Nahoru ]


Vítám vás v novém týdnu. Byla aktualizována stránka SunCruiser, záběrem pocházejícím ze 14.3.2003.
Přemýšlím co říct v úvodu nového týdne. Astrologická situace není příliš dobrá, realita ji dokonale odráží, venku je zima jak v ruském filmu, úplněk na krku... Nic mě ani nenapadá ale i když se nehodlám tlouct v prsa a říkat:"Já jsem to přece už říkal před rokem", nezaškodí si zavzpomínat a připomenout si události a moje komentáře z loňské opozice Saturn - Pluto (archiv2_7.html, archiv2_6.html), kde jsem i psal o paralele Bush - Hitler..
A protože se chci vyhnout komentování současné reality tak jsem jako úvod zařadil takový odlehčující, Vianovský, neaktuální fejetonek od Polly...
Nechme stromy napospas

Určitě se vám také několikrát stalo, že jste vyšli ven a nenapadlo vás nic lepšího, než vyskočit na strom. To není dnes už nic neobvyklého. Jednoho krásného včerejška jsem se vydala na procházku do Prahy. Čekala jsem na autobus, který bloudil ulicemi a hledal správnou zastávku. Řidič byl nejspíš nováčkem a trvalo mu to pochopitelně déle. Nikdo se na něj nehněval, nikdo si nestěžoval, a tak mu to bylo jedno. Když to však trvalo druhý týden a autobus stále nepřijížděl, pojali lidé na zastávce podezření. Co když si schválně způsobil nějakou nehodu, aby si mohl vylehávat v teplém nemocničním lůžku a nechávat si od sličných doktorek odsávat vnitřní krvácení? Necestující začali fialovět a někteří odpadávali. Nikdo se tím však nenechal vyvést z míry. Na silnici se konečně ozval bujarý řev. K našemu velkému zklamání však nepřijížděl autobus, ale po silnici se řítila divoká svině a mohutně nevychovaně chrochtala. Někteří lidé na zastávce chtěli ukázat svou nebojácnost, vyskakovali na okolní stromy, začali zívat a přesvědčovat se navzájem o nudnosti dnešního dopoledne. Když svině způsobně odběhla pod blízké auto na malou, všichni jsme, jako jeden muž, seskočili dolů. Vypadalo to, že autobus dnes již zase nepřijede, a tak jsem se vydala do města pěšky. Ušla jsem ani ne pět minut a náhle jsem plna očekávání spadla do díry metra. Měla jsem opravdu štěstí. Nemám tušení, jak dlouho jsem čekala na vlak, protože intervaly z důvodů netrpělivosti cestujících byli nedávno zrušeny. Když se přiřítilo dlouhé sivokolé metro, bylo obrostlé mechy a lišejníky. Na střeše poskakovali z jednoho vagónu na třetí mrštní kamzíci a okusovali mladé statné buky. Uvědomila jsem si, že stojím na zastávce na znamení a mávla jsem na řidiče. Bylo to jen tak tak. Metro prudce zabrzdilo, až se pod koly blýskaly jiskry a překvapení kamzíci. Jediné, co se na střeše udrželo, byly kořeny ohlodaných stromů. Otevřely se dveře a konečně jsem nastoupila do vozu. Měla jsem smůlu, protože Pražská integrovaná doprava právě rozhodla, že se bude šetřit naftou a metro dojelo do příští stanice druhý den navečer. Z neustálého cestování jsem byla tak unavená, že jsem přejela zastávku. Naštěstí mě brzy poté vzbudily mohutně se rozrůstající kořeny buků, které zatím načerpaly živiny z tlejících cestujících. Příštího rána jsem vystoupila a vydala se po jezdících schodech na povrch. Cestou mě otravovali otrhaní bezdomovci a vnucovali mi drobné mince. Jaké bylo mé zděšení, když jsem vylezla z metra a spatřila místo zastaralých významných budov a otřískaných domů navržených v impozantních architektonických slozích nekonečný nepřístupný les. Naší matičku Prahu vytlačila babička příroda. Samozřejmě jsem si dané okolnosti dala ihned do souvislosti. Vzpomněla jsem si i na pár detailů, jako stromy na zastávce, kořeny v metru a podobně. Vy mladší, kteří již nepamatujete Prahu bez stromů, si nedokážete představit, jaký to byl pro mě nezvyklý pohled. Otřepala jsem se a šla do fronty vyfasovat hoblík a pilku.

