<< Novější novinky <<

 19. 12. 2009 - Nová aktivita - Rn 52630
Aktivity MSTS
Dnes tu máme další aktivitku, tentokrát pro trať BP od Roberta Tulise alias Boba z Ostravy. Osobně musím říci, že se jedná o jednu z nejlepších aktivit které jsem kdy jel. Spousta doprovodných hlášek a textů navodí tu správnou atmosféru, takže si připadáte jako ve skutečném stroji. Určitě tedy doporučuji stáhnout a projet. Ačkoliv je žalostně málo času, na Vánoce by zde mohl být zveřejněn jistý model nákladního vozu :)

 11. 12. 2009 - Nová aktivita - Řepná kampaň
Aktivity MSTS
V souvislosti s vydáním trati Ztracená 1987 pro Vás Tommy66 připravil zhruba hodinu a půl trvající aktivitu ve které bude hlavní roli hrát svoz vozů s řepou. Během aktivity vystřídáte dvě lokomotivy.

 4. 10. 2009 - Obrázky z tvorby vozu řady Uacs
Modely MSTS
Do sekce modelů jsem přihodil nějaké screeny vozu řady Uacs/Raj s lomeným rámem, který je připraven na otexturování do verze SK-Calmitz. Po jeho dokončení půjde balíček cibulí ven.

 18. 9. 2009 - Nová aktivita - Mn 88012
Aktivity MSTS
Je tu aktualizace aktivit. Tommy66 pro Vás připravil zhruba hodinovou pohodovou aktivitu na znovuvydanou a upravenou trať jménem Lokálka. S banglí obsloužíte vlečku dřvařského závodu. A aktualizace modelů? Možná již brzy :)

 25. 8. 2009 - Nové skiny
Skiny MSTS
Po dlouhé době tu je aktualizace skinů. Díky Kadrovi můžete stahovat dva skiny vozů "Y" na nejnovější verze modelů od Ondry Janiše. Pod modely byly doplněny stíny. Co se týče "rajek", tak ty jsou komplet hotové i s LODy. Ještě udělám drobné korekce na texturách a asi je vydám.

 4. 8. 2009 - Obrázky z tvorby vozu řady Uacs
Modely MSTS
Práce na modelu nákladního vozu Uacs/Raj opět pokročily. Prakticky zbývá udělat textury a mapování pro pojezd a může se přistoupit k tvorbě LODů. Po dokončení modelu se práce naplno rozběhnou i na modelu lokomotivy řady 730. Ta má v současné době namapovánu většinu kapoty, je třeba ale ještě poupravit pozice a velikosti detailů na Kulicově modelu.

 27. 5. 2009 - Nové aktivity - Mn 90891 první a druhý díl
Aktivity MSTS
V sekci aktivit můžete stahovat 2 díly manipulákové aktivity 90890 pro trať ČR 310 v nové podobě. Přečtěte si, prosím, zejména informace k prvnímu dílu aktivity, kde se bohužel objevily jisté potíže s přestavováním jedné výhybky. Jelikož se problém vyskytuje až v závěru aktivity, byla by škoda kvůli této chybce nevydat celou aktivitu.

 22. 5. 2009 - Obrázky z tvorby vozu řady Uacs
Modely MSTS
V sekci modelů můžete mrknout jak postoupily práce na voze řady Uacs (Raj). Definitivně jsou namapovány jímky a rakev, rám se bude ještě dolaďovat. Příště by se zde mohly objevit už i barevné screeny lokomotivy řady 730.

 17. 5. 2009 - Nová aktivita - Pn 66251
Aktivity MSTS
Dnes můžete stahovat novou aktivitu od Tommyho66, ve které projedete nové modely lokomotiv řady 742 projektu Moraviarail od Ondry Janiše. Ondra Janiš také vymyslel scénář této aktivity, který je okořeněn několika mimořádnostmi, které samozřejmě nebudu prozrazovat. Ostatně stáhněte a projeďte se, aktivita za to stojí.

