K následujícímu článku malá poznámka. Pokud se chcete o zvláštním propojení astronomie, astrologie, egyptské mytologie, dějin a tajemství plošiny v Gize dozvědět více tak vřele doporučuji knihu Strážce počátků od autorů R. Bauvala a G. Hancocka.

Brána se otevírá:

 

Jako by toho nebylo dost, konjunkce o „Regulově dni“ 22.-23. srpna bude něco extra, protože na přímku Regulus – Slunce se kromě Země dostane ne jedna, ale hned dvě další planety – Jupiter a Venuše. Jinými slovy, vznikne tak nevídaná řada Slunce – Regulus – Jupiter – Venuše – Země, viditelná na východním obzoru. Přitom na západním obzoru nevíc „z nebe přijde velký král hrůzy“ jménem Mars!

Co tomu dodává ještě více lesku je fakt, že konjunkce Slunce s Regulem je fenomén speciálně spojovaný se zrozením Hora. Ten je na druhé straně symbolem zmrtvýchvstání Osirise (jelikož Horus, Osirisův syn, se dle mytologie narodil zároveň s Osirisovou smrtí).  Jak říká spisovatel Adrian Gilbert:

Horovy narozeniny byly v Egyptě oslavovány v době, kdy se hvězda Sirius poprvé objevila nad obzorem, ohlašujíc každoroční povodeň na Nilu. O čem však nebyla, pokud vím, zmínka, je, že v dobách Starého Království se přesně v tu dobu objevovala konjunkce Regula se Sluncem. Horus nebyl spojován přímo se Siriem, ale spíše s Regulem, hlavní hvězdou souhvězdí Lva. Myšlenka, že se narození krále má v ideálním případě shodovat s dobou, kdy je Slunce v konjunkci s Regulem, je, jak se zdá, společná všem koncepcím po celém Středním Východě.

Gilbert pokračuje dál – spojuje tuto nebeskou konjunkci, kterou nazývá „Dnem Regulovým“, se lvy Akery. 
Velká Pyramida byla sama horizontem, přes který slunce prošlo o Regulově dni tím skvělým způsobem. Jméno Akhet (=obzor) je také jasně spojeno s dalším důležitým symbolem v náboženství starých Egypťanů: dvojitým lvem, neboli Akerem. Symbol ukazuje dva lvy, přičemž jeden hledí na východ a jeden na západ.
Kolem 23. srpna 2003, jen 4 dny předtím, než nám bude Mars nejblíže ve známé historii, vyjde Slunce v konjunkci s hvězdou Regulus – hlavní hvězdou souhvězí Lva ve tvaru sfingy. A zatím co toto se stane na východním obzoru, zároveň uvidíme větší světlo také na západním obzoru, přesně o 180° naproti Slunci. Nebude to nic jiného, než Mars, zářící jasněji, než kdykoli předtím v zaznamenaných dějinách! Jelikož Rudá Planeta a Sfinga jsou zaměnitelné, máme tu dvě nebeské sfingy, „strážící“ obě strany oblohy. Jinými slovy, vidíme nebeskou manifestaci lvů Akerů!
 
Tzv. duat (podsvětí) má dvě brány do vnějšího světa – vchod symbolickou horou na západě, kde slunce zapadá, a výchd na východě, kde slunce ráno vychází. Oba jsou hlídány ležícími lvy, nebo sfingami, známými jako Akerové. Dvojitý Aker, neboli Akeru, byl zobrazen na ilustracích jako dva lvi zády k sobě, nebo jako jediné zvíře se dvěma hlavami.http://www.crystalinks.com/zeptepi.html