K následujícímu článku snad jen jediné. Pokud jste nečetli článek Temné věky...ještě temnější než jsme si mysleli?, napravte to:-)))... Zdá se že tento článek jeho závěry potvrzuje.
The Guardian: Den, kdy u Říma spadlo nebe
9:09 - 14.2.

LONDÝN 14. února (ČTK/The Guardian) - Počátkem pátého století našeho letopočtu se dnešním územím Itálie přehnaly hordy Vandalů a Ostrogótů a roku 410 Řím padl. Ovšem v této době mu hrozila mnohem horší katastrofa. Z nebe sestoupil kovový asteroid a vysokou rychlostí dopadl do údolí východně od města. Kosmický úlomek velikosti autobusu se vypařil, jakmile dopadl na zem, čímž vyzářil energii odpovídající přibližně 200 kilotunám TNT, tedy asi
patnáctinásobku síly atomové bomby, která v roce 1945 srovnala se zemí Hirošimu, píše britský list The Guardian.

Pescara leží na Jadranském pobřeží Itálie a sídlí tady Mezinárodní výzkumná škola planetárních věd, jejíž osazenstvo a studenti se zabývají širokou škálou předmětů od planetární geologie až po astrobiologii. V roce 1999 sem přijel na tříletou stáž mladý švédský odborník na krátery Jens Ormö. Ten je shodou okolností zarytým příznivcem lezení po horách a ve vnitrozemí kousek od Pescary leží některé z nejkrásnějších hor Apeninského poloostrova.

Když si v průvodci vybíral, kam se vydat nejdřív, upoutal jeho pozornost zajímavý obrázek. To, co popisek uváděl jako přírodní jezero v blízkosti hory Sirente ve stejnojmenné nížině mu připadalo s naprostou jistotou jako
kráter vzniklý po dopadu velkého tělesa. Narychlo zorganizoval vědeckou expedici a kolegové jeho podezření potvrdili - jezero je ve skutečnosti 140 metrů široký kráter.

Lemuje ho dva metry vysoký okraj, který byl původně pravděpodobně ještě vyšší a který vznikl z materiálu vymrštěného asteroidem při dopadu rychlostí asi dvacet kilometrů za vteřinu a následnou explozí. Když kráter vznikl, byl hluboký více než třicet metrů. Postupně se naplnil dešťovou vodou a jeho hloubka je nyní jen několik metrů vlivem několik set let trvající eroze.

Vědci odhadují, že asteroid, který kráter vyhloubil, byl asi deset metrů velký a složením se blížil meteoritům z niklu a železa. Stáří kráteru bylo zjištěno pomocí radioaktivního izotopu uhlíku, z nějž vědci usoudili, že k dopadu asteroidu došlo kolem roku 412 s tolerancí padesát let oběma směry.
Zkoumání dalších odebraných vzorků z kráteru by toto datum ještě upřesnilo, ale i tak je jisté, že se tato událost stala někdy kolem pádu Říma.

Bez ohledu na trajektorii padajícího asteroidu to z Říma musel být neobyčejný pohled a pro ty, kdo byli blízko místu dopadu, nejspíš i dost děsivý. Ohnivá koule, v níž se asteroid změnil, mohla trvat jen něco kolem deseti vteřin, ale byla jasnější než Slunce a tudíž viditelná i ve dne.
Kouřový chvost, jenž se za ní táhl, mohl zůstat na obloze i několik hodin.

Zajímavé je, že kráter leží přímo uprostřed nížiny Sirente, která je jen asi kilometr a půl dlouhá a o polovinu užší a lemují ji hory. Jen vzhledem k energii, která vyhloubila sirentský kráter, je děsivé domyslet, co by se stalo, kdyby asteroid dopadl do pobřežních nížinných oblastí blíž Říma místo hornaté oblasti Sirente. Odhadem podle jaderných zkoušek by výbuch o síle 200 kilotun, k němuž dojde na zemském povrchu, mohl srovnat se zemí oblast
sta čtverečních kilometrů.

Známé rčení říká, že ani Řím se nepostavil za den. To je pravda. Ale zdá se, že byl děsivě blízko možnosti naprosté zkázy během několika vteřin.
 
