Nahoru ]


Vítám vás v novém týdnu. Vánočním týdnu, že? Neb jsem svůj názor na slavení vánočních svátků na tomto místě ventiloval již několikrát tak toto téma přeskočíme, a popřeji vám pouze ať vše přečkáte ve zdraví tělesném i duševním.
V úvodu bych vás rád upozornil na článek o stopách obrů  a dinosaurů, o lidských stopách  vedle stop dinosaurů... Přesto, že několik důvěryhodných vědců potvrdilo pravost nálezů, evolucionisté vydávají lidské stopy za rytiny indiánů, stopy zraněného delfína, nebo přímo za podvrh. Více se dozvíte >>ZDE>>
 

"Staré přísloví říká: V létající katedrále lasičku neusmažíš..."

Michal Ajvaz, Druhé město
Prostě tak:-)) - náhodná ukázka pro tento týden od mojí maličkosti.A do nového týdne opět poučná historka ze života od Táni:-))

Kuře Panzani

Včera jsem tak krásně navařila!
Sešli jsme se s tatínkem v kuchyni, od tý doby, co mám tu velkou pracovní desku, se mi vaří skvěle, celá deska je obložená přísadami, a přesto se mi skvěle pracuje, a tatínkovi zbylo místo na skleničku, takže on povídal a já jsem krájela, čistila a strouhala.
Liborův šéf se vrátil z pracovní cesty po Indii, tak mi Libor popisoval jeho zážitky. Než jsem nastrouhala tři mrkve, petržel a celer, stihl mi povědět, jak je Indie hrozná, chudá a špinavá, opravdu důkladně jsem zeleninku očistila. Když mi povídal o ministru indických železnic, lámala jsem kuřátku nožičky a házela je na olej, panenský olivový, kde už voněla ta mrkvička s petrželkou a celerem. Když jsem solila tu orestovanou směsku, povídal mi o indických kořeněných jídlech, šoupla jsem tam teda karí Mádrás, což mi přišlo stylové. A tatínek mi nalil sklenku moravského muškátu, podělila jsem se s kuřátkem, půl sklenky kuřátku, půl sklenky slepičce.
A Libor furt měl co povídat, tak jsem ještě přikrájela kilo rajčat a tři pórky, které by jinak v ledničce uschly, protože jedu na víkend do Brna, a nasypala to k tomu kuřeti. A tatínek plavně přešel na Lowecrafta, kterýho teď čte, tak se kuře dusilo hodně dlouho, celou hodinu, protože když se Libor zmínil o Necronomikonu, musela jsem mu povědět, co o něm vím já, a to bylo taky na dost dlouho. A kuře se dusilo a dusilo a my jsme diskutovali o umění spisovatelském, tatínek si to chce zkusit, vymyslel, že bychom to měli zkusit oba, povídku, celkem bez omezení, ale aby prý jsme se nějak sešli, vymýšlel téma, prý něco ze života, prý ze života týnejžra, tak mezi 14. a 16. rokem.
"Ze života mého, jo?"
"No, ale něco zajímavýho, ani to nemusí být pravda."
"Třeba něco jako Moje setkání s ufony, jo?"
".... no, ale já je potkal až v sedumnácti ...."
A kuře se dusilo a dusilo, další půhodinu co jsme se nemohli shodnout na tématu, vonělo a vonělo ...
A přišel Vojta a řekl, že teda taťka ať napíše o tmě a mamka o světle.
Ho ho hó.
Taťka se okamžitě odebral ke stroji a pustil se do práce, tak jsem koukla do pekáče, kuře plavalo v krásné omáčce, ovšem trochu řídké. A mi už se nechtělo čekat, až se voda odpaří, tak jsem tam nasypala panzani, co se nikdy nelepí. Och, jaká dobrota z toho vyšla!
Doporučuji a zdravím!

Táňa.


Následující zprávu zařazuji na tuto stránku pouze jako doplnění již existujících článků  "Magneticke_pole"  a článku v situaci17_2_02.
Magnetické pole Země dramaticky slábne

San Francisco
Síla magnetického pole Země za posledních 150 let zeslábla o deset procent. Pokud by jeho ochabování pokračovalo tímto tempem i nadále, za 1500 až 2000 let by podle amerických vědců magnetické pole zcela zmizelo a naše planeta se posléze "přepólovala". Podle Jeremyho Bloxhama z Harvardské univerzity mohou do magnetického převrácení zeměkoule vzhůru nohama uběhnout ještě stovky let. Pak by magnetické pole mělo stejnou podobu jako před 780 000 lety. Vědci účastnící se konference Americké geofyzikální unie upozornili, že tak rychlý scénář je nepravděpodobný. "Přepólování je vzácnou událostí." Přesto však může být oslabení magnetického pole, jehož síla se měří od roku 1845, počátkem "oddychového období" magnetosféry, které může přetrvat několik stovek let, domnívá se John Tarduno z Rochesterské univerzity. Taková přechodná fáze však může mít význačné důsledky. Ochabování geomagnetického pole a následné velké dávky protonů proudících ze Slunce však mohou ovlivnit i chemické vlastnosti atmosféry. Mezi důsledky by mohl patřit významný, byť vždy jen dočasný, úbytek atmosférického ozonu, chránícího Zemi před ultrafialovým zářením.

