Nahoru ]


 
Vítám vás v novém týdnu. Nejprve bych rád avizoval aktualizaci, kterou díky Agrimonrixově pohotovosti budu moci během tohoto týden zařadit. Pořídil velmi zajímavé fotografie archeologického nálezu v Horoměřicích o kterém jsem informoval minulý týden a tak se máte na co těšit.

"Chtěli byste měřit čas, jenž je bezměrný a neměřitelný. Chtěli byste upravit své chování a dokonce i řídit běh svého ducha podle hodin a ročních dob.
Z času byste chtěli učinit proud, na jehož břehu byste seděli a pozorovali jeho tok.
Avšak to, co je ve vás věčné, je si vědomo věčnosti života a ví, že včerejšek je jen vzpomínkou dneška a zítřek je snem dneška.
A ví, že to, co ve vás zpívá a hloubí, stále zůstává v mezích onoho prvního okamžiku, jenž rozptýlil hvězdy do prostoru."

Chalíl Džibrán

Náhodná ukázka od Polly...


Do nového týdne opět (jak jinak:-)), ) poučná historka od Táni ( díík:-)) )

Muž roku


V pátek jsme měli firemní den. Už třetím rokem podnikáme tuto akci v zájmu stmelení kolektivu a vytvoření firemní kultůry, naši továrníci jsou prosím takto osvícení, :o)
Firemní den slouží k prezentaci výsledků firmy za minulé období, k vyhlášení záměrů pro příští období a taky k vyhlášení osobností roku. Celkem je to vždycky nuda, pán velkomožný si na firemním dnu užívá řečnění, pár dalších lidí se za mikrofónem viditelně potí, ale vyvrcholením je tedy vyhlášení osobnosti roku, protože osobnost roku dostane šek na osmnáct tisíc, nebo kolik. Volba probíhá tak, že kterýkoli zaměstnanec Bochemie má právo navrhnout libovolný počet lidí na tento titul, z návrhů pak užší vedení vybírá tři dělníky a tři thp. Některé dílny vytvářejí mafie a houfně navrhují někoho ze svého středu, aby se pak rozdělili o těch osmnáct tisíc, :o))) Pak se taky vyhlašují další kategorie, jako nejlépe uklizené pracoviště, nejlepší pracovník na adjustaci, nejlepší projekt a tak.
No a protože je to taková nuda, rozhodly jsme se - Iris, Marcella, Efka a já, že je třeba to nějak oživit. Vymyslely jsme Anonymní Spolek Žen Bochemie, který vyhlásí svoji vlastní kategorii, tedy Muž roku, :o))) Vlastně to byl nápad Irisky, už od oslav MDŽ v březnu pořád vykřikuje, že je třeba udělit diplom Karlovi Nožkovi, který se jako jediný chlap z vedení a z Bochemie vůbec aktivně účastní této oslavy - v praxi to vypadá tak, že kulturní sál Bochemie je nabitý stovkou žen, na pódiu hraje firemní kapela a uprostřed toho krásného davu Karel Nožka tancuje sólo postupně s každou přítomnou, :o))) A je to o to pikantnější, že Karel má asi 160 cm a miluje vysoké tanečnice, :o))) Takže Iris od března při každé příležitosti votravuje, že musíme Karla odměnit. Vytvořily jsme tedy k příležitosti Firemního dne diplom a abychom se nemusely blamovat na pódiu, pojaly jsme to celé jako diskusní příspěvek. Sepsaly jsme scénář a spolu s diplomem ho anonymně vhodily do urničky diskusních příspěvků, takže když už všichni v sále usínali, konferenciér vylovil diplom a scénář, který přečetl vážným hlasem do mikrofónu. Bylo to asi takhle:
Spolek žen, uvědomující si naléhavost doby, blablabla, rozhodl se udělit titul Muž roku, blablabla, který pro držitele znamená - závist všech mužů přítomných v sále, blablabla, - úsměv všech žen, kterým to dovolí manžel, blablabla, nominován a schválen byl jednomyslně ...

a teď pauza, v sále vážně panovalo napětí, starší pánové si upravovali kravaty a přičesávali vlasy, mladší se víc a víc sunuli pod stůl a tvářili se nenápadně, ale myslím, že každý jeden z nich byl PŘESVĚDČEN, že padne JEHO jméno, :o)))) Zatím ženy byly celkem v klidu, ačkoli viditelně přemýšlely, jaktože neví nic o existenci jmenovaného spolku, :o)))

... ing Karel Nožka!

