Komentář
Impulsivní muzikoterapeutická abreakce
Narozdíl od ostatních serverů nebudu lát o Jugoslávii, přihřívačů polívčiček je i tak dost. Nechci ten problém zlehčovat, ale mluví se o něm více než málo a skutečně k tomu už nemám co říct. Snad jenom -- kam vyšuměl irácký konflikt? Cose děje v Bagdádu? Jeden den v Iráku zuřila válka, přenášená na všech kanálech a druhý den ticho po pěšině!
Raději bych dnes -- možná trochu naivně -- popsal a doporučil jeden zajímavý zážitek.
Rockové vítání jara, jmenovala se akce, na kterou jsem se vydal se svou přítelkyní.
"Jé, co ty tady," mávnul na mě spolužák, "tebe bych čekal, že budeš vítat jaro někde na hvězdárně, klepat do kláves a mejlovat Nefíkovi 'tak som urobil svoj prvni jarni prielom'!"
Hloupě jsem se zasmál a odpotáceli jsme se do sálu, kde pár lidí posedávalo u stolků, usrkávalo cosi tekutého a s prázdnými výrazy pozorovalo marně se se snažící rockovou formaci, jaxesakrahonemmenuje.
Následovala Oliverova dálka a atmosféra se začala ohřívat. Dost dobrá skupinka, okrem klasických nástrojů ozvláštněná nevíc ještě trubkou.
A po přestávce KLK, čili Květoslavovy ledvinové kameny. Totální nářez, abych tak jaksi řekl. Nakonec vtažen svým Sluníčkem a jejími kamarádkami jsem se ocitl tam někde mezi totálně rozdováděnými lidmi. Přestávám se kontrolovat, tělo si se mnou dělá co chce, hází mnou na všechy strany, vyšvihává mě ke stropu, tisíckrát exploduju v tý šílený pařbě. Totálně volnej. Všechny ty tisíce drobnejch stresů předchozích měsíců vyletí ven, přeměněny v nelineární pohyby svalové hmoty. Totální propojení s tou pulsující hudbou, neustále se stupňující, šťastnou a nešťastnou, křičící i šeptající.
Aha, tak to tím myslí!!!
Vracíme se totálně uvolnění, nezávislí a pročištění. Nevěřil jsem tomu. Bál jsem se. Projevit něco takového, jako sebe. Impulsivní muzikoterapeutická abreakce, dalo by se to nazvat. Funguje to. Myslím, že bychom si to všichni aspoň občas mohli zkusit, co říkáte, internetí závisláci, unixáci, explodeři a clickeři! Když ze sebe přebytečnou energii nějakým takovýmhle báječným způsobem, nebudeme snad chtít střílet po každém, kdo nám přijde do cesty.
Pokud mohu doporučit, přečtěte si k tomuto tématu ještě mé článečky Nirvána s Nirvanou, O trhání límečkových knoflíčků a navštivte skvělou Johnovu stránku o Nirvaně na tomto serveru. --Kangaroo

© 1999 Eldar
(Hade, Kangaroo, Picard)
Všechna práva vyhrazena
Pište nám svoje nápady a připomínky!