Označuje obzor, bod změny noci v den, bod změny dne v noc (Zero Point – Zep Tepi). Je zobrazen jako dva lvi sedící zády k sobě, hledící opačnými směry. Také se nazývají Včerejšek a Dnešek, protože jeden z nich pohledem vítá nový den, a druhý sleduje sestup slunce do Podsvětí. Akerové také střeží bránu do Podsvětí a otvírá ji Králi.  
V prostoru mezi zády lvů se často zobrazuje sluneční kotouč, jakoby vycházející mezi dvěma kopci. To také symbolizuje dráhu Slunce po obloze v průběhu dne, nebo naopak jeho bezpečnou cestu na zádech Akera na každovečerní pouti do Podsvětí. Akeři nebyli uctíváni v chrámech jako Netjer. Ten byl patrně více spojen s pravěkými principy a silami Země.  Podle známého staroegptského mýtu byla legendární  brána onoho světa střežena dvěma gigantickými lvy nebo sfingami, nazývanými Akerové. Na mohylových kresbách Nového Království sedí sfinga –Aker východní brány hrdě se zadní částí v prohlubni. Pod ní lze vidět prazvláštní podzemní proud nebo potrubí. Za lvem se pak tyčí veliká pyramida. Pod ní nacházíme velkou oválnou komoru, která je, jak se zdá, hermeticky uzavřena. 
 
V této tajemné komnatě má být jakési vznešené tajemství, pocházející nesporně od „bohů“, kteří vládli egyptskou zemí ve vzdálené epoše „ Zep Tepi“ – „ v čase prvním“. Podivná komora se v Rostau nazývala „domov Sokarův“. Podobnost s komplexem Sfingy v Gíze není náhodná. Giza byla totiž v dávných časech zvána Rostau. Sokar pak, božstvo se sokolí hlavou, bylo identifikováno jako Horus.

Všimněte si zatmění Otevírající brány:


http://sunearth.gsfc.nasa.gov/eclipse/OH/transit03.html
7. května 2003 konjunkce nižšího řádu - Merkur prochází před Sluncem


http://sunearth.gsfc.nasa.gov/eclipse/LEplot/LEplot2001/LE2003May16T.gif
15. – 16. května 2003 celkové zatmění Měsíce

Měsíc je jízko na ekliptice v souhvězdí Vah asi 15 stupňů západně od hvězdy první velikosti Alpha Scorpii (Antares).

http://sunearth.gsfc.nasa.gov/eclipse/SEplot/SEplot2001/SE2003May31A.gif
31. května 2003 prstencovité zatmění Slunce
viděno ze Slunce, antumbrální stín právě prochází mezi Severním pólem a rozhraním mezi světlem a tmou. Jako výsledek této výjimečné geometrie směřuje pohyb prstence od východu na západ a nikoli naopak

http://www.space.com/spacewatch/mars_preview_021108.html
28. srpna 2003 Mars v opozici
objevuje se ve Vodonoši (Aquarius)
Opozice Marsu v roce 2001 Mars byla mezi Sagitariem a Štírem.http://sunearth.gsfc.nasa.gov/eclipse/LEplot/LEplot2001/LE2003Nov09T.gif
09. listopadu 2003 úplné zatmění Měsíce

http://sunearth.gsfc.nasa.gov/eclipse/OH/OH2003.html
23. listopadu 2003 úplné zatmění Slunce v Antarktidě

Stejně jako při květnovém zatmění, listopadové nám také ukáže stín Měsíce, pohybující se „obráceným“ směrem. Znovu, vysvětlení spočívá v nízké jižní dráze zemského stínu spojené s blízkostí zimního slunovratu. Viděno ze strany Slunce, stín se přesunuje kolem „zadní“ strany pólu mezi zemskou rotační osou a rozhraním světla a tmy.

Tedy jedno zatmění Slunce na severním pólu pozpátku a další na jižním pólu také pozpátku. Obě zatmění předchází celkové zatmění Měsíce…

Slunce má svou roli v alchymistickém procesu:24. června 2003 – konjunkce Slunce, Saturnu a Orionu se konala v oblasti „hvězdné brány“ oblohy (v sekci ekliptiky zvané Mléčná dráha) označené Orionem (=Osiris). Tato konfigurace připomínala Sochu svobody se Sluncem jako pochodní.  
 
Mars bude stát u Vstupní Brány v souhvězdí Vodonoše, lijícího vodu ze džbánu – stejnou tekutinu, která kypěla v Konvici a ve Scorpio Antares (Srdci Štíra) v roce 2001 při opozici a za marťanské prachové bouře. Tvář z Marsu v oblasti Cydonia ukazuje Sfingu Akera. Když je brána do Podsvětí otevřená, nemusí být nutně východem, ale může znamenat také vstup…
Podle http://kbs.msshost.com/Forum1/viewtopic.php?p=10114 přeložil Agrimonrix.

Související odkazy na mém webu: