Zde najdete fázi měsíce, východy a západy Slunce pro tento den.


Vítám vás v novém týdnu. Úvodem se ještě jednou omlouvám za výpadek Eldaru, v kterém jsme tentokráte byli nevinně a byli způsobeny přechodem na novou IP adresu a administrativními průtahy u NICu. 
Tentokrát se může zdát na základě zpráv, které tento týden zařazuji, že si libuji v katastrofických a podivně neuvěřitelných zprávách. Ale není tomu tak... Zařazené zprávy mají totiž jeden společný prvek. Tím je zpráva o tzv. CHEMTRAILS. Pokud se nad ní pozorně zamyslíte, není problém si ostatní propojit do víceméně znervózňujícího pohledu nad podivnostmi, kterými jsou poslední měsíce jaksi protkány. Pokud si k tomu ještě přidáte zprávu kterou najdete na http://www.gewo.cz/earth/chameleon/chameleon_data.htm nutně získáte stejně jako já pocit, že se "cosi" děje. To "cosi" ale nenajdete v oficiálních zprávách a výstižně všechny citované zprávy shrnula Psycho:
Nad jistymi prostory v Americe je rozprasovano Barium aby zabranilo pripadnymu radioaktivnimu zareni "hvezdy", ktera ma jaksi vybuchnout a ozarit nasi planetu tak, ze vse tady umre.
Existuje "poselstvi" ktere  nejaky  lidi o kterych nevime vubec nic, jmena ani totoznost, jen to, ze to byli nejaky "zasvecenci" (tudiz, jak muzeme vedet, ze to co vytesali je pravda?) , kteri vytesali kamennej kriz. Na nem jsou znazorneny planety a symbolizuje zkazu prichazejici z vesmiru a datum
stanovili na 22.9.2002, kdy ma dojit k erupcim na samotne Zemi mozna i zareni, ktere by samozrejme zabilo veskery zivot. 
Nibiru  je planeta X...ktera byla zrejme objevena jako dalsi planeta slunecni soustavy, drive byla  povazovana za kometu, jenze tak pomala a tak velka kometa nemuze byt. Pokud by se jednalo o
planetu, slo by o jakysi posledni clanek existence..?! A byla by mozna potvrzena mimozemska existence...
Jenze dalsi dokument tvrdi, ze do slunecni soustavy by mela vstoupit okolo 15.3.2003, v tom pripade se nemuze stat 22.9.2002 to co bylo predpovezeno.....jo a v Nostradamovi se pise:

"Velká hvězda se bude po sedm dní vařit,

její mračna způsobí, že Slunce bude vypadat jako dvojitý obraz,

Velký pes bude celou noc výt,

Až papež změní své bydliště."


Jenze proc by to nemohla byt proste jen normalni hvezda, v nasem pripade planeta X/Nibiru, ktera by vlastne podle predpovedi mela vytvorit takove zareni, ktere by vypadalo, jako druhe slunce.......
A nebo, dodávám já, proč by se nemohlo jednat o více vlivů dejme tomu výbuch supernovy, či průchod Nibiru a kritickou pulsaci geomagnetického pole (ať už by toto bylo způsobeno čímkoliv - myšleno ať už by bylo příčinnou či následkem jiné události).
Uvidíme... Ale v každém případě je třeba mít na zřeteli, že v květnu se opakuje neblahá opozice Saturn - Pluto, která dle mého názoru spustila řetěz nešťastných událostí loňského roku. 

18.2. 
začíná keltský měsíc  Nuin, je také dnem Tacity - mlčící římské bohyně

19.2.
končí měsíc bohyně Bridhe 

20.2.
začíná měsíc bohyně Moury 

21.2.
římský
vzpomínkový den na mrtvé - Feralia

22.2.
dnes je římská slavnost  bohyně Concordia, bohyně míru a harmonie, svátek dobré vůle, den kdy by měli skončit všechny spory a soudy

23.2.
dnes je římská slavnost na počest boha Termina, jenž byl bohem hranic


K následující zprávě ještě jeden dovětek... Geomagnetické pole je pro naší planetu "štítem" bránícím průniku tvrdého (radioaktivního) záření na zemský povrch. 
Moskva, 13. února 2002
Geomagnetické pole Země se stáhlo na 200 kilometrů. To je závěr měření ruského Ústředního technického institutu pozemních vojenských sil pod vedením Eugena Shalamberidzeho. Oznámil, že podobné změny geomagnetického pole probíhají zároveň i na ostatních planetách naší sluneční soustavy. 

