Nahoru ]


Vítám vás v novém týdnu. Přichystal jsem si na vás tuhle skorojarní fotografii, ale nenechte se zmýlit pořídil jsem ji v loňském lednu:-).

Nůž za nůž
raději mám
tvůj úsměv

Bylo by
mnohem jednodušší
dívat se
na tvé čelo
a na pohyb tvých víček

Dvě dámy
byly pozvány
k výuce
lstí lásky

Utíkejme chceš-li
ale na konci světa
má mysl
tě pokryje

Poprchávalo
toho dne

Že bych
dokázala
kráčet po moři?


Ještě jednou slyšet
zvuk tvých kroků
na kameni

Tvé bílé paže
mi připomněly
hady

Proč jsi mne
poznala?
Padala noc

Tvůj dech
mi jde po stopě
Tvůj smích uťatý
vlna
která padá

A úplně nakonec
s vyprahlými rty
jsme padli
tam do písku
(například)
vyčerpáni

Neříkám
co si myslíš

Zlato mlčení
a srdce překypuje
 

Ach
stisknout
článek tvého malíčku
levého

Miláčku
miláčku
něco z toho přeci
zůstane

Vždycky mít
nabroušenou šavli
a suchý ret

Čekal jsem
na tvůj obraz
v zrcadle
naproti

Kolem tvého
bílého krku
límec z mých
prázdných rukou

Prach a vrabci
se ztrácí v nebi
a zlomené srdce
na dlažbě

Proč jsem tě
nepotkal
na kraji této
krajiny

Dotknout se
hrany tvých
nehtů
a konečku tvých řas

Přijď
i když je vše
ztraceno

Tímto dopisem
se samozřejmě
staneš
nesmrtelnou

Pohni pro mne
pohni
pootevřenou dlaní
a jemnými brázdami
kůže

Hledám
tvou ruku
dívám se na tebe
všemi svými prsty

 

Jazyk za jazyk
co si o tom myslíš?

Zrcadlo - poesie

Přemýšlím
ne
nepřemýšlím

Ten den pršelo
ó miláčku
na neznámý svět

Věřím
co jsi

Myslím na tebe
bez obav
bez výčitek svědomí
a příjemně

Jak se tě zmocnit přes tyto šaty
jak se tě zmocnit přes tvé tělo

otevři ruce
jsou prázdné

srdce ti bije
buďsi

ale tolik lpím na tvých nocích
a na stisku tvých rtů

z náhrdelníku
tvých rukou
vypadla perla

Těžké zamračené nebe
těžké růžové a černé nebe:
Isabela

Spát
spát
podél tebe

Čekám tě na rohu
věčné ulice

Musím už
jít
s prstem
na rtech

(Říjen 1953)Paul Nougé
(1895 - 1967)
Náhodná ukázka od Polly pro tento týden...
 

Jistě si vzpomínáte že jsem již mnohokrát upozorňoval na různé změny v Sluneční soustavě. Diskuse o Marsu koneckonců neustále zaplňují stránky novin a časopisů.
No a zdá se že nyní je na řadě Jupiter.

Ta podstatná změna je jakési modrání této planety. Je možné pozorovat podlouhlý, modravý pruh který běží podél rozhraní tmavého jižního rovníkového pásu.

První zmínka že se děje něco neobvyklého v Jupiterově atmosféře přišla od španělského amatéra který ohlásil formování neobvykle barevného tvaru na  jižní polokouli před dvěma týdny. Nyní se pruh táhne kolem celé planety.

Široká oblast zobrazená na fotografii má průměr přesahující třikrát až čtyřikrát průměr Země!

Ačkoli Jupiter  v minulosti vyprodukoval ve svrchních vrstvách atmosféry různé neobvyklé útvary nikdy nebylo pozorováno něco podobného a v takovém rozsahu jako nyní.

 

Anomální signál ze SETI.
Nikdo samozřejmě neví co způsobilo tento anomální signál.
Ale jasné tečky na modrém pozadí signalizují , že anomální signál pochází z radioteleskopu používaném pro pátrání po mimozemské inteligenci (SETI). NASA říká: "Signál není  dostečně silný a dlouhý aby mohl být jednoznačně identifikovaný jako projev mimozemské inteligence."

Kam dopadl evropský modul Beagle-2?
Zdroj: Foto AP
LONDÝN 8. března 2004 | 20:05 Modul Beagle 2 Evropské kosmické agentury (ESA) možná narazil do povrchu Marsu, protože k planetě přiletěl příliš velkou rychlostí a jeho padáky a airbagy nedokázaly zabezpečit měkké přistání. Atmosféra Marsu byla totiž v okamžiku přistávacího manévru řidší, než vědci předpokládali. Zaznělo to dnes na konferenci v Londýně, kde tým ESA informoval o prvních výsledcích předběžného šetření neúspěchu mise.


Britští vědci na konferenci rovněž upozornili, že na snímku zhotoveném krátce poté, co Beagle 2 opustil svůj mateřský kosmický aparát Mars Express, je v jeho blízkosti vidět neznámý objekt.

Na fotografiích z Marsu pak experti objevili čtyři jasné skvrny. Tento "řetízek perel" by prý mohly tvořit zbytky robotu - jeho airbagy a padák.

