Nahoru ]


Vítám vás v novém týdnu. Tentokrát vynechám obvyklý úvod a vrátím se k horkým událostem týdne minulého. Už v pondělí jsem vás upozorňoval na možnost sledování průchodu komety V1 kolem Slunce na snímcích SOHO. Jenže z předpokládané zajímavé podívané, kterou měl být průchod komety 2002 V1  se stala další podivnost a záhada. Více >>ZDE>>.
Nevím jaký  závěr si ze všeho vyvodíte vy, ale podle mého názoru není realita tím čím se většině lidí zdá být. Z NASA se stala organizace důsledně skrývající vše co by mohlo otřást vírou "normálního človíčka" ve skvělý svět kde je všechno známé, zdůvodněné, bezpečné a trvalé. Pravda je ale na 100% jiná a momentálně "je tam někde venku":-)). Bohužel... Velký bratr opět jaksi vyhrává. 

Kanály na Marsu možná vyhloubil tající sníh
9:50 - 20.2.

WASHINGTON 20. února (ČTK) - Záhadné kanály na povrchu Marsu, které vzrušují představivost vědců i obyčejných pozemšťanů, možná vyhloubil tající sníh. A pokud ano, pak se na rudé planetě nabízejí nová slibná místa k pátrání po známkách života, soudí Philip R. Christensen z arizonské státní univerzity v Tempe, který se zabývá výzkumem snímků, jež na Zemi odeslala sonda NASA Mars Odyssey.

Tyto snímky ukazují útvary, které vypadají jako zbytky silných sněhových vrstev, jež druhdy pokrývaly svahy kráterů, útesů a dalších oblastí. Tyto útvary jsou v blízkosti kanálů, které tak mohla vytvořit tající voda z rozpouštějícího se sněhu.

"Zdá se, že na Marsu je docela dost sněhu," cituje Christensena americký list Washington Post. "Myslím, že novější kanály byly vytvořeny rozpouštěním silných vrstev sněhu."

Pokud se tato teorie potvrdí, mohla by jednak vyřešit dávnou záhadu, jak vlastně marsovské kanály vznikly, a zároveň poskytnout nejlepší místo pro pátrání po důkazech existujícího či vyhynulého mikrobiologického života na Marsu, až k planetě v roce 2004 dorazí další dvě sondy NASA.

Útvary vypadající jako kanály, strouhy, řečiště a v některých případech i delty poprvé zaznamenala v roce 2000 jiná sonda NASA Mars Global Surveyor. Tyto útvary vědcům poněkud zamotaly hlavu, protože vypadaly relativně mladé - a na Marsu je přitom příliš chladno už příliš dlouhou dobu, aby se na povrchu uchovalo dostatečné množství vody v kapalném stavu nutné k jejich vyhloubení. Vědci přišli s několika teoriemi, jak mohly tyto útvary vzniknout včetně možnosti, že je vytvořila voda vyvěrající z podzemí, ale žádná z teorií nebyla přijata bez výhrad.

Christensen ze snímků usuzuje, že Mars pravidelně prochází klimatickými cykly dlouhými 100.000 let. Na začátku tohoto cyklu padá sníh a vytváří sněhové vrstvy. Jak se sníh sluncem ohřívá, začíná odspoda tát, tvoří stékající vodu, jejíž proudění formuje během asi 5000 let dlouhého období kanály na povrchu. Sněhová krusta nad vodou v kapalném stavu chrání roztálou vodu před okamžitým vyprcháním.

"Sníh vytváří dokonalé prostředí pro život a sám o sobě funguje jako miniaturní skleník," vysvětluje Christensen. Voda je považována za klíčovou podmínku existence života. Ovšem až dosud se za jediné místo, kde je na Marsu voda, pokládaly nedostupné marsovské čepičky, kde je podle posledních vědeckých studií silná vrstva zmrzlé vody pod tenkou krustou ze "suchého ledu", tedy zmrzlého oxidu uhličitého.
 
Už staří Egypťané měli zubní pastu

Touha honosit se krásnými, bílými zuby rozhodně není nijak nová - měli ji už staří Egypťané před 1500 lety, jak dokazuje nejstarší známý recept na zubní pastu objevený na kousku zaprášeného papyru v suterénu vídeňského muzea.

Recept podle listu The New York Post popisuje, jak vyrobit pudr pro bílé a dokonalé zuby, který - když se smísí se slinami - vytvoří čistící pastu. Ta se skládá z kamenné soli, květů kosatce a pepře. To vše je rozdrcené a smíchané dohromady.