Vědci se domnívají, že příčinou může být fakt, že celá naše sluneční soustava právě zaujímá "určitou galaktickou pozici, kde se zřejmě dostává do silného vlivu některého ze sousedních galaktických systémů." Jinak "je velmi obtížné vysvětlit příčiny tohoto fenoménu," říká Shalamberidze. Poznamenal, že tato změna pole může mít vliv na některé procesy probíhající na Zemi. Konkrétně se například může "jednat o změny počasí a zdravotního stavu," zdůraznil Shalamberidze. Země díky tomu do okolního vesmíru začíná vypouštět i více přebytečné energie, což má zase vliv na rychlost jejího otáčení. Podle Ústředního technického institutu "přibližně každé 2 týdny pozorujeme snižování rychlosti rotace Země, ale potom se během dalších 2 týdnů rychlost zase zvyšuje, takže se vrací k průměru rotace 24 hodin."
Tyto změny vyžadují dalšího pečlivého porovnávání a zkoumání v konkrétních praktických činnostech, ale podle názoru Eugena Shalamberidzeho např. nárůst počtu světových leteckých katastrof může být způsoben tímto fenoménem.

Vědci rovněž zaznamenali, že změny geomagnetického pole Země nikterak neovlivňují geografické póly planety, tzn. že severní a jižní pól zůstávají stále ve stejné pozici.

Zdroj: agentura RIA NOVOSTI, publikováno na:  www.rumormillnews.com 

Autor: přeložil jiří mašek - osud.cz
Čeští vědci sledují záhadnou hvězdu

Výbuch záhadné hvězdy v souhvězdí Jednorožce objevili čeští astronomové. Samotnou hvězdu našli teprve počátkem ledna Australané. Její jas postupně slábl, ovšem o víkendu se jasnost rapidně zvýšila. Vědci o podivném chování hvězdy, jejíž světlo nemá obdoby, ihned informovali kolegy po celém světě. Co bude dál, nikdo netuší.
Výbuch zaznamenali Luboš Brát, Vladislav Šmelcer, Petr Sobotka a Ondřej Pejcha ze skupiny Medúza České astronomické společnosti.

"S kolegou Šmelcerem z Valašského Meziříčí jsme tu hvězdu viděli úplně první. Telefonicky jsme si ověřili, zda se nemýlíme. Já jsem o objevu elektronicky informoval hvězdárny celého světa," řekl ČTK Brát.

V souhvězdí Jednorožce objevili hvězdu teprve 6. ledna Australané. Astronom M. J. Brown si všiml, že se na jeho fotografických snímcích oblohy nachází nová hvězda, která tam předtím nikdy nebyla vidět.

Podobným hvězdám astronomové říkají novy nebo supernovy. Detailní rozbor světla této hvězdy však vykazoval rysy, které neodpovídaly žádnému dosud známému případu. Nejednalo se tedy ani o novu ani o supernovu. Astronomové začali hvězdu označovat jako pekuliární - tedy podivnou.

Chování hvězdy, označené jako V 838 Mon, začali tuzemští astronomové pozorovat v sobotu večer. Během jejich pozorování podivná hvězda v noci na neděli prudce zvýšila jasnost - začala svítit čtyřicetkrát více než předtím.

Astronomové ihned zalarmovali kolegy po celé zemi. Dalekohledy mohli sledovat, jak se každou hodinu jas hvězdy zdvojnásobuje. Spolupráci koordinovala Hvězdárna a planetárium M. Koperníka.

Jas hvězdy, kterou lze spatřit i běžnými dalekohledy, je nyní těsně pod hranicí viditelnosti. Zvečera se nachází na východě v souhvězdí Jednorožce. Nováčci ji mohou najít vlevo od výrazného souhvězdí Orion.