obrovský aplaus, už jsem se zmínila o tom, že Nožka je u žen populární, navíc ženy tvoří tři čtvrtiny zaměstnanců Bochemie, takže skandování KA-REL-KA-REL-KA-REL trvalo nejméně pět minut, mezitím Karel svižně vyběhl na pódium a celý rozzářený přebíral diplom, někdo navíc pustil famfáru, takže to vypadalo, jako při udílení oskarů, no skvělé, :o))) Karel přislíbil, že příště vytancuje všechny členky Spolku Žen dvakrát, načež se opět skandovalo, musela být vyhlášena přestávka, protože sál byl hodně rozbouřen, :o))) O přestávce se všecky ženské ptaly, kde se mohou přihlásit do Spolku, zatímco Nožka byl v obležení všech ostatních členů užšího vedení, kteří zkoumali diplom s pečlivostí detektivů, kdo že za tím vším je a u koho je třeba lobovat, aby byl titul příště udělen v souladu s politickými záměry vedení firmy, :o))))
Protože součástí Firemního dne je i večerní párty, proměnila se tato v oslavu udělení titulu, nebylo jediné ženy, která by netvrdila, že je členkou Spolku, jen aby se dostala ke Karlovi, :o))) Ovšem paní Nožková tentokrát přijela pro Karla dříve, nikoli o půlnoci, jak měla vždy ve zvyku, ale již v devět, :o))) Nakonec zůstala, neměla to srdce ukončit Karlův životní triumf, :o))) Párty skončila předčasně ráno v sedum, protože personál odpadl, :o)))

Tož takhle, :o)

Táňa


Převzato: www.ekolist.cz

Independent: Obrovský ledovec ničí potravní řetězec v Antarktidě

6. října 2003 15:30

PRAHA (EcoMonitor) - Obrovský ledovec, čtyřikrát větší než je rozloha Londýna, ohrožuje mořský život kolem břehů Antarktidy tím, že brání slunečnímu světlu pronikat do větších hloubek. Tvrdí to vědci z NASA.
Ledovec pojmenovaný C-19 je 32 kilometrů široký a bezmála 200 kilometrů dlouhý. Ohromná masa mořského ledu ničí drobný fytoplankton, který je základním prvkem antarktického potravního řetězce. NASA monitorovala další nabalování nesmírného množství zmrzlé vody nedaleko pobřeží Antarktidy od chvíle, kdy byl C-19 poprvé označen. Začalo to před rokem, když se ledovec utrhl z Rossova ledového útesu.

Kevin Arrigo z Stanfordské univerzity tvrdí, že narůstání ledovce je do značné míry zodpovědné za úbytek rostlin, které jsou důležité pro antarktický ekosystém. Fytoplankton dokáže přetvořit sluneční záření na výživu pro malé mořské živočichy, především pro drobné mořské živočichy zvané kryl (korýši podobní mořským krabům, např. krunýřovky), kteří jsou důležitým zdrojem potravy ryb, jež se pak samy stávají zdrojem výživy tučňáků a tuleňů. Masa ledu zadružuje světlo, které nemůže proniknout do mělčích hloubek, kde plankton roste. Působení ledovce C-19 dává vzniknout efektu, který by se dal nazvat "mořská poušť".

"Pokles bohatosti ekosystému, který ukázaly naše zkoumání za dvě desítky let, by ukazoval na typické působení ledovce, který se pohybuje v Rossově moři během jara a léta," říká doktor Arrigo. C-19 je druhý největší ledovec zaznamenaný v Antarktidě a spolu se svým větším bratrem B-15 nabaluje mořský led, který by se jinak rozbil o pobřeží. NASA pomocí satelitních snímků zjišťuje, jaké množství zeleného chlorofylu, který rostliny používají pro látkovou výměnu, je v současnosti v moři. Kevin Arrigo připomíná, že v mase Rossova ledového útesu se objevila další prasklina, která by mohla znamenat, že se zde formuje další velký ledovec. Je ale velmi těžké odhadnout, kdy se oddělí od pobřeží.

Minulý měsíc se největší ledový útes v Arktidě, o kterém vědci předpokládají, že zde existuje nejméně 3 tisíce let, rozlomil na dva kusy. Podle odborníků rozdělení útesu Ward Hunt u ostrova Ellesmere na severu Kanady jednoznačně souvisí s postupujícím globálním oteplováním.

Podle článku Steve Connor The Independent02. 10. 2003.

Ondřej Charvát
Našli na Sibiři pozůstatky yettiho?