Zdroj: ČTK

Ostatky zámožného lučištníka, nalezené loni v hrobě starém 4000 let poblíž Stonehenge , nasvědčují  že tento lučištník pocházel z Alp, pravděpodobně z nynějšího Švýcarska, Německa nebo Rakouska.
Hrob se nalezl asi pět kilometrů od proslulého Stonehenge. Kromě ostatků v něm archeologové objevili stovku předmětů, mezi nimi zlaté náušnice, měděné nože a keramiku. Vědci mají za to, že tento nejstarší známý hrob v Británii, který pochází z období okolo roku 2300 před naším letopočtem, je nejbohatší nalezený hrob z rané doby bronzové v Evropě.
Testy zubní skloviny prokázaly, že se tento muž narodil a vyrostl v Alpách. "V různých částech světa se na zubech vytvářejí různé poměry izotopů kyslíku a právě poměr, který byl zjištěn na tomto chrupu dokazuje, že jde o někoho z Alp," řekl archeolog Tony Trueman.
"Je to významný důkaz, že kultura importovaná z kontinentu pomohla Británii postoupit dále za dobu kamennou," podotkl.
 
Více se o fenoménu samovolného vznícení dočtete na adrese: http://www.sweb.cz/shc.k

Zahubilo starého muže samovolné vznícení?

BUKUREŠŤ - Podezření na samovolné vznícení člověka je spojováno se smrtí pětaosmdesátiletého muže, který byl pohřben na zahradě svého domu. Policie odmítá povolit vystavení úmrtního listu, neboť hlava muže byla spálena do
velikosti pomeranče, zatímco jeho tělo a oděv zůstaly netknuté. Alexeie Rusnaka z města Dej v severozápadním Rumunsku nalezla jeho dcera, jak sedí vedle ohniště. Vyšetřovatelé nedokáží vysvětlit, proč se více než 80 procent
mužovy hlavy roztavilo, zatímco jeho košile a zbytek oděvu nenesou žádné stopy poškození ohněm.
Několik lékařů vyslovilo domněnku, že se muž mohl otrávit kysličníkem uhelnatým, upadnout do ohně a jeho hlava mohla vzplanout. Avšak tuto teorii nepodpořili policejní technici - podle nich lidské tělo hoří až při teplotě
250 stupňů, čehož prý není možné v ohništi dosáhnout. Podle policie by mohlo jít o první případ samovolného vznícení člověka v Rumunsku.
Samovolné vznícení člověka patří do kategorie záhadných jevů, jako je například UFO. Je to údajně proces, kdy lidské tělo vzplane následkem tepla, vyvolaného vnitřní chemickou reakcí.
ČTK 7.2.2003
Paprsky bolesti.
 Tento poněkud odstrašující název se na veřejnosti poprvé objevil někdy v polovině roku 2001, kdy americké ministerstvo obrany oznámilo, že USA disponují funkční nesmrtící paprskovou zbraní. Toto oznámení bylo doprovázeno nepříliš mnoha podrobnostmi, z nichž si ale lze udělat poměrně komplexní představu.

