1.6.2003
Dřív než si přečtete názory zasvěcených na fotografie z Mount Wilson Observatory, Mt. Wilson, California, tak bych vás rád upozornil ja jiné fotografie, které jsem nenašel na ZetaTalk, ale na Cyber Space Orbitu. Aby bylo jasno, netvrdím že na záběrech je Planeta X, a netvrdím vůbec nic:-). Prostě jen a pouze tyto fotografie uvádím v známost. Pokud kliknete na fotky dostanete se na stránku, která celou věc detailněji rozpytvává. Snímky jsou z Victorie v Austrálii z 29.5.2003 a byly pořízeny 35mm objektivem na barevný diapozitiv.
A ještě jen jednu poznámku k níže uvedeným názorům. Fotografujete? A dovedete si představit lom světla v čočkách který se umístí na stále jedno a to samé místo i když fotografovaný objekt mění polohu a stejně tak se mění i světelné podmínky? Jedná se o cca 14 fotografií v poměrně dlouhém čase a za diametrálně odlišných podmínek... Ale je to jen moje poznámka, fotografuji od svých 12 let velmi intenzívně...


 

Jirka Tejkl:

Dobry den,
na http://eldar.cz/hade/final_planetX.html pisete 28.8.2003, ze nevite, co si myslet o obrazcich z observatore z Mt. Wilson. Kdyz se podivate na nektere z obrazku z jejich galerie - napr. http://www.astro.ucla.edu/~obs/t20001221.html - a kdyz uvazite, ze je kamera zavrena v krabici za sklem (zrejme dvojitym kvuli roseni), napadne Vas mozna vysvetleni, ze na obrazcich je Mesic a Mesic ;-)
Nekdy byvaji i jednoducha vysvletleni spravna, ackoli mozna postradaji ten nadech tajemna, ktery Vas tak laka. Hledani by nikdy nemelo byt omluvou manipulace s fakty, prikraslovani skutecnosti a zastirani pravdy a skutecne (byt jednoduche a ne tolik zajimave) podstaty veci.

Moje poznámka: nemanipuluju s fakty, pouze se snažím nahlížet na ně ze všech možných a i třeba nezvyklých úhlů. Toť vše...

Lukáš Ferkl:

"Moje predchozi domnenka byla, ze ten svetly flek je Slunce a ten srpecek ze je Mesic, uznavam, ze
je to pekna blbost.
Ty snimky jsou, jestli se nepletu, z minule nedele? Tak to jsem se na Mesic dival taky, vysel opravdu asi hodinu a tri ctvrte pred sluncem, presne podle fotek z Mt. Wilson. Co me ale zarazi, ze tam jsou dva objekty. Ta rozmazana koule vypada trochu jako preexponovany Mesic (mam doma nekolik takto "povedenych" fotek), ten Mesic vypada jako spravne exponovany Mesic, buhvi jak se tam vzal, ale moc bych nedal za to, ze to je odlesk toho preexponovaneho Mesice. Kdyz totiz vyfotite Mesic tak, aby byl jako lehce podexponovany srpek, tak se vam na fotce uz neobjevi hvezdy, naopak, chcete-li hvezdy, budete mit preexponovany Mesic."

29.5.2003

Takže dnes k aktualizaci předešlé, t.j. k slidům na Zeta Talk. Reakce Mount Wilson Observatory, Mt. Wilson, California byla poněkud hysterická a místo on line záběrů bylo možné najít na stránkách basketbalový míč s odkazem na stránku na Bad Astronomy jejíž překlad mi poslal Agrimonrix a najdete ji >>ZDE>>. Můj názor na demagogické argumenty asi tušíte. V podání těchto stránek je vše v pohodě. Větší počet zemětřesení není, klimatické změny jsme si vymysleli, Sluneční aktivita je úplně normální. Prostě pohoda a klídek ve stylu NASA. Kam tento postoj vede je myslím dost hezky ilustrováno havárií Columbie. Prostě klídek... Větci vše dobře zavětujou do uklidňujících větiček a budem si koukat jak ve vatě vstříc světlým zítřkům.
Ale zpátky k oněm fotografiím. Setkal dostal jsem několik názorů kde onen objekt je považován za Měsíc. Možná ano, ale nejsem zrovna odborník na interpretaci snímků kde je realita zkreslena širokoúhlým objektivem on line kamery. Tady najdete mapu hvězdné oblohy v Kalifornii 26.5.2003 při východu Slunce. Je na ni dobře vidět jak Slunce tak Měsíc i jejich úhlová vzdálenost. Takže pokud někoho něco napadne rád si jeho názor přečtu.


28.5.2003

Přestože jsem po několika předešlých excesech ze strany Nancy již nad ní lámal hůl nějak mi nedá abych dění na ZT dál nesledoval. Přiznávám že svoji roli v tom hraje i vlna silných zemětřesení a stále velmi silná sluneční aktivita. Dnes se na ZetaTalk objevili dosti zajímavé fotografie. Jsou to záběry z on line kamery z Mount Wilson Observatory, Mt. Wilson, California.
Najdete je zde:
 Slide1, Slide2, Slide3, Slide4, Slide5, Slide6, Slide7, Slide8, Slide9, Slide10, Slide11, Slide12, Slide13, Slide14.


Co si o nich myslím? Fakt nevím.....


Starší příspěvky >>ZDE>>