Nahoru ]

Vítám vás v novém týdnu. Jako úvod do nového týdne jsem dostal od Táňi(dík :-)))) ) následující poučné povídání:
Vojta mi včera ráno řekl, že jedou na výlet. Včera. Nevěřila jsem mu, to by přece musel mít v notesu, nebo co! Tak si skočil za kamarádem, ten mu to potvrdil, takže jsem mu dala baťůžek s dírou (no jinej jsem neměla), svačinku a peníze na pití, čtyřicet kaček v drobnejch.
V šest jsem si ho šla vyzvednout ke škole, paní učitelka na mně vyjela, jak to že jsem dítěti nedala pití, nebo alespoň nějaký peníze na pití, a jak to že má roztrhaný baťoh a šortky, no tragédie, beru to strašně vážně, jako matka jsem zas jednou zklamala.
No šorťáky si roztrhal cestou, díra v baťohu snad nikoho neohrozila, bylo tam spousta jiných kapsiček bez dír ... tak se ptám Vojty, co udělal s těma penězma.

"No my jsme byli na hradě, a tam byla taková studna. A průvodčí nám říkal, že když tam hodíme nějaký penízek, že se nám splní přání. Tak jsem tam hodil jeden, něco jsem si přál, pak druhý, zase jsem si něco přál, a tak mě to lákalo ... a když jsem tam házel ten poslední, tak jsem si přál, aby se mi ty penízky vrátily. A ono nic..."

Já chci prázdniny!
T.

"možná stojí za to narodit se proto, že se jednoho dne němě zaprosí a němě se dostává. Já jsem prosila o pomoc a nebyla mi odepřena. To jsem si pak
připadala jako tygr, který má v těle zabodnutý smrtící šíp a pomalu obchází ustrašené lidi, aby našel někoho, kdo má odvahu se k němu přiblížit a zbavit ho bolesti. A pak se objeví člověk, který ví, že zraněný tygr je asi tak
nebezpečný jako malé děcko."

"prozradím ti tajemství: život je smrtelný. Budu muset všeho nechat a říct ti tohle: smrt je nemožnost a nedotknutelnost. Smrt je natolik pouze budoucí, že to někdo nevydrží a spáchá sebevraždu. Jako by život řekl následující: a pak by prostě nic nenásledovalo, jenom vyčkávající dvojtečka.
My o tom tajemství nemluvíme abychom zakryli, že každý okamžik je smrtelný."

Clarice Lispectorová - Živá voda


Tak další náhodná ukázky pro tento týden od Polly...


Přehled zemětřesení silnějších jak 5,0+ RS za poslední týden.
Zdroje: European-Mediterranean Seismological Centre & U.S.G.S.

Jun. 14 - Solomon Islands 6.3 / Madagascar 5.8 / South Atlantic Ocean 5.5 / Arctic Ocean 5.4 / Sumatera Indonesia 5.2 / Tanzania 5.1 / Sulawesi Indonesia 5.1
JUN.13
- North Pacific Ocean 5.7 / Irian Jaya Indonesia 5.5 / Central East Pacific Rise 5.4 / Papua New Guinea 5.2 / Western Arabian Penninsula 5.1
JUN.12 - Solomon Islands Region 6.3 / Luzon Philippines 5.8 / South Pacific Ocean 5.8 / Off Coast of Silberia 5.8 / Kyushu Japan 5.1 / Kuril Islands Russia 5.1
JUN.11 - North Pacific Ocean 5.8 / Timor Indonesia 5.3 / Northern Algeria 5.2
JUN.10 - Taiwan 6.5 / Off Coast of Honshu Japan 5.5 / Aleutian Islands Alaska 5.3 / Northern Mid-Atlantic Ridge 5.2 / Halmahera Indonesia 5.0
JUN.09 - Off Coast of Taiwan 6.3 / Greece 5.4 / Jordan-Syria-Turkey Region 5.1
JUN.08 - Banda Sea 5.7 / Philippine Islands Region 5.6 / Off Coast of Japan 5.4 / Mauritius-Reunion Region 5.2
JUN.07 - Papua New Guinea Region 6.7
Krom  výše uvedených zpráv o stále velmi silné seismické aktivitě mě zaujaly ještě následující zprávy:

Západní U.S. a Kanada napadený obrovskými hejny kobylek
Obrovská hejna hladových kobylek lučních napadla západní Spojené státy. Zamoření nejvíce postihlo Nevadu, Utah
a Idaho a nejví známky slábnutí. ''je to je nejhorší co jsme viděli po dlouhé době,'' řekl expert Mike Cooper,
citovaný v'' Idaho Statesman''. Cooprem citované záznamy ukazují že současná hejna jsou největší od druhé
světové války. Úředníci v Idaho instalují výstražné značky u silnic silnic upozorňující na kluzké vozovky když
jsou hejna na cestě. V Utahu úřady předpovídají že by mohlo být 2.5 milion hektarů sežráno hejny nájezdníků.