Nová zbraň je oficiálně nazývána "Active Denial Technology" (Technologie aktivního odpuzování), populárně naučná média jí dala jméno "Pain Beams" (Papsrky bolesti). Byla vyvíjena od roku 1991 ve výzkumné laboratoři US Air
Force pod vedením Ředitelství pro nesmrtící zbraně při americkém ministerstvu obrany. První testy byly zahájeny v roce 1994 na základnách amerického letectva Brooks a Kirtland. Do roku 2001 stál tento program
pouhých 40 miliónů dolarů.  Více >>ZDE>> http://www.blisty.cz/txt.php?id=12872&iid=1231
Gere a Hoffman napadli Bushovu válku
BERLÍN - Americké filmové hvězdy Richard Gere, Dustin Hoffman a další ostře na berlínském filmovém festivalu napadly vůdce USA George Bushe a jeho plány na válku s Irákem.
Bushovy válečné plány jsou jako z bizarního snu. Neexistuje pro ně žádné opodstatnění, prohlásil třiapadesátiletý Gere. "Mám pocit, že se před námi něco tají. Něco, co jednou vyjde najevo. Pořád se ptám sám sebe, odkud se ta
osobní animozita mezi Georgem Bushem a Saddámem Husajnem bere. Je to jako v tom příběhu o kapitánovi Achabovi a velké bílé velrybě," dodal.
Podle praktikujícího buddhisty Gerea není k válce důvod, protože Saddám momentálně nikoho neohrožuje.
"Amerika se nikdy o nikoho nezajímala. Bushovo tvrzení, že to všechno dělá v zájmu Iráčanů, je absurdní. Pokud Spojené státy napochodují do Iráku bez podpory OSN, stane se tak zcela proti vůli amerického lidu," zdůraznil Gere.
V noci na včerejšek se demonstrací proti válce s Irákem stal v Berlíně galaprogram Cinema for Peace (Kino pro mír). Dustin Hoffman se na benefici také obul do Bushe. "Nejsem protiamerický, ale s názory své vlády nesouhlasím," řekl ke zhruba 500 hostům. Byli mezi nimi také George Clooney, Fay Dunawayová či Christopher Lee.
Za spontánní vystoupení, které nebylo předem plánované, sklidil Hoffman bouřlivý potlesk. Připomněl, že si vzpomíná na 60. léta, kdy také vietnamská válka začala lží. "Ta doba by se asi zase mohla opakovat," varoval.
"Musíme všichni tvrdě pracovat na tom, aby byl na světě mír," prohlásil 80letý Lee, který na berlínském náměstí Gendarmenmarkt zapálil plamen míru.
Hostitelem večera byl jeden z někdejších představitelů agenta 007 Jamese Bonda Roger Moore, který je nyní vyslancem Dětského fondu OSN (UNICEF).
12. února 2003, (val, čtk)
 Průzkumy veřejného mínění na ozbrojení Iráku ve vybraných zemích (v
abecedním pořadí):


BRITÁNIE - Podle průzkumu zveřejněném v deníku Daily Mirror 31. ledna je přes 80 procent proti válce bez mandátu OSN, 40 procent jich je proti válce i při souhlasu OSN.

BULHARSKO - Podle agentury Skala z 9. února je 42 procent obyvatel pro útok, ale jen s mandátem OSN, 38 procent je proti útoku a 13 procent útok podporuje bez omezení.

ČR - Podle průzkumu CVVM z 29. ledna je 67 procent Čechů proti útoku i s podporou OSN a 24 procent s útokem s mandátem OSN souhlasí. 13 procent by s operací souhlasilo v případě, že by ji RB OSN neschválila; 76 procent by ji
takto nepodpořilo.

DÁNSKO - Podle průzkumu ústavu Vilstrup z 25. ledna je proti útoku bez souhlasu OSN 79 procent obyvatel, 57 procent je proti válce i v při schválení OSN. Podle průzkumu rozhlasu Danmarks z 6. února je proti válce 30
procent Dánů, 53 procent podpořilo válku s mandátem OSN a 13 procent bylo pro válku bez omezení.

FINSKO - Průzkum Gallupova ústavu z 31. ledna uvádí, že 44 procent Finů je proti válce; 37 procent je pro válku s mandátem OSN, šest procent válku podporuje bezpodmínečně.

FRANCIE - Podle průzkumu agentury CSA z 8. února je proti válce 77 procent Francouzů, pro vojenskou intervenci je 18 procent Francouzů.

CHORVATSKO - Podle průzkumu deníku Jutarnji List z 9. února je proti válce 67 procent obyvatelstva.

ITÁLIE - Podle průzkumu ústavu SWG z 5. února je proti válce 72 procent Italů, 19 procent je pro úder. 62 procent obyvatel dalo najevo, že jsou proti účasti Itálie v bojových operacích po boku USA; naopak akci by podpořilo 30 procent respondentů.

KANADA - V průzkumu ústavu Ipsos-Reid z 4.-6 února si 67 procent Kanaďanů myslí, že by USA neměly zaútočit bez podpory OSN. Proti účasti Kanady bez mandátu OSN je 60 procent obyvatel.

MAĎARSKO - Bez podmínek útok podle průzkumu Gallupova ústavu z 28. ledna odsuzuje 82 procent obyvatel, 18 procent by válku podpořilo, z toho dvě třetiny jen s podporou OSN.

