reklamy, filmové tvorby, vynálezů.
  Od čtvrtka již bude planeta ve znamení Ryb. Planeta je v tomto znamení dobře umístěna. Láska se snoubí s milosrdenstvím. V tomto znamení Venuše umožňuje snadněji nalézt životní lásku. Jinak planeta přeje hudbě, soucitu a projevům dobré vůle mezi lidmi. Přeje rozvíjení vztahů u kterých pár dělí i velká vzdálenost. Venuše v Rybách velmi často umožňuje intuitivně správné řešení zapeklitých situací.
  Celý týden působí konjunkce Venuše s Uranem. Pod vlivem tohoto aspektu jsou city často prudké a idealizované. Aspekt zvyšuje význam lásky ale hrozí že citová vzplanutí a vztahy vzniklé v době jeho působení budou zakrátko vystřídány stejně rychlým ochlazením.
 • Mars
  stojí ve znamení Skopce. Mars stojící v domicilu přeje činnostem všeho druhu, dodává fyzickou energii (nevím jak vy ale já bych ji velmi potřeboval), dává sílu a odvahu k okamžitému uskutečňování plánů.
  Trigon Marsu s Plutem podporuje tajné činnosti všeho druhu. Podporuje vznik ilegálního boje, vzpour. Jedná se tedy o velmi neklidný a destabilizující aspekt. Lze tedy předpokládat že nemůžeme očekávat klid ani od vlny terorismu ve světě ani od excesů přírody.
 • Jupiter
  je retrográdní a stojí ve znamení Panny. V tomto znamení je planeta poškozena. Přeje pouze obchodu. Lidé pod vlivem Jupiterova působení mají problémy s pochopením skutečných citů a duchovna. Planeta způsobuje že vše se topí v přízemnostech, konzumním způsobu života. Roste i nebezpečí mezigeneračních konfliktů a střetů s těmi kdo představují opačný pohled na život.
  Kvadratura Jupiteru s Plutem je značně nešťastný aspekt. Symbolizuje podvod, krizi, poškození spravedlnosti, systému, či lidských práv.
 • Saturn
  je retrográdní a stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
 • Neptun
  stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude dominovat Mars a Saturn, síla ostatních planet je vyrovnaná. Hvězdy nám přeci jen budou malinkato více přát než minulý týden. Víkend ale můžeme očekávat zhoršení naší psychické kondice.

Mějte se hezky...

 
Hade, 11.1.2004