Nahoru ]

 
Vítám vás v novém týdnu. Nejprve upozornění na dva zajímavé články které jsem zařadil minulý týden na titulku.
Tombs of the Genii - Tyto vysoko se tyčící stojící kameny byly - a možná ještě jsou - lokalizované  na řece Kora.
Největší z těchto stojících kamenů se tyčí 75 stop nad úroveň terénu a pravděpodobně proniká  12 stop pod zem. Jeho hmotnost je okolo 3800 tun!
Následující čálenek z WM magazínu zajisté udělá radost všem kuřákům:-) Upozornění Ministerstva zdravotnictví. Kouření vás může ochránit před rakovinou plic!

 

V úvodu nového týden si rozhodně přečtěte dva články od Radka Mokrého.

Láďo, nepij už tolik
Radek Mokrý

„Žurnalistika přitahuje lidi všelijak anomální, nestandardní, na to jsou tvrdá statistická data - například v jisté redakci Českého rozhlasu je z osmnácti lidí zhruba půlka pravidelných konzumentů drog, třetina jsou homosexuálové a snad jen dva z těch všech žijí normálním rodinným životem," prohlásil během své besedy na Vysoké škole ekonomické v Praze tiskový referent Prezidentské kanceláře a manžel redaktorky a dlouholeté parlamentní zpravodajky Českého rozhlasu Dany Jaklové, Ladislav Jakl.
Kterou redakci měl pan tiskový tajemník, sám známý chronickým požíváním ethylalkoholu a kdysi novinář, na mysli?
O tom nebylo pochyb, takže svých pár minut televizní slávy si pak chtěnechtě užil i šéfredaktor Radiožurnálu Petr Honzejk a „férový Láďa" se stanici posléze omluvil. Více >>ZDE>>

Cannabis: Perspektivní protinádorový lék?
Marihuana. Teprve zhruba před deseti lety vyvolaly některé pozitivní výsledky léčby glaukomu, roztroušené sklerózy, Parkinsonovy choroby aj. pomocí marihuany vlnu zájmu vědecké i lékařské obce o THC, účinnou látku kanabis...

A překvapení stále není konec.

Při pokusech s maligním gliomem si 20% laboratorních potkanů po aplikaci tetrahydrocannabinolu poradilo s nádorem zaneseným injekcí přímo do mozku a téměř 50 % si prodloužilo život více než o polovinu. Aby člověk vážící 80 kg dostal do těla ekvivalentní dávku, musel by vykouřit denně 30 jointů. Přes značné úsilí nebylo porušení nervové soustavy u hlodavců prokázáno.

Naopak všichni THC neošetření potkani uhynuli mezi 12. a 18. dnem po injekci rakovinných buněk. Více >>ZDE>>


Smrt žijeme, když sníme, neboť snít je popírat život.

F.Pessoa - Kniha neklidu

Náhodná ukázka od Polly pro tento týden...


A do nového týdne opět poučná historka ze života od Táni:-))

hokej v Evropě, Evropa v prdeli


Mistrovství v hokeji dohráno. Můžeme se zcela věnovat tomu "hokeji" v EU. A jestli teda výsledky budou takové, jako předvedli hokejisti, mám se na co těšit!

Před prvním zápasem jsme doma sepsali sázkovou smlouvu, vlastně ji sepsali kluci, než jsem přišla z práce, a pak mě lámali, ať se přidám. Čtyři sázky vymysleli, nejdřív které týmy vypadnou v prvním kole, tedy čtyři týmy. Kdo uhodne nejmíň, prohrál. A kdo prohrál, splní úkol. Taťka prý že vypije dvacet sirových vajec, Liu deset a Vojta pět.
"Tak do toho já nejdu, fuj!"
"Ale mamčo no tak, tak si vymysli něco jinýho, ale hlavně ať je to sranda!"
"Já vím, ať mamka skočí do studený vody!" křičí Vojk, no můžu já odmítnout? No nemůžu. Tak jsem nadiktovala svý čtyry favority na rychlý sestup.
Prohrála jsem. Musím skočit do studený vody.

