Nahoru ]Vítám vás v novém týdnu. V týdnu minulém jsem opět aktualizoval stránku věnovanou horkým novinkám o Planetě X kterou najdete >>ZDE>>.
Aktualizovány byly i Agrimonrixovy stránky megalitických památek - přibyla stránka o Skara Brae.
Přiznávám že mě jako komentář k uplynulým dnům nenapadá vůbec nic. Je to asi tři dny zpátky co jsem po delší době zhlédl televizní noviny. Byl jsem dosti překvapen, tedy překvapen je poněkud slabé slovo. Jaký to rozdíl ve srovnání s nezávislými zprávami na inetu...
A tak jsem zjistil jak je tento nesvět krásný a pohodový.. Osvobozený a opečovávaný irácký lid... ceny klesají.. čeká nás šťastný a nanejvýš spokojený život v EU.. a vůbec tak nějak je všechno krásný a v pořádku..
Tak fakt nevím, asi jsem nějakej divnej... Ale přesto že se budu muset smířit s myšlenkou že jsem jakýsi divný tak opět použiji jako motto do nového týdne citátek který mi poslala Polly:
"Dnes to je, kdy nastaly zlé dny..., kdy množství hříchu znásobilo bídu, při níž bolesti jsou stínem neoddělitelným od vin."

Jean-Pierre Camus
A fotka od Polly se jmenuje "Oběšený do nebe"...

 

Prezident Busch přijde do nejmenované americké školy." Milé děti, máte
ke mě nějaké dotazy?Zodpovím každou otázku."
Přihlásí se malý černoch
Bob: "Mám tři otázky, pane prezidente:
1.Jak to, že jste vyhrál volby, když jste měl méně hlasů?
2.Proč jsme napadli Irák?
3.Není svržení atomové bomby na Hirošimu a Nagasaki největší
teroristický útok v dějinách lidstva?
V tom začne zvonit na přestávku. Po přestávce praví pan prezident:"Chcete se mě na něco zeptat? Zodpovím každou otázku."
Přihlásí se malý John: "Mám pět otázek.
1.Jak to, že jste vyhrál volby, když jste měl méně hlasů?
2.Proč jsme napadli Irák?
3.Není svržení atomové bomby na Hirošimu a Nagasaki největší
teroristický útok v dějinách lidstva?
4.Proč zvonilo o 20 minut dřív?
5.Kde je můj spolužák Bob?


Převzato: www.zvedavec.org
Vyhazov za přirovnání současné nálady v USA k té v Německu při nástupu Hitlera

(11.4.) Vedení CBS vyhodilo z práce svého výkonného producenta Eda Gernona za poznámku, kterou učinil v TV Guide. Ed Gernon pracoval na přípravě historického filmu o vzestupu a pádu Adolfa Hitlera. Film by měl být vysílán v květnu, ale už delší dobu existují silné tlaky, vedoucí ke snaze jej nevysílat.
"Vzestup Hitlera k moci je pro Státy poučný příběh, protože podusí celý národ sevřený strachem, který se nakonec vzdá svých občanských svobod a uvrhne celý svět do války. Nedokážu si představit vhodnější chvilku k uvedení tohoto dokumentu", uvedl Gernon v TV Guide.
Prezidentka CBS Leslie Moonves se od výroku veřejně distancovala, ale není jasné, zda to byla ona, kdo vyvinul tlak na torontskou společnost Atlantis Alliance, aby propustila svého producenta.

Zdroj: New York News Day.


Převzato: www.blisty.cz

Irák, 451°F: "Ten chlap říká, že hoří ňáká biblická knihovna"

Včera se v Bagdádu pálily knihy. Byla to poslední kapitola při vyrabování Bagdádu. Národní knihovna a archív - neocenitelná pokladnice osmanských historických dokumentů, včetně starého královského archivu Iráku - byla proměněna v popel. Pak byla podpálena knihovna koránů na ministerstvu náboženské nadace. Jeden plenitel mi nadával, když jsem se snažil získat výtisk knihy o islámském právu od chlapce, kterému nemohlo být ani deset. V popelu irácké historie jsem našel složku papíru, kterou venku rozhazoval vítr: ručně psané dopisy od dvora Šarifa Husajna z Mekky, který zahájil arabské povstání proti Turkům, adresované Lawrenci z Arábie a osmanským vládcům Bagdádu. A Američané nehnuli ani prstem.

Pro Irák je toto rokem nula: zničením starožitností v archeologickém muzeu v sobotu, vypálením národního archivu a pak knihovny koránů je kulturní totožnost Iráku likvidována. Proč? Z jakého šíleného důvodu je toto dědictví ničeno? Když jsem uviděl, že knihovna koránů hoří - z jejích oken šlehaly plameny do výše 30 metrů - běžel jsem ze všech sil do úřadovny okupační mocnosti, do kanceláře amerických námořních jednotek pro občanské záležitosti. Jeden důstojník zavolal na kolegu, že "ňákej chlap tu říká, že hoří biblická knihovna". Ukázal jsem jim na mapě, kde to je, přesně jsem jim napsal - anglicky a arabsky - jak se to jmenuje, řekl jsem, že kouř je vidět ze vzdálenosti pěti kilometrů a že jim potrvá jen pět minut tam dojet. O půl hodiny později nebyl na scéně jediný Američan - a plameny šlehaly do výše 60 metrů.