Znovu se tak potvrdilo, jak často dnes vědci objevují už objevené. Ke zjištění, že kosatec má příznivý vliv na choroby dásní, se dentisté dopracovali před několika lety a kosatec se v současnosti znovu začíná přidávat do zubních past.
Britští egyptologové objevili egyptské Lurdy


Britští archeologové objevili město, které je označováno za egyptské Lurdy. Pouštní město bylo podle internetového zpravodajství Ananova vystavěno přibližně před 4,5 tisícem let a pravděpodobně v něm žili duchovní a stavitelé memfiských pyramid.

Čtyři tisíce zdejších obyvatel se údajně živilo prodejem náboženských artefaktů a amuletů. Vedoucí desetičlenného vědeckého týmu Ian Mathieson ze skotského Edinburghu nález označil za pohádkový. "Jsme přesvědčeni o tom, že tu žilo velké společenství lidí, kteří vyráběli religiózní předměty, používané při pohřbívání v katakombách zdejšího pohřebiště," řekl.

Odhalené město se nachází poblíž Sakkáry vzdálené 15 kilometrů od egyptské metropole Káhiry. "Podle našich prvních odhadů v něm žili kněží a dělníci, takže to bylo něco na způsob francouzských Lurd," sdělil Mathieson.

Jeho tým na město narazil při pátrání po staré silnici. "Domnívali jsme se, že tudy musela vést dopravní cesta, po které se převážely padesátitunové balvany k obrovským sarkofágům ve zdejším chrámu. Silnici jsme nenašli, ale objevili jsme vodní nádrž a na jejím břehu pak i město."

Výkopové práce ještě nezačaly, ale geotermální průzkumy ukazují, že město se rozkládá na ploše o rozměrech přibližně 1,5 krát jeden kilometr.
Tak následující článek který přebírám z www.blisty.cz mi jaksi mluví z duše, ňáko není ani co dodat, že:-)))?
Čtyřicítka na krku a syndrom FHP ohrožují českou pravici
Radek Mokrý
Když se zhruba čtyřicetiletej chlap ráno probudí a nic ho nebolí, je pravděpodobně mrtvej. A prej jsou to nejlepší léta. Možná ano, ale nejčastěji to tvrdí šedesátníci. Čert jim věř, dědkům sklerotickejm. Já vím jedno: Je to všechno kolem dokola takové nějaké čím dál stejnější a stejnější.

Standa napovídá
Jednou takhle koupím v bazaru za 40 Kč knihu a jdu domů Byla mi nějaká povědomá. Příběhy pilota Pirxe od Stanislava Lema. Nojo, tohle jsem už taky čet, ale zapomněl obsah. Nějaký to dežaví, teda jako povědomí, že už jsem to jednou znal, by tady bylo, ale…ano je to téměř přesně čtvrt století. Bylo mi čtrnáct.

Člověk z Marsu
„Sakra jak ten chlápek umí dobře psát a překladatel taky není špatnej, tohle jsem si tenkrát vychutnat nedokázal," obchází mne bledá závist nad povídkou Ananké z roku 1971. Na straně 236 vykreslil Lem postavu pilota Pirxe takhle:

„Byl mezi třicítkou a čtyřicítkou, spíš ke čtyřiceti - k hranici stínu, kdy už člověk musí přijímat podmínky nepodepsané smlouvy, předložené bez ptaní. Kdy víš, že to, co platí pro jiné, platí i pro tebe a žádné výjimky neexistují.

Stárnout člověk má, přestože se to příčí jeho povaze. Tělo to dosud dělalo potají, ale už na to nestačí. Je k smíchu, když mladistvý věk ustanovuje jako pravidlo hry vlastní neměnnost. Každý rok si říká: „Byl jsem dětinský, nezralý, teď už jsem to skutečně já - a takový už zůstanu.""

Ha ha…

Nejdřív údiv
„V objevu nesmyslnosti takového tvrzení tkví zprvu víc údivu než strachu," pokračuje autor a přidává: „Je to tak silný pocit rozhořčení…to utkání mělo přeci vypadat jináč. Po překvapení, hněvu a protestu začne pozvolné vyjednávání se sebou samým, s vlastním tělem. Bez ohledu na to jak plynule a nepostižitelně stárneme fyzicky, nejsme nikdy schopni se této kontinuitě přizpůsobit rozumem a duševně pak stárneme ve skocích.

Nastavíme se na třicet pět a potom na čtyřicet let, jako by už v tom věku měl člověk zůstat. Po další revizi musíme znovu prolomit sebeklam, což narazí na tak velký odpor, že odrazem doskočíme příliš daleko a skuhráme jako padesátiletí. Časem to začnem dělat naschvál. Když už musím platit, tak tady máš navíc potvoro, budu tak starý, že budeš zírat.