Druhá sázka byla na Rusy, taťka Libor hádal, že Rusové budou medailoví, Liu tvrdil, že nemají šanci. Kdo prohraje, bude druhýmu dělat celý den otroka.
"Tak do toho s váma nejdu, otroctví neuznávám!"
"Ale no tak mamčo!"
"Ne-e. Vojta v tom taky nejede!"
Taťka Liu prohrál a bude dělat Liborkovi otroka, to jsem tedy zvědavá, :o)))

Třetí byla na čtyři semifinálová mužstva, kdo prohraje, natře topení v kuchyni. Tak tohle bylo jediný, do čeho jsem chtěla jít, protože když jsem si představila, jak ONI mi natírají topení, radši jsem nadiktovala čtyry nepravděpodobné finalisty.
Ano, prohrála jsem a můžu si topení natřít sama, :o)))

Čtvrtá sázka byla na mistra, jasně. Kluci tam zas měli takovou věc, jako že celý týden nádobí, což mi nijak nepomůže, protože na to stejně zapomenou, nebo se jim nechce zrovna v momentě, kdy by se mi to hodilo, prostě blbost. Tak jsem navrhla kolo, protože máme dostat doplatek třináctého platu, :o))) Vojk už kolo má, tak si řekl o diabolo, což se schválilo, takže Vojk by dostal diabolo, kdyby vyhráli Češi. Jasně že jsme mu to všichni přáli, ani on nebyl tak zklamaný, jako my všichni po tý prohře. Liu vsadil na Finy, Finové hráli ve čtvrtfinále s Kanadou, takže Liu vypadl jako další, a finále se nám narýsovalo mezi taťu a mamuškou, bo taťu vsadil Kanadu a já Švédy.
Umíš si představit včerejší večer u nás doma???? První půlku zápasu taťu vrčel a nadával a třískal do stolu a vůbec, zatímco já v druhé půlce lapala po dechu a nestačila se divit, jak je možný projet tak krásně rozehraný utkání.

Taťu nakonec spokojeně hodnotil celý průběh šampionátu, bylo to prostě perfektní, Vojtovi diabolo stejně koupí, vajca chlastat nebudou, z otroctví se vykoupí, bo Liborkovi dá svoje kolo, a všichni budou spokojeni.
Očka se mi rozšířily poznáním: "COOO???? Takže to nakonec odskáču já???? Natírat radiátor a skákat do vody???"
"No jasně, o to přece celou dobu šlo, ne???"


Zdravím!!!

TK

PS: Jasně že je to vymyšlený, jakákoli podobnost s kýmkoli a čímkoli reálným je absolutně vyloučená!


 

Mexičtí armádní piloti nafilmovali při zátahu proti pašerákům UFO


MEXICO CITY - Mexické ministerstvo obrany zveřejnilo nahrávku, která údajně zachycuje UFO. Pořídili ji piloti mexických ozbrojených sil na začátku letošního března při zásahu proti pašerákům drog nad jihomexickým státem Campeche.

Na patnáctiminutovém záznamu je jedenáct neidentifikovatelných létajících objektů - jasných kuželů světla, které piloti zachytili na obloze ve výšce 3500 metrů nad zemí. Světla se pohybovala velkou rychlostí a náhle měnila směr pohybu. Piloti se údajně snažili světla pronásledovat.
"Věřím, že věděla, že je stíháme," řekl jeden z pilotů Magdaleno Castanon. V rozhovoru s dlouholetým ufologem Jaimem Maussanem uvedl, že v jednu chvíli světla letadlo obklopila. "Najednou jsme na displeji viděli, že ty objekty jsou za námi, nalevo od nás i před námi. Nebyl to příjemný pocit," uvedl Magdaleno Castanon.

Přelomová zpráva pro ufology

Maussan armádní nahrávku přivítal s velkým nadšením. "Je to přelomová zpráva. Záznamů s neidentifikovatelnými létajícími objekty existují stovky, ale žádný z nich nepochází od armády," uvedl na úterní tiskové konferenci Maussan, který se domnívá, že na záznamu je skutečně UFO.
Mexické ministerstvo obrany je však opatrnější. K žádnému závěru prý dosud nedospělo. "Tvrzení, že je na záznamu UFO, pochází od Maussana. Je to jeho názor, a proto, aby si mohl vytvořit, jsme mu záznam poskytli," sdělil mexický ministr obrany Ricardo Vega Garcia. Ten sice přiznal, že po zhlédnutí záznamu vyloučil, že by na něm byla zachycena vojenská stíhačka, ale svým podřízeným zakázal, aby se zmiňovali o UFO. "Vyvolává to naděje i posměch," odůvodnil své rozhodnutí Ricardo Vega Garcia.