Nikdo neví, co se bude s hvězdou dít dál. "Existuje naděje, že hvězda bude jasná natolik, aby ji šlo pozorovat pouhým okem," doufá astronom Petr Sobotka.
iDNES 
Zdroj: Magazín 2000, č.2/2002


Již několikrát jsme psali o tzv. CHEMTRAILS (více v angličtině např. zde), tedy rozprašování určitých látek, pravděpodobně oxidů baria, z dopravních a nákladních letadel nad velkými aglomeracemi severoamerické a evropské pevniny. 

Oxidy baria mají schopnost pohlcovat radioaktivitu. V této souvislosti je k zamyšlení poselství, které podle časopisu Magazín 2000 rozkódovali ve francouzském kostele v Hendaye 2 badatelé Jay Weidner a Vincent Bridges. Skutečně hrozí celé naší planetě ozáření z rozpadlé z rozpadlé supernovy? Určitě to není názor nový, zmiňovalo to několik proroků, v Rozhovoru s Osudem o tom mluvil i známý český bylinkář Josef Zentrich v březnu minulého roku. 

....Přijde tedy nová doba, ale až tehdy, až se v lidech všechno, ale úplně všechno změní. Ta změna má přijít následkem záření té hvězdy. Abd-ru-shin hovoří chvíli o hvězdě, chvíli o kometě. Jako astronom však vím, že taková velká kometa se nemůže urodit. Pokud by se nějaká urvaná hvězda k nám přiblížila, tak bychom to věděli dlouho dopředu a takový velký tlak by naše gravitační soustava stejně neudržela. U Abd-ru-shina vše do sebe přesně zapadá, jako zuby soukolí, ale toto ne. Tak jsem přemýšlel, jak by to mohlo být. On byl totiž dle mého po Ježíšovi 2. největší prorok. A dr. Staněk, brňák, mě inspiroval. Přišel jsem na jeden model, který by naprosto přesně fungoval na obě ty strany. On prostě hovořil o hvězdě či kometě, protože věděl, že se něco blíží. Ale nemusí se přece blížit fyzické těleso. Může se blížit pouze záření! A teď si představte jev, zvaný Supernova. Už je jich několik známo, ale všechny byly hrozně daleko. Je to jev, kdy hvězda "praskne" a během např. našich 14 dní se úplně vyzáří. A vznikne pouze radioaktivní flek ve vesmíru. Kdyby taková Supernova "práskla" v dobré vzdálenosti, např. 2-2.500 světelných let, tak by mohla být viditelná jako druhé slunce. Na Zemi by najednou přišlo ohromné množství záření - příroda by reagovala, lidé by reagovali, zvířata by reagovala. Je jasné, že bychom dostali obrovské množství záření navíc, než dostáváme nyní.... 

Nebo se jedná o energii či záření nějak související s cyklicky se vracející planetou Nibiru? Co nás tedy čeká se zatím můžeme jen dohadovat, je však představitelné i to, že někteří z nás budoucí nebezpečí již znají a podnikají příslušná opatření v tichosti, aby nevyděsili obyvatelstvo... Ale že by oněm znalým šlo o obyvatelstvo? To by bylo asi poprvé v historii... (jm) 

Kříž zasvěcenců

Výroba zlata a stříbra z bezcenných kovů, prodloužení lidského života, ba dokonce i získání nesmrtelnosti. Všechny uvedené tužby se prý mohly splnit těm alchymistům, jimž se podařilo připravit bájný kámen mudrců. Mnozí vědci jsou ale přesvědčeni o tom, že muži trávící dlouhá léta ve skromných laboratořích měli ve skutečnosti na zřeteli ještě jeden, ušlechtilejší cíl: Chtěli povznést lidskou duši k dokonalosti, aby ji zbavili všech stop sobectví. Tato pravděpodobně nedostižná meta měla své opodstatnění. Zasvěcenec, jemuž se podařilo uskutečnit přeměnu prvků, nejenom odkryl jedno z největších mysterií kosmu, ale získal také obrovskou moc. Podle přísných pravidel svého uzavřeného "cechu" ji však nikdy nesměl zneužít.

Někteří experimentátoři své v potu tváře nabyté vědomosti předali dalším generacím. Nechtěli však, aby se k cenným znalostem mohl dostat kdokoliv. Proto se jejich texty hemží různými metaforami. Ještě horší je to s poselstvími, jež skryli v architektonických prvcích gotických katedrál. Moderní badatelé ale kromě monumentálních středověkých staveb studuji i méně okázalé památky.