Hranice stínu
Na hranici stínu, skoro za ní, právě tak daleko aby se ještě nic nedělo a přesto bylo vidět, že neexistují nedotčené šance. Přítomnost už není žádným příslibem, žádnou čekárnou, úvodem, trampolínou velkých nadějí.

„Údajný trénink byl neodvolatelnou skutečností, úvod vlastním obsahem, naděje - chimérami. Nezávazné, prozatímní a nahonem spíchnuté jedinou náplní. Co se nesplnilo dosud, to se nesplní." píše dále Stanislav Lem. A já?

S nadšením sobě vlastním, v obličeji „hele co jsem objevil" a v ruce rozevřenou knihu vrážím do ložnice. Ženušce své, vrstevnici s krásnýma očima, zapáleně předčítám lahůdkové pasáže.

Proč se nesměje?

Jachta nebude?
Hej kámo, takhle to nebylo. Já si to pamatuju. Každý měl rovné šance a všichni jsme věřili, že kdo hodně pracuje, bude za vodou.

Práce přibylo. To je fakt, teda ne úplně všem. Asi deseti procentům nezbyla žádná. Žádný strachy, brzo jich v tom bude čtvrtina, psali to v novinách.

My průměrní máme štěstí - 186 hodin měsíčně za 16 000 hrubého je 12 000 čistého… to máme asi 65 korun čisté hodinové mzdy, tedy asi 2,10 Euro. Hurá.

Někde jsem četl, že průměrné mzdy nedosáhne 60 procent obyvatelstva. Do kdy, že mám volební právo? Na furt? To je nepravicové, nepravicové. Volit by měli jen ti mezi dvacítkou a třicítkou.

Proč? Protože.
Za těch skvělých 65 korun čistého na hodinu máme bydlet, zplodit, oblékat a krmit svoje mláďata - nové daňové poplatníky, připlácet na školku, na učebnice, na školy a školky v přírodě, platit zdravotní pojištění a „spoluúčastnit se" na lécích, (zaplacením získám výsadu připlácet si dál, to je přeci super šance! Bingo!), přispívat na vysokou a mladejm pořídit bydlení, postarat se o vlastní rodiče a doufat, že ty hodné dámy a pánové, co jsou tak vysoko, že ani nesmrdí, jim nerozkradou penzijní fondy, jako ten nějakej Enron v Americe, zemi snů.

A dvě procenta populace našemu konání láskyplně kynou z oblohy ze soukromých tryskáčů. Mají nás rádi, protože komunistický tanky už nejsou, tudíž znárodnění a brigáda v dolech už jim nehrozí. Podkuřovat obyvatelstvu není nutné, stačej drobky.

Diagnóza FHP
Tuhle jsem zase v bedně viděl srandovní chlápky. Ten hubenej financ říkal, že když budu nemocnej, tak tři dny nedostanu ani vorla a když děti budu ošetřovat doma na paragraf, tak taky ani káču? Komu budeš vládnout, mladej kámo? Bez poddanejch to nepude a nějak se nechtěj rodit nový…

Ten starší tlustej byl zase lidovej a řikal, že né, že to tak nenechá. Že to bude jako dřív, ale jen od pondělí do pátku v pracovní dny. Hele socane, já dělám i v sobotu a v neděli i tramvajáci vozej, v elektrárnách vrněj turbíny, reaktor tam atom štěpí, éro letí nemá děti, Anička zas na to kouká, její ručka drtí brouka…bač, bač, jucharé.

Čtyřicítka na krku a Furt Holá Prdel.

Tak to je ten syndrom.

 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 19.2.2003 .

Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

 • Slunce
  stojí ve znamení  Ryb. Poslední znamení Zvěrokruhu v sobě symbolizuje  rozklad sil které oživují tento svět na základní složky - fyzickou, mentální a duchovní. Každá z nich si hledá svoji cestu a svoje působení...
  Mimochodem - tradičně znamení Ryb ovlivňuje osud arabských států.
  Slunce v Rybách přeje osvětlování skrytých věcí, duchovnu. Slunce je zde symbolem pochodně, božského světla. Přeje zdravotnictví, církvím.
  Konjunkce Slunce s Uranem zanáší do lidských činů a skutků prvky, které přesahují individuální osudy, může se ale stát že vše se mění v boj s větrnými mlýny.