Lidové noviny, 14. 05. 2004, reuters, ap

Více se dozvíte >>ZDE>>: http://www.earthfiles.com/news/news.cfm?ID=711&category=Environment
C/2001 Q4 (NEAT) je tady

Dlouho očekávaná kometa C/2001 Q4 (NEAT) se pomalu ale přece dostává na naší noční oblohu. Nyní se kometa nalézá v souhvězdí Velkého psa velmi nízko nad obzorem. Jak se bude dostávat výše a výše na naší obloze, bude poměrně rychle slábnout.
Přesvědčil římské vojáky meteorit?
Minulý rok jsem na tomto místě v 8.týdnu uveřejnil článek Den, kdy u Říma spadlo nebe... Níže uvedený článek se k této pravděpodobné události vrací z pohledu jejího možného vlivu na dějiny.

Nebeské znamení údajně rozhodlo o tom, že římskou říši ovládne císař uznávající křesťanství

"Na naší straně stojí sama nebesa," pomyslel si možná Konstantin, když v předvečer rozhodující bitvy spatřil na obloze ohnivý kříž.
Z nedávných vědeckých výzkumů vyplynulo, že budoucí císař patrně zahlédl výbuch dopadajícího meteoritu.

U kamenného mostu Ponte Molle klenoucího se nad řekou Tiberou se 27. října roku 312 střetly dvě armády. Z Galie táhl na Řím Konstantin, v ústrety mu vyrazil jeho sok Maxentius. Všem bylo jasné, že následujícího dne se v líté bitvě rozhodne letitá tahanice o nadvládu nad západní polovinou římské říše.
Podle starých kronik určila vítěze bitvy nebesa. Švédský geolog Jens Ormo je přesvědčen, že našel hmatatelný důkaz pravdivosti záznamu v kronikách.

Krvavá řež u bran Říma
Když 25. července 306 umíral v dnešním britském Yorku vládce západořímské říše Constantius I. Chlorus, stál jeho čtyřiatřicetiletý syn Konstantin u smrtelného lože. Ambiciózní Konstantin dokonale zúročil emočně vypjatou atmosféru otcova skonu. Zahrál na city vojáků císařské gardy a armáda jej provolala císařem.
Římané však "schovávali" tento post pro jiného kandidáta. Toužili vidět na trůnu Maxentia. Jejich "volební preference" měly daleko k nezištnosti. Maxentius vedl vzpouru proti legitimnímu císaři Galeriovi a po uchvácení moci zrušil daně, jež ve své politické krátkozrakosti Galerius na obyvatele Říma uvalil.
U Římanů uvyklých na "daňové prázdniny" si Maxentius nemohl více "šplhnout". I proto nebyly Konstantinovy vyhlídky na vítězství u Ponte Mollo nijak růžové. Podle všeho se mu postavila do cesty přinejmenším čtyřnásobná přesila. Není divu, že večer před bitvou trávil v horlivých modlitbách.

Do sporu zasáhla nebesa
Máme-li věřit jednomu z prvních křesťanských římských historiků Eusebiovi, pak právě tehdy zasáhla do sporu "nebesa".
Modlící se Konstantin pohlédl k zapadajícímu slunku a na nebi uviděl žhnout počáteční písmena jména Ježíše Krista. S nimi zářilo na obloze ještě ohnivé znamení kříže a nápis "In Hoc Signo Vinces" neboli "Pod tímto znamením zvítězíš".
Pokud viděl nebeský kříž i Maxentius se svými věrnými, nedokázal ze situace vytěžit tolik, co jeho sok.
Konstantin si jako obratný psychologický manipulátor nebeské znamení přivlastnil a sdělil svým vojskům, že mu nebe právě dalo jasně najevo podporu pro následující bitvu.
Vojáci pochopili, že se s nebeskou protekcí a kříži narychlo namalovanými na štítech nemusejí o výsledek krvavého střetu strachovat. Průběh bitvy tomu odpovídal. Maxentius byl na hlavu poražen. Jeho vojska neuspořádaně prchala přes kamenný i sousední pontonový most.
Pontony nápor neudržely, zbortily se a mnoho mužů utonulo. Ve vodách Tibery našel smrt i Maxentius, jehož stáhla ke dnu těžká zbroj. Lépe se nevedlo ani zbytku vojsk odříznutých kolapsem pontonů od ústupové cesty. Konstantin je krvavě zmasakroval.

