Nahoru ]


Vítám vás v novém týdnu. Na úvod obligátní upozornění. Celý týden jsem průběžně aktualizoval stránku věnovanou horkým novinkám o Planetě X kterou najdete >>ZDE>>.
Jako motto do nového týdne jsem vybral následující citátek který mi poslala Polly:
..."Unést nepoměr mezi falešnou představou a stavem věcí.
"Trpím."
To je lepší než: "Ta krajina je ohyzdná."

Simone Weilova

A přidám ještě fotografii jejíž je autorkou. Je to taková fotka odpovídající situaci posledních dnů a ještě je s tajenkou, poznáte odkud je?


Veškerá propaganda musí být tak populární a na takové intelektuální úrovni,
že i ten nejhloupější z těch, vůči kterým je namířena, tomu musí rozumět...
Prostřednictvím chytré a trvalé aplikace propagandy mohou být lidé
zmanipulování tak, aby chápali ráj jako peklo a rovněž obráceně: ten
nejbídnější způsob života aby vnímali jako ráj.

Adolf Hitler

Americký fašismus sílí:
Kousek po kousku a zcela mimo okruh zájmu hlavních médií se daří úspěšně likvidovat poslední zbytky kdysi tolik obdivovaných amerických ústavních svobod a práv. Po přijetí řady drastických zákonů přichází jemné "dolaďování". Udělejme si krátkou procházku nedávnou historií přijatých zákonů. Více >>ZDE>>
 

 


Převzato: www.zvedavec.org

Kongres varuje Sýrii a obviňuje Rusko z ohrožování "amerických životů"

(10.4.)

Kongresman Tom Lantos, dlouhodobý "přítel" Izraele, předložil před týdnem kongresu ke schválení rezoluci, ve které obviňuje "zahraniční entity" z vojenské pomoci Iráku.

V textu se praví, že soukromé ruské firmy dodávají do Iráku moderní vojenskou technologii a že ruská vláda neučinila nic, aby tento proces zastavila. Tím nejenže vystavila v nebezpečí životy amerických vojáků, ale také chrání diktátorský režim podporující terorismus před silami svobody. Ano, přesně tak to bylo formulováno.

Co se Sýrie týče, ta dodává vojenský materiál Iráku přímo. I ona je vinna stejným zločinem: napomáhání teroristickému režimu před silami svobody.

Kongres - jak jinak - rezoluci schválil.

Zdroj: Congress Warns Syria and Accuses Russia Of Threatening "American Lives"

 Na řadě je Sýrie?
(9.4.)

Jeden z hlavních témat včerejšího rozhovoru mezi Bushem a Blairem byla změna režimu v Sýrii. Podle tvrzení Pentagonu Saddam prý stačil převést zbraně hromadného ničení právě do této země.

Donald Rumsfeld navíc obvinil nedávno Sýrii z dodávek vojenského materiálu Iráku. "Je rovněž velmi pravděpodobné, že iráčtí vědci odešli do Sýrie a dokonce je tam prý uschována část irácké armády," řekl.

S obviněním jako první vyrukoval Ariel Sharon, který už v prosinci prohlásil: "Jsme si jisti, že Irák nedávno převezl chemické nebo biologické zbraně do Sýrie."

Sýrie původně nebyla na seznamu zemí, které Bush označil jako osu zla. Ovšem ten seznam je otevřen a Vůdce sám se rozhoduje, koho přidat.

Ve Vůdcově vnitřním kruhu existuje jistý odpor vůči myšlence napadnout Sýrii. Mnozí argumentují, že Sýrie může být partnerem při honbě na teroristy a ne nepřítelem.

Je jasné, že v kruhu probíhá skrytý boj o moc mezi dvěma skupinami: liberálněji smýšlejícími, jakžtakž normálními lidmi typu Colina Powella a fašisty typu Wolfowitze, Boltona, Cheneyoho a Perle. Ta druhá skupina vede na body 5:0. A poslední slovo má samozřejmě Ariel Sharon.


Mozek má neobyčejnou schopnost zotavení se po utrpěném zranění, a to v jakémkoliv věku, tvrdí vědci. Výzkum je teprve v začátcích, ale vědci jsou přesvědčeni, že bude možné vylepšit stav pacientů po mrtvici a s roztroušenou sklerózou, píše na svých internetových stránkách BBC.

8.4. 14:27
LONDÝN - Dřívější vědecké práce měly za to, že mozek se po zranění dokáže zotavit zejména v dětství. Předběžné závěry nejnovější studie amerických vědců ovšem ukazují, že se i dospělý mozek dokáže aktivovat natolik, aby pomohl tělu navrátit motorické funkce jako je například pohyb rukou.