 25. 4. 2009 - Model vozu ČSD Uae uvolněn k downloadu, obrázky chystaných modelů
Modely MSTS
Tak jsem se konečně dokopal k vytvoření souborů nutných ke zprovoznění všech variant vozu ČSD Uae. Těch bude včetně neložené verze deset. Jelikož tím balíček narostl na objemu, budou další verze vozů Eas a Eas-u baleny jednotlivě. Chystám i doplnění nových nákladů k již vydaným modelů vozů Eas-u. Doma se mi válí spousta dalších fotografií na ČD a ČD Cargo Eas a Eas-u a jejich převedení do modelové podoby bude záviset na času a náladě. Do sekce modelů jsem hodil i další screeny Rajky s otexturovanými jímkami a dále screen chystané lokomotivy řady 730. K té mě překecal Kulica a já jeho CAD model postupně rozebírám a upravuji jej pro potřeby MSTS. Práce jdou pomalu, ale přece :) Tak a teď už stahujte.

 5. 4. 2009 - Info o chystaných novinkách
Modely MSTS
Po dvouměsíční odmlce přináším nějaké informace o chystaných novinkách. Do finále jde model vozu Eas, který bude zřejmě nejprve vydán jako ČSD verze. ČD verze pak budou následovat v závislosti na dokončených texturách z fotek. V náhledu jste možná poznali další chystaný vůz - tím je oblíbená Rajka, tedy vůz se současných označením Uacs. Několik screenů takřka hotového modelu je možno vidět v příslušné sekci. A dále se pomalu rozbíhají práce na motorové lokomotivě řady 7xx, kterou budu pro potřeby MSTS předělávat z CAD modelu od modeláře Kulici. O jakou mašinku půjde se snad brzy dovíte z renderů 3d studia.

 6. 2. 2009 - Obrázky z tvorby vozu řady Eas
Modely MSTS
Podvozky 26-2.8 jsou již komplet hotovy a otexturovány a nyní jim zbývá jen dodělat LOD zjednodušení. Neodolal jsem a musel jsem si s rozpracovanými Easy zajezdit. Pokud se chcete kouknout jak vypadají v MSTS, sjeďte na stránce modelů až dolů a kochejte se :)

 4. 2. 2009 - Obrázky z tvorby vozu řady Eas
Modely MSTS
Přináším první screeny z tvorby podovzků 26-2.8 pro modely řady Eas. Větší část je hotova, zbývá dokončit vnitřky podvozku a pak jej natexturovat. Zatím se plánuje verze ČD Eas ke které mám podklady. Dalším variantám se ale nebráním. Dále je v plánu tvorba dalších nákladů pro tyto vozy - železná ruda, cukrová řepa, kovové odlitky a snad i šrot.

 1. 2. 2009 - Nová aktivita - Mn Kácov - Dvorec2. část
Aktivity MSTS
Tommy66 se pěkně rozjel a dnes můžete stahovat další jeho povedený výtvor. Jedná se o pokračování manipuláku pro trať Dvojkolejka. Parní lokomotivu 414.212 vyměníte za novou posilu v parku hnacích vozidel ČSD. Čeká Vás novotou vonící hektor a přes jeden a půl hodiny pohodová manipuláková šichta na hlavní trati do Dvorce.

 25. 1. 2009 - Nová aktivita - Pn 66121
Aktivity MSTS
Tommy66 pro Vás vytvořil další aktivitku pro trať od JiříhoTK, konkrétně pro Ztracenou_old. Hlavním cílem je dovézt do cíle soupravu vozů řady Wa ložených uhlím. Jelikož panují velké mrazy, dojde k lomu koleje a Vy pojedete odklonem. Naštěstí na stanovišti Sergeje je teplo :)

 21. 1. 2009 - Nová aktivita - Mn Kácov - Dvorec
Aktivity MSTS
Dnes můžete stahovat další manipulákovou aktivitu od Tommyho66, tentokrát pro trať Dvoukolejka. V čase se přesuneme do 60. let minulého století a vlezeme do budky parní lokomotivy 414.212. Jen malé upozornění, brzděte včas :)

