Nahoru ]

Bez komentáře:
NASA oznámila , že sluneční a heliosférická observatoř SOHO má a bude mít komunikační problémy se Zemí. Anténa kterou užívá pro vysokorychlostní přenos dat na Zem selhává. Díky tomu budou informace o potenciálně nebezpečných magnetických bouřích a sluneční aktivitě velmi redukované. Tým SOHO tvrdí že nebudou schopni přijímat vědecká data asi 18 dnů každé tři měsíce. První z těchto "zatemněných" úseků přijde za několik dní.

Celý článek: http://zprávy.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/3006110.stm

Vítám vás v novém týdnu. 
Jako pěkný do tohoto nového týdne mi přijde následující postřeh:
10 božích přikázání má 279 slov. Prohlášení nezávislosti 13 severoamerických států z roku 1776 má 300 slov. Nařízení EU o dovozu karamelových bonbonů má 25 911 slov.

"...pojď, příteli a nech se vést tou zemí čiré absurdity; zde zákony platí jen občas a pravidla měníme během hry - tím větší je u nás legrace; budeš se bavit uvidíš - ty pláčeš.....?
- ech, vy cizinci..."

Alaxandra Berková - Magorie aneb příběh jedné lásky.

Tak další náhodná ukázky pro tento týden od Polly...


Dík za tento zajímavý příspěvek, přiznávám že mě tato fotka skutečně zaujala... Je to klasická fotografie UFO, jinými slovy bůh ví co to je...:-)) Nicméně opět připomínám článek o blízké opozici Země- Mars, tedy blízkém přiblížení obou planet nejtěsnějším v blízké historii (cca 75000 let).

"...tuto fotku,kterou jsem poridila predevcirem,tedy v utery asi po 8 hodine pri zapadu slunce.Mam numericky fotak a hned po vyfoceni jsem si vsimla na obrazovce tohoto svetla.Jak jsem ale zdvihla oci znovu k obloze,uz tam nebylo nic videt.Musil to byt unikatni moment,nebot jsem byla zamerena pouze na slunce.Co mne nejdrive napadlo,ze pujde o nejaky odraz ale na pocitaci mne toto svetlo docela zaujalo.Uprimne pisu ze jsem nepouzila zadny figl,ikdyz to tak muze na prvni pohled vypadat.Ale kdyz pouzijes zoom,uvidis sam ze pixely jsou po cele fotce identicke.Vsimni si ze to svetlo doprovazi tmavsi linka,i to mne docela udivuje.Take obloha byla pomerne zatazena,takze by snad o odraz neslo.Snad Te tato fotografie zaujme....
Ahoj Mahara "


 

Přehled zemětřesení silnějších jak 5,0+ RS za poslední týden.
Zdroje: European-Mediterranean Seismological Centre & U.S.G.S.
 

Jun. 20 - Amazon Brazil 7.0 / Chile 6.9 / Eastern Sea of Japan 5.2 / Central African Republic 5.2 / Aleutian Islands
JUN.19
- North of Fiji Islands 6.0 / North of Iceland 5.6 / Chile-Aregentina Border 5.5 / Pacific-Antarctic Ridge 5.5 / Ryukyu Islands Japan 5.3 / South Pacific Ocean 5.2 / Alaska Peninsula 5.2 / Aleutian Islands Alaska 5.1 / Kermadec Islands NZ 5.0
JUN.18 - North Atlantic Ocean 6.4 / Samoa Islands 5.5 / Greece 5.0 / Off Coast of Honshu Japan 5.0
JUN.17 - Kuril Islands Russia 5.0 / Austria 5.0
JUN.16 - Siberia Russia 7.0 / South Pacific Ocean 5.8 / East of New Zealand 5.6 / Philippine Islands Region 5.5
JUN.15 - Aleutian Islands Alaska 6.7 / Fiji Islands Region 5.8
 


POHŘEBÁKEM ROVNOU Z PRÁCE
Petr Vaníček
Měl jsem dávno problémy a nadával jsem jako většina občanů na stav této země.
Jednou jsem přestal jsem bojovat o svůj upachtěný zítřek nebo důchod a tu se něco stalo. Objevil jsem trhlinu našem v systému, v kterém občana nakonec nečeká nic lepšího než odvoz pohřebákem rovnou z práce.