NĚMECKO - Podle průzkumu ústavu Forsa z minulého týdne je 84 procent Němců proti útoku na Irák; 12 procent akci podporuje.

NIZOZEMSKO - Podle lednového průzkumu ústavu NIPO se za útok s mandátem OSN postavilo 50 procent obyvatel, 38 procent bylo proti válce.

NORSKO - V průzkum ústavu MMI z 5. února bylo 47 procent obyvatel bezpodmínečně proti válce, 40 procent zastávalo válku s mandátem OSN a sedm procent bylo pro válku i bez souhlasu OSN.

POLSKO - Podle průzkumu ústavu CBOS si 62 procent Poláků myslí, že by Polsko nemělo podporovat vojenskou akci, 29 procent je spíše pro zapojení Polska, devět procent je rozhodně pro.

PORTUGALSKO - Podle průzkumu ústavu Marktest z 8. února 65 procent Portugalců tvrdí, že neexistuje důvod k útoku a 12 procent ano. 23 procent nemá názor.

RAKOUSKO - Podle průzkumu ústavu Imas z 11. února by byl ozbrojený úder podle 48 procent dotázaných neopodstatněný. Pro zásah se vyslovilo 22 procent lidí, dalších 19 procent uvedlo, že "to záleží na výsledku inspekcí
OSN."

RUMUNSKO - Podle průzkumu Gallupova ústavu je 49 procent obyvatel pro válku a 45 procent se domnívá, že by mělo Rumunsko kampaň nějak podpořit.

RUSKO - Podle průzkumu střediska VCIOM z konce ledna je 51 procent Rusů proti válce, tři procenta válku podporuje, ostatní buď nevědí, nemají názor nebo nedokáží odpovědět.

SLOVENSKO - V průzkumu Slovenského rozhlasu z 6. a 7. února bylo 57 procent Slováků proti zapojení země do akce. 37 procent souhlasí se zapojením svých vojáků s mandátem OSN a tři procenta podporují účast
slovenské armády i bez souhlasu RB OSN.

SLOVINSKO - Podle průzkumu slovinské státní TV Slovenija z 10. února je proti válce 90 procent obyvatel; pro je deset procent.

ŠPANĚLSKO - Podle průzkumu ústavu Opina z 2. února si 70 procent Španělů myslí, že Irák nepředstavuje hrozbu, aby bylo nutno vést válku. V průzkumu stanice Cadena Ser z 10. února bylo proti útoku 93 procent dotázaných.

USA - Podle průzkumu listu The Washington Post a televize ABC z 6.-9. února 57 procent dotázaných podpořilo útok i bez souhlasu OSN, 63 procent si myslí, že vláda předložila dostatečné důkazy ospravedlňující použití síly.
66 procent dotázaných uvedlo, že by zbrojní inspektoři OSN měli mít k dokončení práce v Iráku "týdny, ne měsíce". V průzkumech televize CCN-USA Today a Gallupova ústavu z 7-9. února je pro útok 53 procent obyvatel.


Publikováno na serveru České noviny (www.ceskenoviny.cz)

 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 19.2.2003 .

Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

 • Slunce
  stojí do úterý ve znamení Vodnáře. V tomto znamení Slunce umožňuje rozvíjet přátelství, přeje jak duševní, tak technické tvůrčí činnosti, filmovému umění, novým vědním oborům. Nicméně v tomto znamení nám Slunce může připravit i dosti chaotické a dobrodružné chvíle, které mohou ohrožovat především naše domácí zázemí.
  Od středy již Slunce bude v Rybách. Můžete si proto prohlédnout či stáhnout nový obrázek. Poslední znamení Zvěrokruhu v sobě symbolizuje  rozklad sil které oživují tento svět na základní složky - fyzickou, mentální a duchovní. Každá z nich si hledá svoji cestu a svoje působení...
  Mimochodem - tradičně znamení Ryb ovlivňuje osud arabských států.
  Slunce v Rybách přeje osvětlování skrytých věcí, duchovnu. Slunce je zde symbolem pochodně, božského světla. Přeje zdravotnictví, církvím.
  Konjunkce Slunce s Uranem zanáší do lidských činů a skutků prvky, které přesahují individuální osudy, může se ale stát že vše se mění v boj s větrnými mlýny.

