Nahoru ]

 
Vítám vás v novém týdnu. V týdnu minulém jsem opět aktualizoval stránku věnovanou horkým novinkám o Planetě X kterou najdete >>ZDE>>.
Samozřejmě jsem si s poslední aktualizací slušně naběhl:-)) Nicméně pokračujeme dál a tak zde najdete další zajímavé fotografie, které tentokrát nepocházejí ze ZetaTalk.

...A MÁM POCIT, ŽE NIT ČASU SE ZNOVU NAPOJUJE A ŽE CELÉ MOJE DOBRODRUŽSTVÍ
SPOČÍVÁ V JEDNÉ ELASTICKÉ VTEŘINĚ, OBLUDNĚ NAFOUKLÉ, KTERÁ VŠAK OPĚT
SPLASKLA, ABY NEBYLA VE SKUTEČNOSTI NIČÍM JINÝM NEŽ ZASE POUHOU VTEŘINOU.

Marcel Ayme       La bella image

(někdy si tak říkáme že na to že to jsou náhodný ukázky z náhodně vytažených
knížek jsou to občas dost dobrý citáty... Polly)

Jo taky si to říkáme:-))))))))) H.

Minulý týden jsem dostal několik mejlíků ve kterých je mi vysvětlováno že žiji v hrozném omylu pokud se týká sluneční činnosti, klimatických změn a počasí. V podstatě je vše vlastně úplně normální a pokud zrovna ne, tak už tu všechno bylo. Ano samozřejmě vím že Země prošla složitými obdobími a vím že asi neexistuje průšvih který by tu už nebyl. Doby ledové, kataklyzmata která ukončila éru dinosaurů, a v období přechodu mezi epochou permu a triasu se Země dokonce změnila v pouštní planetu, srovnatelnou snad jen z dnešním Marsem - změnu "nerozchodilo" 90% živočišných druhů. Takže z tohoto pohledu se v současnosti skutečně nic neděje, že? No takže co vlastně na těchto stránkách řeším, ne? Lepší se na všechno vykašlat a hrát taky hru na pohodu a na "všechno jasné"?

Mimochodem údajně byla v noci z 29.5.2003 na 30.5.2003 vidět polární záře. .Škoda spal jsem a neviděl jsem ji, ale za to jsem si všiml že 30.5. kolem 9.00h když si kp index "sáhl" na 8,1 tak vypadával signál mobilní sítě. Prý tomu tak bylo i během noci. Ale jinak vše normální, ne? Stejně jako je normální že opět v době velmi zajímavé erupce 31.5. je mezi snímkem SOHO v 4:18h a 16:42h (v době slunečního zatmění) pausa nějakých 12h. V době průletu NEAT V1 kolem Slunce byl takový výpadek svedený na sněhovou vánici, tentokrát už se ani nikdo ani nenamáhá lhát. Není snad příčina tohoto výpadku toto?..: http://www.cyberspaceorbit.com/australian_px.html
Prostě jen takové domněnky...ne? Jenže já si je můžu dovolit, nemám chuť si hrát na neomylného a za všech okolností seriózního pana přeopatrného.. to je všechno.

Přehled zemětřesení silnějších jak 5,0+ RS za posledních 14 dní.
Zdroje: European-Mediterranean Seismological Centre & U.S.G.S.

June 1, 2003 - Bonin Islands Japan 5.7 / Jawa Indonesia 5.2 / New South Wales Australia 5.1 / Near Coast of Venezuala 5.1 / Northern Algeria 5.0
MAY.31 - North Pacific Ocean 5.9 / Bonin Islands Japan 5.5 / South of Jawa Indonesia 5.0
MAY.30 - East of Australia 5.3 / Mindanao Philippines 5.2 / Talaud Islands Indonesia 5.0
MAY.29 - Northern Algeria 5.9 / Kuril Islands/Kamchatka Peninsula Russia 5.7 / Western Mediterranean Sea 5.5 / Xinjiang China 5.3 / Eastern Kashmir 5.1 / Northern Algeria 5.1 / Sea of Okhotsk 5.1 / Halamera Indonesia 5.1 / Off Coast of Vancouver Island 5.0 / Ascension Island Africa 5.0 / Greece 5.0
MAY.28 - Mauritius-Reunion Region 6.0 / Kermadec Islands NZ 5.9 / Northern Peru 5.4 / Northern Molucca Sea 5.3 / Jawa Indonesia 5.3 / Northern Algeria 5.0
MAY.27 - Northern Algeria 5.8 / Iran 5.3 / Sumatera Indonesia 5.1 / Western Mediterranean Sea 5.1
MAY.26 - Northern Japan 7.0 / Halmahera Indonesia 7.0 / Philippines 6.8 / South China Sea 5.4 / North Atlantic Ocean 5.4 / Northern Algera 5.3 / Belarus/NW-Russia 5.3 / South Pacific Ocean 5.1
MAY.25 - Northern Molucca Sea 5.0


