Nahoru ]

Vítám vás v tomto novém týdnu. Strašně moc se omlouvám za nedostupnost svých stránek, zaviněnou výpadkem Eldaru. Na druhou stranu podívejte se na to co se stalo v USA. Proti tomu je výpadek Eldaru docela sranda:-) Zatímco příčiny rozpadu energetické sítě v USA nejsou dodnes vysvětleny tak já připojuji vysvětlení výpadku Eldaru ve formě omluvného  mejlíku od našeho administrátora Klokana:

Zakladatele serveru jsou Hade, Kangaroo a Picard (@Eldar.cz:), svym unixovym umenim nam pomaha pan Dextr. Server je financovan ze soukromych prostredku (partyzansky zpusob boje) a neobsahuje (a z principu nesmi obsahovat) zadne komercni aplikace.
Jednou za rok se Eldar pravidelne dostane do tezkejch problemu. Mozna to ma nejakou zakonitost, rozhodne jste si asi vsimli ze jednou za nejakou dobu dva tri dny nefunguje. Dva tri dny znamena pro me dva tri dny bdeni a trhani si vlasu, piti caje a nadavani a pilovani, aby to slapalo, nejlip jak muze.
Nejpikantnejsi to bylo, kdyz se Eldar podobnym zpusobem sesypal behem demonstraci proti MMF v Praze. Samozrejme, ze jsem musel jit za skolu a spravovat server, ale *nidko* ve skole mi neveril, ze jsem nezdrhl, abych si nesel zahazet dlazebnimi kostkami....

Letosni obtize se objevily fakt v blbej cas, stopoval jsem zrovna ve Spanelsku nekde uprostred pouste... Byly preplneny disky a nez se k serveru dostal Dextr (tou dobou na zavodech ostrostrelcu) a ja z prehraty barcelosky internetovy kavarny, choval se server par dni divne...

A pak prisel pad dokonaly. Kdyz se nam podarilo po dvou dnech k serveru konecne dostat, zjistili jsme, ze prestala fungovat sitovka, ktera byla v masine od drevnich zacatku.... Krome toho system plnej prestarlejch programu s bezpecnostnima dirama.

A na uvitanou hlaska typu "Administrator pravdepodobne odstranil log o prihlasovani uzivatelu"...

Behem trideniho maratonu (tahani masiny na skladacce z Podebrad do Nymburka za bourky nevyjimaje, to proste patri k folkloru :) mi doslo, ze diry nezustaly nevyuzity a poprvy jsem na vlastni oci uvidel to, co legendarni slovensky hacker Pajkus nazval hackerskym kabaretem.

Nakonec se vsechno po dlouhem bdeni, pote, co Hade sehnal sitovku, podarilo dat dohromady a ted je Eldar konecne na siti a snad vydrzi dlouho bez problemu. Apache (webovy server), PHP, i MySQL jsou od poslednich verzi, takze by to melo bejt to nejmodernejsi, co je ted k dispozici...

 
Jako úvod do nového týdne vám doporučuji novou  povídku od Polly -  Claude.
V souvislosti s pravidelným týdenním horoskopem, ještě malou poznámku. Z pátku na sobotu nás čeká významný okamžik egyptské astrologie a mytologie viz článek  Brána se otevírá. V souvislosti s tímto okamžikem jsem již četl řadu zaručených a zasvěcených  rozborů toho co všechno se stane. Proto musím i já přispěchat se svým prohlášením. Takže - já tuto situaci analyzovat neumím. Tudíž prostě a pouze stojím za tím co je v onom článku napsané. Nic víc nic míň. Jinými slovy se domnívám že lidé kteří vykládají všelijaké zaručenosti jsou buď lháři, nebo fenomenální věštci:-).

"Jen život, který žijeme pro ostatní, stojí za to."

Albert Einstein


Další náhodná ukázka pro tento týden od Polly...


Podél čínské řeky Jang-ce nalezeny zbytky starých měst
8:08 - 6.8.

LONDÝN 6. srpna (ČTK) - Břehy podél nejdelší čínské řeky Jang- ce byly podle nejnovějších archeologických výzkumů kdysi domovem starých civilizací, stejně jako tomu bylo v případě egyptského Nilu, Tigridu a Eufratu na území Iráku a řeky Indus v přední Indii. Informoval o tom britský deník The Independent na své webové stránce. Čínsko-japonský tým archeologů, pracující v oblasti již deset let, nalezl při vykopávkách zbytky 13 opevněných měst, pocházejících z doby přibližně 3000 let před naším letopočtem. Podle odhadu vědců zde mohlo žít až 10.000 obyvatel. Tři největší města se rozkládala na ploše přesahující 910 hektarů a byla obehnána skoro pěti kilometry dlouhých hradeb. Objev ukazuje na naprosto totožný proces urbanizace a utváření státu, který v Číně probíhal ve stejném období a ve stejném prostředí jako ve starém Egyptě, Mezopotámii a v údolí Indu. Kultura, která dala vzniknout těmto prvním čínským městům, se datuje dobou 7000 let před naším letopočtem, kdy podél řeky Jang- ce začaly vznikat první vesnice. Zde se také začala jako jedna z prvních na světě vyrábět keramika. Archeologové již dříve odkryli devět starobylých měst na středním toku Jang-ce a čtyři další na jejím horním toku.