Zdroj: čtk
Německý vědec: Život na Marsu je myslitelný

BERLĺN 16. prosince (ČTK) - Život na Marsu je podle mínění německého odborníka Markuse Landgrafa skutečně myslitelný. Vědecká bádání prokázala, že za nehostinných podmínek, jaké panují na Marsu, bakterie mohou přežít, uvedla agentura DPA.

Důkazy o této teorii ostatně mohou přinést současná evropská a americká mise na Mars, které se blíží konečné fázi. Definitivní jistotu o přítomnosti života na Marsu by však přinesla teprve mise s lidskou posádkou na rudou planetu. Tu by však podle vědce ohrožovalo ultrafialové záření, které je na Zemi zachycováno ozónovou vrstvou. "(Ultrafialové paprsky) Spálí vše, co jim přijde do cesty," říká Landgraf.¨

Bakterie se však mohou chránit tím, že se napojí na horniny nebo se skryjí hluboko do ledové vrstvy. Na mnoha nehostinných místech Země tak byl v minulých letech objeven život, mimo jiné v permanentně zamrzlém sibiřském jezeře, jehož metr tlustým ledovým příkrovem neproniká téměř žádné světlo. "Bakterie tam provozovaly fotosyntézu - a tamní situace je srovnatelná s Marsem," tvrdí vědec.

Landgraf rovněž považuje za možné, že v minulosti docházelo k meziplanetární výměně živých organismů. "Pravidelně zaznamenáváme dopady meteoritů z marsovské horniny a na Marsu určitě existují kameny ze Země." Bakterie by tuto cestu vesmírem mohly bez problémů přežít. Dokládá to i pokus, při němž na povrchu jedné sondy během šestiměsíčního pobytu v kosmu tyto nejmenší organismy ulpěly.

"Z kmenů, které nebyly přímo ozářeny Sluncem, většina přežila," říká německý expert, který poukazuje na teorie, že život na Zemi musel přijít z Marsu. Tam se údajně podmínky pro život zhruba před 3,8 miliony lety rapidně zhoršily. Bylo to právě v době, kdy se na Zemi probudil první život.

Podle Landgrafa by mohla první posádka na Mars odstartovat za 15 let. Technické předpoklady pro tisícidenní cestu už prý existují a evropský projekt Aurora je v této oblasti předvojem. Současná evropská mise Mars Express s britským přistávacím modulem Beagle-2 podle agentury DPA vstupuje do rozhodující fáze. Tým z Evropského střediska pro vesmírné operace (ESOC) v německém Darmstadtu byl dnes posílen z 60 na 160 členů a v pátek se Beagle-2 odpoutá od mateřské sondy. Přesně 25. prosince pak dosedne na povrch rudé planety.

 

Zdroj: www.novinky.cz

Pořídili jsme v historickém paláci Hampton Court snímek ducha. Nadpozemskou bytost náhodně nahrála jedna z instalovaných kamer letos v říjnu. S touto překvapivou zprávou přišli pracovníci paláce, kteří se s ní v pátek podělili s britským internetovým serverem Ananova.

20.12. 13:38
LONDÝN - Zaměstnanci paláce na výskyt abnormálních jevů upozorňovali prakticky nepřetržitě.

Spontánní otevírání dveří, bouchání, kroky je lekaly pravidelně. Tamější bezpečnostní službu nejvíce děsily dveře u nouzového východu. Muži je vždy zamkli a když se vrátili do své místnosti, zjistili, že jsou otevřené.

Nikomu se však tvrzení o duchovi nepodařilo dosud prokázat. Když se objevil snímek z kamery, prý si oddychli: "Konečně nám budou všichni věřit, že nejsme blázni. Musím ale říci, že mě pohled na záběr vyděsil," uvedl jeden z členů stráže.

"Nejdříve jsme si mysleli, že si z nás někdo z průvodců takříkajíc vystřelil. Dosud se ale říjnová záhada nevysvětlila. Začínám věřit, že pracuji s duchem," konstatoval.

Na snímku je dobře vidět postava bez tváře obklopená mlžným oparem, jak otevírá uzamčené dveře a kamsi odchází. V paláci ze 16. století na jihozápadě Londýna dříve žil legendární anglický král Jindřich VIII. 