Spirit byl lépe vybaven airbagy a padáky
Teorie o příliš vysoké rychlosti modulu při přistávání nejsou nové, píší internetové stránky BBC. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) při přistání svého prvního robotu Spirit rovněž zaznamenal nižší hustotu atmosféry Marsu, než se očekávalo. Důvodem prý byly silné prašné bouře na planetě, které její atmosféru oteplily.

Spirit úspěšně dosedl díky dokonalému systému množství padáků a mohutných airbagů. Parametry pro přistání druhého amerického přístroje Opportunity byly na základě zkušeností se Spiritem změněny.

Beagle 2 měl na Marsu přistát 25. prosince. Výzkumný robot však nepotvrdil úspěšné přistání a orbitální sondy obíhající kolem Marsu ani teleskopy ze Země ho od té doby nezachytily. Vyšetřování příčin neúspěchu mise dál pokračuje.


čtk
Teprve na konci loňského roku se rakouští a němečtí vědci dovtípili, co znamenalo několik černých bodů, které měl Ötzi vytetovány po celém těle. Už se zdálo, že tetování mumie bude odsunuto do oblasti "rituálů a magie", když si vědci všimli jeho nápadné podobnosti s akupunkturou.
Nešlo ale jen o jakési primitivní pokusy o léčebnou metodu známou ze starověké Číny, ale o rozvinutý systém hlavních a vedlejších bodů v konkrétních liniích. >>Více ZDE>>

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 17.3.2004 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí do pátku ve znamení Ryb. V poslední znamení Zvěrokruhu v sobě symbolizuje rozklad sil které oživují tento svět na základní složky - fyzickou, mentální a duchovní. Každá z nich si hledá svoji cestu a svoje působení... Jistě vás proto asi nepřekvapí přemíra často rozporuplných pocitů a činů jak vašich tak vašeho okolí.Tradičně znamení Ryb ovlivňuje osud arabských států.
  Od soboty už Slunce bude stát ve znamení Skopce. Znamení Skopce je ovládané Marsem. Toto znamení symbolizuje válečnické ideály. Slunce je v tomto znamení povýšeno, dodává lidem energii a vitalitu.
  Konjunkce Slunce s Merkurem do středy pomáhá prosazování inteligence a zlepšuje chápání.
  Sextil Slunce s Marsem nám bude tento týden dodávat energii tak potřebnou na konci zimy..
  Do úterý bude působit kvadratura Slunce s Plutem. Lidé jsou při tomto aspektu jaksi zablokovaní, stavějí si sami před sebe překážky, cokoliv se stává problémem. Aspekt nepřeje i pohlavnímu životu a co hůř vyvolává v lidech autodestruktivní nálady.
   

   

 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Blíženců. V tomto znamení Lilith působí spiritualizaci a zjemnění pudů. Její působení je v tomto znamení oslabeno, neb je zde podřízena rozumové kritice a instinkty jsou neutralizovány rozumem.
 • Merkur
  Merkur stojí ve znamení Skopce. V tomto znamení Merkur oživuje ducha, lidé mají sklon k diskusím, sarkasmům, planeta v tomto znamení bude přát mluvčím, politikům, advokátům. Přeje i grafikům a spisovatelům satiry.
  Do úterý bude kvadratura Merkuru se Saturnem značně narušovat jakékoliv intelektuální plány. a vyvolávat pesimismus.
  V pátek sextil Merkuru s Neptunem výrazně zlepší naši vnímavost a představivost, aspekt dává inspiraci ve všech oblastech intelektuálního snažení, umožňuje rozplétat zmatky a tajemství.
 • Venuše
  stojí ve znamení Býka. V tomto znamení je Venuše vždy dobře umístěna. Planeta podporuje stálost citů, smlouvy uzavřené v tomto období jsou pevné a stálé. Planeta přeje všem kteří se živí uměním. Vztahy vzniklé s Venuší v tomto znamení mají slušné předpoklady pro věrnost a neměnnost.
  Trigon Venuše s Jupiterem  je aspekt který upevňuje věrnost a ochraňuje dlouhodobé vztahy.
  Naopak kvadratura Venuše s Neptunem je aspekt působící proti tomuto aspektu. Díky celkovému postavení Venuše ale jeho vliv bude zanedbatelný.
 • Mars
  stojí ve znamení Býka. V tomto znamení je planeta vždy poškozena. Planeta podporuje agresivitu a potlačuje v lidech citovost. Lidé po vlivem Marsova působení většinou marní energii orientací na peníze. Dejte si rozhodně pozor na prochladnutí, neb planeta přeje angínám a zánětům krku.
  V neděli Mars přechází do znamení Blíženců. V tomto znamení se spájí aktivita s inteligencí. Lidé pod jeho vlivem rádi diskutují mají tendenci k slovním půtkám, aspekt zvyšuje kritičnost a pohotovost.
 • Jupiter
  je retrográdní a stojí ve znamení Panny. V tomto znamení je planeta poškozena. Přeje pouze obchodu. Lidé pod vlivem Jupiterova působení mají problémy s pochopením skutečných citů a duchovna. Planeta způsobuje že vše se topí v přízemnostech, konzumním způsobu života. Roste i nebezpečí mezigeneračních konfliktů a střetů s těmi kdo představují opačný pohled na život.
 • Saturn
  stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
  Trigon Saturnu s Uranem. je aspektem jehož působení často podstatným způsobem mění politickou situaci, umožňuje zavést nové vědecké hypotézy, pomáhá měnit stávající paradigma.
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
 • Neptun
  stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná.

Mějte se hezky...

 
Hade, 14.3.2004