MAGICKÝ KŘÍŽ
Kostel svatého Vincenta v Hendaye. Tajemný kříž je označen šipkou 

Baskické město Hendaye se nachází v jihozápadním cípu Francie na hranicích se Španělskem. Před místním kostelem svatého Vincenta postavila v 17. století skupina neznámých zasvěcenců kamenný kříž do něhož vytesala několik tajemných znaků. Rozluštěni jejich významu nedávno oznámili američtí badatelé Jay Weidner a Vincent Bridges.

Na čtyřhranném podstavci vidíme vybuchující stálici. Z tohoto symbolu lze usoudit, že jde o předpověď exploze supernovy. K události má dojít v neděli 22. září 2002. Právě v uvedený den budou Mars a Jupiter na jedné straně a Venuše s Merkurem na straně druhé vůči Slunci ve stejné poloze, jakou znázorňuje snad nejdůležitější výjev na podstavci kříže. Žhavý dárce života, stylizovaný do tvaru rozzlobeného lidského obličeje, je obklopen čtyřmi navzájem protilehlými šesticípými hvězdami, které v astrologii zastupují také planety.

Zbývajícími znameními na kvádru jsou půlměsíc a ovál rozdělený křížem na čtyři pole. V každém z nich je písmeno "A". Weidner a Bridges upozorňují, že podle slavného alchymisty Fulcanelliho tomuto výjevu v tarotu odpovídá karta Poslední soud. Ta odkazuje k přípravě na budoucí činy a události, případně nabádá k vyrovnání se s minulostí.

V horní části monumentu je zubem času poškozený latinský nápis. Pozornost upoutávají především dvě litery "X". Jedna z nich se nachází na samém vrcholu kříže, druhá pak uprostřed mezi levým a pravým ramenem. Dvojice "X" označuje číselnou hodnotu XX, kterou má již zmíněný tarotový list Poslední soud.

HROZBA Z KOSMU
Pohled na ovál obsahující litery "A". Vpravo je na podstavci patrná hvězda. 

Výsledky práce amerických badatelů upoutaly jejich krajana, známého astrofyzika Paula A. La Violetta. Vědec prohlásil, že artefakt možná neupozorňuje na výbuch supernovy, ale varuje před gigantickými explozemi v centru galaxie. K nim podle La Violetta dochází každých 10 až 15 tisíc let a projevuji se přívaly kosmického prachu, které směřují do středu sluneční soustavy. Důsledkem jsou pak erupce na naši hvězdě. Ty mohou způsobit takzvaný sluneční vítr, jenž se projevuje tokem ionizovaného plynu směrem k planetám. Elektricky nabité částice - ionty
by přitom vyvolaly prudké výkyvy v magnetickém poli Země, možná dokonce i přepólování. V takovém případě by k nám navíc proniklo skrze atmosféru škodlivé záření, jež by zahubilo vše živé.

V této souvislosti se jako přinejmenším velice zajímavé jeví zprávy zveřejněné na internetu, podle nichž záhadné chemické stopy objevující se na obloze obsahuji oxidy baria. Ty mají schopnost pohlcovat
radioaktivitu. Vzal již kdosi kamennou výstrahu z Hendaye opravdu vážně?

Již zanedlouho se dozvíme, jaké překvapení na nás 22. září 2002 skutečně čeká. Doufejme, že žádná tragédie v duchu 11. září 2001 se nebude opakovat Nezapomínejme totiž, že symboly starých alchymistů mohou obsahovat také jiné, dosud neobjevené významy. Vždyť hlavním pravidlem zasvěcenců tajných nauk je odpradávna heslo: "Mlč, skrývej a zatajuj!" o

Zdroj: Magazín 2000, č.2/2002
Manipuloval někdo kolektivní vědomí lidstva před útokem 911?
Magazín záhad 2000, 14.02.2002