 24. 12. 2008 - Nové modely - ČD Eas-u a ZSSKC Eas
Modely MSTS
V tento symbolický den Ježíšek vypustil na koleje nové modely nákladních vozů jezdících v ČR a SR. I když byly modely konstrukčně již dlouho hotovy, nebyl čas dát dokupy jednotlivé barevné varianty a potřebné soubory. V posledních dnech ale došlo i na robotí práci se soubory a tak můžete stahovat celkem 4 varinaty tohoto vozu. Děkuji Heklovi (ZSSKC verze), Jackovi (OKD verze) za skiny a samozřejmě i Davidu Hájkovi za fotodokumentaci. No a teď už stahujte.

 20. 9. 2008 - Nová aktivita - Mn 83471 4. část
Aktivity MSTS
Test závěrečného dílu aktivity Mn 83471 pro slovenskou trať ŽSR 150 proběhl úspěšně, a proto může jít aktivita ven. Tentokrát Vás čeká zhruba hodinová jízda s lehkým posunem. Jelikož se aktivita odehrává na podzim a Vy startujete v 19:00, všude kolem už je tma.

 18. 9. 2008 - Nová aktivita - Mn 83471 3. část
Aktivity MSTS
Milovníci posunu mohou stahovat další díl aktivity manipuláku Mn 83471 pro trať ŽSR 150. V této tříhodinové aktivitě se posunu určitě nabažíte, těšte se zvlásť na stanici Hliník nad Hronom. Ke konci se sice vyskytla chybička, kterou se nepovedlo odstranit, naštěstí ale neovlivňuje hratelnost aktivity. Více infa přímo od autora na známém fóru.

 16. 9. 2008 - Obrázky z tvorby modelu ČD Eas-u
Modely MSTS
Jelikož bylo dneska venku ošklivé počasí, zase jsem trochu hnul s modelem vozu ČD Eas-u. Dokončil jsem finální mapování, udělal všechny LODy a nastavil koncovky. Hnědou verzi čekají již jen drobnosti na texturách. Následně přijde na řadu modrá varianta Čechfrachtu. Na mail mi od Tommyho66 dorazily i další dva díly aktivit pro slovenskou trať číslo 150, takže po řádném otestování by se zde aktivity měly objevit.

 13. 9. 2008 - Nová aktivita - Pn 62261 4. část
Aktivity MSTS
Od této soboty můžete stahovat poslední díl nákladního seriálu pro trať ČD 240. V blízké době by se zde měl objevit i další díl aktivity pro slovenskou trať ŽSR 150. Do finále se blíží i model vozu ČD Eas-u. V současné době je konstrukčně hotový, nyní pracuji na tvorbě textur (které vycházejí z modelu ČD Tams).

 25. 8. 2008 - Model vozu ČD Tams uvolněn ke stažení
Modely MSTS
Od půlnoci je k dispozici nový model - nákladní vůz ČD Tams. Model nalezenete v barevném provedení druhé série, samozřejmostí jsou verze prázdný/ložebý a modely koncovek. Teď už mě čeká práce na dvou barevných variantách vozu ČD Eas-u. Udělám verzi s klasickým červenohnědým nátěrem a pak modrou verzi s logem Čechofrachtu.

 20. 7. 2008 - Nová aktivita - Pn 62261 3. část
Aktivity MSTS
Po dlouhé pauze způsobené nedostatkem času přináším další novinky. V první řadě si můžete stáhnout třetí pokračování aktivity Pn 62261 od Tommyho66. Brzy by se zde měl objevit i model vozu Tams. Po něm přijdou na řadu modely vozů Eas-u a Eas (tam musím ještě vymodelovat podvozek 26-2.8). Easy by mohly být hotovy na přelomu měsíců srpen a září. Po nich začnu pracovat na dalším modelu, nyní se však bude jednat o hnací vozidlo. O jaké? To se nechte překvapit.