       
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Skopce. Lilith ve Skopci podporuje živou a aktivní smyslnost, vášnivost a nutí lidi projevovat toto i navenek. Díky sextilu od Slunce zvýší naši energii v této oblasti..
 • Merkur
  stojí ve znamení Vodnáře. V tomto znamení planeta přeje intuici, tvůrčí inteligenci, přeje novým vědním oborům ale i například astrologii. V lidech rozvíjí intelektovou nezávislost, přímost.
  Konjunkce Merkuru s Neptunem vede ducha po neprozkoumaných stezkách poznání, nebo za nějakým ideálem. Lidé jsou díky působení tohoto aspektu vnímavější. Rubem aspektu je snadnější ovlivnitelnost a lidé často snadno podléhají závislostem všeho druhu.
  Opozice Merkuru s Jupiterem způsobuje špatný úsudek, lidé jsou rozkolísaní ve svých názorech, aspekt způsobuje chaos v myšlenkách a často je svádí k nediskrétnosti.
 • Venuše
  stojí ve znamení Kozoroha. Planeta v tomto znamení přeje především párům kde je mezi partnery velký věkový rozdíl. Obecně pak v lidech vyvolává spíše sklony k samotě. V umění přeje především zpěvu.
 • Mars
  stojí ve znamení Střelce. V obecném pohledu Mars v tomto znamení podporuje vznik útočných, koloniálních válek. V lidech pak vyvolává snahy revidovat principy, diskutovat. Přeje sportovcům, cestovatelům. Myšlenky jsou rychlé a činy prudké. Postavení Marsu přeje fanatikům kteří "svoji" pravdu považují za jedinou na světě a jsou schopni ji druhým vnucovat násilím.
  Celý týden bude působit konjunkce Marsu s Plutem. Aspekt často v lidech vyvolává sklony ke vzpouře, k boji se zavedeným řádem, plavbě proti proudu. Aspekt také působí kladně na sexualitu.
  Opozice Mars Saturn je jedním z nejnebezpečnějších aspektů vůbec. Dává zlu značnou akceschopnost, podporuje krutost, chlad, násilí. Podporuje význam válek a armády. No a pozor na zlomeniny, pokud jedete na hory tak aspekt je na polámání končetin jako dělaný...
  Za zmínku určitě stojí že aspekt je ústředním bodem celého horoskopu společně s opozicí Saturn - Pluto.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje prosazení nějakého nového ideálu, završení nějakých dlouhodobých ideových, či morálních snah. Může dát nový směr a nové vedení. Díky poškození vede lidi k přehnaným a výstředním reakcím.
  Opozice Jupitera s Neptunem - nechává vyplouvat na povrch nízké lidské pudy - chtivost, sobeckost, často způsobuje skandály, pády duchovních vůdců. Lidé velmi často selhávají, způsobují katastrofy.
 • Saturn
  stojí v Blížencích. Díky poškození lze očekávat nárůst depresivních nálad a zvýšené podezřívavosti mezi lidmi. Období nepřeje cestování, způsobuje nestabilitu i dlouhodobě zaběhlých dějů a situací.
  Opozice Saturn - Pluto je to aspekt předcházející změny. Na celosvětové úrovni označuje hlubinné proudy a vření. Aspekt předcházel například nástupu Hitlera k moci a druhé světové válce. V minulosti předcházel i zániku společenství a civilizací, či politických uskupení. Aspekt je vždy signifikantem krize, katastrofy.
  V roce 2001 opozice nastoupila 19.6. a vrcholila 5.8.2001, další vrchol přišel 2.11.2001. Loni opozice vrcholila 26.5.2002. 
  Za zmínku stojí fakt že opozice by měla být nejsilnější v březnu 2003, kdy by měl údajně Nibiru vstoupit do sluneční soustavy.
 • Uran
  ve Vodnáři je v domicilu a tudíž dobře umístěn. Podporuje prospěšné změny a je nakloněn bojům za morální cíle.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta přeje nové mystice, novým myšlenkovým proudům, esoterice a nekonvenční sexualitě.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Síla planet bude velmi vyrovnaná. Celý týden bude ve znamení silných a nebezpečných opozic, které budou nadále silně ovlivňovat další dění. V pondělí a úterý mějte i na paměti vliv Měsíce - úplněk bude 17.2. v 00:54.

Mějte se hezky...

Hade, 16.2.2003