Ž  Í  Ž  A  L  A    


Je nutné mýt špinavé nádobí denně?

Už čtvrtý den mám špinavé nádobí. Chodím kolem něj, dívám se na něj, přemýšlím o něm, jako jestli ho umeju dneska nebo až zítra? Strašně se mi ho nechce umejt. Včera jsem se i pokoušela uhrát to na city:... Jestli mě máš fakt rád, tak to nádobí umeješ, že jo, že jo!!.......No Hm. To nádobí tam pořád je, ale dneska, dneska mám poslední čistej hrneček.........takže mě to nádobí pěkně prudí.........pro mě je lepší, když ho meju denně i víckrát.
Línej Skřítek Tchibo.
Červánek:
Ani omylem... Mytí nádobí, uklízení a podobný věci jsou nutností, ale nesmí se z nich stát rutina, která mi zkazí každej den....takže tři dny pohody a ublemcanejch hrnků (někdy i víc, fuuuj) a pak jednou s odporem do nádobí...
Mistr H:
NE - pokud máte dost nádobí. Z hlediska existence čistého nádobí jest doba po kterou lze nádobí nemýti přímo úměrná kvantu nádobí ještě neušpiněného. Je nutno ovšem bráti v potaz nárůst úsilí nutného k umytí nádobí, pokud jest toto nemyto delší dobu - úsilí nutné k umytí nádobí roste totiž rychleji než lineárně (seškrabování uschlých zbytků, hubení plísní, zabíjení nových forem života vzniknuvších zde). Tento efekt nárůstu úsilí tedy přirozeně činí dobu mezi mytím nádobí od určité délky neatraktivní - to se ovšem týká pouze osob disponujících konečným množstvím nádobí.
Veverek:
Myslím si, že rozhodně není nutné mýt špinavé nádobí denně!!!
Kaarel:
Myslím že ne, protože u sebe moc nevařím, resp. vařím jen čaj. Špinavé hrnky a konvici meju jednou za měsíc když mám službu na chodbě. To vlastně dělám generální úklid v celé mé domácnosti. Nejlíp to řešil R. Crha v jednom fejetonu. Když je doma sám a nemá mu kdo mýt nádobí, a už je úplně všechno špinavé, bere si prostě s sebou do vany nebo sprchy hrníček na kafe a kastrol na ohřívání párků.

Píďala:

Ne, nádobí se má mýt podle potřeby a podle síly toho, kdo je má mýt. (př. Když přijdu pozdě domů z práce a udělám si večeři, nemám už většinou chuť ani sílu nádobí umýt, většinou tam "vydrží" i několik dní, protože prostě nestíhám a přeci se kvůli nádobí nezblázním. Jsou důležitější věci, než nádobí - nakonec ho stejně musíte jednou umýt :-) )
MM:
Nikoli, záleží pouze na skladovacích prostorech. Vřele doporučuji vynález zvaný "mycák". Tam může nádobí hnít i 14 dní. Když máš navíc dostatek čistých hrníčků pro návštěvy vypadáš jako hospodyňka.
Murek:
Osobně nenechávám žádné zbytky jídla, takže i kdybych svou misku po jídle odložil do dřezu, nemusel bych se bát, co tam najdu pozítří. Něco jiného je ale ta spousta nádobí, která zbyde po vaření. Na umývání po vaření kuchařince asi nezbývá chuť a je na místě povolat záložní síly, sedící do té doby někde u počítače... Možná by bylo dobré zjistit, proč si to myslí a prosazují ty "starší" generace. Jestli je v tom jen ta úzkostlivost "Co by tomu řekl XY, kdyby to viděl."
Žížala:
Nádobí je nutné umýt, když mají do domácnosti přibýt nějací lidé a je potřeba udělat pro ně místo. Ne, že by špinavé nádobí tolik místa zabralo, ale pro někoho může být třeba přakážkou psychickou a já chci, když k nám někdo přijede, aby se tu cítil volně (tak, že by tu mohl zůstat do smrti) a nemusel řešit "věci" z naší domácnosti.
 
Maminka 1:

Ano, je to nutné. Pokud je člověk pořádkumilovný, tak to považuje za povinnost. Pokud je bordelář, tak je mu to jedno.
 
Maminka 2:

Jistě, protože když zaschne, je daleko náročnější ho umýt.