 25. 5. 2008 - Informace o modelu Tams
Modely MSTS
Výroba modelu vozu ČD Tams se blíží do finále a tak jsem dal do příslušné sekce zase nějaké rendery ze 3D studia a jeden screen ze Shape Vieweru. Na modelu zbývá dodělat prakticky jen spodek, tedy vše co se týká brzd. Pak už přijde na řadu tvorba LODů a model může jít ven. Následně začnou práce na předělání Tamse do verze klasického Eas(-u) a tvorba podvozků 26-2.8.

 20. 4. 2008 - Souhrnné informace
Modely MSTS
Dnes jsem přidal do sekce Modely MSTS několik obrázků z tvorby modelu nákladního vozu ČD Tams. Jelikož tento vůz kostrukčně vychází z vozů ČD Eas-u, hodlám udělat i ten, a po zhotovení podvozků 26-2.8 i model vozu Eas. Snad brzy se tu objeví nové díly aktivit od Tommyho66, některým chybí krůček k zabalení do finálního *.apk souboru. A chystá se i něco dalšího...

 22. 3. 2008 - Model vozu ČD Kils uvolněn ke stažení
Modely MSTS
Ačkoliv je model Kilsu komplet hotový už přes týden, čekalo se ještě na dodání podkladů pro vytvoření 2. graffiti verze. Model je tak nabízen ve čtyřech barevných verzích - základní "čistá" varianta, vůz s logem ČD Cargo a dvě graffiti verze. Samozřejmostí jsou varinaty prázdný/ložený + osazení modelu koncovkami. Model má spřáhla nastavena na default 30cm, ve složce s modelem jsou přiloženy i soubory pro nastavení 80cm. Teď už se můžu pustit do tvorby dalšího modelu, který v MSTS zatím nemáme - bude se jednat o vůz ČD Tams.

 19. 2. 2008 - Informace o modelu vozu ČD Kils
Modely MSTS
Po delší době přináším pár informací týkajících se modelu vozu ČD Kils pro MSTS. Poslední dobou mi hodně času zabrala škola, takže jsem na modelování ani nešáhnul. Každopádně teď po "zkouškovém" bude času více a práce se naplno rozběhnou. Jak můžete vidět na screenech z 3ds max a Shapa Vieweru v příslušné sekci, nejdůležitější části jsou hotovy. Teď začnu přivařovat otevírací mechanismus posuvných bočnic, vzduchové potrubí, jímky a madýlka. Pak přijde na řadu úprava rozvržení materiálů pro bezproblémovou tvorbu LOD zjednodušení a finální export. Snad už se tedy brzy dočkáte další novinky do MSTS.

 7. 2. 2008 - Nová aktivita - Pn 62261 2. část
Aktivity MSTS
Dnes můžete stahovat druhý díl aktivity pro trať 240 - Jihlava Brno. Tentokrát se svezete v celkem raritním stroji ČME 5, neboť je potřeba vykonat testy na této sklonově náročné trati. Tommy66 mašinku nešetřil a zapřáhl za ní pořádně těžký vlak, takže asi nemusím prozrazovat, jak to bude vypadat v táhlých stoupáních. Pokud máte stážen 1. díl aktivity, kromě dvou vozidel netřeba stahovat další modely.

 6. 2. 2008 - Nová aktivita - Pn 62261 1. část
Aktivity MSTS
Po měsíční pauze tu máme 1. díl aktivity z připravovaného miniseriálu pro trať ČD 240 - Jihlava - Brno. Aktivita je posazena do konce devadesátých let, kdy nákladní doprava na této trati byla daleko pestřejší než v současnosti. Jelikož Vás čeká slušná zátěž a trať má četná stoupání, o jízdu se budou muset postarat tři zamračené. Kvůli nedostatku vhodných vozidel z éry ČSD bylo nutno sáhnout i po některých současných vozidlech z parku ČD. I přesto má aktivita svoji parádní atmosféru, navíc pojedete v překrásné krajině.