V ruinách byly nalezeny kamenné zbraně a srpy, ledvincové sošky lidí, ptáků a zvířat a krásná keramika s geometrickými vzory.

Podle vědců trvala civilizace Jang-ce přes 500 let a zanikla vlivem klimatických změn a válečných nájezdů. Profesor Kazuo Mijamoto z univerzity v Kjúšú uvedl, že objev "zcela převrací znalosti akademické obce o rané Číně".

 
Objeveno dávné kultovní místo na Strakonicku


Zcela náhodou objevili archeologové nedaleko Cehnic na Strakonicku ojedinělé kultovní místo pocházející zhruba z roku 1000 před naším letopočtem.


Na stavbě budoucího rybníka nalezli kameny ohraničený kruh o průměru 20 metrů a v něm množství keramických střepů. Nález přisuzují knovízské kultuře, která na českém území zanechala převážně zemědělská sídliště a pohřebiště.

"Je to kruh z velkých kamenů a uprostřed je kámen postavený na výšku," popsal nález archeolog Muzea středního Pootaví ve Strakonicích Jan Michálek.

V kruhovém areálu nalezli archeologové množství střepů nádob, které jim umožnily dílo datovat. Unikátní jsou také dva nalezené amulety ze zeleného kamene ve tvaru trojhránků. Pokud malé pyramidy byly vyrobeny z jadeitu, jak Michálek předpokládá, musel být materiál dopraven z daleké Číny.

Podle Michálka se archeologové shodují, že cehnické naleziště nemá v knovízské kultuře v Čechách obdoby. Nalezené předměty poputují do sbírek Muzea středního Pootaví, kde se jich ujmou restaurátoři. Kruhový areál zůstane zapuštěn do břehu budoucího rybníka a připomínat jej budou pouze vrcholky kamenů nad travnatou plochou.

[Tiscali/ČTK - 5. 8. 2003]

Španělsko: Teplota Středozemního moře dosáhla 32 stupňů Celsia
19:47 - 7.8.

MADRID 7. srpna (ČTK) - Teplota Středozemního moře dosáhla v posledních dnech 32 stupňů Celsia, což je o pět stupňů více, než je v této roční době obvyklé. Oznámilo to meteorologické centrum v Katalánsku na severovýchodě Španělska.

Tato teplota, nejvyšší za posledních 45 let, se může do první poloviny září, kdy bývá voda v moři vždy nejteplejší, ještě zvýšit, uvedli meteorologové.

Jedním z bezprostředních důsledků tohoto výrazného oteplení Středozemního moře je to, že se u pobřeží objevily řasy a vymizely některé mořské živočišné druhy, uvedl španělský Národní meteorologický ústav.

Z dlouhodobého hlediska je možno obávat se toho, že koncem srpna a na začátku září začnou na středomořském pobřeží zuřit prudké bouře, které budou důsledkem střetu masy studeného vzduchu s abnormálně teplou vodou.

Meteorologický ústav také oznámil, že vlna veder sužující značnou část Pyrenejského poloostrova bude pokračovat nejméně do konce příštího týdne a že lze v mnoha španělských krajích očekávat znovu teploty přes 40 stupňů Celsia.

 
Vedra panující ve Švýcarsku již několik týdnů vedou k tání ledovců už i ve výšce 4000 metrů.


"Taková situace je skutečně výjimečná," citovala agentura AFP profesora Polytechnické školy v Curychu Martina Funka.

"Můžeme očekávat jevy, které byly až dosud neznámé či málo známé, jako je tvorba kapes vody uvnitř ledovců, které se pak rychle vyprázdní a způsobí katastrofu", řekl Funk. Aniž by chtěl bít na poplach, varuje, že je třeba tyto jevy bedlivě sledovat.

V kantonu Valais na jihozápadě Švýcarska bylo preventivně vyprázdněno jezero v údolí Saas pod ledovcem Gruben, aby se zabránilo jeho vylití v případě, že začnou prudce tát sněhy.

V tomto kantonu byli také činitelé odpovědní za turistický úsek na ledovci Diablerets nuceni uzavřít jednu část trasy, protože se zde objevily praskliny. Ledovec je pod stálým dohledem a není vyloučeno, že budou uzavřeny další úseky.

V Zermattu, rovněž v kantonu Valais, musel být uzavřen poslední úsek stezky vedoucí na vrchol Matterhornu. Místní úřady oznámily, že musely být pozměněny trasy několika stezek ve vyšších polohách.

Nedaleko Zermattu při výstupu na vrcholek Dufouru ve výšce 4550 byl v týdnu smrtelně zraněn padajícími kameny 27letý horolezec z Nizozemska. Jak oznámila policie ve Valaisu, další dva členové výpravy jsou v pořádku.

