Nahoru ]

 
Vítám vás v novém týdnu. Nejprve se omlouvám za výpadek Eldaru. Nouzový provoz Klokánkem zapůjčené mašiny o víkendu skončil pádem tohoto stroje a pokud teď čtete tuto stránku tak je již konečně v provozu Eldar nový, mnohem silnější, rychlejší, prostě serveřík pracně vybojovaný:-). Děkuji na tomto místě všem spolubojovníkům kteří jakkoliv na server přispěli...

A ještě upozornění na odkaz na titulce (ač nejsem výzvědný analytik upozorňoval jsem na tuto variantu "předvolební kampaně" v souvislosti s mystifikační kampaní Aussie Blok před dvěma týdny):
Výzvědný analytik se domnívá, že během předvolební kampaně v USA může dojít k novému ničivému útoku proti Spojeným státům, a to nikoliv s úmyslem odstranit Bushovu vládu, ale naopak s cílem zajistit, aby zůstala u moci. "Jsem si naprosto jist, že pro ně nemůže být lepší mít v USA takovou vládu, než jaká je tam teď," uvedl. "Jedinou metodou, jak udržet Republikány u moci, je provést takový útok, který by způsobil, že se celá země postaví za prezidenta."

 

"Soustřeďuji se při močení na sirku,
ona se zdráhá, točí na místě,
ale proud moče ji strhává proti vůli
a šup do útrob kanálu.
Vždy, když tak močím, myslím na lidstvo."

Bohumil  Hrabal


Náhodná ukázka od Polly pro tento týden...


A do nového týdne opět poučná historka ze života od Táni:-))

Pravda je tam někde venku, tohle je příběh.

To byl tedy víkend!
V Bochemii začal víkend už v pátek, Bochemka slaví sto let založení, přestože tedy Bochemie pod tímhle svým názvem má teprv deset, ale protože fungujeme ve stejných prostorech, jako před sto lety založená ésterajchiše chemikalvork, slavili jsme stovku. Velkolepá oslava probíhala v parku Petra Bezruče, ano, máme v Bohumíně park, dost velký a dost fajn. Oficiální část jsme proseděli na zimním stadiónu, který je krytý, s absolutně fatální akustikou, Mastňochovi, který to moderoval, nebylo celkem rozumět, možná i proto, že obchodníci chlastali už od čtvrtka. Zejména dokumentární film o Bochemii byl skvělý, záznamy z prvomájových průvodů budily všeobecné veselí, protože značná část dnešních zaměstnanců tam byla zachycena ještě v kočárku, s třepetalkami a nafukovacími balónky.
No a vyhlašovaly se osobnosti roku. Voni dycky přečtou asi dvacet nominovaných a pět pak dostane kytku, zlatý odznak a šek na 18 tisíc před zdaněním. Když mě přečetli jako nominovanou, byla jsem ještě v klidu, ale sakra mě přečetli podruhé, načež se mi tedy sevřel žaludek, posbírala jsem se na nohy, vyplivla žvýkačku Irise do ruky a napochodovala jsem na pódium, fuj, to je hnusný, co tak má asi člověk na pódiu dělat, před tisícovkou lidí, aby nevypadal jako absolutní debil? Nevím, no, takže jsem vypadala jako absolutní debil.
Pak to naštěstí vzalo rychlý konec, takže v parku u stánečku jsem načepovala spoustu vína a po druhé skleničce ten šutr ze žaludku zmizel a byla jsem zase schopná normální komunikace.
Jasně že to spískala Iris, vono je to tak, že osobnosti roku navrhují zaměstnanci v anketě, načež to prochází cenzurou na vedení. Nevím, co Iris komu naslibovala, ale prostě ty lidi nějak přesvědčila, že Kaizarová, inženýrka tříbarevná, se na ten titul hodí. Jasně že to má i světlé stránky, dostala jsem pusu od všech těch pěknějch chlapů, co jich v Bochemce je, od některých i víckrát, :o)
A jak tak bylo veselo, holky moje prohlásily, že se musíme projet v kočáře, von tam jezdil po parku, taženej párem krásnejch běloušů, tož zme se tam nasáčkovaly, hulákaly a mávaly jsme celou cestu na všechny okolo, no jako banda puberťáků.
A hodinu nato se mě lidi začali ptát, jestli už mám tu peněženku. No představ si, v tym kočáře, jak jsme byly bujaré, mi musela vypadnout, ale protože zrovinka jsem si připíjela ve VIP stanu na účet obchodního ředitele, peníze mi nechyběly. A protože jsme v tom kočáře tak hulákaly a všichni nás viděli a slyšeli, tak se obecně vědělo, komu ta vypadená peněženka asi patří. Putovala štafetou přes asi deset lidí po celým parku za mnou, jenomže já se pohybovala rychleji, měla jsem asi dvě kola náskok, :o))) Zpomalila jsem, až když jsem neměla za co pít, a právě v tom momentě mě teda dohonila.
O půlnoci jsme končili, protože v sobotu byl sportovní den Bochemie, kde jsme se, my holky, nominovaly do kuželkového turnaje jako Líné Kůže-lky. Domů jsem přišla veselá, s obrovskou kyticí, čehož si Libor nemohl nevšimnout.
"No co je co je?"
"Tatínku, já su slavná, já su osobnost roku!"
"A co jako?"
No teď jsem mu strčila do ruky ten šek, jako že ať si to přečte, protože mi už se špatně mluvilo. A Libor teda četl: "Zaplaťte za tento šek osmnáct tisíc ...", já se naparuju, taťu rudne překvapením, a pak to přijde: "Ku-va! Kde to jako vezmem?!?!?"