 4. 1. 2008 - Nové aktivity - Mn 83471 1. a 2. část
Aktivity MSTS
Aktivitová smršť od Tommyho66 pokračuje! Dnes můžete stahovat 1. a 2. díl aktivity pro slovenskou trať ŽSR 150 od Jeneho. Scénář vymyslel Robo a Tommy66 jej zrealizoval. Ta je také udělána podle skutečnosti, vydání čekalo na dokončení skinu stroj ZSSK 753.220, který se zde vyskytuje. Trainset BP bohužel neobsahuje příliš slovenských vozidel a tak bude potřeba větší množství stáhnout.

 3. 1. 2008 - Nová aktivita - Pn 55255
Aktivity MSTS
Tommy66 přiburácel na nablýskaném Sergeji a vy v sekci aktivit můžete stahovat jeho další aktivitu, tentokrát určenou pro trať Vysočina 1960. S mnohatunovým nákladem uhlí ve Wapkách pojedete z Kostelce obsloužit vlečku elektrárny v Hradci. Jak si Sergej s takovouto zátěží poradí ve stoupáních na trati uvidíte sami :) K aktivitě je potřeba stáhnout větší množství vozidel ze stránek známých autorů, které dají aktivitě to neopakovatelné kouzlo minulosti.

 29. 12. 2007 - Nová aktivita - Mn 95061
Aktivity MSTS
Dneškem končí aktivitářské sucho a v příslušné sekci můžete stahovat jednu velmi povedenou novinku od Tommyho66 pro trať Čáslav - Třemošnice. Ač se jedná o nepříliš dlouhou lokálku, v této aktivitě po ní budete drandit téměř dvě a čtvrt hodiny. Velkou dávku reality aktivitě dávají hlášky, kterých je opravdu hodně, neboť provoz je řízen dle předpisu D3. Ještě jedno malé upozornění - pokud byste měli problém s odpojením vozů od lokomotivy, zkuste je odpojit z druhého stanoviště.

 23. 12. 2007 - Nové skiny od Kadra
Skiny MSTS
Po více jak měsíční pauze tu máme další aktualizaci. Doufal jsem, že zde jako vánoční dárek nabídnu hotový model vozu Kils, bohužel poslední měsíc mám plno práce, blíží ze zkouškové období a celkem nestíhám. Dnešní nadílka je tak celá od Ježíska Kadra, který zabalil několik skinů a dokonce i nové zvuky pro řadu 810. Stahovat můžete v příslušných sekcích.

 17. 11. 2007 - Model vozu ČD Uacns nabídnut k downloadu
Modely MSTS
Od dnešních ranních hodin můžete stahovat model vozu ČD Uacns pro MSTS. V noci jsem dodělal všechny potřebné soubory, vytvořil soubory i pro spřáhla nastavená na 80 cm a bez chyb (doufám) to celé zabalil a nahrál na web. Neděste se vysokého počtu polygonů, LODy jsem dělal tak, aby se s modelem dalo bez problémů jezdit v aktivitách. Například ve vzádlenosti 100 metrů od pozorvatele má model kolem šesti tisíc polygonů a zatěžuje tak počítač jako běžné modely nákladních vozů. Dneškem také začnou práce na voze ČD Kils.

 9. 11. 2007 - Info aktivity, tvorba LODů u vozu Uacns
Modely MSTS
Dnes jesem pro Vás aktualizoval seznamy vozidel mimo TS BP u jednotlivých aktivit. Trainset BP byl totiž obohacen právě o několik vozidel, které bylo doteď nutno stahovat zvlášť. S příští aktualizací zároveň zavedu archiv aktivit - zde budou kromě pěti nejaktuálnějších aktivit všechny zbývající aktivity. Aktivity v archivu nebudu průběžně aktualizovat a nezaručuji u nich plnou funkčnost a aktuálnost - není na to prostě čas. Od aktivit se přesuňme do mé dílny - vůz Uacns má hotovy všechny LOD zjednodušení a v současné době probíhají už jen kosmetické úpravy textur a celková kompletace. Přidal jsem další dva obrázky z modelovací dílny.