ZÁPLAVY:
Povodně způsobené monzunovými dešti zanechali přinejmenším 150,000 lidí bez domova v Indickém sever-východní
oblasti státu Assam. Jižní oblast Hailakandi a východní oblasti Dhemaji jsou nejhůře postiženy povodní která
začala ve čtvrtek čtvrteční noc. V Hailakandi zatopila řeka Barak velké množství vesnic v pátek. "Asi 130
vesnice bylo zaplaveno, tyká se to přinejmenším 150,000 lidi," řekl telefoniky K. K. Kalita, Hailakandský
okresní smírčí soudce, pro AFP.

V Číně v pátek záplavy zabily 186 lidí. Záplavy se týkají 16.93 milionu lidí a zničily 24,11,696 akrů plodin a
61,900 domů. Počáteční přímé ekonomické ztráty byly odhadovány na 5.8 miliarda yuan (asi $699 milion)....

Buďme rádi že žijeme kde žijeme aspoň příroda nás zatím nechává na pokoji.

No... možná bych měl řešení, my zasvěcení víme své. Hvězda utekla z komiksového 2D světa, například mohla do té doby svítit nad Kačerovem. Proč jen si lidé musí myslet že všechno vědí?
Astronomy udivuje "placatá" hvězda
11:56 - 13.6.

SANTIAGO DE CHILE 13. června (ČTK) - Dosud nejplacatější známá hvězda přinutila astronomy přehodnotit své teorie o dynamice a struktuře nebeských těles. Záhadou je hvězda Achernar, kterou podle magazínu New Scientist pozorovali evropští astronomové z Evropské jižní observatoře (ESO) na hoře Paranal v jihoamerickém Chile.

Podle běžných teorií by i rychle rotující hvězdy měly být kolem rovníku pouze o 20 až 30 procent širší než kolem poledníků přes póly. Jenže Achernar, který se kolem vlastní osy otáčí rychlostí 225 kilometrů za hodinu, je "kolem pasu" slušně nafouklý - jeho šířka je o celých 50 procent rozměrnější než výška.

Každé nebeské těleso, dosahující určité rotační rychlosti, je u rovníku poněkud objemnější. Například Země je od východu na západ o 21 kilometrů (asi o 0,3 procenta) vyklenutější než od jihu na sever.

Astronomové až dosud svým měřením předpokladů zploštělosti věřili. "Z nových pozorování však vyplývá, že model rychle rotujících hvězd není úplný. Určitě toho ještě nevíme dost," přiznává astronom Pierre Kervella. "Buď jádro rotuje rychleji než povrch, nebo hmota hvězdy rotuje nějakým nepředpokládaným způsobem," dodává.

Objev byl učiněn s pomocí údajně největšího dalekohledu na světě, schopného pozorovat hvězdy ve vzdálenosti deset miliard světelných let od Země. Podle magazínu New Scientist dokáže evropský přístroj rozlišit minci jednoho eura na vzdálenost 2500 kilometrů.

Astronomové nyní chtějí získat ještě přesnější obrázky pomocí soustavy tří téměř dvoumetrových teleskopů.
 
PRAHA 12. června (ČTK) - V Praze padl 126 let starý teplotní rekord pro tento den. Teploměr v Klementinu večer naměřil 32,6 stupně Celsia, což je o dvě desetiny stupně více než v roce 1877.

Teplota se k rekordu přiblížila již po poledni. Odpoledne naměřili meteorologové 31,3 stupňů Celsia, což bylo o 1,1 stupně méně než dosavadní maximum z roku 1877.

V pátek se podle předpovědi meteorologů mírně ochladí, neboť na území Česka začne pronikat studená fronta z Německa. Od horka, které panuje už víc než týden, si lidé oddechnou nejspíš i o víkendu.

Teplotní rekordy byly v Česku zhruba ve stejnou dobu i loni. Například 18. června naměřili meteorologové v Klementinu 32,5 stupně, což bylo o půl stupně víc než v roce 1934.

V Klementinu se teplota měří od roku 1775.
 

 


 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 18.6.2003 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí do soboty ve  znamení Blíženců. Slunce bude působit způsobem typickým pro jeho pobyt ve znamení Blíženců. Blíženci jsou podvojné znamení a staví před nás volbu, dvojí cestu. Přeje poněkud i nevěře. Příznivě působí na studia, přeje spisovatelům, zlepšuje cestování.
  V sobotu večer vstoupí Slunce do znamení Raka. Slunce v tomto znamení podporuje citovost, lidé jsou společenštější než v jiných obdobích. Slunce rozvíjí i vztah k romantice. Zdraví a životní síla jsou ale poněkud rozkolísané a závislé na podvědomí. Obecně pak období přeje obchodu a stoupá v něm význam žen a ženského prvku.
  Konjunkce Slunce se Saturnem nutí lidi hloubat nad vším více jak obvykle, zvyšuje vážný přístup k věcem. Aspekt poněkud "nesedí" s pobytem Slunce v Blížencích a tak bude dvojakost působení Slunce ještě výraznější. Asi si budeme připadat poněkud schizofrenicky:-) (pro některé z nás ovšem žádný problém ,že?)
  Trigon Slunce s Marsem působí velmi dobře na fyzickou kondici, dodává energii, jen při tomto aspektu dejte pozor na přecenění svých fyzických možností. Stoupá i nebezpečí přehřátí organismu.
  Od pátku začne působit trigon Slunce s Uranem. Zlepšuje intelektuální rozhled, orientaci. Zároveň ale dosti zvyšuje touhu po nezávislosti a tendence k dramatickým scénám pokud není tato touha dostatečně uspokojována. Aspekt působí pozitivně na rozvoj médií, inetu, mobilních technologií.