Sobota byla taky dobrá, jednak jsme byly v kuželkách druhé, tedy od konce, ale bavili jsme se skvěle, zejména večer, protože nám na kuželně nainstalovali karaoke a kartón vodky, což tedy byla síla. Nejdřív nic, ale pak téměř celé osazenstvo řvalo do mikrofónů, zatímco já a Efka jsme dělaly publikum, ječely jsme, tleskaly a skákaly, čím víc jsme ječely, tím víc řvali ti lidi do těch mikrofónů. A když jsem pro Iris zazpívala Klobouk ve křoví, zoufalí sousedi zavolali policajty.
Varuju nezasvěcené, karaoke je ďábelská věc, vůbec jsem se neslyšela, hlasivky si dělaly co chtěly, ale musel to být nářez, protože všichni kolem se váleli smíchy. Nicméně - pobavit přátele: k nezaplacení!
A doma? Tatínek mi nechal vzkaz, na tu nádhernou kalu, obrovskou růžovou erotickou plachtu, mi fixem namaloval srdíčko. Asi mu došlo, že peníze shánět nemusíme, :o)

Zdravím!!!

Táňa


Vědce překvapil vzhled komety Wild 2

17.06.2004 20:50 - Vědce překvapil vzhled komety Wild 2, kterou v lednu zachytila americká sonda Stardust. Čekali, že na snímcích uvidí zvrásněný povrch pokrytý směsicí ledu a vesmírného prachu. Z analýz fotografií, které NASA ve čtvrtek představila veřejnosti, je však vidno, že těleso je poměrně "čisté".

Informovala o tom agentura AFP.

Na obrázcích jsou také patrné kaňony a krátery, z nichž některé mají ploché dno.

"Je to velmi nečekané. Předpokládali jsme spíš povrch, který vypadá jako rozdrcené zuhelnatělé dřevo," prohlásil astronom Donald Brownlee z Washingtonovy univerzity, který stál v čele mise Stardust.

Na rozdíl od kráterů pozorovaných na Měsíci, Marsu či Zemi, nejsou krátery komety pokryty zbytky spadlých objektů, které je vyhloubily. Jejich absenci si experti vysvětlují tím, že přitažlivá síla komety je na povrchu poměrně slabá.

"Kdybyste stáli na jejím jádře, mohli byste vyskočit a dostat se tak na orbitu," řekl Brownlee.

Družice NASA pořídila 72 velmi kvalitních fotografií jádra komety. Snímky podrobně analyzovaly čtyři vědecké týmy, které na čtvrteční tiskové konferenci zveřejnily své poznatky.