 5. 11. 2007 - Poslední obrázky z tvorby modelu ČD Uacns
Modely MSTS
V příslušné sekci se můžete pokochat obrázky modelu vozu ČD Uacns ve své finální podobě před vydáním. Jedná se o posledních 6 obrázků (+ jeden obrázek předlohy). Za sebou mám úspěšně vytvořený 1. LOD, který je opravdu třeba, protože počet polygonů je na nákladní vůz celkem vysoký. Ještě stále se nemůžu rozhodnout, zda model pustit na veřejné koleje příští týden, nebo počkat na Vánoce a tohoto bílého sněhuláka šoupnout pod stromek :)

 31. 10. 2007 - Oprava 1. části aktivity Železný dědek
Aktivity MSTS
Již můžete stahovat opravený balík s 1. dílem aktivity Železný dědek. Do balíku byly doplněny 2 chybějící soubory pro motorizovaný vagon a zároveň byla napravena chybka způsobující dlouhé čekání na bílou při vjezdu do nádraží v Hradci. Druhý díl aktivity instalujte až po dohrání prvního dílu, jinak se Vám dlouho nepostáví cesta pro posun do nádraží. Pokud jste instalovali oba dva díly najednou a chcete hrát první díl, je nutné znova rozbalit zelezny_dedek1.apk

 29. 10. 2007 - Nové aktivity - Železný dědek 1+2, nové informace
Aktivity MSTS
Po delší době tu máme opět aktualizaci. Omlouvám se za víkendový výpadek stránek, ale spadnul server a přes víkend to nemá možnost nikdo nahodit .Takže co je nového: V první řadě pecka od Tommyho66 - dvoudílná aktivita s názvem Železný dědek. Kdo viděl film, možná již ví, co by ho mohlo potkat. Nápad na aktivitu měl Čouda a Tommy66 jej zrealizoval. Jelikož se jedná o aktivitu z let minulých, bude třeba stáhnout přiměřené množství vozidel, která nejsou součástí TS BP - jedná se zejména o vozidla od Pikka a Taxe. Ale myslím, že velká část z Vás má vozidla již stažené. Každopádně atmosféra této aktivity je kouzelná. Starší aktivity pro trať BP byly updatovány na současnou aktualizaci BP 79. Je to jedna z posledních aktualizací těchto aktivit, neboť je budu postupně vyřazovat. Jelikož byly změněny skripty návěstidel, tak křižování nemusí probíhat jak by mělo a aktivity nemusí být hratelné. Není v mých silách všechny aktivity průběžne aktualizovat, proto to odstraňování starších kousků. Dále přibyl jeden nový odkaz na fórum zabývající se novinkou v poli železničních simulátorů - Rail Simulatorem. Tento nový simulátor si zaslouží pozornost a určitě mu i zde bude v budoucnosti věnováno nějaké místo. A na závěr ještě několik informací o modelu vozu Uacns. Model je konstrukčně takřka z 99% hotový a připravený pro tvorbu LODů. I když by mohl vyjet do světa během dvou týdnů, vydám jej nejspíše o Vánocích - ať se máte na co těšit. Po jeho dokončení se rozběhnou práce na dalším modelu. Prozradím zatím jen to, že se bude jednat o relativní novinku na našich kolejích.

 24. 9. 2007 - Nová aktivita - Pn 68561
Aktivity MSTS
Dnes můžete stahovat pokračování aktivity Pn 47360. V této aktivitě ochutnáte jednu novinku - z části pojedete totiž jako postrk. Je tu ale jedno důležité upozornění - při testech aktivity několika uživatelům aktivita z neznámých důvodů padala u Staňkova, v časech kolem 20:08. Nepodařilo se nám zjistit proč a bylo by škoda nechat aktivitu nevydanou. Pokud byste na něco přišli, napiště prosím příspěvek do příslušného vlákna na známem diskuzních foru k MSTS.