 


ZDROJ: http://ccat.sas.upenn.edu/fishweir

Minulý týden jsem na tomto místě informoval o liniích na lezených v Bolívii, které jesou velmi, velmi podobné těm na planině Nazca. Ale v Bolívii byl učiněn další objev neméně pozoruhodný.
Tým amerických a bolivijských archeologů vedných Dr. Clarkem L. Ericksonem z univerzity v Pensylvánii objevil na ploše 500 km čtverečných umělou krajinu se soustavou rybníků, hrází a kanálů. Zanechal to zde národ Baures, který obýval region, známý jak Llanos de Mojos, vyznačující se stepmi, mokřinami, a tropický lesy.
Celý komplex byl vybudován a užíván v době 1600 - 1700 let před naším letopočtem.

Rozhodně se podívejte na fotografickou dokumentaci kterou najdete >>ZDE:
http://ccat.sas.upenn.edu/fishweir/images/ , snímky jsou skutečně ohromující.
Převzato: http://www.zvedavec.org

Výchova dětí a sex - nové oblasti státního teroru
Co mne asi nejvíce zarazilo po otevření hranic na tehdejší "kapitalistické" cizině, byl přístup k výchově dětí. Připadalo mi to nepochopitelné, jak malou autoritu mají rodiče, jak málo prosazují své rozumné požadavky na chování dítěte a s jakou lhostejností přecházejí vyložené naschvály svých potomků. Nedokázal jsem pochopit, proč neprosazují svou vůli třeba i násilím zejména v případech, kdy je ohroženo zdraví dětí ( jako přecházení cesty a pod.), proč nepoužijí represivní přístup tehdy, kdy není čas dítěti vysvětlit, proč je jeho chování nebezpečné? V té době mi to připadalo jako úsměvná úchylka. Musím přiznat, že dnes mne již humor zcela opustil.

Trvalo poměrně dlouho než jsem pochopil, o co kráčí. Částečně mi to objasnila moje spolužačka, žijící mnoho let v Kanadě. Vyprávěla pro mne neuvěřitelnou story o zákonech na "ochranu" dětí, sociálních pracovnicích, soudech. Vyprávěla, jak mezi nedělními pohádkami v televizi je pořad pro malé děti, kterým je vysvětlováno, jak se k nim má maminka chovat, a které "tetě" mají požalovat, když se tak chovat nebude. Však ona to potom s maminkou "vyřídí"! A se skřípěním zubů vyprávěli i jiní, kteří byli do takové společnosti přesazeni. Jak třeba nemohou zastavil sousedovic pětiletého kluka na návštěvě s rodiči v roznášení šlehačky po čalounění sedací soupravy. O presumpci neviny a přístupu sociálních pracovnic, o potížích nějakých známých, jejichž dítě se skutečně vydalo na bonzáckou stezku, o strachu z vlastního dítěte.

A koukejme se, přešlo pár let, věc dorazila až k nám. Na televizních obrazovkách se začínají objevovat příběhy týraných dětí, jsou vystavována dětská tělíčka posetá modřinami. Zapálené bojovnice s proporcemi věstonické Venuše či rachitické intelektuálky promlouvají k národu, líčí hrůzy a utrpení bezbranných obětí. A řešení je všem jasné: přísnější zákony, zrušení presumpce neviny, přísnější kontroly atd. Represe a zase represe.

Moderní civilizace , sama se prohlašující za tzv. "demokratickou", jako by se snažila předepsat i chování k vlastním potomkům zákonem. Zákonem vzešlým z pozoruhodných formálních rituálů, ovlivněných vším možným, jen ne úvahou o podstatě přirozeného lidského chování. Je zde snaha vsunout mezi členy rodiny, spojené v podstatě instinktivními vztahy, cizorodou vrstvu zákonů, lehce ovladatelnou z vnějšku. Oba rodiče pak vlastně nevychovávají "své" dítě, pouze podle "příbalového letáku" pečují o dítě, které si společnost přivlastnila. Je to jeden z mnoha způsobů, jak společnost proniká do nejintimnějších zákoutí rodinného života a mění ho.