Sonda Stardust přiveze i vzorky prachu
Stardust, která byla na svou misi vypuštěna před pěti lety, kolem Wild 2 proletěla začátkem ledna letošního roku ve vzdálenosti přibližně 240 kilometrů rychlostí 22 tisíc kilometrů za hodinu.

Sondě se z ocasu tohoto kosmického tělesa, jehož jádro v průměru měří asi 5,3 kilometru, podařilo také nabrat vzorky prachu. Ty by měla družice na Zem dopravit v roce 2006.

Vědci předpokládají, že z vzorků získají informace o nejzazší historii solárního systému. "Stavební kameny" sluneční soustavy, které má sonda přinést, totiž pocházejí z doby před 4,6 miliardy let.

Badatelé však také věří, že prach obsahuje mnoho organických molekul nezbytných pro vývoj života, které kdysi mohly komety dopravit na Zemi.

Vzorek prachu ze závoje komety je druhým vzorkem odebraným robotickým lapačem mimozemského materiálu od roku 1976, kdy sovětská sonda Luna 24 provedla automatický odběr vzorků horniny a půdy z Měsíce.

Už v září příštího roku by měla americká sonda Genesis přinést vzorky částic slunečního větru.

iDNES
Vrak u Panamy může být Kolumbova loď

14.06.2004 08:57 - Mezinárodní tým vědců objevil u Panamy pravděpodobně nejstarší lodní vrak amerického kontinentu. První výsledky výzkumu naznačují, že by to mohla být karavela Vizcaína Kryštofa Kolumba. Na svých výpravách do Nového světa ztratil mořeplavec celkem devět lodí.

Kdyby se tato vize potvrdila, bylo by to první plavidlo objevitele Ameriky, kterého pozůstatky se podařilo najít - a zároveň nejlépe zachovaná karavela, plachetnice bez vesel, cituje server slovenského deníku SME německý týdeník Der Spiegel.

Na svých čtyřech výpravách ztratil Kolumbus celkem devět lodí. Vizcaína byla jednou ze čtyř lodí, se kterými Kolumbus vyplul v dubnu 1502 na svou čtvrtou výpravu do Nového světa. Mořeplavec chtěl dokázat, že na místě dnešní Panamy existuje průplav do Indie a Číny.

V bojích s indiány a kvůli vzpouře však Kolumbus přišel o všechny lodě. Po roce přežitém v pevnosti na Jamajce se mu podařilo vrátit se do Španělska, kde později zemřel.

Americký amatérský archeolog Warren White objevil vrak domnělé Kolumbovy lodě před několika lety u města Portobelo. Loni ho začali zkoumat archeologové.

Analýzy ukázaly, že dřevo v trupu plavidla by mohlo pocházet z let 1469 -1486. Podle historických dokumentů se Vizcaína potopila v roce 1503. Rozbory ukázaly, že olivový olej, jehož stopy se našly na hliněných střepech, pocházel z Andaluzie, kde Kolumbus připravoval své lodě na cestu.

Trup vraku není potažený plechem. To je podle SME další důkaz, že loď musela být postavena před rokem 1509, protože od tohoto roku byly všechny španělské lodě směřující do Nového světa takto chráněny před mušlemi. Historické dokumenty uvádějí, že Vizcanína byla vyřazena právě pro nadměrné poškození mušlemi.