 12. 9. 2007 - Nové obrázky vozu ČD Uacns
Modely MSTS
Jak už je možná z miniatury nalevo patrné, stavba vozu Uacns opět pokročila. Hotová je téměř naprostá většina detailů - zbývá dodělat pouze detaily na jednom konci vozu, doplnit šroubovku, hadice a vyrobit textutu dvojkolí. Pak už jen dodělat nápisy a pustit se do tvorby LOD zjednodušení. Jelikož má model na poměry nákladního vozu celkem dost polygonů, budu se snažit aplikovat LODy už od nízkých vzdáleností pro dobrou plynulost hry. Obrázky naleznete v odpovídající sekci.

 4. 9. 2007 - Aktualizace odkazů
Odkazy
Do sbírky odkazů na stránky o MSTS dnes přibylo dalších 5 položek. Myslím, že nyní tam jsou snad opravdu všechny české a slovenské weby o MSTS které stojí za navštívení. Pokud by Vám tam přeci jen ještě neco chybělo, stačí mi napsat a odkaz zařadím.

 23. 8. 2007 - Nová aktivita - Pn 47360
Pn 47360
Dnes tu máme další aktivitu nákladního vlaku od Tommyho66 pro trať 183. Začínáte v Plzni s dvojicí plzeňských Kocourů a za vámi je šňůra Fallsů naplněných uhlím z oblasti Karviné. Už délka aktivity - téměř tři hodiny - napovídá, že nezůstane jen u tohoto nákladního vlaku. Protože se jedná o opravdu těžký vlak a na trati jsou celkem velká stoupání, tak jako v reálu dojde na připojení postrku. Ale radši už stahujte a usedněte do kabiny, aktivita totiž určitě stojí za stažení.

 19. 8. 2007 - Celková aktualizace
Odkazy MSTS
O víkendu jsem připravil malou aktualiazci webu. Ke skinům od Kadra byla přidána nová readme. Jejich obsah skrývá originální readme od modelu a pak readme od Kadra. Myslím, že to přispěje k lepší orientaci. Jelikož na těchto stránkách již nezveřejňuji věci pouze já, byla do menu přidána sekce Kontakty, která by měla (jak název napovídá :-)) pomoci s hledáním kontaktů na autory jednotlivých addonů. No a na závěr proběhla aktualizace odkazů na MSTS stránky. Kromě pár nově přidaných odkazů byla u některých starších změněna adresa nebo náhled. Narazil jsem i na několik nefungujících webů. Pokud při další prohlídce budou opět nefunkční, budou z databáze odstraněny.

 15. 8. 2007 - Nové a aktualizované skiny
ČD 742.156
A máme tu další aktualizaci stránek. O tu se zasloužil zejména velmi nadějný skinař vozidel vystupující pod jménem Kadr. Dnes Vám nabízí osmici skinů pro vozidla motorové trakce. Případné aktualizace obsahu archivů se skiny má na starosti Kadr, neboť skiny nejsou uloženy u mě. Zároveň jsem oprášil své dva starší skiny a upravil je pro MSTS Bin.

 14. 8. 2007 - Nové aktivity - Zvl. Os 38858 + Zvl. Os 38863
Zvl. Os 38858
Úterní parní premiéra je zde. Plzeňská Šlechtična 475.111 slaví kulaté šedesátky a Vy ji dnes můžete prohnat po trase Plazeň hl. n. - Domažlice a zpět. Jedná se o první část a třetí část seriálu slavnostních jízd. Druhý díl prozatím kvůli jistým problémům chybí, ale snad se ho v budoucnu dočkáte. Možná Vám bude chvíli trvat, než zvládnete Šlechtičnu správně ovládat (já se přiznám, také bych to potřeboval pořádně naučit, přeci jen je to oproti dieselům a elektrikám trošku rozdíl). Doporučuji pozorně si přečíst informace k aktivitám.