       
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Skopce. Lilith ve Skopci podporuje živou a aktivní smyslnost, vášnivost a nutí lidi projevovat toto i navenek. 
 • Merkur
  stojí ve znamení Vodnáře. V tomto znamení planeta přeje intuici, tvůrčí inteligenci, přeje novým vědním oborům ale i například astrologii. V lidech rozvíjí intelektovou nezávislost, přímost.
  Konjunkce Merkuru s Neptunem vede ducha po neprozkoumaných stezkách poznání, nebo za nějakým ideálem. Lidé jsou díky působení tohoto aspektu vnímavější. Rubem aspektu je snadnější ovlivnitelnost a lidé často snadno podléhají závislostem všeho druhu. Aspekt končí v pátek.
  Celý týden bude působit konjunkce Merkuru s Uranem. Aspekt probouzí v lidech intelektuální nezávislost, přeje literatuře, vědě a informatice.
  Trigon Merkuru s Uranem zlepšuje soustředění, vyvolává intelektuální ctižádost a lidé se snaží být více taktní než jindy (ovšem to asi na neplatí pro blbce:-))) ).
 • Venuše
  stojí ve znamení Kozoroha. Planeta v tomto znamení přeje především párům kde je mezi partnery velký věkový rozdíl. Obecně pak v lidech vyvolává spíše sklony k samotě. V umění přeje především zpěvu.
  Až do soboty zůstává Venuše bez aspektace, v neděli začne působit konjunkce s Neptunem, aspekt způsobuje citovou přecitlivělost, lidé mohou pociťovat lásku jako nějaký sen a být potom zklamáni realitou.
 • Mars
  stojí ve znamení Střelce. V obecném pohledu Mars v tomto znamení podporuje vznik útočných, koloniálních válek. V lidech pak vyvolává snahy revidovat principy, diskutovat. Přeje sportovcům, cestovatelům. Myšlenky jsou rychlé a činy prudké. Postavení Marsu přeje fanatikům kteří "svoji" pravdu považují za jedinou na světě a jsou schopni ji druhým vnucovat násilím.
  Celý týden bude působit konjunkce Marsu s Plutem. Aspekt často v lidech vyvolává sklony ke vzpouře, k boji se zavedeným řádem, plavbě proti proudu. Aspekt také působí kladně na sexualitu.
  Opozice Mars Saturn je jedním z nejnebezpečnějších aspektů vůbec. Dává zlu značnou akceschopnost, podporuje krutost, chlad, násilí. Podporuje význam válek a armády. No a pozor na zlomeniny, pokud jedete na hory tak aspekt je na polámání končetin jako dělaný...
  Za zmínku určitě stojí že aspekt je ústředním bodem celého horoskopu společně s opozicí Saturn - Pluto.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje prosazení nějakého nového ideálu, završení nějakých dlouhodobých ideových, či morálních snah. Může dát nový směr a nové vedení. Díky poškození vede lidi k přehnaným a výstředním reakcím.
  Opozice Jupitera s Neptunem - nechává vyplouvat na povrch nízké lidské pudy - chtivost, sobeckost, často způsobuje skandály, pády duchovních vůdců. Lidé velmi často selhávají, způsobují katastrofy.
 • Saturn
  stojí v Blížencích. Díky poškození lze očekávat nárůst depresivních nálad a zvýšené podezřívavosti mezi lidmi. Období nepřeje cestování, způsobuje nestabilitu i dlouhodobě zaběhlých dějů a situací.
  Opozice Saturn - Pluto je to aspekt předcházející změny. Na celosvětové úrovni označuje hlubinné proudy a vření. Aspekt předcházel například nástupu Hitlera k moci a druhé světové válce. V minulosti předcházel i zániku společenství a civilizací, či politických uskupení. Aspekt je vždy signifikantem krize, katastrofy.
  V roce 2001 opozice nastoupila 19.6. a vrcholila 5.8.2001, další vrchol přišel 2.11.2001. Loni opozice vrcholila 26.5.2002. 
  Za zmínku stojí fakt že opozice by měla být nejsilnější v březnu 2003, kdy by měl údajně Nibiru vstoupit do sluneční soustavy.
 • Uran
  ve Vodnáři je v domicilu a tudíž dobře umístěn. Podporuje prospěšné změny a je nakloněn bojům za morální cíle.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta přeje nové mystice, novým myšlenkovým proudům, esoterice a nekonvenční sexualitě.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Síla planet bude velmi vyrovnaná. I tento týden bude ve znamení silných a nebezpečných opozic, které budou nadále silně ovlivňovat další dění. Nejsilnější planetou bude ale samozřejmě Uran, který stojí v rohu Vodnáře a je vůbec ve svém nejsilnějším postavení. Poslední stupeň Vodnáře má symbol Žezla a Koruny - Autorita. Je to chvíle zlomu, duchovního vzestupu a síly.

Mějte se hezky...

Hade, 16.2.2003