Nahoru ]

Vítám vás v novém týdnu. Nejprve vás chci upozornit na článek ve WM magazínu který přináší v češtině McCanney talks´. V podstatě se dá říct, že je to jakési další pokračování "Planet X story" a najdete ho >>ZDE>>.
V této souvislosti  znovu připomínám, že abnormální klimatické jevy jsou stále stejně intenzívní, stejně jako seismická aktivita a sluneční činnost.
Pokud se týká výše uvedeného prohlášení NASA mohu k němu říct jediné. Věčná škoda že snímky ze SOHO nejsou k dispozici (ať už z jakýchkoliv důvodů...). Podle hodnot kp indexu a náhlého "obživnutí" geomagnetické aktivity se zdá že děje na Slunci jsou více než zajímavé.


"občas mívám pocit, že nic nemá smysl. Na jakési mrňavé planetě, která již
miliony let bezcílně bloudí vesmírem, se rodíme v bolestech, rosteme, bojujeme, zápasíme s nemocemi, trpíme, působíme utrpení druhým, křičíme, umíráme, a mezitím se narodí další lidé, aby celou tuhle zbytečnou komedii
zopakovali.. copak celý náš život není nic jiného než sled anonymních výkřiků na poušti uprostřed netečných hvězdných prostor?..."

Ernesto Sábato - Tunel
Tak další náhodná ukázky pro tento týden od Polly...


Dál bych měl jednu prosbu. Nevíte někdo něco o následujícím??? Cituji z dalšího mejlíku z Bruselu:

Psala mi jedna pritelkyne,ze videla objekt asi trikrat vetsi nez Syrius a menici barvu,avsak letici v nasi atmosfere,nebot tuto vec honily tri stihaci letadla.Psala ze se jednalo o patek(bohuzel nevi zda 6.ci 13.6.2003)ve 23.58 h.nad Rychnovskem,v tuto dobu presne nad obci Cestice.Psala mi,ze pozorovala tento objekt asi minutu,co priletal od severozapadu.Kdyz se priblizily stihacky,zmenilo to smer na vychod a potom to hodne zrychlilo a pravdepodobne to stoupalo a zmizelo jiznim smerem.Bohuzel,v ten moment nemela pri ruce fotoaparat.Pisu to pro zajimavost,mozna ze znas nekoho,kdo mohl to same pozorovat ve stejny cas z jineho mista...Jako úvod do prvního prázdninového týdne jeden příspěvek od Táni:-))):

Dostala jsem včera od kámošek báječné dary, zejména nový plážový model s uv ochranou proti ostrému slunečnímu záření, velice módní, s pírsingem na levé bradavce a tetováním na pravé půlce zadku i jinde. Po pěti testovacích minutách musím říct, že má ještě jednu výtečnou přednost, je samokoupací. Tedy sotva jsem se zapla, hned jsem se zlila potem, :o)))

Libor ho ještě neviděl, je s klukama na chatě, protože jsem zase malovala, :o) Původně jsem chtěla, aby mi Aleš nastříkal Buchito omítku, ale Libor říká, že když mi TO jako zákonitý manžel nemůže udělat ON, tak ať si TO udělám sama a netahám do TOHO nikoho třetího, :o))) Tak jsem si TO udělala sama, :o)))

Byla jsem v OBI, hledala jsem nějakou tapetu, a přišla jsem na spoustu zajímavýho materiálu, nakonec jsem koupila pilinama plněnou barvu, vypadá to na stěně jako nasněžený, moc mě to baví, :o) Myslím, že příští měsíc si vymaluju obývák, :o))) Slyšeli jste o textilní barvě? Tak tu mám v plánu teď, :o) V mém příštím životě chci být natěračem, :o)))

Přeju krásný prázdninový týden!
Táňa


Bílý dům zcenzuroval zprávu o stavu životního prostředí.
Více ZDE>> http://www.novinky.cz/01/02/81.html

 
Převzato: www.blisty.cz
"SUPERPLEVEL" ZPOCHYBŇUJE BUDOUCNOST GENETICKY MODIFIKOVANÝCH PLODIN

Kontroverze ohledně geneticky modifikovaných plodin se zintenzivňuje,
protoře vyšlo najevo, že vznikl výjimečně odolný "superplevel", jemuž
nevadí silné herbicidy, jimž měly odolávat jen geneticky modifikované
plodiny. Vyplývá z toho, že se při pěstování geneticky modifikovaných
plodin bude muset používat více herbicidů a nikoliv méně než dosud, což
likviduje argument, že jsou geneticky modifikované plodiny výhodné.

Zintenzivní se tím zemědělská velkovýroba, která za poslední čtyři
desetiletí v Británii v podstatě zlikvidovala přirozenou flóru země.

Informace o vzniku výjimečně odolného "superplevele" sdělil britské vládě
jeden britský univerzitní odborník, který se specializuje na zvládání
plevele na polích. Umístil svůj článek na toto téma na internetové stránky
oficiální britské vědecké debaty o geneticky modifikovaných plodinách,
kterou vede profesor David King, hlavní vědecký poradce britské vlády.

