Nahoru ]Takovej list podzimní, hodně brzy ráno a první pohlazení od sluníčka...

Vítám vás v novém týdnu.  V souvislosti s událostmi posledních dnů ve Francii mi to tak nějak nedá abych si nepřihřál astrologickou polívčičku:) V neděli 30. října se po dvou letech k Zemi přiblížil Mars. Je vzdálený necelých 70 milionů kilometrů. Po osm dní bude v opozici proti Zemi. Minulé přiblížení Marsu k Zemi, které nastalo v srpnu 2003 na necelých 56 milionů kilometrů, bylo rekordně nejtěsnější za posledních 70 000 let.  Co jsem o přiblížení Marsu psal v roce 2001 si přečtěte >>ZDE>> a doplnění z roku 2003 pak najdete >>TADY>>.

Žiju
Jsem tady
Nevím
Na jak dlouho
Musím umřít
Nevím kdy
Putuji
A nevím kam
Přitom všem
Je mi docela dobře
I když sám
Nevím proč

Den vychvaluj
Až navečer
Ženu až bude
Po smrti
Meč po bitvě
Led až když
Po něm přejdeš řeku
Svět nevychvaluj dřív
Než vystřízlivíš

Hřeb drží podkovu
A bez podkovy se
Neobejde kůň
Bez koně muž
Bez muže hrad
Bez hradu zem

Žiju, anonymní německý autor
z 12. století (překlad Ivan Wernisch),Psí vojáci


Náhodná ukázka od mé maličkosti a od Polly (dík za překvapení a uzdrav se nám...)pro tento týden.
 


Navazuji na týden minulý a připomínám že aktuální dění kolem tzv. Bosenské pyramidy u Visokom najdete zde:
http://piramida.blogger.ba
A malinkatá prosba... Kdyby se našel někdo kdo by dokázal přeložit příspěvky na blogu..., no to bch měl radost :) 
 
Myslíte si že je následující článek bizarní? Sám nevím... Skutečnost je někdy mnohem bláznivější než ty nejfantasknější fantazie.

Borisek - dítě z hvězd


Borisek - chlapec z Marsu?

K první velké katastrofě dojde v roce 2009.

Občas se narodí dítě s fascinujícími vlohami a mimořádnými schopnostmi.

Členové expedice do anomální zóny na severu Volgogradské oblasti, známé jako „Medvědí tlapa“, mi vyprávěli o neobvyklém chlapci.

„Představ si, když jsme tam v noci všichni seděli kolem táboráku přišel jakýsi malý chlapec (ve věku asi 7 let) a úplně neočekávaně si získal pozornost všech. Chtěl by prý jim povyprávět všechno o životě na Marsu, o jeho obyvatelích a jejich letům k Zemi,“ sdělil mi jeden ze svědků.
K následujícímu článku jen jediné, již jsem několikrát projevil údiv nad podivnými zjeveními nových měsíců. Takže Sluneční soustava je opět o dva měsíce bohatší... :)

Pluto má okrem Chárona dva ďalšie mesiace


Hubblov kozmický ďalekohľad objavil dva nové mesiace deviatej planéty - Pluta. Počet dosiaľ známych satelitov tohto objektu na periférii Slnečnej sústavy, v srdci Kuiperovho pásu, obrovskej oblasti telies z ľadu a hornín za Neptúnom, tak stúpol na tri.