Jak na to
Nějaký čas jsem žil v zemljance a můj klid se prohloubil. Stal jsem se slabým a tím jsem se stal nejmocnějším. A pokud je vůlí Boha abych od svých šesti do šedeáti pěti let trpěl, tak mu na takové dary kašlu. Uskromnil jsem se a zvolil jednoduchý a volný život. Placení jsem změnil jen na příjem.
Nikde není zákon, že se pracovat musí. Začal jsem hrát hru, kterou tady vymysleli ty nenasytné hlavy. Ale tentokrát s pohodovým úsměvem. Jsem inteligentní a pivo mi mozek ještě nevyplavilo.
Sice byste mohli namítat že jsem žil z vašich peněz na sociální dávce. To na mě zkoušeli i na úřadech. A proto slyšte jak odpovídat.

Naduté zadky
Co to tady hrajete za hru?
Když nemám práci tak jsem špatný? Balamutíte lidi, že my bez práce jsme ti špatní? Vzpamatujte se! Vaše výmysly nám sebrali práci, vaše výmysly ať se starají. Vy jste nás okradli, ale my nejsme banka my jsme lidské bytosti a máme své práva i svůj hlad! A budeme se o ně hlásit! Buď uskromněte své nenasytné peněženky a vraťte nám solidní práci a solidní podmínky, nebo nám vyplaťte sociální dávku v důstojné výši bez podobných lstivých a připitomělých řečí. Já nejsem blbec! Jsem poctivý občan z něhož vy jste vyrobili trosku!
Kam jste to vy dopracovali? Máte třikrát tvrdší normy, ale vaše situace se stále jen zhoršuje.
Inteligenci nemám proto, abych se stal jen otrokem nadutých zadků, podbradků a pupků, gramlavých kopýtek a uřvaných rypáčků růžových zvířátek!
Jsem sám, svobodný nepotřebuji mít na výplatu 16000 korun. Ale jsou tu otcové rodin. Ti nevyžijí ze sociální dávky. A proto jsem státu ušetřil tím, že v době této velké nezaměstnanosti jsem uvolnil místo těm, jež potřebují více peněz pro svou rodinu. A to znamená, že stát nyní již nemusel vyplácet dávku třeba 8000,- ale dal jen mi 4020. Tedy jsem každý měsíc státu ušetřil 4000. A stát i otcové mi mohou být jen vděční!

Pracuj, osvobodíš se
Na úřadech sociálního zabezpečení jsem v posledním roce zaznamenal tlaky na to abych šel pracovat. A tak vám říkám, že se řídím vašimi pravidly a neporušuji žádný zákon. Navíc ať chodím nebo nechodím do práce, daně se tu nikomu nesníží. Takže mi laskavě sdělte o co vám jde. Když budeme všichni zaměstnaní, vy budete bez práce. Jste sami proti sobě. Mohu vám ještě ze své dávky stovku přispět na kafe. Spíš jsem to já, kdo držím politiky na uzdě aby nemohli rozšustrovat o 4000,- měsíčně navíc.

Pracuj, nebude penze
Sice mě děsíte, že když neodpracuji 25 let nemám nárok na důchod, ale mám nárok na sociální dávku. Vzhledem k vývoji sociální politiky lze očekávat, že do pěti let bude důchod za 40 let poctivé práce stejně vysoký jako životní minimum. To je pěkná odměna za službu v níž pracující občané tvořící hodnoty ztratili zdraví, možná i život. A ti co se dožili... jak se mají, co jim ze života zůstalo kromě pochroumaného zdraví? Já vím, že pro politiku je nejjednodušší odvézt občana pohřebákem rovnou z práce.