Regenerovat se dokáže i mozek starších lidí
Dva američtí vědci, Daniel Hier a Jun Wang, provedli zobrazovací vyšetření mozku (tak zvané CT) 27 pacientům, kterým se po mrtvici, roztroušené skleróze či ochrnutí páteře vrátila hybnost rukou. Lékaři zjistili, že mozky se dovedou vzpamatovat, ať jsou pacienti jakkoliv staří.

Části mozku jako například mozeček byly schopné převzít funkce mozkové kúry, která obvykle motorické funkce rukou řídí. Tím byla vykompenzována omezená nervová aktivita poškozené části mozku. Vědci soudí, že poznatky výzkumu budou moci být využité v rámci koncepce rehabilitací.

Další výzkum se zaměří na rehabilitace
"V příštích studiích se pokusíme zjistit, zda může rehabilitace ovlivnit způsob reorganizace motorických funkcí po poškození mozku. A zda některé způsoby reorganizace mozku znamenají pro pacienty lepší výsledky léčby," řekl doktor Daniel Hier z lékařské fakulty Univerzity státu Illinois v Chicagu.

Mluvčí britské asociace zabývající se mrtvicí prohlásil, že výsledky této studie potvrdily závěry dřívějších výzkumů. "Mozek je pozoruhodný orgán a dokáže se přizpůsobit změnám. V týdnech či měsících poté, co pacienta ranila mrtvice, se poškozené buňky zregenerují a začnou opět pracovat," vysvětlil. Nepoškozené části mozku mezitím přebírají funkce mozkových buněk, které byly zničené.

Ředitel společnosti pro roztroušenou sklerózu, Mike O´Donovan, ujistil, že ti, co se zabývají rehabilitací pacientů s tímto onemocněním, přijali výsledky studie s velkým zájmem a těší se na další výzkumy.

Odborné veřejnosti vědci studii představí na kongresu americké neurologické akademie, který se uskuteční v havajském Honolulu.

Novinky, BBC
 

Vúdú bylo na Haiti oficiálně uznáno jako náboženství
18:04 - 8.4.

PORT-AU-PRINCE 8. dubna (ČTK) - Téměř 200 let poté, co Haiti získalo nezávislost, byl na tomto ostrovním státě oficiálně uznán kult vúdú jako náboženství. Informovala o tom dnes agentura DPA. Příslušné nařízení vydal v pondělí prezident Jean-Bertrand Aristide. Následovat má zákon, který právně postaví vúdú na roveň křesťanským konfesím

Za stoupence kultu vúdú jsou považovány zhruba tři čtvrtiny z osmi milionů obyvatel Haiti. Ti všichni se hlásí k polytheistickému kultu, který sem v 18. století přivezli předci dnešních Haiťanů, otroci zavlečení z Afriky, kteří ho později obohatili o křesťanské prvky. Těžištěm vúdú je uctívání přírodních božstev. Mnohým Haiťanům přitom nedělá žádné potíže být zároveň stoupenci vúdú a křesťany. Za koloniálních dob byl kult zakázán, dočasně byl však potlačován i v dobách nezávislé republiky.

Prezident Aristide si zvolil k oznámení oficiálního uznání vúdú za náboženství právě pondělí jako 200. výroční dne úmrtí národního hrdiny Toussainta L'Ouvertureho. Tento vůdce povstání černošských otroků proti francouzským koloniálním vládců byl v roce 1802 odvlečen do Francie a tam 7. dubna 1803 zemřel ve vězení.

Po zničující porážce napoleonských vojsk v listopadu 1803 dosáhlo Haiti 1. ledna 1804 jako první země Latinské Ameriky a Karibské oblasti nezávislosti a stalo se republikou. Letošek prožívá tato dnes nejchudší země kontinentu ve znamení oslav 200 výročí nezávislosti.