 A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 9.11.2005 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Štíra.
  Celý týden bude Slunce poškozeno. V lidech bude vyvolávat krutost. Obecně pak poškozené Slunce ve Štíru může přinést i ústrky ze strany přírody.
  Opozice Slunce s Marsem. Aspekt způsobuje plýtvání silami a energií v podstatě ve všech směrech naší činnosti. Je to aspekt který ohrožuje lidské životy lidé se chovají jako kdyby ztratili pud sebezáchovy. Vzhledem k tomu že jedná o aspekt vzpoury lze čekat i ústrky ze strany přírody.
  Do čtvrtka působí kvadratura Slunce s Neptunem. Přináší konflikt mezi vůlí a ideály. Lidé mají tendence jednat dvojace, honit se za přeludy. Mají snadno ovlivnitelnou vůli, jsou hyperemotivní. Aspekt přeje podvodům a zradě nejen v lásce ale i v ostatních oblastech.
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, stojí ve znamení Lva. V tomto znamení vůle je tento bod smyslnosti a pudů také vůli podřízeno. Pudová stránka bývá často sublimována do umělecké tvorby nebo jiných náhradních činností.
 • Merkur
  stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta umožňuje upřít myšlenky a vůli k jednomu cíli. Přeje studiu cizích jazyků, studiu filosofie, práv medicíny. Rozvíjí náboženské sklony a přeje autorům dobrodružných knih a cestopisů.
  Merkur v trigonu se Saturnem. Aspekt dává hloubku myšlení, zlepšuje soustředění. Zlepšuje i chápání matematiky a historie. V každém případě nepočítejte s tím že do středy se příliš uplatní, aspekt bude rušen aspektem následujícím.
  Do středy působí kvadratura Merkuru s Uranem, která v lidech vyvolává sklony kráčet proti proudu veřejného mínění, lidé bývají sarkastičtí a bloudí poněkud ve svých ideálech. Narušuje porozumění mezi rodiči a dětmi. Všichni jsme ohroženi při cestování, aspekt vyvolává i nervovou labilitu.
 • Venuše
  stojí ve znamení Kozoroha. Planeta v tomto znamení přeje především párům kde je mezi partnery velký věkový rozdíl. Obecně pak v lidech vyvolává spíše sklony k samotě. V umění přeje zpěvu.
  Do čtvrtka působí konjunkce Venuše s Plutem způsobuje že lidé vnímají lásku jako cosi osudového. Aspekt přímo vybízí k hledání milostného ideálu, ale lidé vztah často promarní kvůli jinému vztahu. Aspekt přeje erotické rafinovanosti, umělecké tvořivosti. Pánům pak může aspekt přinést krizi v souvislosti s milenkou.
  Do čtvrtka bude působit také sextil Venuše s Jupiterem. Aspekt spojuje lásku s legitimitou. Přeje dlouhodobým vztahům a ochraňuje je. Štěstí přináší všem kteří se živí uměleckou tvorbou.
  Hned ve čtvrtek ho vystřídá sextil Venuše s Uranem. Přeje náhlým láskám a přátelstvím, podporuje mimomanželské vztahy a prudké citové prožitky. Přeje filmovému umění, módní tvorbě.
   
 • Mars
  je retrográdní a stojí ve znamení Býka. V tomto znamení je planeta vždy poškozena. Planeta podporuje agresivitu a potlačuje v lidech citovost. Lidé po vlivem Marsova působení většinou marní energii orientací na peníze. Dejte si rozhodně pozor na prochladnutí, neb planeta přeje angínám a zánětům krku. Díky retrográdnosti bude působení Marsu stejně problematické jako minulý týden a bude zdrojem nepříjemností stejně jako minulý týden.
  Působení Marsu zhoršuje ještě kvadratura Marsu s Neptunem. Je to aspekt dosti zrádný a nebezpečný. V lidech vyvolává hyperemotivitu, vyhledávání absurdna a nadpřirozena, prostě iluze, útěky z reality. V každém případě zhoršuje významně schopnost chápat druhé. Dejte si pozor i na zlomeniny nohou.
  Situace se ještě více zhorší
  ve čtvrtek, kdy se přidá kvadratura Marsu se Saturnem. Ppřináší krutost, chlad a značnou akceschopnost násilí. Při sportování pozor na úrazy, aspekt velice přeje zlomeninám.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Štíra. Znamení Štíra, nesoucí v sobě ničení a obnovu získává Diovu podporu. Postavení přeje obnově a osudovým změnám a dějům. Možná že postavení Jupitera pomůže pochopení dějů odehrávajících se v současnosti na naší planetě.
  V úterý začne působit trigon Jupiteru s Uranem. Přeje působení na publikum, veřejnost masy. Jinými slovy dávejte si pozor ať příliš a nekriticky nepodlehnete obecně přijímaným názorům.
 • Saturn
  stojí ve
  znamení Lva. Planeta v této pozici trpí. Vše ovlivňuje politika. Kruté rysy Lva se zde volně rozvíjejí, vše systémové i systém sám může dospět až k diktatuře a tyranii. V podstatě se dá i říct že období bude přát všemu starému a konzervativním autoritám.
  Opozice Saturnu s Neptunem. Aspekt přináší zmatek v poznávání reality. Obecně se pak vykládá jako aspekt rozkladu, hroucení všech jistot. Nebezpečí od vodního živlu.
 • Uran
  je retrográdní a stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  je stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná. Pozor na působení Marsu!

Mějte se hezky...

Hade, 6.11.2005