A není to nakonec správné? Při pohledu na utýrané dvouleté dítě asi skoro nikdo nezaváhá a bude požadovat pro viníka nejvyšší možný trest, každopádně však odstranění takové kreatury z lidské společnosti. Tady není o čem diskutovat. Seřezání své ratolesti řemenem za mimořádnou rošťárnu ale už spousta lidí schválí a u jemného pohlavku si třeba v této zemi (zatím) nikdo ani neuvědomí, že by mohl dělat něco nepatřičného. Ano, je to otázka míry, ale přesto se většina obyvatel dané kulturní oblasti docela dobře shodne na oné hranici, která rozděluje výchovu od svévole či krutosti. Předpokládám, že je to člověku dáno již v jeho rodičovských instinktech tak, jak to vidíme u zvířat. Kdo viděl, jak starostlivá kočka přetáhne koťata packou, když ji nechtějí poslouchat, mne pochopí. Ale i ve zvířecí říši existují jedinci, kteří své potomky v záchvatu šílenství či ve stresu zabijí. Existence takových defektů je vždy věcí nějakého statistického rozdělení a proto se v populaci objevují zákonitě. Avšak jak nás přesvědčují lidské dějiny, příroda se sama postarala o to, aby takovéto úchylky neohrožovaly existenci lidského rodu. Nic takového se v masovém měřítku nedělo ani v dobách z dnešního pohledu barbarských. Naopak dnešní zákony v takzvaných "vyspělých" zemích deformují zhoubným způsobem soužití ve všech rodinách, ale excesům způsobeným defektními jedinci stejně nezabrání.

Druhou podobnou oblastí, kde se střetává naše biologická podstata s právním systémem, jsou sexuální vztahy. Zde probíhá vývoj naprosto analogicky. Dojemné rozhovory s týranými ženami, hrané scénky v televizním zpravodajství, předvádějící poplácávání šéfů po oblinách podřízených zaměstnankyň. Američané vymysleli nový trestný čin, který si Češi tak krásně komicky přeložili jako "sexuální harašení", pod který je možno zahrnout jakoukoli formu kontaktu mezi dvěma jedinci rozdílného pohlaví. Frustruje všechny, kteří ještě nebo již nejsou středního rodu. Zabraňuje jim třebas i v civilizací přefiltrované formě projevit přirozené vzorce pohlavního chování. Drakonické tresty, hrozící za každé vybočení z bezpohlavního chování, jen šíří strach napříč populací, ale skutečných sexuálním zločinům, pramenících navíc většinou z duševní poruchy, nemohou zabránit. Má-li někdo chorobné nutkání provést takový čin, jen těžko ho od toho odvrátí četba trestního zákoníku.

Asi každého napadne otázka: Proč? Proč se společnost tak energicky snaží pomocí zákonů sešněrovat oblasti, z nichž vyplývá pro slabší jedince relativně malé, ale z titulu přírodních zákonů neodstranitelné nebezpečí? Proč jí méně vadí třeba doprava či chudoba, kde počty mrtvých a zmrzačených dětí jsou stonásobně větší? Proč tytéž státy, které útlocitně trestají pohlavek dítěti nebo projevení sexuálního zájmu o osobu druhého pohlaví, na druhé straně provozují politiku vedoucí v jiných zemích k hladomoru, podporují destruktivní války nebo sami organizují agrese? Proč?

Domnívám se, že infiltrace moci do přirozených mezilidských vztahů a do rodinného života je jeden z významných zdrojů moci. Cílem je, aby se jedinec, připravený o poslední zbytky své suverenity a sebevědomí, zastrašený a frustrovaný, mohl stát snadným cílem ideologické manipulace, aby se ani v tom nejintimnějším soukromí nemohl skrýt před vůlí vládců. Ne nadarmo se všechna náboženství, nedostižné vzory moderních ideologií, snažila přivlastnit si ty nejsamozřejmější a nejintimnější činy jedince, regulovat je, ovlivňovat, schvalovat, či zakazovat. Vládnout lidskému sexuálnímu chování a výchově dětí, to byly vždy první starosti nositelů duševní totality!

Rodina v moderním světě již není pro jedince oázou převážně kladných emocí, teplou norou, do které se jedinec ukryje před drsnou realitou okolního světa nebo místem, kde člověk odkládá svoji ostražitost a bojovou zbroj. Je to místo další potenciální bitvy se společností a za chvíli nebude ani u nás kam se schovat. Stojíme všichni, každý sám, pěkně vyrovnaní v řadě na ostrém světle. Nazí před Zákonem. Před Jejich Zákonem.

Článek byl se svolením autora převzat ze serveru sprcha.com.