Zadluž se, buď šťastný
Schválně nám mladým ztěžujete podmínky abychom, když chceme žít a založit rodinu, jsme tak nemohli učinit ze sociální dávky. Aby jsme se vám museli upsat k doživotnímu splácení dluhů, protože koupit byt a nebo postavit dům se s 8000,-hrubého prostě nedá. A my to máme podepsat? Tento váš vypečený plán? My máme právo na svobodný život. Pak se nedivte že drogy nám nabízejí více radosti než váš skvělý vypečený systém.
Jak by se vám líbilo chodit do důchodu ve 45 letech? To by bylo prima ne? Ve 45 letech už má člověk všechno... je celkem zajištěný... proč by zahníval na funkcích a bral desetitisícové platy? Nám mladým pak nezbývá než si brát hypotéky abychom měli kde bydlet. Tedy se jim upsat na doživotí. Může se stát že se vám na to vykašlem. Na ty vaše vypečené hry.
Co budete dělat? Vyprovokujete občanskou válku? Zavřete statisíce lidí? No tak zavřete, aspoň budeme mít střechu nad hlavou i dobré jídlo hned a zcela zdarma. Zločinci, kteří vás okrádají ve velkém, nechť zůstanou venku s vámi.
Kdyby byla jistota, že vás za pět let nevyhodí z práce... není problém... ale ta jistota tu není. Jsme lidé ne. Proč si nevyjít vstříct? K čemu jsou vám milióny z důchodového pojištění, když se nemůžete hnout z lůžka.

Je to snadné
Pokud se chcete mít tak blaženě jako já, následujte mne. Jsem nyní, tak klidný, tak spokojený, tak soucitný, že mě nic nerozhodí. Cítím se svobodně, i kdybych pracoval v dole ve třísměnném provozu. A ačkoliv musím vyjít jen z 900 Kč na měsíc, přeji politikům vše nejlepší a děkuji jim za to že mi házeli klacky pod nohy, což způsobilo, že jsem duchovně dospěl.
Žehnám této zemi a lituji těch, jež se rozčilují a jen sami sobě dělají ze života peklo. Příčinu rozčilování totiž hledejte jen v sobě. Já ji našel, prohlédl a nyní jsem volný. Pojďte slavit... nestarejte se o zítřejší den.

Z http://www.hloupy.chytrak.cz  pro Britské listy vybral a upravil Radek Mokrý
 
Převzato: www.blisty.cz

Sebevrazi na mostě a terorismus světa
Jaroslav Pour

"Většina lidí vede život mlčenlivého zoufalství."

Thoreau
Obětovali jsme již u příliš mnoha oltářů, abychom nakonec zjistili, že to byla marná oběť.


The world of the happy is quite different from the world of the unhappy." (Wittgenstein)

(ČTK) PRAHA 21. listopadu : Zřejmě ukončit svůj život chtěl dnes odpoledne pětatřicetiletý muž české národnosti skokem z Nuselského mostu. Na jeho vinohradské straně před zábranami, které ohraničují ochrannou zónu vytvořenou kvůli summitu NATO, se kolem 17:45 pokusil přelézt oplocení mostu. Byl zadržen přítomnými policisty a poté byl odvezen k psychiatrickému vyšetření. Muž "uváděl osobní důvody". Policie prověřuje, zda chtěl muž skutečně skočit z mostu, nebo mělo jeho jednání jiné příčiny. V době incidentu se u Nuselského mostu nenacházela žádná skupina protestujících osob.

Ten den byla Praha chráněna „ze vzduchu, ze země i z moře" za 1,000.000.000 korun českých proti terorismu.

12.000 mužů v kevlarových overalech a další stovky v jeansech a parukách ve střehu v mrtvém centru, v jehož středu na lešení pulzovalo rudé srdce zvýšeným tlakem k infarktu moderních dějin a stroboskopickým efektem oslňovalo snipery na lešení až k migréně.

Ta nicka, ta nula ta troska na dně svého bytí (ten skokan z mostu beznaděje), neviditelný observačním systémem AWACS, ani infravizí satelitů, se vydal skoncovat se svou existencí, jak doufal, po chvíli úlevného volného pádu.

Jeho srdce bilo v tu chvíli asi až v hrdle a asi bez lásky a asi bez naděje, neharmonizujíc svým tepem se srdcem zářícím nad městem - jeho srdce se stalo teroristou jeho těla a rozum, ten rozhodčí a strážce obého selhal v ten okamžik vlastní exekuce.