Meteorit explodoval silou atomové bomby
Konstantinovi tedy údajně k vítězství dopomohlo nebeské znamení. Jaký úkaz však vlastně muž toužící po moci na obloze spatřil?
Mohlo jít jen o výmysl kronikářů, kteří se snažili dodat císařovu vítězství na lesku. Možná se nebeská tělesa nacházela ve výjimečné konstelaci. Týden před bitvou se totiž dostaly na obloze do těsné blízkosti Saturn, Jupiter a Mars s několika jasnými hvězdami v souhvězdí Kozoroha a Orla. Konstantinovi hvězdopravci o tom jistě dobře věděli. Podle některých hypotéz šlo o optický jev vzácně provázející západ slunce.
Geolog Jens Ormo je však přesvědčen, že Konstantin zahlédl následky exploze vyvolané dopadem meteoritu na planinu Prati del Sirente ve střední Itálii.
Ormo objevil kráter po dopadu meteoritu díky slepé náhodě, jež mu během studijního pobytu v Itálii přihrála do ruky turistického průvodce s fotkou jezera obklopeného horami.
Zkušenému oku geologa neunikl pravidelný kruhový tvar jezera.
Průzkum na místě a následné geologické vrty potvrdily podezření, že voda jezera vyplnila kráter po dopadu meteoritu. Ormo našel v okolí jezera stopy po dopadu dalších částí meteoritu, který se při průletu atmosférou roztrhl na několik kusů.
Největší část dopadla v místě dnešního jezera a vypařila se za mocné exploze, jež se uvolněnou energií vyrovnala výbuchu atomové bomby o síle jedné kilotuny TNT. Exploze provázená vznikem hřibovitého oblaku musela být vidět na dálku.
Datování kráteru odhalilo, že se tato velkolepá podívaná odehrála v době Konstantinova soupeření s Maxentiem.
Je tedy možné, že ke zvratu v dějinách a k nástupu křesťanství v Evropě přispěl i nebeský posel, jenž se k nám zatoulal z hlubin sluneční soustavy. Traduje se totiž, že právě znamení nebeského kříže před rozhodující bitvou naladilo Konstantina přívětivě k vyznavačům křesťanství a otevřelo tomuto náboženství cestu k následné staletí trvající prosperitě.
Někteří historici ale nevylučují, že Konstantin měl pro křesťanství slabost dávno před bitvou u Ponte Mollo, protože ho vyznávala jeho matka Helena, která pocházela z Dacie. Když se s ní Konstantinův otec seznámil, pracovala jako služka v krčmě. Helena se stala císařovou milenkou a po čase mu porodila syna.
Podle jiných Konstantin jako zkušený politik vycítil v křesťanech nastupující mocnou sílu a chytře se k nim přiklonil. Faktem zůstává, že tento vladař křesťanům přál. Měli sice formálně stejné postavení jako lidé, kteří věřili v pohanské bohy, ve skutečnosti je však Konstantin prostěžoval. Křesťané například ovládali prakticky všechny důležité úřady.

Pohan, který šířil křesťanství
První Konstantinův edikt vydaný v roce 312 v Římě a určený křesťanům se nedochoval. O rok později ale vydal výnos povolující křesťanství jako víru, a dokonce nařídil restituci majetku, o který předtím křesťané při náboženském pronásledování přišli. Série následujících ediktů křesťanskou "revoluci" dokonala.
Křesťané směli vstupovat do státních civilních i vojenských úřadů. V roce 321 Konstantin rozhodl, že se neděle bude světit jako den bez práce. Když v roce 323 ovládl východní části římského impéria, rozšířil se křesťanský vliv i tam.
Císař sám však zůstával pohanem. Pokřtít se dal až na samém sklonku života a mezitím páchal skutky ryze nekřesťanské. Kromě jiného zavraždil vlastního syna a manželku.

Lidové noviny, 20. 12. 2003, Jaroslav Petr
 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 19.5.2004 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí do čtvrtka ve znamení Býka. Slunce v tomto znamení způsobuje že do popředí lidského snažení se dostávají peníze, nemovitosti, územní nároky
  V pátek již bude Slunce stát ve znamení Blíženců. Slunce bude působit způsobem typickým pro jeho pobyt ve znamení Blíženců. Blíženci jsou podvojné znamení a staví před nás volbu, dvojí cestu. Přeje poněkud i nevěře. Příznivě působí na studia, přeje spisovatelům, zlepšuje cestování.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Blíženců. V tomto znamení Lilith působí spiritualizaci a zjemnění pudů. Její působení je v tomto znamení oslabeno, neb je zde podřízena rozumové kritice a instinkty jsou neutralizovány rozumem. Díky jejímu poškození Plutem nelze ani v nejmenším spoléhat na své pudy a instinkty.
   