 


 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 4.6.2003 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve  znamení Blíženců. Slunce bude působit způsobem typickým pro jeho pobyt ve znamení Blíženců. Blíženci jsou podvojné znamení a staví před nás volbu, dvojí cestu. Přeje poněkud i nevěře. Příznivě působí na studia, přeje spisovatelům, zlepšuje cestování.
  Trigon Slunce s Neptunem zesiluje představivost, lidé se nechávají unášet nějakým ideálem. Přeje hudbě a okultismu. U lidí umělecky nadaných dává inspiraci.
  Sextil Slunce s Jupiterem je aspekt který přeje završení činností které jsme do teď připravovali, či se těšili na jejich ukončení. Aspekt podporuje soudnost pomáhá dlouhodobým partnerským svazkům a láskám.
  Od úterý začne působit opozice Slunce a Pluta. Aspekt způsobuje že lidé nají tendenci stavět si před sebe neviditelné překážky, jsou podezřívavější než obvykle a aspekt poněkud neblaze působí na sexuální život.

 

 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Býka. Lilith v Býku umožňuje rozpínání smyslnosti a její působení závisí především na postavení Venuše. Lilith v Býku zvyšuje nebezpečí že pudy a vášeň budou suplovány zištností a materiálnem. Kvadratura s Jupiterem odebírá z tohoto působení moudrost a kvadratura s Neptunem může naše pudy zanášet úplně mimo realitu.
 • Merkur
  stojí ve znamení Býka. Intelekt je v tomto znamení je poněkud pomalejší, ale v každém případě mají lidé pod jeho vlivem pevné názory a planeta přeje krátkým cestám za odpočinkem.
  Konjunkce Merkuru s Venuší bude přát umělcům a milostné korespondenci. Aspekt přeje i hezkému a rafinovanému milování:-).
 • Venuše
  stojí ve znamení Býka. V tomto znamení je Venuše vždy dobře umístěna. Planeta podporuje stálost citů, smlouvy uzavřené v tomto období jsou pevné a stálé. Planeta přeje všem kteří se živí uměním. Vztahy vzniklé s Venuší v tomto znamení mají slušné předpoklady pro věrnost a neměnnost.
  Její působení  bohužel poněkud zhoršuje kvadratura s Marsem. Ta způsobuje rozpory mezi pohlavími. Podporuje vznik nevěr, náladovost a to že lidé dávají sexu přednost před city.
 • Mars
  stojí ve znamení Vodnáře. Přináší netoleranci a prudké činy, ale zároveň může pomoci upřít vůli k boji za nějaký společenský ideál. Přináší i vynalézavost ale zároveň i konflikty s okolím, neb vyvolává militantní sklony.
  Konjunkce Marsu s Neptunem přeje určité zatvrzelosti a tvrdošíjnosti v cestě za mlhavými cíli. Umožňuje upnout se k činnostem které ostatním mohou připadat nesmyslné nebo tajnůstkářské a prostě divné. Aspekt obecně pak může působit odloučení či ztrátu nějakého pevného bodu, vzoru ideálu, jistoty. Aspekt končí ve čtvrtek.
  Konjunkce Marsu s Uranem přináší často způsobuje prudké politické zvraty. Je to dynamický a výbušný aspekt umožňující rychlejší jednání, chápání ale i možnost rychlejší smrti. Je jako stvořený pro nehody i excesy matky přírody.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje prosazení nějakého nového ideálu, završení nějakých dlouhodobých ideových, či morálních snah. Může dát nový směr a nové vedení. Díky poškození vede lidi k přehnaným a výstředním reakcím.
  Opozice Jupitera s Neptunem - nechává vyplouvat na povrch nízké lidské pudy - chtivost, sobeckost, často způsobuje skandály, pády duchovních vůdců. Lidé velmi často selhávají, způsobují katastrofy.
 • Saturn
  stojí do úterý v Blížencích. Přeje přesnosti, přemýšlivosti a opatrnosti. Je možné že po dobu kdy se bude planeta pohybovat v tomto znamení lze očekávat možnost nějakého významného objevu z oblasti fyziky, či matematiky.
  Od středy už stojí Saturn ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií.
  Trigon Saturn - Uran vytváří podmínky pro změny v politické situaci, formulování nové vědecké hypotézy či změny paradigmatu. 
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení planeta působí jen slabě. Přeje především okultismu, skrytým esoterním věcem a dějům. Může způsobovat problémy v souvislosti přerušením kontaktu se zaběhlými ději, pořádky, situacemi.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilnější planetou Merkur, síla ostatních planet je vyrovnaná. Z toho je vidět že intelekt nebude tento týden naší nejsilnější stránkou.

Mějte se hezky...

Hade, 1.6.2003