Zachráněn ten čtyřicetipětiletý muž ale jinými „muži v černém", bude předán inženýrům lidských duší, chemicky impregnován a farmaceuticky vybalancován za cenu ztráty emocí a ztráty sjednocující vazby bytosti - totiž sebe sama.

Bude na něj asi použita nějaká z drog regulujících vědomí - chemická zbraň hromadného ničení lidské osobnosti - korektiv s budoucností.

(Nejlépe ovšem Huxleyho SOMA - ovšem tak daleko ještě nejsme.)

Co všechno může dovést lidskou bytost na most ?

Co všechno předchází tomu zabít se - obětovat sebe sama sobě.

Ten most přetížený nehybnou pancéřovou silou chránící svět před terorismem až skoro k mezi únosnosti (statici a humanisté ví o čem je řeč), má dva konce - dvě předmostí.

Jedno předmostí v bohatství a druhý konec v bídě.

Ten most k poslednímu použití se také vždy nad něčím klene.

A taky se k němu dá přijít ze dvou stran.

Z jedné strany k němu přicházejí procesí zoufalců, co se v životě pořádně nenajedli, jimž je určeno a umožněno jen živořit bez perspektivy, zástupy těch co se do bídy narodili a po bědném životě v bídě zemřou.

Z druhé strany sem tam přijde někdo, kdo po krachu na burze, či jiné spekulaci se svými cennými (do té doby) papíry ztratil napřed dva ze svých tří Rollse Royců, pak byl vymazán z databáze abonentů Metropolitní opery, byla mu zablokována zlatá kreditní karta a musel prodat golfové hole, aby mu nakonec zůstalo na JEDEN den jen to málo, co těm z druhé strany na most přicházejícím musí stačit na celý ROK.

The world of the happy is quite different from the world of the unhappy.

Ve stejném psychickém rozpoložení přijdou oba zkoumat hloubku k patě pilířů i když hloubka jejich motivů je nesrovnatelná.

Takto frustrováni by se mohli někde uprostřed setkat - jedni v šatech ze seconhandu, druzí ještě reziduálně v obleku od Versacceho.

Už se k sobě blíží, za chvíli budou jen kousek od sebe a možná by si i rozuměli, možná by ten předevčírem materiálně ještě bohatý POROZUMĚL tomu odvěkému nuzákovi, který ho do včerejška nezajímal a na něhož přes strmé a pulzující grafy monitorů burz nebylo vidět.

V cestě jim oběma vprostřed mostu stojí pancéřová divize, vodní děla a slzný plyn.

Brání těm dvěma v dotyku - brání TERORISMU.

Dokud to jde takhle snadno, je dobře - leč ono to jde stále hůř.

Náš civilizovaný svět toleruje, když sem tam někdo skočí z mostu (pro všechny přece není dost místa v Metropolitní, ani dost hektarů golfových hřišť), ale když někdo sejde k pilířům a zničí sebe i ty „nosné" betonové sloupy, tolerovat se to nedá.

Jsou zoufalé činy zoufalých bytostí něčím ospravedlnitelné ?

Čím se liší špatné činy spekulace JEDNOHO makléře třeba z banky Bearings Ldt. se ztrátou miliard liber, nebo 40 miliard USD virtuálního zisku Enronu Ldt., za který se zaručuje zase jen JEDEN ředitel a dalších miliard WorldComu vědomě vylhanými v posledním tažení PUDU SEBEZÁCHOVY kapitálu naší civilizace od stejně devastujícího PUDU SEBEDESTRUKCE a špatných činů sebevražedného „teroristy" z beznaděje vycházející v podstatě z téhož kadlubu frustrace, i když obě skupiny aktérů (i se svými skutky) stojí zatím na opačných stranách mostu.

Špatná SPEKULACE jedinců nadělá z tisíců doposud slušně žijících žebráky ve smyslu jejich dosavadního života.