 


 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 24.12.2003 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce

  stojí ve znamení Kozoroha. V tomto znamení Slunce představuje srdce Kozoroh led. Srdce je tedy v tomto postavení poněkud zmrzlé a v lidech převládá rezervovanost v citech. Můžeme všichni pocítit touhu vrátit se k autoritám k moudrosti starších lidí. Slunce přeje spekulaci s nemovitostmi, inženýrským povoláním, opatrnosti, předvídavosti.
  Od pátku ale bude slunce poškozeno lidi bude ovládat dvojakost, podezřívavost a egoismus.
  Do čtvrtka bude působit konjunkce Slunce s Plutem. V tomto aspektu silně zesiluje působení pudů. Lidé lidé snadno podléhají sexualitě, temnu a tajemnu. Jedná se o neúprosně osudový aspekt, svazky vzniklé v období tohoto aspektu jsou temně osudové a pevné jako okovy. Aspekt může pomoci k rozuzlení záhad ale odhalení jsou často plná úzkosti.
  Sextil Slunce s Uranem do středy bude v lidech zesilovat vynalézavost, originalitu ale i vznětlivost. Dává široký rozhled a silnou touhu po nezávislosti. Pokud tato vůle není uspokojena llidé mají tendence vyvolávat dramatické scény. Aspekt přeje moderním komunikačním médiím, televizi, Inetu.
  Konjunkce Slunce s Merkurem pomáhá prosazení inteligence.
  Kvadratura Slunce s Marsem působící celý týden nás svádí k plýtvání energií, lidé velmi často riskují a ohrožují svou činností vlastní život. Lidé jsou při tomto aspektu přehnaně vzteklí a lze očekávat i ústrky od přírody.
  Na víkend situaci zhorší opozice Slunce se Saturnem. Přináší rozpor mezi vůlí, touhou a realizací. Dává protichůdné touhy, potlačování vnitřních rozporů způsobuje neurotické zdravotní problémy. Aspekt často vyvolává situační zvraty.

   

 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Blíženců. V tomto znamení Lilith působí spiritualizaci a zjemnění pudů. Její působení je v tomto znamení oslabeno, neb je zde podřízena rozumové kritice a instinkty jsou neutralizovány rozumem. Díky příznivému ozáření Venuší bude ale její působení příznivější než minulý týden.
 • Merkur
  stojí ve znamení Kozoroha. V tomto znamení dává inteligenci ctižádost, přeje výzkumu, analytickému myšlení. Na druhou stranu ale v lidech vyvolává sklony k značnému pesimismu. Bohužel celý týden bude jeho vliv díky poškození silně negativní. Způsobuje silný pesimismus, deprese, sklony k uzavírání se před okolím až zášť.
  Opozice Merkuru se Saturnem působí celý týden, zpomaluje myšlení, svádí ke lhaní a vyvolává pesimismus.
  Od čtvrtka začne působit ještě kvadratura Merkuru s Marsem. Vyvolává hádky, lidé se vyžívají v sarkasmech, jedovatostech a pomluvách. Často způsobuje neuvážené jednání, příznačná je velká psychická zátěž. Je to aspekt pro svátky jako stvořený....
  Zkrátka a dobře tento týden příliš mnoho veselých myšlenek nečekejte.
 • Venuše
  stojí ve znamení Vodnáře. V tomto znamení planeta přeje nezávislosti v lásce, něžným přátelstvím, nezvyklým vztahům. Odbourává konvence v lásce a vztahům vzniklým pod jejím působení nezaručuje věrnost, neb pro lidi je důležitější okamžitě "vytěžit" vztah. Planeta přeje smlouvám z oblasti reklamy, filmové tvorby, vynálezů.
  Sextil Venuše s Marsem zvyšuje důležitost citů a lásky, zvyšuje erotické cítění.
  Konjunkce Venuše s Neptunem může způsobovat že lidé vnímají lásku jako nějaký sen, ale protože realita je občas zkrátka realita může aspekt způsobovat zklamání.
 • Mars
  stojí ve znamení Skopce. Mars stojící v domicilu přeje činnostem všeho druhu, dodává fyzickou energii (nevím jak vy ale já bych ji velmi potřeboval), dává sílu a odvahu k okamžitému uskutečňování plánů.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Panny. V tomto znamení je planeta poškozena. Přeje pouze obchodu. Lidé pod vlivem Jupiterova působení mají problémy s pochopením skutečných citů a duchovna. Planeta způsobuje že vše se topí v přízemnostech, konzumním způsobu života. Roste i nebezpečí mezigeneračních konfliktů a střetů s těmi kdo představují opačný pohled na život.
  Kvadratura Jupiteru s Plutem je značně nešťastný aspekt. Symbolizuje podvod, krizi, poškození spravedlnosti, systému, či lidských práv.
 • Saturn
  je retrográdní a stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
 • Uran
  stojí ve znamení Vodnáře. Planeta je v tomto znamení dobře u místěna. Přeje důležitým a prospěšným změnám. Umožňuje boj za morální cíle a za osvobození. Leč planeta je retrográdní a její účinek tím pádem dosti zpožděný.
 • Neptun
  stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude dominovat Mars a Saturn, síla ostatních planet je vyrovnaná. Jak vidíte ve druhé  polovině týdne nám hvězdy příliš přát nebudou, opatrujte se a přečkejte "vánoční pohodu".

Mějte se hezky...

 
Hade, 21.12.2003