Ž  Í  Ž  A  L  A    

 

Zaručené diety
Procházela jsem jednou diskusním fórem na Yoni a zjistila, že jedním z nejčastěji diskutovaných témat jsou diety, čili recepty na hubnutí či udržování váhy.

Velký podíl příspěvků k tomuto tématu představovaly nešťastné prosby o radu, z nichž jedna byla tak úpěnlivá, že jsem na ni odepsala. Snažila jsem se vyvzpomenout si a napsat té dívce co nejvíce mých "nejoblíbenějších diet", jejichž výsledkem není vždy shození nějakých kil, ale prostě jenom spokojenost nebo radost.

A to mě inspirovalo k založení druhé tabulkové rubriky (první tabulková rubrika jsou "měsíčkové tipy") - "zaručené" diety:
     
Je to hodně těžké žít mezi samými hubenými a mít se rád. Štíhlost je zaměňovaná za úspěšnost a kompetentnost. A já přitom znám spoustu skvělých lidí, co nejsou ideální podle časopisu.
Co mě pomáhá,když si připadám škaredá je jít na koupaliště. Všichni jsou tam totiž normální, jen pár jich je vzorových. A těm říká má kamarádka otroci svých vlastních těl, protože nedělají nic jiného než se starají o to, jak vypadají.
Mě by moc potěšilo, kdyby u nás vycházel ženský časopis, kde by byly silné modelky v hezkých šatech a nikdy se tam nepsalo o tom, jak se změnit, ale jak se přijmout. To je to, co my ženy potřebujeme. Aby nás měl někdo rád. A upřímně řečeno: za nás to nikdo neudělá. Takže mějme se rády a chovejme se k sobě hezky.
Jinak všem doporučuju knihu Být tlustý není hřích. Moc mi některé věci osvětlila.   Míša
Rada by som aj ja prispela. Mám 16 rokov a možno už od trinástich rozmýšľam nad chudnutím, mojou postavou...
Konečne som zistila, ako na to! Asi pred dvoma týždňami som dočítala knihu 5 Tibetanov. Úžasné! Cvičím tieto cviky každé ráno, pijem veľa tekutín, na lačno si dám vodu s jablkovým octom a po šiestej nejem. Ešte stále si vyberám jedlá ktoré zjem, ale nezachádzam do extrémov. Cítim sa dobre nielen po fyzickej stránke (spevnelo mi tělo), ale aj po psychickej. Mám veľa energie a nepamätám sa, kedy som naposledy zívala... Zamyslite sa aj vy, čo je pre vaše tělo najlepšie!     Valéria
Jdi ven na procházku,
poslouchej ptáky, jak zpívají, dívej se na stromy, jak se jim hýbají větve a pomalinku,
klidně přemýšlej.
Zpívej si
(vypadá to triviálně,
ale zkus to).
Čti si v kuse od začátku do konce knížku o nějaké ženě nebo od nějaké ženy (doporučuji Boženu Němcovou, Milenu Jesenskou, Olgu Havlovou, Miroslavu Holubovou...)
Kup si Sluníčko nebo Mateřídoušku
a vylušti v nich
všechny soutěže a hádanky.
Vymejšlej si
a piš pohádky
nebo kresli obrázky
k pohádkám.