Špatné činy jiných jedinců bezcílného TERORU z nich mohou nadělat navíc vdovy, sirotky, nebo mrtvoly.

PUD SEBEZÁCHOVY jedněch i druhých je již tak animálně polarizován, že v tomto stavu obležení hrozí ZŘÍCENÍ historicky pracně budované mostní konstrukce pod tíhou na ní stojících pancéřů, nebo (a to je horší) obléhatelé ty erodované pilíře vyhodí do povětří a nebude již možnost jak zabránit těm „venku", aby se i za cenu svých obrovských ztrát drali po opačném úbočí kolem zborcené konstrukce.

Jejich chování po příchodu bude pak úměrné jejich historickým ztrátám.

Ale CO chceme namluvit 5,000.000.000 lidí této planety : že pro ně jednou bude :

- vyrobeno 1,000.000.000 sekaček na trávu, - postaveno1,000.000.000 koupelen s 1,000.000.000 WC

- připraveno 2,000.000.000 aut se spotřebou 10,000.000.000 l benzínu denně

- k dispozici alespoň 40,000.000.000 m2 obytné plochy

- vyloveno 52,000.000 tun ryb ročně

- připraveno 2,000.000.000 židlí v 83,000.000 třídách všech skoro 3,000.000 škol

- alespoň 450,000.000 tun chleba ročně k čemuž je potřeba 200,000.000 ha polí

- 1,500.000.000 plesových bot a 1,500.000.000 plesových šatů

- připraveno 100.000 kilometrů pláží

- alespoň 6000 miliard kostek cukru, aby si mohli dát v klidu ranní kávu a večerní čaj ?

tedy všechno to co my považujeme za normální součást naší civilizace.

Jestli se o to všechno s nimi nepodělíme jednou si to přijdou vzít sami - po mostě, nebo slzavým údolím u pilířů.

Největším nebezpečím není terorismus.

Největším nebezpečím je jejich nevíra, že se někdy dokážeme rozdělit a osobní zoufalství, které dohání k sebedestrukci jak ty na mostě v Nuslích, tak ty co kladou bomby u pilířů.

Jsme tak strašně hloupí, že si myslíme, že zoufalým stačí ZABLOKOVAT KONTA (viz. G.Bush v první reakci na 11.září) - vycházíme z naivity současné civilizace, že bez peněz se člověk stává ničím.

My ovšem raději zatím investujeme do ochrany proti nim, než do nich.

Obětovali jsme již u příliš mnoha oltářů, abychom nakonec zjistili, že to byla marná oběť.

The mass of men lead lives of quiet desperation"

(Thoreau)
 

 


 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 25.6.2003 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Raka. Slunce v tomto znamení podporuje citovost, lidé jsou společenštější než v jiných obdobích. Slunce rozvíjí i vztah k romantice. Zdraví a životní síla jsou ale poněkud rozkolísané a závislé na podvědomí. Obecně pak období přeje obchodu a stoupá v něm význam žen a ženského prvku.
  Konjunkce Slunce se Saturnem nutí lidi hloubat nad vším více jak obvykle, zvyšuje vážný přístup k věcem.
  Konjunkce Slunce s Merkurem zvýrazňuje význam inteligence a posiluje ji.
  Trigon Slunce s Marsem působí velmi dobře na fyzickou kondici, dodává energii, jen při tomto aspektu dejte pozor na přecenění svých fyzických možností. Stoupá i nebezpečí přehřátí organismu.
  Trigon Slunce s Uranem zlepšuje intelektuální rozhled, orientaci. Zároveň ale dosti zvyšuje touhu po nezávislosti a tendence k dramatickým scénám pokud není tato touha dostatečně uspokojována. Aspekt působí pozitivně na rozvoj médií, inetu, mobilních technologií.

