Úvod
Animace
Zvuky
Obrázky
8. série
Bonus
Dabing
Tvůrci
Rozhovor
Stars
Snímky
Tabule
Pohledy
Odkazy
Zajímavosti
Jak se malují?
Váš názor
Bannery
Autor
E-mail
 
Groening, Brooks & Scullly

Matt Groening
Zakladatel a producent SimpsonůSeriál Simpsonovi vymyslel v roce 1986 Matt Groening, který vymyslel nejen Simpsonovy, ale i spoustu malovaných komiksů. V roce 1993 například vydal komiksy jako jsou třeba: Simpson Comics, Itchy and Scratchy Comics, Bartman, Radioaktive Man, Lisa Comics a Krusty Comics. Vydal však i nějaké knihy. Například: Life in hell (Život v pekle) a nebo Love in hell (Láska v pekle), Work is Hell (Práce je peklo), Scholl is hell (škola je peklo), The Big Book of Hell (Velká kniha o peklu), aj. Groening pochází z Portugalska, ale nyní žije spolu se svou rodinou v Los Angeles.
Pokud se chcete podívat na rozhovor novináře s Mattem klikněte
sem.

James L. Brooks
Producent Simpsonů

James L. Brooks získal třikrát cenu akademie a dvanáctkrát cenu Emmy Award. Začal televizní kariéru jako spisovatel, který pak později produkoval televizní hity jako "Taxi", "Mary Tyler Moore Show", "Rhoda", "Lou grant", "Room 222" a Simpsony. Také psal a produkoval televizní film "Thursday's Game" (čtvrteční hra).
Brooks začínaly pracovat ve filmu v roce 1979 když psal scénář pro "Starting Over", ve ktrém produkoval s Alanem J. Pakulou. V roce 1983, Brooks psal vytvořené a nařízené "Terms of Endearment" pro které si zasloužil tři akademické ceny. V roce 1987,psal, produkoval a řídil "Broadcast News" který vyhrál New York Dramas kritiky, cenu za nejlepší snímek a nejlepší scénář. Brooks produkoval celovečerní film "Say Anything", "War of the Roses" a produkoval s Robertem Greenhutem "Big".

 

Mike Scully
Producent Simpsonů

Připojil se k Simpsonům jako producent v dubnu 1993. Během čtyř období Simpsonů psal několik epizod. Např. Lízina rivalka, dva tucty a jeden chrt, Líza na ledu, Homerův tým, Nemáš se čím chlubit, Marge a Lízina schůzka s hustotou.
Scully vyrostl v West Springfield a později se přestěhoval do Los Angeles (v roce 1982), kde začínal vykonávat sólovou komedii v místních klubech a bavit publikum pro televizní přehlídky. Toto přestal dělat v roce 1986 a soustředil se výhradně na psaní scénářů pro televizi.
V roce 1996, napsal celovečerní film "Little Green Men" pro DreamWorks SKG.
Scully žije v Los Angeles s jeho manželkou Julií a mají pět dcer.