Nahoru ]


Vítám vás v novém týdnu. V týdnu minulém jsem opět aktualizoval stránku věnovanou horkým novinkám o Planetě X kterou najdete >>ZDE>>.
V této souvislosti mi nezbývá nic jiného než konstatovat následující. Nancy těžce ujela a je více než evidentní že do konce května se žádný průchod Planety X konat nebude.
Bylo by ale příliš zjednodušující záležitost smést ze stolu a zkonstatovat že je všechno blbost a planý poplach. Shrňme si současný stav. ZetaTalk v současné době mlží a pokračuje ve svých předpovědích s redukovanou rychlostí a pozicí PX - viz
http://www.zetatalk3.com/teams/rogue/jpass.htm. Na stránkách ZetaTalk jsou dál zveřejňované fotografie domnělé PX viz update z 23.5.2003:
>>
Noon Sun from East Coast US showing two personas. Sunrise Sun, Midday Sun, and Noon Sun on East Coast US. And a Midday Sun accompanied by an odd daylong rainbow. Sunrise, Sunset, and Noon sightings!>>
Nabízí se několik domněnek. PX a celá kampaň ZT je mystifikace s cílem rozptýlit, pobavit... Nebo je to mystifikace s cílem otestovat internetovou veřejnost a její chování tváří tvář nebezpečí z kosmu. Další alternativou je mystifikace a dezinformace s cílem zakrýt cosi skutečného, odvést pozornost lidí od skutečného nebezpečí a zdiskreditovat jakékoliv další zprávy které teprve přijdou.
Nicméně je tu několik faktů které nelze pominout. Klimatické excesy na Zemi a dalších planetách Sluneční soustavy pokračují dále. Masivně narůstá  počet zemětřesení (to v Alžíru ač nejtragičtější rozhodně nebylo jediné a jejich počet a síla dále stoupá jak se přesvědčíte níže), sluneční aktivita rozhodně neklesá a s neztenčenou intenzitou pokračuje. K tomu ještě NASA zveřejnila informaci o existenci červeného trpaslíka v relativně blízké vzdálenosti od Sluneční soustavy viz článek: Američtí astronomové objevili dosud neznámou zhroucenou hvězdu, takzvaného červeného trpaslíka, nepříliš vzdáleného naší sluneční soustavě. Více >>ZDE>>. Na této zprávě je poněkud zarážející fakt, že souřadnice pro objekt jsou velmi blízké těm které ZT udává pro Planetu X.
Proto jsem se rozhodl že budu události sledovat dál a průběžně vás o všem informovat, přestože jsem ze všeho jaksi čím dál víc zmatený.
Požádal jsem pana Ferkla o vyjádření a jeho názor k sluneční aktivitě proto abych zbytečně neujížděl v honbě za příznaky změn. Proto bude na místě vyjádřit zde jeho názor:
> zajímal by mě váš názor na sluneční aktivitu - má být přeci období
minima.
> Jste už bůh ví kolikátý člověk ze kterého se snažím vymámit vlastní
názor,
> ale zatím se všichni odpovědi vyhnuli:-)) Není to škodolibá otázka
nebo
> něco podobného. Prostě se jen ptám.

Tak to bych také rád věděl. Fakt je ten, ze by Slunce nemělo být až
tak aktivní, jak je. Na začátek Vás ale musím trochu poopravit -
sluneční aktivita není v minimu, je v sestupné fázi cca dva roky po
maximu. Při studiu slunečních cyklů ale dochází ke dvěma jevům. Občas
se objevuje i tzv. druhé maximum, ktere má asi roční zpoždění za
prvním maximem. Není to vždy, zhruba jedna třetina případů. Navíc
Slunce vykazuje zatím tři známé cykly - 11 let, cca 80 let a cca 700
let. No a ty se teď začínají sčítat, někdy v horizontu několika málo
desítek let se sečtou úplně. Takže sluneční aktivita teď obecně jde
nahoru. Ty číselné údaje trochu střílím od boku, plus mínus jsou
stejně, ale kdybyste to chtěl někde publikovat, najdu přesné hodnoty.
Slunce bylo teď opravdu mimořádně aktivní, posledních několik měsíců
se zdá, že se vrací do svých zaběhnutých kolejí. Takže mám-li shrnout
svůj názor:
1) Slunce není v minimu, má na jistou aktivitu nárok.
2) Excesy z minulého roku lze částečně vysvětlit vlivem delších
slunečních cyklů, navíc se to občas stává.
3) Aktivita Slunce je i přes to částečně anomální, i když nikterak
dramaticky, prostor pro různé spekulace zůstává. Nejsem sluneční
fyzik, nemohu k tomu bohužel říci více.
Luboš Ferkl
 Takže jak jsem dostal předávám dál. Orientovat se v situaci není právě jednoduché. Snad až tak moc neujíždím a snad až tak moc neujíždí ani zpráva Dr. Piers Van der Meera kterou najdete na stránce Sluneční aktivita. Věřte mi že se skutečně snažím držet se při zemi...
Před přehledem zemětřesení pak krátký mejlík od čtenáře ze Slovenska. Osobně je mi dosti divné proč o tomto zemětřesení naše media vlastně vůbec neinformovali. Je Slovensko tak daleko? V rámci přesvědčování stáda o supervýhodnosti vstupu do EU už nezbývá prostor na normální zpravodajství. Mimochodem nevíte co je to ta Evropská Unie:-))?
Pozorne sledujem tieto stranky a moj zaujem o Nibiru rastie zo dna na den.
som z Východného slovenska z 20.5 na 21.5 sa tu odohrala seria zemetraseni zo silou 4,2 stupna richterovej stupnice. Myslite ze to moze mat suvis z Nibiru a popisovanýmy zmenamy. Zemetresenie na slovensku nikdy nebolo ani v dobových zaznamoh a teraz toto. Normalne praskaly domy a v jednej dedine su pooškodene všetky domy.
 