iDNES , jpl

 
Dejte si čtverzubce

Tetrodotoxin patří k nejprudším jedům, jaké najdeme u zástupců živočišné říše, i když v tomto případě platí, že se jeho vlastník - ryba čtverzubec fugu - tak trochu chlubí cizím peřím. Toxin vyrábí v jeho těle bakterie, jíž se ryby nakazí už v nejútlejším věku. Zdrojem bakterie jsou usazeniny na mořském dně. Toxin se vyskytuje především v kůži a vnitřnostech ryby. Chrání ji před predátory a velmi účinnou ochranu zajišťuje i potomstvu, protože matka dává jikrám do vínku pořádnou porci tetrodotoxinu. Ryba si evolucí vyvinula vysokou odolnost jedu a snáší v těle dávky, které by savce stačily zabít zhruba padesátkrát.
Více >>ZDE>>: http://www.osel.cz/index.php?clanek=797&music=&x= 
 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 23.6.2004 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Raka. Slunce v tomto znamení podporuje citovost, lidé jsou společenštější než v jiných obdobích. Slunce rozvíjí i vztah k romantice. Zdraví a životní síla jsou ale poněkud rozkolísané a závislé na podvědomí. Obecně pak období přeje obchodu a stoupá v něm význam žen a ženského prvku.
  Konjunkce Slunce s Merkurem pomáhá prosazení inteligence, zlepšuje chápání.
  Od středy působící konjunkce Slunce se Saturnem nutí lidi hloubat nad vším více jak obvykle, zvyšuje vážný přístup k věcem.
  Trigon Slunce s Uranem zlepšuje intelektuální rozhled, orientaci. Zároveň ale dosti zvyšuje touhu po nezávislosti a tendence k dramatickým scénám pokud není tato touha dostatečně uspokojována. Aspekt působí pozitivně na rozvoj médií, inetu, mobilních technologií.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Blíženců. V tomto znamení Lilith působí spiritualizaci a zjemnění pudů. Její působení je v tomto znamení oslabeno, neb je zde podřízena rozumové kritice a instinkty jsou neutralizovány rozumem.
   
 • Merkur
  stojí ve znamení Raka. V tomto znamení planeta silně zvyšuje představivost, přeje literatuře a způsobuje že se naše myšlenky často vydávají do světů fantazie a snů a jaksi se nám je ani nechce opustit.
  Konjunkce se Saturnem dává hloubku myšlení, podporuje vztah k filosofii, historii, zvyšuje schopnost koncentrace.
  Do čtvrtka působící trigon Merkuru s Marsem oživuje psychiku, přidává vynalézavost a aktivní fantazii. Aspekt zlepšuje i vyjadřování.
   
 • Venuše
  je retrográdní a stojí ve znamení Blíženců. Symbol lásky a tělesnosti v podvojném znamení. Může svádět k nevěrám, dejte si pozor i na infantilní milostná vzplanutí:-))). Planeta přeje poezii, tanci, smlouvy uzavřené v tomto období vedou obvykle k úspěchu. Uvědomte si že její retrográdnost může způsobit určité zpoždění následků všech činů prožitých pod jejím vlivem a typický je značně  špatně odhadnutelný vývoj situace.
  Kvadratura Venuše s Jupiterem, lidem zanáší do života poněkud nepořádek, nesoulad mezi láskou a legitimitou. Období rozhodně nepřeje uzavírání sňatků.
 • Mars
  stojí do středy ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení vždy poškozena. Lidé jednají příliš příkře, diktátorsky, narůstá počet konfliktů mezi lidmi a to i v rodině. Postavení nepříznivě ovlivňuje i politiku. Mars v Raku nepříznivě ovlivňuje zažívání především žaludek.
  Od čtvrtka již bude planeta stát ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje činnostem. Podporuje úspěch ve sportu. Lidé propadají nadšení k jakýmkoliv činnostem kde rozhoduje síla a energie.
   
 • Jupiter
  stojí ve znamení Panny. V tomto znamení je planeta poškozena. Přeje pouze obchodu. Lidé pod vlivem Jupiterova působení mají problémy s pochopením skutečných citů a duchovna. Planeta způsobuje že vše se topí v přízemnostech, konzumním způsobu života. Roste i nebezpečí mezigeneračních konfliktů a střetů s těmi kdo představují opačný pohled na život.
  Situaci ještě zhoršuje do pátku působící poškození opozicí s Uranem. Aspekt velmi často způsobuje veřejné skandály, prudce a nepříznivě dokáže měnit běh věcí. Osobně bych se obával i problémů s přírodními silami.
   
 • Saturn
  stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
   
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je retrográdní a stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce a je retrográdní. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů. Díky retrográdnosti mohou být ponory do skrytých tajemství až nebezpečné.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Merkur, Slunce a Saturn.  Týden bude přát především intelektuální sféře.

Mějte se hezky...

Hade, 20.6.2004