Průchod komety komety 2002 V1 kolem Slunce

5.3.2003 - pokračování >>ZDE>>

 

Z předpokládané zajímavé podívané, kterou měl být průchod komety 2002 V1 kolem Slunce na snímcích SOHO, se stala další podivnost a záhada.
Bude dobré si nyní shrnout známá fakta o podivné šarádě, kterou si s námi NASA zase zahrála.
Mimochodem oficiální vysvětlení z tiskového prohlášení NASA vše zdůvodňuje špatnými povětrnostními podmínkami.

Před prvními záběry zachycujícími průchod komety při jejím prvním objevení NASA přestává aktualizovat záběry ze SOHO. Po cca deseti hodinové pause se objevují první zajímavé fotografie. Velice efektní je tato (kliknutím se dostanete na originální velikost)

Na fotografii je zajímavé že zachycuje prudkou protuberanci, zjevně vyvolanou přítomností komety. Blíže o tomto jevu  >>ZDE>>.

Koma (jádro) komety NEAT se jevilo 2 1/4 - 4 krát větší než Jupiter (potvrzeno klíčovými evropskými vědci), takže je nejen větší než Jupiter (rovníkový průměr 142 984 km ), ale může mít průměr mezi 300 000 až 500 000 km. 


Skutečná velikost Slunce (1 392 000 km ) je na obrázcích SOHO/LASCO vyznačena malým kroužkem uprostřed velkého modrého krytu. Porovnání komety a jejího ohonu na fotografiích ukazuje, že ta věc očividně je tak obrovská, jak vypadá.


Bohužel to co následovalo je poněkud k neuvěření. Po dalším přerušení aktualizace snímků jsou sice aktualizace obnoveny ale chybí celkem 7 snímků, pokrývajících období zhruba 6 hodin. První ze snímků nese známky  fušersky odvedeného retušování:


 

Další řada snímků nese jasné známky manipulace. Snímky se zdají být pouze naklonované z cca 2 - 3 standardních snímků. V čase na nich nelze zaznamenat jakoukoliv změnu a to ani na "hvězdném" pozadí. Slunce které ještě několik hodin před tím vykazovala na záběrech abnormální aktivitu je najednou "mrtvé". Ovšem tomu ani náhodou neodpovídají hodnoty slunečního větru. Na záznamech z přístrojů stále odpovídají velmi vysoké sluneční aktivitě.

Po dalším "vytuhnutí"  aktualizací se objevuje následující snímek:

Obrázek je to více než zajímavý, ale bez znalostí o tom co bylo na záběrech předchozích jaksi....

Aby záhadám nebyl konec byl v USA pořízen 19.2.2003 následující videozáznam. Co zakrývá sluneční kotouč?

 

Další informace s dalším obrazovým materiálem, ale v angličtině najdete zde: http://homepage.eircom.net/~gulufuture/future/neat_flyby.htm

A na závěr pokus o shrnutí možných důvodů chování NASA:

Bohužel zdá se že tato snaha o zakrytí pravdy NASA vyšla a nám nezbývá než čekat.


Hrubý náčrtek důvodu  toho proč níže uvedé snímky vypadají jak vypadají a k čemu mohlo dojít pokud se kometa V1 rozpadla. Prostě další názor...

 

 

Hade, 26.2.2003