Časovaná psychobomba

Zajímavý program pod názvem Projekt globálního vědomí (GCP) probíhá již od roku 1998 na Princetonské univerzitě v americkém New Jersey. Na osmatřiceti místech světa jsou rozmístěny číselné generátory (REG), které ze sebe neustále chrlí proud náhodných jedniček a nul. Tato data pak ihned míří k analýzám a k archivaci do centrálního počítače. Vědci se tak snaží zjistit, jestli změny v řadě "vylosovaných" cifer nějak souvisejí s kolektivním vědomím lidstva. Obrazně řečeno, každý takový přístroj vyhodí do vzduchu šedesátkrát za minutu dvě stě mincí a pak spočítá, kolik z nich dopadlo na zem rubem a kolik lícem. Většinou je to přibližně půl na půl. Ovšem pokud dostatečný počet osob zaměří své myšlení na stejný cíl, může to mít za následek výraznou odchylku od normálu - na zem by například spadlo 169 mincí rubem a pouze 31 lícem. Již několikrát se tak stalo především v době, kdy bylo myšlení lidí v danou chvíli propojeno zásadní mediální zprávou o určité události.

Zmíněná situace nastala také 11. září 2001, kdy v Americe došlo k hrozivým teroristickým útokům. Nestandardní údaje generátoru tehdy doslova trhaly rekordy a výsledné grafy stoupaly mimo obvyklé hodnoty.


ZMĚNA VĚDOMÍ S PŘEDSTIHEM
Vědci, kteří v osudný den analyzovali získaná data, přisoudili tyto změny takzvanému efektu kolektivního vědomí. Dalo se tak předpokládat právě vzhledem k tornu, že většina lidí sledovala strašlivě události v přímém televizním přenosu. Je zde ale jeden menší zádrhel. Výzkumní pracovníci totiž zaznamenali počáteční odchylky od normálu již o čtyři hodiny dříve, než první unesené letadlo vůbec narazilo do věže Světového obchodního centra (WTC). Bylo to zhruba ve čtyři hodiny a pětačtyřicet minut ráno newyorského času, přičemž přístroje se zase "uklidnily" až po osmnácti hodinách.
Tisíce osob se také v předcházejících dnech a týdnech častěji svěřovaly se svými pocity strachu, obav a jistých předtuch. Prokázaná zásadní změna v kolektivním vědomí lidí se však stěží dá vysvětlit jen jakýmsi hromadným tušením. Co však mohlo generátory skutečně tak výrazně ovlivnit, zůstává i nadále předmětem vášnivých odborných diskusí a polemik.

VINÍK NEZNÁMÝ
Svůj názor na tento záhadný jev prezentoval nedávno na internetu americký badatel Mark Andrews. Vychází z předpokladu, že zmíněných 38 generátorů reaguje na výjimečné stavy globálního vědomí, které má na svědomí společně sdílená myšlenková energie. Pokud může tato zvláštní síla proudit mezi jednotlivými osobami, proč by se rovněž nedala vysílat nějakým speciálním přístrojem? Cílem takového útoku by mohla být vlnová délka určitých strategických mentálních procesů. Podle Andrewse by tak manipulátoři dokázali vyvolat třeba pocity obecného ohrožení. Je tedy možné, že lidské vědomí bylo po osmnáct hodin zneužíváno? Vysílal někdo předem naprogramované vzorce myšlení s takovou frekvencí, aby tím zasáhl naše kolektivní vědomí? Podíváme-li se na graf hodnot z 11. září 2001, máme několik možností, jak tuto pozoruhodnou anomálii objasnit.,, Pokud vyloučíme variace, které mohla způsobit shoda náhod a kolektivní předtucha, zůstává nám jediná možnost vysvětlení neobvyklého výkyvu - energie myšlenkových vln. Byla to úmyslná manipulace, jež započala čtyři hodiny před teroristickými útoky na věže WTC a budovu Pentagonu a skončila až po osmnácti hodinách," napsal Andrews.

Kdo by ale měl takové možnosti, aby mohl masovým způsobem ovládat rozum, představy, tužby a city milionů lidí? Radikál Usáma bin Ládin, Taliban, Saddám Husajn? Nebo snad mimozemšťané? Nalézt odpověď nebude jednoduché, pokud vůbec nějaká existuje. A i kdyby - životy lidem, kteří 11. září 2001 zahynuli v New Yorku, Washingtonu a v Pensylvánii, by to stejně nevrátilo.