Norbert Kubanyi
Přehled zemětřesení silnějších jak 5,0+ RS za posledních 14 dní.
Zdroje: European-Mediterranean Seismological Centre & U.S.G.S.

May 24  - Arabian Sea/Indian Ocean 5.9 / Peru 5.4 / Northern Algeria 5.4 / Qinghai China 5.2 / Mediterranean Sea 5.0 / Xizang China 5.0
MAY.23
- Ascension Island Region 5.5 / Off Coast of Equador 5.5 / Arabian Peninsula 5.5 / Off Coast of Central America 5.3 / Northern Algeria 5.2 / Borneo 5.2 / Luzon Phillippines 5.1
MAY.22 - Samar Phillipine Islands 5.9 / Kyrgysztan 5.8 / Sulawesi Indonesia 5.6 / Northern Algeria 5.2 / Belearic Islands Spain 5.0 / Western Mediterranean Sea 5.0
MAY.21 - South Pacific Ocean 7.1 / Northern Algeria 6.7 / North Pacific Ocean 5.9 / Fiji/Vanuatu Islands 5.8 / Western Mediterranean Sea 5.7 / Balearic Islands Span 5.5 / Tanzania 5.0
MAY.20 - South Pacific Ocean 5.6 / Pakistan 5.3 / Xizang China 5.3 / Southwest Kashmir 5.6 / Afghanistan-Tajikistan Border 5.1
MAY.19 - Fiji Islands Region 6.8 / Off Coast of Jalisco Mexico 6.1 / Southwest Atlantic Ocean 6.0
MAY.18 - New Caledonia 6.4 / San Juan Argentina 6.1 / North Mid-Atlantic Ridge 5.0
MAY.17 - Off Coast of Eastern Honshu Japan 5.6 / North Pacific Ocean 5.6 / Marshal Islands Region 5.4 / Sea of Japan 5.3 / Kamchatka Penninsula Russia 5.1
MAY.16 - Kuril Islands Russia 5.1 / Central Mexico 5.2 / Halmahera Indonesia 5.0
MAY.15 - None
MAY.14 - North Atlantic Ocean 6.7 / Jawa Indonesia 5.8
MAY.13 - New Caledonia/Santa Cruz Islands 7.0 / Bay of Bengal 5.4 / North Pacific Ocean 5.4 / Kuril Islands Russia 5.0
MAY.12 - Northern Sumatera Indonesia 6.1

 


Minulý týden jsem na tomto místě uveřejnil záběry ze SOHO na kterých je v protuberanci jakási "díra" či temná skvrna. Vysvětlení tohoto jevu mi zaslal pan Luboš Ferkl:
Nádherná fotka, protuberance mířící přímo do Kuřátek. Protuberance by měla mít v ideálním případě díru vždycky. Tento jev je totiž způsoben magnetickým polem Slunce, které má odlišnou strukturu od zemského mg. pole. Siločáry jsou na Slunci jakoby navinuty, jako když vezmete smyčky z provazu a navíjíte ji na míč. Občas se stane, že se ta smyčka odchlípne od povrchu. No a jelikož je
ve vrchní vrstvě sluneční atmosféry ionizovaný plyn - plazma, který je ovlivnitelný magnetismem, tak tu smyčku sleduje. No a protože je to opravdu smyčka, tak i ta plazma by měla mít tvar smyčky. Posílám jednoduchý obrázek.

V Bolívii nalezeny podobné čáry jako v peruánské Nazce
10:59 - 20.5.