Ruští vědci mají plné ruce práce. Jeden horolezec objevil na Altaji ve výšce asi 3500 metrů nad mořem ve věčně zmrzlé půdě dobře zachovanou chlupatou nohu záhadného tvora.


Svým nálezem tak oživil místní legendu o sněžném muži - yettim.

"Obrátil jsem tu končetinu a prozkoumal chodidlo a zdálo se mi, že vypadá dost neobvykle," řekl horolezec Sergej Semjonov, který nohu objevil. "Proto jsem se rozhodl vzít ji s sebou."

Místní lidé záhadný objev považují za důkaz o existenci yettiho, ale vědci z altajského veterinárního institutu a zemědělské univerzity hledají racionálnější vysvětlení. Pomocí testů a rentgenových paprsků zjistili, že kosti jsou několik tisíc let staré, avšak zatím se jim nepodařilo záhadného tvora identifikovat. Určili jen, že noha nepatří žádnému dosud známému živočichovi.

"Vypadá velmi lidsky," řekl viceprezident ruské asociace veterinárních anatomů Jurij Malofejev po prozkoumání rentgenových snímků. "Je zde mnoho podobností." Tento pohled podporuje i délka chodidla, která je 24 centimetrů, tedy přibližně stejně jako končetina lidská. Záhadný tvor by prý mohl nosit boty velikosti asi 36.

Nalezená noha je velmi zachovalá, neboť svalovou tkáň mumifikovalo slunce a sibiřský vysokohorský vzduch. Postavení kolenního kloubu svědčí o tom, že tvor chodil vzpřímeně a po dvou nohách. Končetina je celá pokryta zrzavou srstí, která je též na chodidle, což značí, že tvor se pohyboval po měkkém povrchu, tedy s největší pravděpodobností po sněhu. Palec se skládá ze tří článků, přičemž palec člověka má články dva.

 
PEKING - Start rakety má přenášet televize, ale přesný čas nebyl dosud oznámen.

Čína bude třetí kosmickou velmocí
Pokud se start prvního čínského kosmonauta podaří, stane se Čína po bývalém Sovětském svazu a Spojených státech třetí zemí, která vyšle do kosmu vlastní kosmickou loď se svým občanem na palubě.

"Čína si vyvíjí vlastní kosmickou technologii. Začali jsme později než Rusko a USA, je však zajímavé, jak rychle jsme to dokázali," uvedl Sie Kuang-süan. Čínský vesmírný program byl zahájen teprve v roce 1992, ale už nyní zaměstnává desítky tisíc lidí.

O let soutěží 14 kosmonautů
Jméno kosmonauta nebylo ještě oznámeno. Do výcvikového střediska na severozápadě země se jich sjelo čtrnáct. Z nich budou vybráni tři finalisté, poletí však jen jeden. Ještě před několika týdny čínské listy psaly, že by mohli letět najednou i tři kosmonauti.

Před očekávaným pilotovaným letem Čína uskutečnila od listopadu 1999 čtyři zkušební lety. Při posledním v prosinci 2002 testovala systémy zajišťující normální životní podmínky kosmonauta. Všechny lodi vynesla na oběžnou dráhu kolem Země čínská raketa Dlouhý pochod 2F.

Číňan má strávit v kosmu 90 minut
Pokud let čínského kosmonauta potrvá 90 minut, bude sice kratší než let prvního kosmonauta světa Rusa Jurije Gagarina, který oblétl Zemi 12. dubna 1961 za 108 minut, ale nikoliv nejkratší. První americký astronaut Alan Shepard, který startoval 5. května 1961, podnikl vlastně jen kosmický "skok" a jeho let v kosmické lodi Mercury trval jen 15 minut.

Jan Horák, DPA, NASA
 
Převzato: www.blisty.cz

Michael Moore: Sedm otázek pro George Bushe
Bin Ladinovi vlastní i část Microsoftu

Známý americký televizní reportér Michael Moore, který letos dostal Oscara za svůj film o tom, jak se Američané zabíjejí střelnými zbraněmi, Bowling for Columbine recenze v BL ZDE a ZDE, už zaútočil na amerického prezidenta George Bushe svým bestsellerem Stupid White Men (Pitomí bělošští muži). V kritice nyní pokračuje novou knihou Dude, Where's My Country? (Kde domov můj, kamaráde?) V ní dává Georgi Bushovi sedm otázek. První z nich zní:

1. Je pravda, že vy a vaše rodina jste měli obchodní styky s rodinou bin Ladinových mnohokrát během posledních pětadvaceti let?