 

 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Býka. Lilith v Býku umožňuje rozpínání smyslnosti a její působení závisí především na postavení Venuše. Lilith v Býku zvyšuje nebezpečí že pudy a vášeň budou suplovány zištností a materiálnem. Kvadratura s Jupiterem odebírá z tohoto působení moudrost a kvadratura s Neptunem může naše pudy zanášet úplně mimo realitu.
 • Merkur
  stojí ve znamení Blíženců. V tomto znamení je planeta dobře postavena. Zlepšuje mentální obratnost, přeje studiu, a obecně mezi lidmi pomáhá prosazení inteligence.
  Konjunkce Merkuru s Venuší bude přát umělcům a milostné korespondenci. Aspekt přeje i hezkému a rafinovanému milování:-).
  Trigon s Neptunem který bude působit od pátku zvyšuje vnímavost a představivost, dává uměleckou inspiraci, může nám i pomoct rozplést zmatky do kterých jsme se mohli v uplynulém období dostat.
 • Venuše
  stojí ve znamení Blíženců. Symbol lásky a tělesnosti v podvojném znamení. Může svádět k nevěrám, dejte si pozor i na infantilní milostná vzplanutí:-))). Planeta přeje poezii, tanci, smlouvy uzavřené v tomto období vedou obvykle k úspěchu.
  Trigon Venuše s Neptunem způsobuje přecitlivělost ale silně pozitivně ovlivňuje uměleckou inspiraci, především v hudbě.
  V pátek zhorší působení planety působení opozice Venuše s Plutem, která může narušit naší citovou oblast na celý víkend. Aspekt působí nestabilitu ve vztazích, milostné potíže, do vztahů zanáší násilné prvky, a to i ze strany okolí či osudu. Tato opozice přeje pouze S-M zaměřeným párům, neb tento temný aspekt je pro ně zkrátka jako dělaný:-)).
 • Mars
  stojí ve znamení Ryb. Mars v tomto znamení představuje spojení agresivity a tajemství. postavení přeje policejní práci, ožívají moralisté a sekty u kterých se pojí náboženská horlivost s morálním pokrytectvím. Můžeme očekávat že v tomto znamení budou všichni ještě více "zakonspirovaní" než obvykle:-). Lidé se prostě snaží utajit své činy před okolím.
  Konjunkce Marsu s Uranem přináší často způsobuje prudké politické zvraty. Je to dynamický a výbušný aspekt umožňující rychlejší jednání, chápání ale i možnost rychlejší smrti. Je jako stvořený pro nehody i excesy matky přírody.
  Trigon se Saturnem přeje dlouhodobým dějům, procesům. Aspekt nepřeje citům působí proti zpohodlnění pocitu bezpečí. Je to dosti tvrdý aspekt a můžeme očekávat že tak se může často chovat i naše okolí.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta přeje prosazení nějakého nového ideálu, završení nějakých dlouhodobých ideových, či morálních snah. Může dát nový směr a nové vedení.
  Opozice Jupitera s Neptunem nechává vyplouvat na povrch nízké lidské pudy - chtivost, sobeckost, často způsobuje skandály, pády duchovních vůdců. Lidé velmi často selhávají, způsobují katastrofy.
  Od čtvrtka začíná působit trigon Jupitera s Plutem. V obecném hledisku stojí v dějinách velmi často tento aspekt při zániku politických systémů, paradigmat a podobně. Přináší progresivní změny. Aspekt přeje okultismu, magii.
 • Saturn
  stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií.
  Trigon Saturn - Uran vytváří podmínky pro změny v politické situaci, formulování nové vědecké hypotézy či změny paradigmatu. 
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení planeta působí jen slabě. Přeje především okultismu, skrytým esoterním věcem a dějům. Může způsobovat problémy v souvislosti přerušením kontaktu se zaběhlými ději, pořádky, situacemi.
 • Neptun
  ve znamení Vodnáře přeje ideálům a idealistům. 
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden týden je nejsilnější planetou Merkur. Je to vybídnutí k tomu aby jsme více používali svůj mozek pokud tak běžně nečiníme. Síla ostatních planet je vyrovnaná a jejich působení bude mírně řečeno velmi pestré. Nicméně by týden mohl být lepší než ty minulé aspoň z hlediska naší psychické a fyzické kondice. Dlouhodobé trendy ale obecně příliš klidu neslibují.

Mějte se hezky...

Hade, 15.6.2003