 2. 8. 2007 - Aktualizace aktivit pro trať BP na verzi 78, nové ankety
Info
Aktualizace trati Bratislava - Praha s číslem 78 přinesla změny v kolejích na nádražích v Praze. To způsobilo nefunkčnost většiny mých starších aktivit, takže jsem sednul k AE a aktivity opravil. Tommyho tvorba by neměla být aktualizací 78 postižena. Pokud byste přeci jen obejvili nějaký problém, informujte mě přes návštěvní knihu. Zároveň jsem aktualizoval sekci ankety. Byl bych velmi rád, kdybyste se tam koukli a dvakrát kliknuli myší. Vaše názory mě velmi zajímají.

 29. 7. 2007 - Obrázky z prací na voze ČD Uacns
ČD Uacns
Další obrázky z prací na voze ČD Uacns jsou zde. Práce teď budou konečně postupovat tak rychle, jak bych si přál, neboť je k dispozici konečně více času. Současný stav prací můžete vidět na obrázcích v sekci Modely MSTS. V nejbližší době mě čeká příprava finálních textur a posléze asi stavba podvozků. Podle počtu polygonů se pak budu rozhodovat co a jak detailně budu ještě modelovat.

 22. 7. 2007 - Nové aktivity - Mn 88341 a Pn 68953
Pn 68953
Dnes můžete ukládat dvojitou porci aktivit. Tommy66 si pro Vás připravil dvoudílnou šichtu na trati 183 od Šneka. V první části pojedete jako Mn 88341 ze Železné Rudy do Klatov na Čmelákovi. Jelikož za sebe dostanete celkem slušnou nálož, bude třeba do stoupání i pískovat. V Klatovech přesedláte na Laminátku a jako Pn 68953 pokračujete směr Plzeň. V aktivitě jsou použita skutečná vozidla jezdící pod DKV Plzeň. Verze pro trainset BP tedy není, neboť by to nebylo ono. Kdo by přesto nechtěl stahovat vozidla, čeká ho pár oprav přes ConBuilder. Co ale doporučuji, je stažení zvuků pro Čmeláka od Jacka.

 6. 7. 2007 - Nová aktivita - Mn 81020
Mn 81020
Tommy66 se činí i o prázdninách a připravil pro Vás další aktivitu. Tentokrát opustíme koleje veledíla BP a vydáme se do blízkosti lázeňského města Luhačovice. Dvojkolejku nahradí jednokolejka, stožáry trakčního vedení zase telegrafní sloupy. Usednete do Koucoura 742.134 a v něm strávíte téměř 3 a půl hodiny. Aktivita je k dispozici ve dvou variantách - první varianta je postavená na čistém trainsetu BP, druhá pak na trainsetu BP a několika dalších vozidlech. Pro větší reálnost doporučuji stažení verze využívající rozšířený trainset.

 29. 6. 2007 - Nová aktivita - Mn 82084
Mn 82084
Po dvouměsíčním aktivitovém suchu je k mání další povedený počin od Tommyho66. Čeká Vás několik novinek - krom změny lokomotivy je pro Vás připravena ještě jedna specialitka v Hrušovanech. Navíc se nebude jednat o čistě manipulákovou aktivitu - z Břeclavi odjedete totiž jako průběžný nákladní vlak. Aktivita prošla před vydáním sérií testů, které většinou objevily nějaký malý zádrhel. Dnes už ale můžete stahovat verzi, se kterou byste měli bez problémů dojet až do Brna.

 1. 5. 2007 - Nová aktivita - Mn 85001 - 3. část
Mn 85001
V sekci aktivit můžete stahovat závěrečnou část aktivity Mn 85001. Ve Velimi Vás čeká poslední posun a po sestavení soupravy se vydáte do Kolína. Tam soupravu odstavíte a pokračujete do depa, kde skončíte svoji šichtu. Je nutné upravit eng soubor lokomotivy 731.006 (kvůli tankování). Více informací naleznete v přehledu aktivit.


<< Novější novinky <<