Salem bin Ladin, Usámův bratr, poprvé začal cestovat do Texasu v roce 1973, později tam koupil pozemky, postavil si tam dům a založil na letišti v San Antonio firmu Bin Laden Aviation.

Rodina bin Ladinů patří v Saúdské Arábii k těm nejbohatším. V podstatě postavila celou zemi. Tito mnohonásobní miliardáři brzo začali intenzivně podnikatelsky spolupracovat i s americkými firmami Citigroup, General Electric, Merrill Lynch, Goldman Sachs a Fremont Group.

Podle časopisu New Yorker vlastní bin Ladinova rodina také část firmy Microsoft a část letecké a zbrojní firmy Boeing. Věnovala 2 miliony dolarů Harvardské univerzitě, vlastní pozemky v Texasu a domy na Floridě a ve státě Massachusetts.

George Bush senior, pokračuje Moore, se po odchodu z prezidentské funkce stal vysoce placeným poradcem jedné z největších amerických zbrojovek Carlyle Group. Bin Ladinova rodina investovala do Carlyle Group nejméně 2 miliony dolarů. Bush junior byl do roku 1994 šéfem firmy CaterAir, kterou vlastnila Carlyle Group.

Přestože George Bush junior tvrdil, že tito bin Ladinové nemají nic společného se zloduchem Usámou a nestýkají se s ním, posléze byl zveřejněn videozáznam, na němž je Usáma, jeho matka, jeho sestra a dva jeho bratři na svatbě Usámova syna, která se konala pouhých půl roku před útokem z 11. září. CIA ví, že Usáma bin Ladin měl přístup k rodinnému bohatství bin Ladinových, jeho osobní podíl je nejméně 30 milionů dolarů.

2. Jakého charakteru jsou ony speciální styky mezi rodinou Bushových a saúdskou královskou rodinou?

Nejvýznamnějším dodavatelem ropy pro Spojené státy je Saúdská Arábie. V roce 1990, kdy Saddám Husajn okupoval Kuvajt, se cítila ohrožena sousední Saúdská Arábie a jí právě tehdy přišel George Bush senior na pomoc. Podstatná část americké ekonomiky byla vybudována ze saúdských peněz. Saúdská Arábie má ve Spojených státech investice na kapitálovém trhu ve výši trilionu dolarů a další trilion dolarů má uložený v amerických bankách. Kdyby Saúdská Arábie náhle stáhla ze Spojených států své peníze a přestala jim dodávat ropu, USA by se ocitly ve vážné situaci.

3. Zaútočil dne 11. září na Spojené státy z jeskyně v Afghánistánu "jeden chlapík závislý na dialýze", anebo vaši přátelé ze Saúdské Arábie?

Michael Moore nevěří, že by člověk v jeskyni v Afghánistánu, závislý na dialýze, dokázal řídit a koordinovat akci 19 teroristů po dobu dvou let tak přesně, aby tři ze čtyř unesených letadely zasáhla své cíle. Jak to všechno z jeskyně zkoordinoval?

Moore se dále ptá: "Kdyby byli únosci letadel, kteří zaútočili jimi na WTC, ze Severní Koreje a usmrtili by 3000 lidí, nenapsala by druhý den americká média, že "Na USA zaútočila Severní Korea"? Proč nikdy nenapsala americká média, že dne 11. září na USA zaútočila Saúdská Arábie?

Proč, když Kongers zveřejnil své vlastní vyšetřování událostí z 11. září, zcenzuroval George Bush 28 stran tohoto textu, které se zabývaly rolí Saúdské Arábie při tomto útoku?

Co když dne 11. září nedošlo k "teroristickému" útoku na WTC, ale k vojenskému útoku proti USA? Je přece nesmírně obtížné zasáhnout letadlem pětipatrovou budou, jako je Pentagon, v rychlosti 800 km/hod. To dokáže jen zkušený letec, letec z vojenského letectva.

Byli snad ze saúdského letectva, ptá se americký novinář. Co když to nebyli teroristé, ale vojenští piloti, kteří se přihlásili k sebevražedné akci? Co když to udělali na žádost saúdské vlády či některých členů saúdské královské rodiny?

4. Proč jste, Georgi Bushi, dovolil soukromému saúdskému letadlu ve dnech po 11. září 2001 přiletět do USA a odvézt členy bin Ladinovy rodiny ze Spojených států do Saúdské Arábie, aniž by se řádně podrobili vyšetřování od FBI?