LA PAZ 20. května (ČTK) - Mezinárodní skupina archeologů z univerzity v Pensylvánii nalezla v blízkosti přírodního parku Sajama na západě Bolívie gigantické kresby v písku. Objevitelé tvrdí, že jsou 16krát větší než slavné kresby v peruánské poušti Nazca. Informuje o tom agentura EFE.

Čáry jsou metr až dva široké a táhnou se v některých případech až 20 kilometrů do dálky, přičemž vytvářejí 436 různých cest. Podle badatele Ala Harrise by mohly tyto linie souviset s představami andských národů o vzniku a vývoji světa.

Oblast, kde se čáry nacházejí, se rozprostírá na 22.000 kilometrech čtverečních, je tedy 16krát větší než v Nazce na peruánském pobřeží. Vědci se domnívají, že čáry vytvořila stejná civilizace, která oblast Nazky obývala v letech 200 př.n.l. až 650 n.l.

V případě Bolívie zatím nebyly uskutečněny průzkumy na místě, aby bylo možné stanovit stáří díla, poznamenal člen expedice Clark Erickson, který v bolivijské Amazonii bádá nepřetržitě od roku 1974.

Tým začal zkoumat oblast v lednu pomocí satelitních i leteckých snímků za použití nejmodernější technologie včetně například informačního systému GIS (Systém geografické informace), jež umožňuje vytvářet trojrozměrné snímky.

Takto se jim podařilo identifikovat linie a jejich geografický vztah s rituálními stavbami v oblasti, k nimž patří chullpy (předhispánské pohřební stavby), či hvězdnými seskupeními, jako jsou Plejády, nebo místy, kde vychází a zapadá slunce.

Odborníci na základě předběžných výsledků výzkumu usilují o to, aby Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila celou oblast za kulturní dědictví lidstva.

Originál zprávy i s fotografiemi najdete zde>> http://www.landmarksfoundation.org/projects_sajama.shtml
V Nikaragui objeveny trosky staré indiánské civilizace
12:29 - 20.5.

LONDÝN 20. května (ČTK) - Trosky dosud neznámé indiánské civilizace byly objeveny u nikaragujského pobřeží Atlantiku. Podle badatelů spadá její existence ještě do období před mayskou érou. Informovala o tom na svých internetových stránkách BBC.

Badatelé v El Cascal del Flor de Pino nedaleko města Kukra Hill nalezli trosky města i pozůstatky několika vesnic v jeho okolí. Nalezeno bylo například i zřejmé centrum pro výrobu obřadních sloupů. Celý komplex se podle vědců začal rozvíjet asi před 2700 lety a život zde trval asi tisíc let.

V areálu byly nalezeny památníky, petroglyfy (rytiny v kameni) a keramika a především množství velkých sloupů vytesaných ze skalních bloků - tyto sloupy mohly být vztyčovány na pohřebištích.

Zdejší keramika je podobná výrobkům z předklasického období nalezeným na obdobných místech v Belize. A sloupy připomínají ty, které měly v mexických lokalitách rituální využití, upozornil Ermengol Gassiot z univerzity v Barceloně.

Tato společnost zde měla několik politických center. Kukra Hill bylo podle našeho názoru malé město; v jeho okolí leží tři vesnice, které na něm byly závislé. Nově objevená civilizace vykazuje rysy shodné se společnostmi, které časově předcházely vzniku mayské civilizace severně odtud, vysvětlil Gassiot.

Odborníci se začínají klonit k myšlence, že proces, který vedl k založení mayských měst jako Tikal v Guatemale, Palenque v Mexiku či Copán v Hondurasu, se odehrával v mnohem větší geografické oblasti, než se dosud předpokládalo.

Další vykopávky v El Cascal slibují, že odhalí velké množství informací o různých společnostech a jejich obyčejích, které se později asimilovaly do velkolepé mayské kultury. Dozvídáme se teď hrozně moc o předklasickém období - skupinách, které se zde utvářely před Mayi - a tento objev značně rozšiřuje rozsah území, kde se tyto předklasické civilizace rozvíjely, poznamenal Jeremy Sabloff z pensylvánské univerzity.
 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 28.5.2003 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve  znamení Blíženců. Vzhledem k tomu že je Slunce do středy poškozené můžete očekávat dny poznamenané nesoustředěností, roztěkaností, silnou nervozitou. Dejte si pozor na záněty průdušek a přehnanou upovídanost a povrchnost. Slunce v té době v žádném případě nepřeje duševní práci.
  Kvadratura Slunce s Uranem způsobuje umíněnost, špatný úsudek, nervové potíže. Při tomto aspektu velmi často dochází k tragickým nehodám, přírodním pohromám. Lidé jsou přehnaně impulsivní, a mají přehnané snahy po nezávislosti.
  Od čtvrtka pak bude Slunce působit způsobem typickým pro jeho pobyt ve znamení Blíženců. Blíženci jsou podvojné znamení a staví před nás volbu, dvojí cestu. Přeje poněkud i nevěře. Příznivě působí na studia, přeje spisovatelům, zlepšuje cestování.
  V pátek začne působit trigon Slunce s Neptunem. Aspekt zesiluje představivost, lidé se nechávají unášet nějakým ideálem. Přeje hudbě a okultismu. U lidí umělecky nadaných dává inspiraci.