Profesor Bob Hartzler z katedry agronomie na Iowa State University v
dokumentu konstatuje, že za posledních sedm let bylo zjištěno, že až pět
rostlinných druhů plevele si vyvinulu odolnost vůči herbicidu glyfosátu,
který prodává firma Monsanto pod obchodním jménem Roundup. Odolnost
nevznikla genetickým přenosem od plodin, geneticky modifikovaných tak, aby
herbicidu odolávaly, jak se někteří lidé obávali, ale v důsledku přirozené
evoluce.

Glyfosát je "širokospektrální" herbicid, což znamená, že původně likvidoval
všechny rostliny, včetně zemědělských plodin. Zemědělské plodiny však byly
geneticky modifikovány, aby glyfosátu odolávaly.

Nyní však existuje v Austrálii, v Chile, v Malajsku a na různých místech ve
Spojených státech několik druhů plevele, které jsou také schopny glyfosátu
odolat.

Odolnost vůči nejrůznějším herbicidům si podle firmy Monsanto vyvinulo až
70 druhů plevele. Podle organizace Přátelé země to podrývá hlavní argument,
proč se vyrábějí modifikované plodiny.

V Británii byl donucen k rezignaci ministr životního prostředí Michael
Meacher, který se hned poté postavil do čela kampaně proti geneticky
modifikovaným plodinám. V týdeníku Independent on Sunday obvinil Meacher
Tonyho Blaira, stoupence geneticky modifikovaných plodin, že se britský
premiér pokusil "pohřbít zdravotní varování ohledně geneticky
modifikovaných plodin tím, že se spěšně přiklonil k závěrům, které nelze
vědecky doložit." Meacher varoval, že plný dopad technologie geneticky
modifikovaných plodin je stále ještě nebezpečně nevypočitatelný.

Podrobnosti v angličtině ZDE
( http://news.independent.co.uk/uk/environment/story.jsp?story=418070  )

 

Podle vědců je na severním pólu Marsu víc ledu než na pólu jižním
13:27 - 27.6.

WASHINGTON 27. června (ČTK) - Severní pól Marsu je prošpikován ledem, jehož množství je větší než zásoby objevené na pólu jižním. Toto zjištění zvyšuje naději, že na rudé planetě budou odhaleny stopy někdejšího mikroskopického života. Podle agentury Reuters o tom ve čtvrtek informovali američtí a ruští vědci. Ledy severního pólu se prý přitom nacházejí v malé hloubce pod povrchem planety.

Odborníci ve skutečnosti prostřednictvím amerických družic odhalili vodík, který ve sloučenině s kyslíkem tvoří vodu. Zaznamenali ho ale v tak velkém množství, že se nemohlo jednat o nic jiného než o vodu, řekl astronom Bill Boynton z Arizonské univerzity.

Vysvětlil, že malé množství vody je běžně přítomno i v pozemských skalách a v půdě, ale na marsovském severním pólu zmrzlá voda tvoří 80 až 90 procent objemu tamní půdy, ve které je rovnoměrně rozptýlena.

"V těchto oblastech vysoko na severu můžete jít téměř kamkoli, kopat pár centimetrů do hloubky a narazíte na led," dodal Boynton.

To je dobrá zpráva pro ty, kdo věří v někdejší přítomnost života na Marsu, neboť voda je - byť v kapalném skupenství - předpokladem pro vývoj života pozemského typu.

Pokud bylo v minulosti na Marsu tepleji a vlhčeji, jak se astronomové domnívají, mohl by současný objem ledu vyplývat z dřívějšího výskytu velkého množství vody vhodné pro život.

Výskyt vody však má význam i pro případnou lidskou expedici na Mars, která bude potřebovat zdroj životodárné tekutiny.

"Otázkou je, do jaké hloubky zásoby sahají a jak čistá tamní voda je," poznamenal Boynton.

Americko-ruský tým ke svým zjištěním využil údaje z družic Mars Global Surveyor a Mars Odyssey, které kolem Marsu obíhají. Právě Mars Odyssey před rokem jako první přinesla důkazy o podpovrchovém ledu na jižním pólu rudé planety.

Na jejím severním pólu ovšem vědci nyní zaznamenali o třetinu více ledu než na jihu. Podle internetového zpravodajství BBC News je ho tam tolik, že by jeho voda dvakrát naplnila Michiganské jezero v Severní Americe.

Na Marsu by měly počátkem příštího roku téměř současně přistát britská sonda Beagle 2, dvě americké sondy Mars Exploration Rovers a japonská sonda Nozomi.

První z amerických roverů, sonda Spirit (Duch), byla raketou Delta-II vynesena z Mysu Canaveral 10. června. Vypuštění druhé identické sondy Opportunity (Příležitost) je podle nejnovějších informací plánováno na 28. června.