Soukromým letadlům, pod dohledem saúdské vlády, a se souhlasem amerického prezidenta Bushe bylo dovoleno vstoupit do amerického vzdušného prostoru po 11. září v době, kdy nikdo jiný nesměl cestovat letadlem. Tato letadla shromáždila 24 členů rodiny bin Ladinových, pobývajících v USA a nejprve je odvezla na "tajné shromaždiště v Texasu". Pak odletěli do Washingtonu, do Bostonu a nakonec do Paříže. Nepodrobili se žádnému policejnímu výslechu.

5. Proč ochraňujete právo potenciálních teroristů vlastnit zbraně?

V prvních dnech po 11. září 2001 začala FBI vyšetřovat, zda někteří z 186 zatčených podezřelých si zakoupili před 11. září střelné zbraně. Když se o tom dověděl generální prokurátor John Ashcroft, okamžitě toto vyšeteřování zakázal.

6. Jste si vědom, že když jste byl guvernérem v Texasu, příslušníci Talibanu tam jednali s vašimi přáteli z ropných a plynárenských společností?

Podle BBC navštívila delegace Talibanu v době, kdy byl George Bush jr. guvernérem v Texasu, tento americký stát a jednala tam se zástupci ropného a energetického gigantu Unocal o jeho plánech vybudovat plynovod z Turkmenistámu přes Talibanem ovládaný Afghánistán a do Pákistánu.

Podle různých zpráv jednali činitelé Bushovy vlády s Talibanem a posílali mu zprávy ještě v létě roku 2001. Tento represivní režim v Afghánistánu tehdy americké vládě jaksi nevadil. Co bylo obsahem tohoto jednání?

7. Co znamenal váš výraz onoho rána dne 11. září v oné kalifornské škole, když jste byl informován o útocích proti Pentagonu a WTC?

11. září 2003 byl George Bush junior na návštěvě v základní škole v městě Booker na Floridě. Šéf Bushova štábu vstoupil do učebny, kde před třídou dětí, jíž měl předčítat, seděl George Bush, a šeptem ho informoval o útoku na WTC.

V tu chvíli Bushova tvář nabyla prázdného výrazu, bez emocí, jako by byl George Bush částečně ochromen. Seděl tam tak bez pohybu asi sedm minut.

Možná, spekuluje Michael Moore, v tu chvíli George Bush uvažoval o svých saúdských přátelích - o rodině bin Ladinů a o tom, co všechno by se mohlo provalit.


O pokrytectví amerických médií
Ve výňatku ze své nové knihy Michael Moore pokračuje:

V Las Vegas byl použit ozbrojený transportér k tomu, aby rozdrtil francouzský jogurt, francouzský chléb, lahve francouzského vína, vodu značky Perrier, vodku Grey Goose, fotografie Jacquese Chiraca, průvodce po Paříži a fotokopie francouzské vlajky. Pro americkou televizní stanici je přirozeně daleko důležitější nikoliv vyšetřovat, zda má Irák zbraně hromadného ničení, ale vysílat reportáže o tom, jací jsou ti Francouzi hajzlové.

Televize Fox News vysílala záběry setkání Jacquese Chiraca se Saddámem Husajnem - už nedodala, že se to setkání uskutečnilo v sedmdesátých letech. Americká média však už neodvysílal film z doby, kdy Saddám Husajn obdržel klíče od města Detroit ani film ze začátku osmdesátých let, kdy Donald Rumsfeld navštívil Saddáma v Bagdádu a jednal tam s ním o irácko-íránské válce. Záběry, jak Donald Rumsfeld objímá Saddáma Husajna, se jaksi pro vysílání v americké televizi nehodily.

Kniha Michaela Moora Kde domov můj, kamaráde: vychází v britském nakladatelství Allen Lane dne 7. října 2003. Na internetu je k dispozici v knihkupectví Amazon.com.
 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 15.10.2003 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce

