Hacking. Záliba polykající všechen čas, zabírající nespočetné množství hodin týdně učením, experimentováním a provozováním umění pronikání do mnohouživatelských systémů. Proč hackeři tráví největší část svého času hackováním? Někdo může říct, že z vědeckého zájmu, jiný, že to znamená mentální stimulaci. Ale skutečné kořeny hackerovy motivace jsou mnohem hlouběji. V tomto souboru popíšu základní motivy hackerů, vysvětlím vám spojení mezi hackingem, phreakingem, cardingem a anarchií, a představím ,,technologickou revoluci``, která je zaseta v mozku každého hackera.
Abychom plně pochopili skutečné motivy stojící za hackingem, musíme nejdříve nahlédnout do historie. V šedesátých letech skupina studentů MIT postavila první moderní počítačový systém. Tato divoká, rebeliózní skupina mladých lidí nesla jako první označení ,,hackeři``. Vyvinuli své systémy se záměrem řešit celosvětové problémy a pomoci celému lidstvu.
Ale jak vidíme, nestalo se to. Počítače se dostaly pouze do rukou velkých společností a vlády. Úžasná zařízení, která měla obohatit život lidí se stala nástrojem k jejich odlidšťování. Pro vládu a velké společnosti nejsou lidé více než místo na disku a vláda nepoužívá počítače, aby poskytla pomoc potřebným, ale aby ovládala smrtící nukleární zbraně. Průměrný Američan může získat přístup pouze k malému mikropočítači, jehož hodnota je jen zlomkem toho, co za něj zaplatí. Korporace drží skutečně dobré vybavení za nepřekonatelnou hradbou neuvěřitelně vysokých cen a byrokracie. Kvůli takovýmhle věcem vznikl hacking.
Hackeři si uvědomují, že velké komerční organizace nejsou jako jediné oprávněny k používání moderních technologií. Vloupávají se do online systémů a používají je pro své vlastní účely. Samozřejmě vláda nechce, aby byl technologický monopol zrušen a tak postavila hacking mimo zákon a uvězní každého, koho chytí. Ale ještě horší než vláda, jsou bezpečnostní oddělení velkých společností. Vystupují jako ,,soukromé armády`` jejichž nemilosrdnou taktiku vláda přehlíží, protože slouží také jejím potřebám.
Hacking je hlavní fasetou v boji proti monopolům na počítače. Jeden z prostředků, kterými hackeři dosahují svých cílů, se vyvinul do samostatného umění: telefonní phreakování. Je normální, že každý hacker je zároveň phreakerem, protože ovládnutí technologie telefonních společností potřebuje k přístupu do počítače daleko od místa, kde žije. Telefonní společnost je další příklad zneužívané technologie, nepřístupné lidem kvůli vysokým cenám.
Hackeři často zjistí, že jejich současné vybavení kvůli monopolní taktice počítačových společností nedostačuje pro jejich účely. Pro více než přehnané ceny není možné legálně si koupit potřebné vybavení. Tato potřeba dala vzniknout další části boje: cardingu. Carding je způsob získání nezbytných věcí bez placení. Carding je tak jednoduchý opět kvůli hlouposti komerčních společností a ukazuje, že světový obchod je v rukou lidí, kteří mají mnohem menší přehled v technologiích než my, hackeři.
A je tu poslední způsob vedení války proti zneužívání počítačů. Je méně důvtipný, méně elektronický, ale mnohem přímější a dává vše jasně najevo. Mluvím o tom, co je nazýváno anarchií. Anarchií nemyslím význam, který je s tímto slovem obvykle spojován, ale proces fyzické likvidace budov korporací a státní správy. Je to velmi drastická a přesto zásadní část ,,technologické revoluce``.
Hacking musí pokračovat. Musíme naučit nováčky umění průniku. Musíme také zlepšit bourání počítačů (crashing). Vím, že zbourání systému vypadá jako odporná činnost, ale není žádný jiný způsob, jak ukázat společnostem, že jejich praktiky musí skončit.
Jak jsem už napsal, toto jsou pouze motivy. Pokud potřebujete návod, jak provést nějakou z popsaných praktik, přečtěte si o tom nějaký soubor. A cokoliv uděláte, pokračujte v boji. Ať to víte nebo ne, pokud jste hackeři, účastníte se na revoluci. Nedělejte si starosti, jste na správné straně5.17.
Pokud máte otázky nebo připomínky k tomuto souboru či k ,,technologické revoluci``, nechte mi email na Metal Shop AE (314)256-7284, nebo na jakékoliv jiné BBS, kde bych se vyskytl.