 


 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 9.4.2003 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Skopce. Znamení Skopce je ovládané Marsem. Toto znamení symbolizuje válečnické ideály. Slunce je v tomto znamení povýšeno, dodává lidem energii a vitalitu.
  Kvadratura Slunce s Marsem sice výše uvedené nijak neruší, ale způsobuje že lidé energií plýtvají a špatně užívají. Lidé mají tendenci svou činností ohrožovat svůj život. Aspekt slouží bojovným ideálům sebeobětování se ve válkách, bojích. Často způsobuje nekontrolované změny v přírodě, přírodní pohromy.
  Sextil Slunce se Saturnem pomáhá zhodnocovat dlouhodobé snahy, projekty, sny. Zvyšuje vytrvalost, metodičnost.
  Na víkend bude tento aspekt vystřídán sextilem s Uranem. Aspekt přináší originalitu, vynalézavost a silnou touhu po nezávislosti. Pokud tato touha není naplňována vede to ke sklonu k vyvolávání dramatických scén. Sextil přeje médiím - televiznímu a rozhlasovému vysíláni a samozřejmě Internetu.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Býka. Lilith v Býku umožňuje rozpínání smyslnosti  a její působení závisí především na postavení Venuše. Lilith v Býku zvyšuje nebezpečí že pudy a vášeň budou suplovány zištností a materiálnem. Kvadratura s Jupiterem odebírá z tohoto působení moudrost.
 • Merkur
  stojí ve znamení Býka. Až do středy bude poškozen. Znamená to že v lidech bude převládat zištnost, vztah k materiálnu. To bude poškozovat vztahy mezi lidmi, aspekt vyvolává umíněnost, přetvářku, finanční zájmy jsou lidem vším.
  Kvadratura planety s Neptunem znemožňuje využití inspirace a představivosti. Způsobuje špatnou paměť, intelektuální apatii, honbu za iluzemi. Způsobuje psychické vyčerpání a deprese.
  Druhou polovinu týdne zůstává planeta bez aspektace.
 • Venuše
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení je planeta dobře umístěna. Zvyšuje obecně i lásku a milosrdenství mezi lidmi (snad dostane v tomhle krutém světě aspoň malou šanci prosadit se...). Často se u citlivějších jedinců mohou projevovat vizionářské sny. Planeta přeje hudbě.
  Do středy bude ale planeta poškozena kvadraturou s Plutem. Nedoporučuji proto uzavírání smluv především z oblasti umění. Aspekt samotný pak působí milostné potíže, nestabilitu v citové oblasti, rozvíjí pomluvy a klepy. Přeje pouze S-M párům.
  Ve středu tento aspekt vystřídá kvadratura se Saturnem. Aspekt působí citové problémy, lidé pociťují věrnost jako okovy a marně hledají city podle svých představ. Dejte si pozor na nachlazení močových cest a ledvin.
  Od pátku již situaci zlepší sextil Venuše s Marsem. Zvyšuje erotické cítění a význam citů. Vyvažuje vztahy mezi pohlavými.
 • Mars
  stojí ve znamení Kozoroha. V tomto znamení  je Mars dobře postaven a působí celou svou silou. Dává vytrvalost a výkonnost, nesmiřitelnost a nemilosrdnost. Nepůsobí dobře na rodinný život a slouží dominanci.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje prosazení nějakého nového ideálu, završení nějakých dlouhodobých ideových, či morálních snah. Může dát nový směr a nové vedení. Díky poškození vede lidi k přehnaným a výstředním reakcím.
  Opozice Jupitera s Neptunem - nechává vyplouvat na povrch nízké lidské pudy - chtivost, sobeckost, často způsobuje skandály, pády duchovních vůdců. Lidé velmi často selhávají, způsobují katastrofy.
 • Saturn
  stojí v Blížencích. Díky poškození lze očekávat nárůst depresivních nálad a zvýšené podezřívavosti mezi lidmi. Období nepřeje cestování, způsobuje nestabilitu i dlouhodobě zaběhlých dějů a situací.
  Opozice Saturn - Pluto je to aspekt předcházející změny. Na celosvětové úrovni označuje hlubinné proudy a vření. Aspekt předcházel například nástupu Hitlera k moci a druhé světové válce. V minulosti předcházel i zániku společenství a civilizací, či politických uskupení. Aspekt je vždy signifikantem krize, katastrofy.
  V roce 2001 opozice nastoupila 19.6. a vrcholila 5.8.2001, další vrchol přišel 2.11.2001. Loni opozice vrcholila 26.5.2002. 
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení planeta působí jen slabě. Přeje především okultismu, skrytým esoterním věcem a dějům. Může způsobovat problémy v souvislosti přerušením kontaktu se zaběhlými ději, pořádky, situacemi.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Díky poškození lze očekávat že planeta bude v lidech vzbuzovat pocity chladu, odcizení a přeje anonymní smrti.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden budou nejsilnějšími planetami Mars a Slunce. Převaha neblahých aspektů ukazuje na značnou dávku nestability a napětí, stejně jako v minulém týdnu. Nejhůře na tom bude naše intelektuální a citová stránka. Horší bude první polovina týdne. Opatrujte se..

Mějte se hezky...

Hade, 6.4.2003