 • Merkur
  stojí ve znamení Býka. Pro zaostření našeho myšlení je v tomto znamení třeba dobrých aspektů. V tomto znamení Merkur přeje finančním kombinacím. Dává přemýšlivost ale pomalost v rozhodování. Názory jsou v tomto znamení pevné a planeta přeje bankovnímu sektoru.
  Do středy zůstává Merkur bez aspektů a tak nemůže nikdo z nás počítat s tím, že bude naše myšlení kdoví jak bystré.
  Od čtvrtka působí sextil Merkuru s Uranem. Zlepšuje chápavost, přeje všem kdo se zabývají reklamou, umožňuje snadno přesvědčovat druhé, ale škodí soustředění. Aspekt přeje objevům  v kosmu.
  V pátek se přidá trigon Merkuru s Jupiterem. Aspekt nese optimismus, leč i poněkud přílišnou spokojenost se sebou a z ní vyplývající nedostatek kritičnosti. 
   
 • Venuše
  je retrográdní a stojí ve znamení Blíženců. Symbol lásky a tělesnosti v podvojném znamení. Může svádět k nevěrám, dejte si pozor i na infantilní milostná vzplanutí:-))). Planeta přeje poezii, tanci, smlouvy uzavřené v tomto období vedou obvykle k úspěchu. Uvědomte si že její retrográdnost může způsobit určité zpoždění následků všech činů prožitých pod jejím vlivem a typický je značně  špatně odhadnutelný vývoj situace.
  Od čtvrtka
  náš citový život zkomplikuje poškození Venuše. Toto poškození způsobuje že lidé nedávají do vztahu srdce, jen mozek. Přetvařují se a zakrývají sobecké pohnutky. City se tříští a období nepřeje vzniku nových vztahů.
  Do středy působící konjunkce Venuše s Marsem zvyšuje vášeň ve vztazích, nese prudké citové prožitky, umožňuje hladké sexuální sbližování, celkově silně zvyšuje sexualitu.
  Celý týden bude situaci komplikovat opozice Venuše s Plutem vyvolávající nestabilitu ve vztazích, nepříznivé podmínky komplikují milostný život, vztahy se často stávají terčem pomluv.
   
 • Mars
  stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení vždy poškozena. Lidé jednají příliš příkře, diktátorsky, narůstá počet konfliktů mezi lidmi a to i v rodině. Postavení nepříznivě ovlivňuje i politiku. Mars v Raku nepříznivě ovlivňuje zažívání především žaludek.
  Konjunkce Marsu se Saturnem přináší v Raku sklony k násilí, krutosti a impulsivnímu chování. Přináší vzdor snahu jít proti zavedeným pořádkům, systému. Problémy mohou nastat i ze strany přírody.
  Trigon Marsu s Uranem zlepší hospodaření s energií alespoň v psychické oblasti.
  Od středy bude působit trigon Marsu s Jupiterem. Síla trigonu nebude díky postavení Marsu velká a projevuje se především tak že lidé spoléhají na své činy bez vazby na přemýšlení.
   
 • Jupiter
  stojí ve znamení Panny. V tomto znamení je planeta poškozena. Přeje pouze obchodu. Lidé pod vlivem Jupiterova působení mají problémy s pochopením skutečných citů a duchovna. Planeta způsobuje že vše se topí v přízemnostech, konzumním způsobu života. Roste i nebezpečí mezigeneračních konfliktů a střetů s těmi kdo představují opačný pohled na život.
  Situaci ještě zhoršuje jeho poškození opozicí s Uranem. Aspekt velmi často způsobuje veřejné skandály, prudce a nepříznivě dokáže měnit běh věcí. Osobně bych se obával i problémů s přírodními silami.
  Sextil Jupiteru se Saturnem. Je to aspekt při kterém balancují nové myšlenky v rovnováze se starými, a děje které jsou v tomto období zahájeny mohou přinést významné změny do budoucna.
   
 • Saturn
  stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
  Do úterý působí trigon Saturnu s Uranem je aspektem jehož působení často podstatným způsobem mění politickou situaci, umožňuje zavést nové vědecké hypotézy, pomáhá měnit stávající paradigma.
   
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je retrográdní a stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce a je retrográdní. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů. Díky retrográdnosti mohou být ponory do skrytých tajemství až nebezpečné.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden budou na nás nejsilněji působit Venuše a Mars.

Mějte se hezky...

 
Hade, 16.5.2004