Bývala doba, kdy Arabové říkali, že se jejich knihy píší v Káhiře, tisknou se v Bejrútu a čtou se v Bagdádu. Teď se v Bagdádu pálí knihovny. V Národním archivu nebyly jen osmanské záznamy z doby kalifátu, ale i temná léta moderní historie této země, ručně psaná svědectví o íránsko-irácké válce z let 1980-1988, s osobními fotografiemi a vojenskými deníky a mikrofišové kopie arabského tisku od začátku dvacátého století.

Avšak starší dokumenty a archivy byly ve vyšších patrech budovy, kde muselo být použito benzínu na to, aby se tam tak odborně založil požár. Zachránil jsem jen několik dokumentů.

Po dobu téměř tisíce let byl Bagdád kulturním hlavním městem arabského světa, měl nejvzdělanější obyvatelstvo na Blízkém východě. Džingischánův vnuk město vypálil ve třináctém století a tradovalo se, že řeka Tigris zčernala inkoustem knih.

Včera naplnil oblohu nad Irákem černý popel z tisíců starobylých dokumentů. Proč?

Citovali jsme z reportáže Roberta Fiska v dnešním Independentu.
S novými měsíci planet se roztrhl pytel


Astronomové ohlásili nové objevy měsíců planet Jupitera a Saturna. Podle dostupných zpráv astronomové na ostrově Mauna Kea na Havaji objevili šest Jupiterových přirozených družic a jednu Saturnovu. Jupiter se tak může pochlubit vůbec největší sbírkou sestávající se již z 58 přirozených družic a Saturn z 31.

V případě Jupitera jsme si na podobné objevy už pomalu zvykli, vždyť na konci roku 2002 bylo známo kolem něj kroužících čtyřicet těles a během prvních měsíců tohoto roku se počet rozrostl o dalších osmnáct! V případě Saturna je situace poněkud jiná. Naposledy astronomové jásali nad objevem nově nalezeného měsíce na konci roku 2000.

Tým Scotta Shepparda z Havajské univerzity je opravdu úspěšný. V letech 2000 a 2001 nalezli u Jupitera dvacet jedna měsíců a od začátku tohoto roku dalších osmnáct. A jak sám Sheppard tvrdí, není všem dnům konec, protože kandidátů je stále dost. Stejně jako v minulých případech byly použity velké dalekohledy: 8,3metrový SUBARU a 3,6metrový Kanadsko-francouzsko-havajský dalekohled. Všech šest nově nalezených měsíců jsou tělesa malá a nepravidelná o průměru zhruba dvou kilometrů. Kolem Jupitera se pohubují retrográdně, tzn. v opačném směru, než v jakém Jupiter obíhá Slunce. Jména zůstanou do rozhodnutí Mezinárodní astronomické unie vskutku nepoetická: S/2003 J 13 až S/2003 J 18.

Jedenatřicátý měsíc Saturna byl poprvé pozorován již 5. února 2003 také teleskopem Subaru. Následující pozorování 2,2metrovým teleskopem Havajské univerzity upřesnila tvar dráhy a její elementy, a nakonec potvrdila, že se opravdu jedná o Saturnův přirozený satelit. Jeho průměr byl určen na přibližně osm kilometrů a planetu obíhá také retrográdně.