 
Fosilní kladivo

Důkladná vyšetření fosilního kladiva potvrzují jeho pravost. Tento poznatek naduje zásadní změnu obrazu světa, protože nemohl existovat žádný pomalý vývoj, a tedy žádná evoluce.


Návštěva v Glen Rose
Během své okružní cesty po středozápadě USA v roce 1993 jsem využil příležitosti a navštívil jsem Glen Rose, správní sídlo texaského okresu Somerwell. K místním pamětihodnostem patří Somerwell County Museum a Dinosaur Valley State Park. V Muzeu somerwellského okresu jsou uložena svědectví z prehistorických dob, zatímco v Národním parku Údolí dinosaurů jsou \ Paluxy River a v jejím okolí k vidění velmi zachovalé veleještěří stopy. Více >>ZDE>>:
http://www.spirala.cz/clanek.asp?id=3235
 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 20.8.2003 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce

  stojí až do soboty ve znamení Lva. Dodává vitalitu a teplo. Postavení probouzí v lidech sklony k vyššímu sebeprosazování než jindy, někdy až tendence k přehnané okázalosti.
  Konjunkce Slunce s Venuší zvýrazňuje význam druhého pohlaví, které nám dává inspiraci. Aspekt pomáhá stabilizaci citového života, umožňuje i nalézt milostný ideál.
  Konjunkce Slunce s Jupiterem se bude rušit s opozicí s Uranem. Aspekty v podstatě působí přesně proti sobě.
  Na víkend situaci podstatně zhorší opozice Slunce s Marsem. Aspekt způsobuje plýtvání silami a energií v podstatě ve všech směrech naší činnosti. Je to aspekt který ohrožuje lidské životy lidé se chovají jako kdyby ztratili pud sebezáchovy. Vzhledem k tomu že jedná o aspekt vzpoury lze čekat i ústrky ze strany přírody.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Býka. Lilith v Býku umožňuje rozpínání smyslnosti a její působení závisí především na postavení Venuše. Lilith v Býku zvyšuje nebezpečí že pudy a vášeň budou suplovány zištností a materiálnem.
 • Merkur
  stojí ve znamení Panny. Planeta v tomto znamení přeje sebeanalýze. Jinak je intelekt přísně vědecký, materialistický a až sobecky opatrný.
 • Venuše
  stojí do pátku ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje věrnosti ale zároveň vede citový život spíše k zjemnělosti a okouzlení přepychem. Často v způsobuje že lidé svými milostnými přáními a ideály míří do nereálných výšin:-)
  Konjunkce Venuše s Jupiterem se bude rušit s opozicí s Uranem, neb aspekty působí proti sobě.
  Situace se změní na víkend. Venuše se přesune do znamení Panny. Planeta je v tomto znamení vždy špatně umístěna. Vede k potlačování citů, jejich přehnané analýze. Může způsobovat pocity opuštěnosti a frustrace. Přeje činnostem spojeným s hygienou, zdravou stravou, kosmetikou.
  K aspektům Venuše přibude v sobotu opozice s Marsem. Aspekt vyvolává spory mezi pohlavími, vyvolává náladovost, jedná se o výbušný aspekt způsobující napětí mezi mužským a ženským principem. Podporuje tajné svazky, nevěru.
 • Mars
  stojí ve znamení Ryb. Mars v tomto znamení představuje spojení agresivity a tajemství. Postavení přeje policejní práci, ožívají moralisté a sekty u kterých se pojí náboženská horlivost s morálním pokrytectvím. Můžeme očekávat že v tomto znamení budou všichni ještě více "zakonspirovaní" než obvykle:-). Lidé se prostě snaží utajit své činy a myšlenky před okolím.
  Konjunkce Marsu s Uranem často způsobuje prudké politické zvraty. Je to dynamický a výbušný aspekt umožňující rychlejší jednání, chápání ale i možnost rychlejší smrti. Je jako stvořený pro nehody i excesy matky přírody.
  Trigon se Saturnem přeje dlouhodobým dějům, procesům. Aspekt nepřeje citům působí proti zpohodlnění a pocitu bezpečí. Je to dosti tvrdý aspekt a můžeme očekávat že tak se může často chovat i naše okolí.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. Díky poškození planety lze očekávat nepřiměřené lidské reakce, jsou pravděpodobné výstřednosti jak lidí tak i přírody.
  Opozice Jupitera s Uranem často přináší náhlé situační zvraty, ztráty a prohry přicházejí bez předchozího varování. Na místě je myslím i varování před excesy přírody.
 • Saturn
  stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení planeta působí jen slabě. Přeje především okultismu, skrytým esoterním věcem a dějům. Může způsobovat problémy v souvislosti přerušením kontaktu se zaběhlými ději, pořádky, situacemi.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden týden je síla planet poměrně vyrovnaná, nejsilněji bude působit Slunce. Na místě je varování před zhoršením astrologické situace na víkend díky Marsu a Uranu, která je předehrou před silně nepříznivým působením Marsu, které nás postihne týden další.

Mějte se hezky...

 
Hade, 17.8.2003