Evropská sonda Beagle 2 i americké rovery budou na Marsu hledat stopy po vodě na místech, které kdysi mohly být příznivé pro výskyt života.
 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 2.7.2003 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Raka. Slunce v tomto znamení podporuje citovost, lidé jsou společenštější než v jiných obdobích. Slunce rozvíjí i vztah k romantice. Zdraví a životní síla jsou ale poněkud rozkolísané a závislé na podvědomí. Obecně pak období přeje obchodu a stoupá v něm význam žen a ženského prvku.
  Konjunkce Slunce se Saturnem nutí lidi hloubat nad vším více jak obvykle, zvyšuje vážný přístup k věcem.
  Konjunkce Slunce s Merkurem zvýrazňuje význam inteligence a posiluje ji.
  Trigon Slunce s Marsem působí velmi dobře na fyzickou kondici, dodává energii, jen při tomto aspektu dejte pozor na přecenění svých fyzických možností. Stoupá i nebezpečí přehřátí organismu. Aspekt ale ve středu končí.
  Konjunkce Slunce s Venuší získá největší sílu až na víkend kdy Venuše přejde do znamení Raka a planety tak budou ve stejném živlu. Bude nás motivovat a inspirovat opačné pohlaví, aspekt upevňuje vztahy a pomáhá vznikat vztahům novým.

 

 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Býka. Lilith v Býku umožňuje rozpínání smyslnosti a její působení závisí především na postavení Venuše. Lilith v Býku zvyšuje nebezpečí že pudy a vášeň budou suplovány zištností a materiálnem.
 • Merkur
  stojí ve znamení Raka. V tomto znamení planeta silně zvyšuje představivost, přeje literatuře a způsobuje že se naše myšlenky často vydávají do světů fantazie a snů a jaksi se nám je ani nechce opustit.
  Konjunkce Merkuru s Venuší bude přát umělcům a milostné korespondenci. Aspekt přeje i hezkému a rafinovanému milování:-).
  Konjunkce se Saturnem dává hloubku myšlení, podporuje vztah k filosofii, historii, zvyšuje schopnost koncentrace.
  Trigon Merkuru s Marsem oživuje psychiku, přidává vynalézavost a aktivní fantazii. Aspekt zlepšuje i vyjadřování.
 • Venuše
  stojí do pátku ve znamení Blíženců. Symbol lásky a tělesnosti v podvojném znamení. Může svádět k nevěrám, dejte si pozor i na infantilní milostná vzplanutí:-))). Planeta přeje poezii, tanci, smlouvy uzavřené v tomto období vedou obvykle k úspěchu.
  Od soboty bude planeta již ve znamení Raka. Planeta v tomto znamení oživuje citovou sféru živou představivostí. Spojuje lásku a legitimitu, zlepšuje vztah k dětem a do života vkládá smysl pro romantiku.
  Buhužel až do pátku bude jediným aspektem konjunkce Venuše se Saturnem, která není v Raku  právě dobrá. Způsobuje frustraci v citovém životě, láska ze vztahů jaksi vyprchává a aspekt je dobrý pouze pro páry kde je mezi partnery velký věkový rozdíl.
  Na víkend se přidá k trigon Venuše s Uranem. Napomáhá vzniku náhlých lásek a přátelství, podporuje mimomanželské milostné vztahy. Zvyšuje prudkost citových prožitků.
 • Mars
  stojí ve znamení Ryb. Mars v tomto znamení představuje spojení agresivity a tajemství. Postavení přeje policejní práci, ožívají moralisté a sekty u kterých se pojí náboženská horlivost s morálním pokrytectvím. Můžeme očekávat že v tomto znamení budou všichni ještě více "zakonspirovaní" než obvykle:-). Lidé se prostě snaží utajit své činy před okolím.
  Konjunkce Marsu s Uranem přináší často způsobuje prudké politické zvraty. Je to dynamický a výbušný aspekt umožňující rychlejší jednání, chápání ale i možnost rychlejší smrti. Je jako stvořený pro nehody i excesy matky přírody.
  Trigon se Saturnem přeje dlouhodobým dějům, procesům. Aspekt nepřeje citům působí proti zpohodlnění a pocitu bezpečí. Je to dosti tvrdý aspekt a můžeme očekávat že tak se může často chovat i naše okolí.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje prosazení nějakého nového ideálu, završení nějakých dlouhodobých ideových, či morálních snah. Může dát nový směr a nové vedení.
  Opozice Jupitera s Neptunem nechává vyplouvat na povrch nízké lidské pudy - chtivost, sobeckost, často způsobuje skandály, pády duchovních vůdců. Lidé velmi často selhávají, způsobují katastrofy.
  Trigon Jupitera s Plutem v obecném hledisku stojí v dějinách velmi často při zániku politických systémů, paradigmat a podobně. Přináší progresivní změny. Aspekt přeje okultismu, magii.
 • Saturn
  stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií.
  Trigon Saturn - Uran vytváří podmínky pro změny v politické situaci, formulování nové vědecké hypotézy či změny paradigmatu. 
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení planeta působí jen slabě. Přeje především okultismu, skrytým esoterním věcem a dějům. Může způsobovat problémy v souvislosti přerušením kontaktu se zaběhlými ději, pořádky, situacemi.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden týden je síla planet poměrně vyrovnaná a budou působit jak je naznačeno výše.

Mějte se hezky...

Hade, 29.6.2003