Ž  Í  Ž  A  L  A    

 

MĚSÍČKOVÉ tipy
Když jsem chodila do školy, tak nám někdy v sedmé třídě promítali instruktážní film, jak se chovat, když máme menstruaci. Nad v trenýrkách čile pobíhajícími dívkami vládlo heslo:
"Hlavně žádnou vědu - nic tak výjimečného, čím byste se měly zabývat, se neděje. Dělejte všechno jako jindy, nebuďte zbytečně přecitlivělé, nejdůležitější je dodržování hygieny a to je celé."

Posílám jeden měsíčkový tip, který jsem se dozvěděla na kurzu SHIATSU. Zní asi takhle:
Když přijdou bolestivé křeče, přiložte si na chodidla láhev, třeba od coca-coly, naplněnou co nejhorčejší vodou, jaká teče z kohoutku, pokuste se narovnat, dýchat do bříška a vnímat, jak teplo proudí nohama až do podbříška a uvolňuje křeče.
To víte, taky pomůže, když vás blízký člověk hladí, nebo přikládá ruce na břicho.
Projekční plošky ženských orgánů jsou pod oběma kotníky (vnějším i vnitřním), je možno je stimulovat pomačkáváním, ale tomu je třeba se věnovat třeba i několikrát denně i ve dnech, kdy nemenstrujeme.
Milé holky, dívky, ženy... Mám Vás všechny moc ráda a jsem šťastná, že jsem jedna s Vás... trocha bolesti jednou do měsíce mi to nezkazí. ······ Veronika
Nech si od přátel předčítat z pohádkové knížky. Velice doporučuji
vřískat v autě.
Aby ses vyhnula bolestem a křečím, zkus pět dní před a během měsíčků nejíst a nepít studená jídla a nápoje.
Využij svou energii před menstruací k tomu, abys' uklidila, uvařila a vůbec zařídila všechno dopředu tak, aby ses nemusela o nic starat, až budeš krvácet.
Vybírej si

jak a s kým

trávíš

svůj čas.
Oslavuj

svoje

ženství.
Dávej si pozor na to, co jíš a zkus se ve druhé polovině cyklu vyhnout tučným jídlům, kávě, drogám a alkoholu.
Piju horký červený čaj; zvlášť dobré jsou bezkofeinové bylinkové čaje, jako třeba brusinkový. Vdechuju stoupající vůni, když bylinky pomalu klesají ke dnu. Taky ráda říkám nechutný vtipy jako: "Co používaj upíři jako sáčkovej čaj?", ale to jen když je mi opravdu zle. Holly, USA Všechny věci rostou z vody. Uvolni se, nech se plakat, když se ti chce, a neboj se tajemných hloubek své mysli.
Využij období měsíčků k tomu, aby ses vrátila k sobě domů, k takové, jaká opravdu jsi.
Dej si volno.
Já jsem objevila tyhle věci jako nejlepší medicínu: meditovat, divoce tancovat, mít orgasmy, dívat se na měsíc, víc spát, číst, nic nedělat, dělat cokoli, co mě nadchne.
Velmi se mi osvědčilo vypít alespoň 3x denně odvar z mařinky vonné, dát si na břicho láhev s teplou vodou a pokud je to možné, vlézt do postele a usnout při nějaké příjemné muzice...
Štěpánka
Jez hodně čokolády, pij hodně kávy, zůstaň týden v posteli a dívej se na televizní seriály. Nepředpokládej, že Ti bude dobře, když ti nemá být. Dělej cokoliv, co tě udělá šťastnou!!
Sarah
Když je mi tak špatně, že nemůžu ani chodit a stát mohu jen předkloněná, převlíknu se jako do spaní, zatemním okna, lehnu si do postele, dívám se do stropu a myslím na to, co se děje v mém těle. Sama bolest mne uspí a je to ten nejvydatnější, nejvíce posilující a uzdravující spánek, co znám. Hanka Zde je recept na čaj zmírňující bolest:
Rozdrťte 2 - 3g zázvoru, 4 zrnka černého pepře a jedno velké semeno karadmomu. Koření smíchejte s černým čajem, mlékem a cukrem, přidejte vodu a nechte chvilku povařit. Sceďte, čaj pijte horký.
(podle Ájurvédy)
Jedna věc, která opravdu hodně pomáhá ulehčit bolesti, je skutečně dobrá masáž zad, zvláště zaměřená na tlakové body mezi dolními konci lopatek a páteří. Ohebná žena si ji může docela dobře dělat sama. Ačkoli s přítelem je to snazší. Masáž by měla být hluboká a pomalá, prováděná s dostatečným tlakem, ale ne takovým, aby ubližoval. Jenny Pozor na nikotin a ledovou nebo vůbec "syrovou" vodu. Dobré je při největší bolesti vypít alespoň půl litru dobromyslového čaje (oregáno) a chvíli si lehnout.
Když není po ruce dobromysl, stačí i horká převařená voda.
Jana Marie
Pocítila jsem před časem při zvládání měsíčkových bolestí touhu mít pořádně zateplená záda - od té doby si v kritických dnech beru tzv. kočku neboli ledvinový pás a hodně mi to pomáhá.
Taky se mi osvědčuje dávat si pozor na jídelníček - jím míň masa, skoro nekořením, opatrně jím i cibuli a česnek a smažená jídla. Myslím, že hlavně díky tomuhle mám mnohem menší bolesti při změnách ročních období.