 

 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Býka. Lilith v Býku umožňuje rozpínání smyslnosti a její působení závisí především na postavení Venuše. Lilith v Býku zvyšuje nebezpečí že pudy a vášeň budou suplovány zištností a materiálnem. Kvadratura s Jupiterem odebírá z tohoto působení moudrost.
 • Merkur
  stojí ve znamení Blíženců. V tomto znamení je planeta dobře postavena. Zlepšuje mentální obratnost, přeje studiu, a obecně mezi lidmi pomáhá prosazení inteligence.
  Konjunkce Merkuru s Venuší bude přát umělcům a milostné korespondenci. Aspekt přeje i hezkému a rafinovanému milování:-).
  Konjunkce se Saturnem dává hloubku myšlení, podporuje vztah k filosofii, historii, zvyšuje schopnost koncentrace.
  Až do čtvrtka sice bude působit opozice Merkuru s Plutem ale její význam nebude nijak velký, neb Merkur v Blížencích je opravdu ve velmi silném postavení. Tato opozice se tak spíše může odrazit spíš v oblasti sexuality, kam zanáší konflikt mezi pudy a logikou(což ovšem v létě není až tak nic divného, že?)
 • Venuše
  stojí ve znamení Blíženců. Symbol lásky a tělesnosti v podvojném znamení. Může svádět k nevěrám, dejte si pozor i na infantilní milostná vzplanutí:-))). Planeta přeje poezii, tanci, smlouvy uzavřené v tomto období vedou obvykle k úspěchu.
  Trigon Venuše s Jupiterem toto působení bude až do středy mírnit, je to aspekt který upevňuje věrnost a ochraňuje dlouhodobé vztahy.
  Buhužel už v pátek bude tento pozitivní aspekt vystřídán konjunkcí Venuše se Saturnem, která není v Blížencích právě dobrá. Způsobuje frustraci v citovém životě, láska ze vztahů jaksi vyprchává a aspekt je dobrý pouze pro páry kde je mezi partnery velký věkový rozdíl.
  K tomu ještě celý týden bude působení planety zhoršovat působení opozice Venuše s Plutem, která může narušit naší citovou oblast na celý víkend. Aspekt působí nestabilitu ve vztazích, milostné potíže, do vztahů zanáší násilné prvky, a to i ze strany okolí či osudu. Tato opozice přeje pouze S-M zaměřeným párům, neb tento temný aspekt je pro ně zkrátka jako dělaný:-)).
 • Mars
  stojí ve znamení Ryb. Mars v tomto znamení představuje spojení agresivity a tajemství. Postavení přeje policejní práci, ožívají moralisté a sekty u kterých se pojí náboženská horlivost s morálním pokrytectvím. Můžeme očekávat že v tomto znamení budou všichni ještě více "zakonspirovaní" než obvykle:-). Lidé se prostě snaží utajit své činy před okolím.
  Konjunkce Marsu s Uranem přináší často způsobuje prudké politické zvraty. Je to dynamický a výbušný aspekt umožňující rychlejší jednání, chápání ale i možnost rychlejší smrti. Je jako stvořený pro nehody i excesy matky přírody.
  Trigon se Saturnem přeje dlouhodobým dějům, procesům. Aspekt nepřeje citům působí proti zpohodlnění a pocitu bezpečí. Je to dosti tvrdý aspekt a můžeme očekávat že tak se může často chovat i naše okolí.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje prosazení nějakého nového ideálu, završení nějakých dlouhodobých ideových, či morálních snah. Může dát nový směr a nové vedení.
  Opozice Jupitera s Neptunem nechává vyplouvat na povrch nízké lidské pudy - chtivost, sobeckost, často způsobuje skandály, pády duchovních vůdců. Lidé velmi často selhávají, způsobují katastrofy.
  Trigon Jupitera s Plutem v obecném hledisku stojí v dějinách velmi často při zániku politických systémů, paradigmat a podobně. Přináší progresivní změny. Aspekt přeje okultismu, magii.
 • Saturn
  stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií.
  Trigon Saturn - Uran vytváří podmínky pro změny v politické situaci, formulování nové vědecké hypotézy či změny paradigmatu. 
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení planeta působí jen slabě. Přeje především okultismu, skrytým esoterním věcem a dějům. Může způsobovat problémy v souvislosti přerušením kontaktu se zaběhlými ději, pořádky, situacemi.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden týden je nejsilnější planetou Saturn. Jinak je síla ostatních planet vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 22.6.2003