 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 20.2.2002 .

Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

 • Slunce
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení je Slunce pochodní která dokáže osvětlovat skryté věci. Přeje v tomto znamení detektivním, policejním a romanopiseckým činnostem. Přeje duchovním oblastem, dokáže upevňovat víru a zvyšuje soucítění s ostatními.
  Konjunkce Slunce s Venuší bude zvyšovat přitažlivost druhého pohlaví v našich očích, přeje umělecké inspiraci především v oblasti poezie, hudby a divadla. Konjunkce napomáhá hledání a nacházení milostného ideálu.
  Konjunkce Slunce s Uranem vhodné období pro řešení problémů které jaksi přesahují náš individuální osud, přesto že si můžeme připadat poněkud zmítaní situací. Aspekt přeje originálním nápadům.
  Trigon Slunce s Jupiterem je aspekt který příznivě působí na snahy dotáhnout své předešlé činnosti ke zdárnému konci, nese s sebou slušnou dávku štěstí a přeje dlouhodobým citovým svazkům.
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Ryb. V tomto znamení lidské pudy tryskají z nevědomí, sexuální život není vnímán na vědomé úrovni. U někoho to může znamenat utajování smyslnosti u jiných zvýšený sklon k nevěrám. 
 • Merkur
  je stojí ve znamení Vodnáře. Přeje intuici a rozvíjí tvořivost, originalitu. Planeta v tomto znamení přeje rozvoji nových vědních oborů a i astrologii a esoterice. Přeje korespondenci a korespondenčním přátelstvím. 
  Konjunkce Merkuru s Neptunem pomáhá zlepšení představivosti, zvyšuje vnímavost a umožňuje poměrně lehce sledovat své vlastní ideály. Aspekt přeje spisovatelům dobrodružné literatury.
  Trigon se Saturnem zvyšuje hloubku myšlení, zlepšuje schopnost soustředění a prozíravost.
 • Venuše
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení přeje nalezení velkých osudových lásek a takové i rozvíjí. Přeje i láskám "na dálku". V tomto znamení planeta zlepšuje i "paranormální" schopnosti nadaných jedinců, dává soucit, laskavost, přeje všem kdo se zabývají hudbou.
  Trigon Venuše s Jupiterem se bude vzájemně rušit s kvadraturou se Saturnem až do poloviny týdne.
  Do úterý působí konjunkce Venuše s Uranem která  přináší prudké a idealizované city. Silně zvyšuje erotickou přitažlivost druhého pohlaví, rozvíjí umělecký talent.
 • Mars
  stojí ve znamení Skopce. Planeta je zde v domicilu (vlastním znamení). Bude nám dodávat energii a sílu, kterou všichni myslím v tomto ročním období potřebujeme. Období bude vhodné k uskutečňování našich plánů a představ.
  Sextil Marsu s Uranem podporuje činnost a rozhodnost, pomáhá uskutečňovat originální plány.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Raka. V tomto znamení je planeta vždy dobře postavena. Dává úspěch dlouhodobým plánům, přeje obchodu, bankovnictví ale posiluje i duchovní růst, protože umožňuje propojení materiálního a duchovního světa do harmonického celku. 
 • Saturn
  stojí v Blížencích. Přeje přesnosti, přemýšlivosti a opatrnosti. Je možné že po dobu kdy se bude planeta pohybovat v tomto znamení lze očekávat možnost nějakého významného objevu z oblasti fyziky, či matematiky. 
  Trigon Saturnu s Neptunem přeje magii a okultismu a pomáhá prosazování nových neotřelých myšlenek.
 • Uran
  ve Vodnáři je v domicilu a tudíž dobře umístěn. Podporuje prospěšné změny a je nakloněn bojům za morální cíle.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům.
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Pomáhá bojům za nový ideál, podporuje nové filosofické směry, či novou mystiku.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Síla planet je i tento týden velmi vyrovnaná. Nejsilněji působí Mars a Uran. Proti minulým týdnům bychom mohli pocítit přeci jen větší energii a být "akčnější" než tomu bylo v týdnech uplynulých,doufám že i mě chcíplost přejde...

Hade, 17.2.2002

Zpět