 

 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Býka. Lilith v Býku umožňuje rozpínání smyslnosti a její působení závisí především na postavení Venuše. Lilith v Býku zvyšuje nebezpečí že pudy a vášeň budou suplovány zištností a materiálnem. Kvadratura s Jupiterem odebírá z tohoto působení moudrost a kvadratura s Neptunem může naše pudy zanášet úplně mimo realitu.
 • Merkur
  stojí ve znamení Býka. Tento týden bude opět poškozen. Intelekt bude velmi mírně řečeno poněkud "rozostřen" a těžkopádnost v rozhodování k tomu bude neoddělitelně patřit.
  Kvadratura Merkuru s Neptunem způsobuje špatnou paměť, apatii, nevyrovnanost, psychickou únavu a deprese.
  Kvadratura Merkuru s Jupiterem způsobuje chybný úsudek, kolísání, nediskrétnost, není vhodný pro úspěchy ve studiu.
  Konjunkce Merkuru s Venuší ale bude přát alespoň umělcům a milostné korespondenci. Aspekt přeje i hezkému a rafinovanému milování:-).
 • Venuše
  stojí ve znamení Býka. V tomto znamení je Venuše vždy dobře umístěna. Planeta podporuje stálost citů, smlouvy uzavřené v tomto období jsou pevné a stálé. Planeta přeje všem kteří se živí uměním. Vztahy vzniklé s Venuší v tomto znamení mají slušné předpoklady pro věrnost a neměnnost.
  Její působení  bohužel poněkud zhoršují kvadratury s Jupiterem a Neptunem. Aspekty nebudou díky postavení Venuše mít až tak dramatické působení ale počítejte s tím že mohou zanášet do vztahů nesoulad, zklamání z reality ve vztazích a tendence si jej léčit nevěrou.
 • Mars
  stojí ve znamení Vodnáře. Přináší netoleranci a prudké činy, ale zároveň může pomoci upřít vůli k boji za nějaký společenský ideál. Přináší i vynalézavost ale zároveň i konflikty s okolím, neb vyvolává militantní sklony.
  Konjunkce Marsu s Neptunem přeje určité zatvrzelosti a tvrdošíjnosti v cestě za mlhavými cíli. Umožňuje upnout se k činnostem které ostatním mohou připadat nesmyslné nebo tajnůstkářské a prostě divné. Aspekt obecně pak může působit odloučení či ztrátu nějakého pevného bodu, vzoru ideálu, jistoty.
  Sextil s Plutem přeje tajné činnosti, ilegálním bojům, lidé se staví do opozice proti zavedeným pořádkům a dogmatům. Obecně pak aspekt často zvyšuje vulkanickou činnost.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje prosazení nějakého nového ideálu, završení nějakých dlouhodobých ideových, či morálních snah. Může dát nový směr a nové vedení. Díky poškození vede lidi k přehnaným a výstředním reakcím.
  Opozice Jupitera s Neptunem - nechává vyplouvat na povrch nízké lidské pudy - chtivost, sobeckost, často způsobuje skandály, pády duchovních vůdců. Lidé velmi často selhávají, způsobují katastrofy.
 • Saturn
  stojí v Blížencích. Přeje přesnosti, přemýšlivosti a opatrnosti. Je možné že po dobu kdy se bude planeta pohybovat v tomto znamení lze očekávat možnost nějakého významného objevu z oblasti fyziky, či matematiky.
  V neděli začne působit trigon Saturn - Uran. Aspekt vytváří podmínky pro změny v politické situaci, formulování nové vědecké hypotézy či změny paradigmatu. 
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení planeta působí jen slabě. Přeje především okultismu, skrytým esoterním věcem a dějům. Může způsobovat problémy v souvislosti přerušením kontaktu se zaběhlými ději, pořádky, situacemi.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilnější planetou Venuše, síla ostatních planet je vyrovnaná. Planety nebudou přát především našemu intelektu, psychické kondici. V této oblasti bude situace stejně špatná jako v minulém týdnu. Lepší bude druhá polovina týdne kdy se Slunce ocitne v poněkud lepším postavení.

Mějte se hezky...

Hade, 25.5.2003