  stojí ve znamení Vah. Slunce je zde v pádu a je ve znamení smířlivosti a ženského principu. Lidská vůle je snadno ovlivnitelná, zaměřená na společenské cíle a aktivity. Slunce velmi rozvíjí citovost.
  Slunce s Neptunem velmi zvyšuje představivost, lidé se pod vlivem aspektu nechávají unášet ideály. Aspekt přináší uměleckou inspiraci především v hudbě a přeje esoterice a okultismu.
  Od středy bude působit konjunkce Slunce s Merkurem pomáhající uplatnění inteligence a zvyšující bystrost.
  Pouze do úterý bude působit sextil s Plutem. Je to aspekt který má příznivý vliv na sexualitu, neb umožňuje soulad vůle a sexuality. Aspekt rozvíjí tvůrčí schopnosti. V lidech uvolňuje touhu po samostatnosti a svobodě a může vést ke vzpourám proti obecně uznávaným myšlenkám a zvykům.
  Od soboty bude působit trigon Slunce s Uranem. Přeje originalitě, vynalézavosti a vyvolává v lidech silnou touhu a vůli po nezávislosti. Pokud tato touha není naplněna lidé často vyvolávají dramatické scény. Aspekt přeje moderním informačním médiím a samozřejmě i Inetu.
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Býka. Lilith v Býku umožňuje rozpínání smyslnosti a její působení závisí především na postavení Venuše. Lilith v Býku zvyšuje nebezpečí že pudy a vášeň budou suplovány zištností a materiálnem. Je poškozena kvadraturou s Uranem. Díky tomu podporuje ještě více potlačování přirozené smyslnosti a pudů.
 • Merkur
  stojí ve znamení Vah. V tomto znamení planeta pomáhá úsudku, lidi vede k přehodnocování přejatých myšlenek, zlepšuje vyjadřování. Umožňuje orientovat se mezi různými cestami duchovních cest. Aspekt přeje cestování za láskou.
  Do úterý  bude působit trigon Merkuru s Neptunem. Zvyšuje vnímavost a představivost, umělcům dodává inspiraci, nadaným pak až jasnovidnost. Obecně pak zlepšuje schopnost rozplétat zmatky. Přeje zkoumání i  hraničních a paranormálních jevů.
  Od čtvrtka do soboty bude sextil Merkuru s Plutem posilovat duševní plodnost. Přeje zkoumání skrytých a mystických dějů, záhad a tajemství. Přeje plutonským povoláním - soudcům, kriminologům, psychologům, astrologům a gynekologům.
 • Venuše
  stojí ve znamení Štíra. V tomto znamení korupce a rozkladu je planeta vždy špatně umístěna. City jsou zde redukovány především na tělesné požitky. Velmi zvyšuje sexuální touhy. Venuše v tomto znamení představuje spojení sexu, osudovosti a smrti. Zkrátka všechny tyto tři záležitosti lidé berou příliš vážně, láska se snadno může obracet v nenávist.
  Trigon Venuše s Marsem zvyšuje význam citového života i sexuality, působí do úterý.
  Od čtvrtka bude již tak nedobře působící Venuše ještě poškozena kvadraturou s Neptunem. Aspekt lidi poňouká k nevěře, lidé se zmítají ve víru neslučitelných přání,snů a snah, utíkají před realitou lásky a často toto řeší rozchodem. Pozor tento týden na prochladnutí, aspekt přeje zánětům močových cest a krku.
  Na víkend přeci jen působení planety částečně zlepší nastupující sextil s Jupiterem a trigon s Uranem.
 • Mars
  stojí ve znamení Ryb. Mars v tomto znamení představuje spojení agresivity a tajemství. Postavení přeje policejní práci, ožívají moralisté a sekty u kterých se pojí náboženská horlivost s morálním pokrytectvím. Můžeme očekávat že v tomto znamení budou všichni ještě více "zakonspirovaní" než obvykle:-). Lidé se prostě snaží utajit své činy a myšlenky před okolím.
  Konjunkce Marsu s Uranem často způsobuje prudké politické zvraty. Je to dynamický a výbušný aspekt umožňující rychlejší jednání, chápání ale i možnost rychlejší smrti. Je jako stvořený pro nehody i excesy matky přírody.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Panny. V tomto znamení je planeta poškozena. Přeje pouze obchodu. Lidé pod vlivem Jupiterova působení mají problémy s pochopením skutečných citů a duchovna. Planeta způsobuje že vše se topí v přízemnostech, konzumním způsobu života. Roste i nebezpečí mezigeneračních konfliktů a střetů s těmi kdo představují opačný pohled na život.
 • Saturn
  stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
 • Uran
  je retrográdní a stojí ve znamení Vodnáře. Planeta je v tomto znamení dobře postavena. Přeje přátelství a zlepšuje politické vztahy. Přináší prospěšné změny, přeje boji za morální cíle. Díky retrográdnosti planety je možné že bude započat jakýsi děj který se neprojeví nyní ale je důležitý pro budoucnost.
 • Neptun
  je retrográdní a stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Venuše a Uran.

Mějte se hezky...

 
Hade, 12.10.2003