... aneb časopis studujících
Letecká soutěž se společností Lockheed Martin

obrázek z článku

Dlouho slibovaná letecká soutěž se společností Lockheed Martin byla konečně spuštěna. Jak vyplňovat soutěž, myslím, není nutné popisovat. Spíše bych se rád předem dostal k pro vás daleko důležitějším a záživnějším věcem, jakými jsou pravidla soutěže a případná výhra.

Pravidla soutěže[/BIG]
Soutěž probíhá od uveřejnění tohoto článku (11.12.2005) do poslední minuty roku 2005, tedy do 31.12.2005 23:59. Po celou tuto dobu je možné odpovídat. Výherci budou vylosováni, kontaktováni a vyhlášeni do 8.1.2006. Stejně tak i výhry budou expedovány v co nejkratším časovém intervalu (ideální je výhru si osobně vyzvednout, jinak samozřejmě přichází v úvahu balík či dopis).

Soutěže se nesmí účastnit členové redakce ani externí spolupracovníci časopisu Gimpl, stejně tak ani nejbližší příbuzní členů redakce.

Odpovědi jsou vázány na e-mailovou adresu a jméno, což znamená, že každý člověk se může soutěže zúčastnit pouze jednou (pod jedním jediným jménem a e-mailovou adresou, která slouží ke kontaktu při případné výhře).

Výhry[/BIG]

obrázek z článku

Výherní předměty do soutěže věnovalo české zastoupení společnosti Lockheed Martin (Dr. Milan Budín), za což samozřejmě velmi děkujeme.

Prvních 95 vylosovaných soutěžících, kteří správně odpoví na všechny otázky, má zaručenou výhru - kruhovou samolepku s letounem C-130J Super Hercules, zároveň prvních 50 vylosovaných malý kovový model C-130J (cca 3 cm), stejně tak prvních 28 získá A3 plakát s tímtéž letounem, prvních 16 anglický prospekt o C-130J, prvních 10 obdélníkovou samolepku C-130J a k výhrám pro první 3 budou dodány i tašky s logem Lockheed Martin. Znamená to tedy, že člověk, který vyhraje první cenu, získá kromě ní také 2 samolepky, prospekt, plakát a letadélko C-130J a to vše v tašce Lockheed Martin.

obrázek z článku
Svítící propisky Lockheed Martin

obrázek z článku
Kovový model C-130J (50x)

obrázek z článku
Kruhové samolepky C-130J (95x)

obrázek z článku
Obdélníkové samolepky C-130J (10x)

obrázek z článku
Prospekt C-130J (16x)

obrázek z článku
Plakát C-130J A3 (28x)

Ceny podle umístění:
[UL][LI]1. cena – značkový kovový zapalovač Zippo s logem Lockheed Martin, svítící propiska Lockheed Martin a set masivního broušeného skla (sklenička a džbánek).
obrázek z článku[/LI]
[LI]2. cena – svítící propiska Lockheed Martin a set masivního broušeného skla (sklenička a džbánek).
obrázek z článku[/LI]
[LI]3. cena – značkový kovový zapalovač Zippo a svítící propiska Lockheed Martin.
obrázek z článku[/LI]
[LI]4. cena – značkový kožený penál Leed’s s logem Lockheed Martin, zápisníkem a stylovou kovovou propiskou Lockheed Martin.
obrázek z článku[/LI]
[LI]5. cena – oficiální deštník Lockheed Martin.
obrázek z článku[/LI]
[LI]6. cena – kovová soška kovboje s mramorovým podstavcem.
obrázek z článku[/LI]
[LI]7. cena – hrnek Lockheed Martin C-130J Super Hercules.
obrázek z článku[/LI]
[LI]8.-9. cena – kšiltovka Lockheed Martin C-130J Super Hercules.
obrázek z článku[/LI]
[LI]10.-13. cena – kompaktní samonavíjecí pouzdro s telefonním kabelem pro připojení k internetu přes pevnou linku kdekoliv a kdykoliv s logem Lockheed Martin.
obrázek z článku[/LI][/UL]


Soutěžní otázky

Jméno:
E-mail:

1. Která verze letounu Lockheed Martin C-130 Hercules je nejdelší a zároveň nejnovější? (Nápověda: jedná se o cca 5 metrů prodlouženou verzi nového C-130, která je vybavena např. duálními HUDy a zcela novými motory s celokompozitovými šestilistými vrtulemi.)

C-130H
C-130J
C-130J-30
EC-130V

obrázek z článku

2. Který japonský stíhací letoun je odvozený od Lockheed Martin F-16 Fighting Falcon? (Nápověda: tento letoun má přibližně o 25% větší křídlo než F-16, používá motor General Electric F110-GE-129, jeho cena je cca 4x vyšší, než je cena základní F-16 a do služby nastoupil roku 2000.)

Mitsubishi F-2
Mitsubishi F-1
Mitsubishi A6M Zero-Sen
Saab/BAe JAS-39 Gripen

obrázek z článku

3. Která verze letounu Lockheed Martin F-35 Joint Strike Fighter je upravená pro krátký vzlet a strmé přistání (STOVL)? (Nápověda: letoun používá jeden motor, který má však plně vektorovatelnou výstupní trysku, používá „Fan lift“ systém, používá technologii „stealth“ a má být dodáván převážně námořnictvu Velké Británie.)

F-35A
F-35B
F-35C
F-35FLS-X

obrázek z článku

4. Ve kterém městě sídlí letecká divize společnosti Lockheed Martin?

Tokio, Japonsko
Fort Worth, Texas, USA
Sydney, Austrálie
Kapské Město, JAR

Zde můžete napsat libovolnou zprávu pro zastoupení společnosti Lockheed Martin, kterou (pokud tak uznáme za vhodné) předáme:





Kde hledat pomoc s odpověďmi? Doporučil bych jednak oficiální anglické stránky Lockheed Martin, oficiální české stránky F-16.cz a také neoficiální web F-16.net. Výborné je taky použít vyhledávač Google.



Článek je součástí seriálu LeteckĂĄ soutÄ?Ĺž s Lockheed Martin.
Ostatní články z tohoto seriálu:

Publikováno: 10.12.2005 v rubrice SoutÄ?Ĺže
Diskuze: žádný příspěvek
Autor: wizaard (Šéfredaktor)
Náhled pro tisk




Vložit do fóra:
Vaše Jméno:
Vaše E-mailová adresa:
Předmět
Optimalizováno pro MS IE 6.0, Mozillu, FireFox a Operu
© Copyright 2004-2020 funous
Závazné právní podmínky
Gimpl
Portál Gymnázia Dobruška
Portál Odborného Učiliště 17. listopadu 1212
ŽVAV - ikona
XHTML - ikona
CSS - ikona
RSS - ikona
MySQL - ikona
PHP - ikona