Jak si to Bill přál...

aneb

tipy, triky a nedokumentované vlastnosti Windows 95

na základě textu napsaného eneuman@haddock.cd.chalmers.se a také vlastních zkušeností vyrobil Kangaroo


Tip 1
Abyste dosáhli co největšího množství DOS paměti v oknech MS-DOSu, přidejte do sekce [386Enh] v souboru system.ini řádek LocalLoadHigh=1.

Tip 2
Jako ikonka vašich souborů BMP se může zobrazovat i miniatura patřičného obrázku.

Spusťte regedit.exe
Najděte Paint.Picture (nebo cokoliv, k čemu je BMP asociován)
Do Paint.Picture přidejte novou textovou hodnotu DefaultIcon a nastavte hodnotu na %1

Tip 3
Pokud chcete urychlit zobrazování všech nabídek, v regeditu otevřte větev HKEY_CURRENT_USER, dále Control Panel a tam najdete Desktop. Sem přidejte textovou hodnotu MenuShowDelay. Jako hodnota se udává čas v ms, po který Windows čeká, než zobrazí nabídku či podnabídku. Doporučuji 0.

Tip 4
Když držíte SHIFT a přetáhnete něco do Koše, rovnou se to smaže. To samé se stane, když stisknete SHIFT-DEL. Nejlepší ovšem je Koš úplně vypnout...
Tip 5
Nainstalovali jste si Windows95 do nového adresáře. Ale jak tam dostanete skupiny programů z Windows 3.1x ve starém adresáři? Jednoduše zkopírujte z 3.1x všechny soubory s příponou .grp do adresáře nových Windows a spusťte program grpconv.exe z téhož adresáře.

Tip 6
Už jste si hráli se skrytým adresářem SendTo ve Windows? Přesunete-li do něj zástupce nějakého programu či adresáře, objeví se vám v podmenu Odeslat v kontextové nabídce (vyvoláte ji kliknutím pravého tlačítka na soubor či adresář). Například je dobré dát si do SendTo zástupce Poznámkového bloku a neidentifikovatelné soubory pak můžete prohlížet právě přes Odeslat.


Kangaroo's Homepage
Copyright 1998 Kangaroo Soft (Kangaroo a Moulin)
poslední aktualizace
kangaroo@eldar.cz
Hosted by P.V.T. Nymburk