Podle Shepparda jeho tým zná u Jupitera nejméně dalších dvanáct kandidátů, takže si můžeme býti jisti, že nové měsíce jsou již „na cestě".
Pokud si myslíte, že nás letošní jaro stíhá poněkud bláznivým a rozkývaným počasím tak vězte, že naše republika je v podstatě klidné a závětrné zákoutí extrémního počasí ve zbytku světa. Krom toho že USA a Kanada jsou už několik týdnů zkoušené krutými výkyvy počasí od sněhových kalamit po extrémní teplo a poněkud předčasný nástup "tornádové sezóny" v USA, tak najdete na planetě i další pozoruhodnosti.
Minulou sobotu v čínské provincii Zhejiang udeřilo krupobití, které trvalo 10 minut. Po celou dobu padali kroupy velikost slepičích vajec, které zranily 100 lidí a doslova zpustošily 18000 domů. Bylo zasaženo 42 vesnic ze dvou okresů. Katastrofa postihla 60000 lidí a škody jsou odhadovány na 80 miliónů yunanů.
Zdroj: www.terradaily.com/2003/030414045808.1ajlb3dh.html
 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 23.4.2003 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Býka. Slunce v tomto znamení způsobuje že do popředí lidského snažení se dostávají peníze, nemovitosti, územní nároky. Slunce bude podporovat chuť k jídlu ale i mimosmyslové schopnosti. Zlepšuje verbální schopnosti vytrvalo, trpělivost a umělecké schopnosti.
  Kvadratura Slunce s Marsem způsobuje že lidé plýtvají energií a špatně ji  užívají. Lidé mají tendenci svou činností ohrožovat svůj život. Aspekt slouží bojovným ideálům sebeobětování se ve válkách, bojích. Často způsobuje nekontrolované změny v přírodě, přírodní pohromy.
  Sextil Slunce s Uranem bude působit do pátku. Aspekt přináší originalitu, vynalézavost a silnou touhu po nezávislosti. Pokud tato touha není naplňována vede to ke sklonu k vyvolávání dramatických scén. Sextil přeje médiím - televiznímu a rozhlasovému vysíláni a samozřejmě Internetu.
  V pátek tento aspekt vystřídá kvadratura s Jupiterem. Při tomto aspektu lidé ztrácejí míru. Zbytečně utrácejí, vyžívají se v samolibosti, mají špatný úsudek. Aspekt způsobuje že se i lidé přejídají, příliš pijí a zadlužují se.
  Od pátku tedy bude Slunce poškozeno dvěma kvadraturami a bude přinášet bezohlednou umíněnost, přehnaný materialismus a zištnost. Často přicházejí skandály spjaté s penězi.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Býka. Lilith v Býku umožňuje rozpínání smyslnosti  a její působení závisí především na postavení Venuše. Lilith v Býku zvyšuje nebezpečí že pudy a vášeň budou suplovány zištností a materiálnem. Kvadratura s Jupiterem odebírá z tohoto působení moudrost. To vše zesílí díky konjunkci se Sluncem.
 • Merkur
  stojí ve znamení Býka. Vzhledem k tomu že zůstává bez aspektace celý týden nelze očekávat od sebe ani od okolí přílišnou bystrost. Intelekt bude mírně řečeno poněkud "rozostřen" a těžkopádnost v rozhodování k tomu bude neoddělitelně patřit.
 • Venuše
  stojí od úterý znamení Skopce. Planeta je v tomto znamení poškozena. Lidské city ovládá láska a žár, leč planeta nedává dostatek stability a tak se citový život může vyvíjet v kotrmelcích. Lidé mají tendenci uzavírat neuvážené vztahy, rychle vzplanou ale city stejně rychle mizí.
  Sextil Venuše s Marsem vliv planety bude poněkud mírnit. Zvyšuje erotické cítění a význam citů. Vyvažuje vztahy mezi pohlavími. Bohužel v pátek aspekt končí.
  O víkendu situaci lehce zlepší trigon s Jupiterem, který působení planety bude mírnit.
 • Mars
  stojí ve znamení Vodnáře. Přináší netoleranci a prudké činy, ale zároveň může pomoci upřít vůli k boji za nějaký společenský ideál. Přináší i vynalézavost ale zároveň i konflikty s okolím, neb vyvolává militantní sklony.
  Od čtvrtka bude působit konjunkce Marsu s Neptunem. Přeje určité zatvrzelosti a tvrdošíjnosti v cestě za mlhavými cíli. Umožňuje upnout se činnostem které ostatním mohou připadat nesmyslné nebo tajnůstkářské a prostě divné. Aspekt obecně pak může působit odloučení či ztrátu nějakého pevného bodu, vzoru ideálu, jistoty.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje prosazení nějakého nového ideálu, završení nějakých dlouhodobých ideových, či morálních snah. Může dát nový směr a nové vedení. Díky poškození vede lidi k přehnaným a výstředním reakcím.
  Opozice Jupitera s Neptunem - nechává vyplouvat na povrch nízké lidské pudy - chtivost, sobeckost, často způsobuje skandály, pády duchovních vůdců. Lidé velmi často selhávají, způsobují katastrofy.
 • Saturn
  stojí v Blížencích. Díky poškození lze očekávat nárůst depresivních nálad a zvýšené podezřívavosti mezi lidmi. Období nepřeje cestování, způsobuje nestabilitu i dlouhodobě zaběhlých dějů a situací.
  Opozice Saturn - Pluto je to aspekt předcházející změny. Na celosvětové úrovni označuje hlubinné proudy a vření. Aspekt předcházel například nástupu Hitlera k moci a druhé světové válce. V minulosti předcházel i zániku společenství a civilizací, či politických uskupení. Aspekt je vždy signifikantem krize, katastrofy.
  V roce 2001 opozice nastoupila 19.6. a vrcholila 5.8.2001, další vrchol přišel 2.11.2001. Loni opozice vrcholila 26.5.2002. 
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení planeta působí jen slabě. Přeje především okultismu, skrytým esoterním věcem a dějům. Může způsobovat problémy v souvislosti přerušením kontaktu se zaběhlými ději, pořádky, situacemi.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Díky poškození lze očekávat že planeta bude v lidech vzbuzovat pocity chladu, odcizení a přeje anonymní smrti.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden budou nejsilnějšími planetami Venuše Mars a Slunce. Planety nebudou přát především našemu intelektu a citům. Nestability a napětí, nás bude provázet stejně jako v minulém týdnu. Horší bude druhá polovina týdne. Opatrujte se..

Mějte se hezky...

Hade, 20.4.2003